Yatırım yapmaya başla!

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak

Değişen ve gelişen dünyamızda, para kazanmak bazıları için çocuk oyuncağı olarak görülürken bazıları için de dünyanın en zor işiymiş gibi düşünülüyor. Kimileri parayla oyun oynuyor kimileri ise deste deste paraları ancak rüyasında görebiliyor. Peki, bu durum neye göre belirleniyor? Yani iyi para kazananlar ve kazanmayanlar olmak üzere ikiye ayrılmış bir liste mi var? Ya da bu doğuştan kazanılmış bir yetenek mi? Tamam bazılarının para kazanma kabiliyeti diğerlerine göre çok daha üstün. Ama bu, para kazanma kabiliyetinin sonradan öğrenilmeyecek olduğu anlamına da gelmiyor.

Zira 21. yüzyılda, yani bilginin tüm insanların elinin altında olduğu bir çağda yaşıyoruz. Ve bilginin bir diğer anlamı da para olduğuna göre, bu mutlak güç sembolünü kazanmak göründüğü kadar zor olmamalı. Hatta artık para kazanmak kolaydır, diyebilirim. Bu arada, para kazanmak kolay mı, diye düşünüp hemen öyle tırnaklarınızı çıkarmayın. Yargısız infaz yapmadan önce lütfen sözlerimi bitirmemi bekleyin. Çünkü şu anda ne hissettiğinizi tahmin edebiliyorum. Yıllardır etrafınızdan duyduğunuz, belki sizin de sıklıkla kullandığınız “Para kolay mı kazanılıyor?” cümlesinin etkileri. Ne kadar da klişe bir cümle, değil mi? Ama artık bu basmakalıp düşüncelerden kurtulma zamanınız geldi. Para kazanmanın öyle denildiği kadar zor bir şey olmadığını kendi gözlerinizle göreceksiniz. Peki, bu nasıl mı olacak? Biraz yaratıcılık, biraz sabır, biraz yetenek ama en çok da istekle! Gelin, aşağıdaki fikirlerle tüm ezberlerinizi tek tek bozalım!

Öncelikle, para kazanmanın sayısız farklı yolu olduğunu söylemeliyim. Biliyorum, bu tarz cümleleri herkesten duyuyorsunuz. Herkes para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu söylüyor. Söylüyor söylemesine ama bunun için yolunuza herhangi bir ışık da tutamıyor. Yani lafta herkes kazanç uzmanı ama baksanız adamın elle tutulacak bir fikri bile yok. Her neyse, biz asıl konumuza dönelim. Mesela, para kazanmak için ne gibi yollar vardır? Bebek bakıcılığı yapmak, kullanmadığınız eşyaları satmak, evde yemek yapmak, şarkı yazmak, boş odalarınızı kiralamak, ütü yapmak ve daha sayısız farklı yol. Tüm bu yöntemlerin içinde en uygun olanı belirlemek ise tamamen size kalmış. Örneğin; yeteneklerinizi ve elinizde olan imkanları düşünerek, bu husustaki ilk adımınızı atabilirsiniz.

Bugün üzerinde duracağım konu ise el işi ve örgü yaparak para kazanma yöntemi hakkında. Evet, eminim bu alanda yetenekli olduğunu düşünen tüm kadınlar dikkat kesilmiştir. Bu arada, el işi ve örgü yapabilen erkekler olduğunu da ayrıca belirteyim ki kendilerini dışlanmış hissetmesinler. Ama genel olarak el işi ve örgü denildiğinde akla gelenler kadınlar olur. Yani tıpkı bebek bakıcılığı gibi bu para kazanma yöntemi de birazcık cinsiyetçidir. Hele de ülkemizde, örgü ören bir erkek modeliyle karşılaşmamız istisnai bir durum olur. Yani böyle bir yeteneği olan erkeklerin el işi ve örgü yaptıklarını adeta bir sır gibi saklayacağından emin olabiliriz. Kısacası, bugünkü okurlarıma, sevgili hanımlar, bayanlar ya da hemcinslerim diye hitap edebilirim sanırım. Anlaştıysak, haydi başlayalım sevgili hanımlar.

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak için İzlemeniz Gereken Yöntemler

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak için İzlemeniz Gereken YöntemlerEv hanımlarının el işi ve örgü yaparak para kazanması aslında yıllardır uygulanan bir para kazanma yöntemi olsa da son zamanlarda biraz daha farklılaşmıştır. Çünkü artık elimizin altındaki imkanlar çok çeşitli. Ayrıca müşteri kitlemizi de istediğimiz oranda büyütebilecek olanaklara sahibiz. Sonuçta elimizde yüzyılın icadı olan internet var değil mi? Ve internetin avantajlarından faydalanmamak epey saçma bir seçim olur. O yüzden, el işi ve örgü yaparak para kazanacak bayanların önceliği internetten satış yapmak, sosyal medyayı reklam için kullanmak, blog açmak gibi konularda uzmanlaşmak olmalıdır.

Öte yandan, hazırladığınız o güzelim el işlerini ve örgülerinizi en yakınlarından başlayarak çevrenizdeki herkese satabilirsiniz. Zaten zaman geçtikçe, ününüz duyulmaya başlayacak ve yetişemeyeceğiniz kadar çok sipariş alacaksınız. Bundan emin olabilirsiniz. Hatta yaratıcılığınızı zorlayarak özgün ürünler yapmayı başarabilirseniz, hayal ettiğinizden çok daha fazla para kazanırsınız. Sonuçta artık eskisi gibi başkalarının ürünlerinden örnek almak zorunda değilsiniz. İnternet aracılığıyla binlerce ilginç modele ulaşabilir, isterseniz bunları örnek olarak kullanır isterseniz de bir ilham kaynağı olarak yararlanabilirsiniz.

El işi ve örgü yaparak para kazanmanın bir diğer yöntemi ise ilgili firmalardan ve mağazalardan iş almaktır. Mesela; tanıdığınız çeyiz dükkanları, konfeksiyoncular gibi işletmelerle anlaşma yapabilirsiniz. Karşı tarafa vereceğiniz küçük bir komisyonla ürünlerinizi sayısız kişinin hizmetine sunabilirsiniz. Hatta bazı işletmeler, komisyon bile istemeyebilir. Çünkü el emeği göz nuru olan el işleri ve örgülerinizi satmak onlar için de avantajlı olacaktır. Hangi işletme ürün yelpazesini genişletmek istemez ki? Siz yeter ki, ilk adımları ne yöne atacağınıza karar verin.

El İşi ve Dantel Örerek Para Kazanmak

El İşi ve Dantel Örerek Para KazanmakEvet, bazıları el işi ve dantelin demode olduğunu düşünse de bu ürünlerin popülerliğini koruyor olduğunu biraz gözlem yaparak anlayabilirsiniz. Bakınız, ülkemizde hala masa örtüleri, havlular, nevresim takımları, kanaviçe işlemeler tıkır tıkır işlenmekte ve aynı şekilde para getirmektedir. En basitinden, kenarları oyalanmış bir başörtünün fiyatı 10 liradan başlamakta. Ya da güzelce işlenmiş bir havlunun fiyatı ortalama 25 liradan satılmaktadır. Tabii tüm bunlar en düşük fiyatlar. Yani ürünleriniz için kullandığınız ipin kalitesine, ekstra malzeme gibi faktörlere göre fiyatı belirleyen siz olacaksınız. Bunun için de elinizde sürekli takip etmeniz gereken bir liste olmalı. Örneğin; malzemeler için ne kadar para ve emek harcadınız, ürünü ne kadar sürede bitirdiniz gibi soruları net olarak cevaplandırmalısınız. Yoksa farklı kalitede ipleri kullanarak ortaya çıkardığınız el işlerini, dantellerinizi aynı fiyattan satmış ve zarar etmiş olursunuz.

Örgü Yaparak Para Kazanmak

Örgü Yaparak Para KazanmakEğer el işi ve danteller ilginizi çekmiyorsa, örgü yapmaya öncelik verebilirsiniz. Çünkü örgü yapmak çoğu kişiye göre el işinden çok daha kolaydır. Neticede el işi yapmak için küçücük ayrıntıları fark etmeniz ve bunları titizlikle işlemeniz gerekmektedir. Ancak örgü söz konusu olduğunda, bu sıcacık tutacak örgüleri yapmak daha basit ve daha eğlencelidir. Hatta küçücük çocukların bile örgü yapabildiğini görmüşsünüzdür. Eğer yeterince yaşlıysanız da, eskiden tatillerde kız çocukların eline bir yumak yün ve şiş verildiğini biliyorsunuzdur. Kısacası örgü o kadar geniş bir konu ki, bu yöntemle yapabileceğiniz birçok farklı ürün var.

Bakalım, bu ürünlerin arasında göze çarpanlar neler?

Hırka ve Kazak Örerek Para Kazanmak

Havalar iyice soğudu ve kışlık kıyafetlerimizi gün yüzüne çıkardık. Tabii, yazın olduğu gibi incecik tişörtler, atletler, sandaletlerle gezmeyi şimdiden özlesek de bu durum hakkında yapabileceğimiz bir şey yok. Yani istesek de istemesek de kalın kıyafetlerle kendimizi korumak zorundayız. Ve kışlıklar denilince akla ilk gelen kıyafetlerin başında hırkalar ve kazaklar geliyor.

Boğazlısı, balıkçı yaka olanı, trikosu, yünü… Ama tabii sıcak tutması hırka ve kazak seçimlerimizde belirleyici etmen oluyor. İşte bu noktada, büyük annelerimizin bizim için sevgiyle ördüğü hırka ve kazaklar gibi işlenen el yapımı ürünleri çok daha fazla arıyoruz. Böylece ev hanımlarına da soğuk kış günlerinde içlerini ısıtacak yeni bir kazanç kapısı açılıyor. Çünkü sizin seçtiğiniz ip, model, renk gibi faktörlere göre örülen yün hırka ve kazaklar gayet iyi paralar karşılığında satılıyor. Ayrıca müşteri bu noktada, sadece kendi üzerinde görebileceği orijinal bir kıyafete de sahip olmuş oluyor. Yani evde hırka ve kazak örerek para kazanmak, kesinlikle düşünülmesi gereken para kazanma yöntemlerinden biri.

Atkı, Bere ve Eldiven Örerek Para Kazanmak

Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden bir tanesi de atkılar, bereler ve eldivenlerdir. Yani kışa karşı kuşandığımız koruyucu silahlarımız. Buna ek olarak, dediğim koruyucu kıyafetler özellikle kadınların en sevdiği aksesuarları arasında yer almaktadır. Çünkü bu rengarenk bereler, atkılar ve eldivenlerle kara kışa birazcık da olsa renk katıyoruz, değil mi? Ayrıca her kadının evinde en az birkaç farklı atkı, bere ve eldiven olduğunu düşünürsek, bu ürünlerin ne kadar çok sattığını tahmin edebiliriz. Yani sadece atkı, bere ve eldiven örseniz bile, bütçenize inanılmaz bir şekilde katkı yapmış olursunuz. Yaptığınız bu ürünleri çevrenize satmanın yanı sıra, birkaç butikle anlaşabilir ya da internete ilan vererek sipariş üzerine atkı, bere ve eldiven ördüğünüzü belirtebilirsiniz. Yeterli reklam ve emek harcadığınızda, inanın bana sonuçlardan memnun kalacaksınız.Örgü Örerek Para Kazanmak

Sabunluk ve El Örgüsü Lif Yaparak Para Kazanmak

Evet, sabunluklar ve el örgüsü lifler hala popülerliğini korumaktadır. Çünkü çoğu kişi, naylon lifler ile banyo yapmaktan hoşlanmaz. Bunun yerine yumuşacık yün banyo lifleri tercih edilmektedir. Tabii her kadın oturup sabunluk örmeyeceği için, bu ürünler genelde dışarıdan satın alınır. İşte bu noktada, devreye girecek olan sizlersiniz. Zira sabunluk ve banyo lifi örmek hem çok kolaydır hem de çok kısa bir süre içerisinde tamamlanan örgü ürünleri arasında yer almaktadır.

El Örgüsü Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Bu yöntemi belki ilk kez duymuş olabilirsiniz. Ama el örgüsü oyuncaklar hakkında küçük bir araştırma yaparak bu işin üstesinden de geleceğinizden eminim. El örgüsü oyuncak yapmak biraz zahmetli bir iş olarak görülse de diğerlerine göre çok daha eğlencelidir. Hatta bu el emeği göz nuru oyuncaklarınızı satmak istemeyebilir, bazılarını kendiniz için bile ayırabilirsiniz. Ayrıca artık anneler çocuklarının plastik oyuncaklarla oynamasına şiddetle karşı çıkıyor. İşte bu yüzden örgü bebekler, sevimli hayvanlar, küçük toplar gibi ürünlere sayısız müşteri bulacağınızdan eminim.

Evde Çeyizlik Eşyalar Yaparak Para Kazanmak

Evde Çeyizlik Eşyalar Yaparak Para KazanmakBiliyorsunuz, çeyiz yapmak hala sıkı sıkı tutunduğumuz yüzyıllık geleneklerimizden biridir. Yani çeyizi olmayan bir gelin adayını düşünmemiz imkansız. İşte bu yüzden, kendi çeyizini yapamayan bayanlar, çeyizlerini dışarıdan temin ediyor. Çeyiz dükkanları ve çeyiz işi yapan kadınlar, bu konuda hemcinslerinin yardımına koşuyor. Siz de bu konuda yetenekliyseniz, çeyiz işleri yaparak ciddi şekilde gelir elde edebilirsiniz. Mesela, bir çeyiz paketi hazırlayacaksınız. Bunun içine, işlenmiş havlular, iğne oyası başörtüleri, nevresim takımı, yatak ve masa örtüleri, peçeteler, patikler, şallar gibi ürünler koyabilirsiniz. İsterseniz paketinizdeki ürünleri çoğaltabilir ya da azaltabilirsiniz. Sipariş aldığınız kişinin istekleri doğrultusunda hazırlayacağınız bu el emeği göz nuru ürünleri, sizi mutlu edecek bir ücret karşılığında satacağınızdan emin olabilirsiniz.

Örgü Hediyelik Eşyalar Satarak Para Kazanmak

Örgü Hediyelik Eşyalar Satarak Para KazanmakSevdiğimiz birine hediyelik eşya almak söz konusu olduğunda, hep en özelini ve en güzelini satın almak isteriz. İşte bu noktada, el becerisi olan kadınlar yine imdadımıza koşuyor. El emeği göz nuru yapılmış örgü hediyelik eşyalar, gerçekten de çok orijinal hediyeler arasında gösterilebilir. Bunlara verebileceğim örneklerden bazıları, sepetler, anahtarlıklar, kapı süsleri, biblolar, kılıflar, peçetelikler, magnetler, avizeler, çantalar, şapkalar, süs eşyalarıdır. Tabii bu liste yaratıcılığınıza bağlı olarak istediğiniz kadar uzatılabilir. Zaten örgü hediyelik eşya yapmaya devam ettikçe yeni yeni modelleri kendiniz üretmeye başlayacaksınız. Bu özgün hediyeliklerle hiç ummadığınız kadar çok para kazanabilirsiniz.

Trikotaj İşleri Yaparak Para Kazanmak

Trikotaj İşleri Yaparak Para KazanmakKonu el işi ve örgü olduğu için, trikotaj işinden de bahsetmek istedim. Çünkü trikotaj yapmak da epey kazançlı bir para kazanma yöntemidir. Ayrıca el işi ve örgü yapamayan kadınların bu yöntemi denemesi gayet mantıklı olacaktır. Makine kullanarak ortaya çıkartabileceğiniz triko ürünleri, isterseniz anlaştığınız firmalara isterseniz de bulacağınız müşterilere satabilirsiniz. Tabii bu işi yapmak için öncelikle kısa bir eğitim almanız gerekiyor. Ve bu eğitimi aldıktan sonra, her kesimden insanın vazgeçilmezlerinden biri olan trikoların yaratıcısı olabileceksiniz. Dikişsiz örgü tekniğiyle yapılan bu ürünlerin başında ise süveter, kazak, çorap, eldiven, hırka ve yelek gibi ürünler var. Yani kısaca mekanik örgü tekniği denilebilecek bu iş el işi ve örgü yapmayı tercih etmeyen kişiler için denenebilir bir kazanç yöntemidir.

İşte el işi ve örgü yaparak para kazanmak hakkındaki detaylar:

Kimler El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanabilir?Biliyorsunuz, ülkemizin kadınları ne kadar maharetliler. Evet, evet o kadınlar biziz! Marifetliyiz, doğuştan yetenekliyiz ve sahip olduğumuz özelliklerle kendimizle gurur duymalıyız. Yemekleriyle aşçılara taş çıkartan, düzenleri ve tertipleriyle her zaman örnek gösterilen, el becerileriyle ortaya şaheser niteliğinde ürünler koyan becerikli kadınlar! Bir de kendi kendini bu kadar pohpohlayan tek cins de yine biz kadınlarız! Ama olsun, şımartılmak iyidir. Hele de bu yöntemin detaylarını öğrendikten sonra, kendinizi çok daha fazla şımartacağınızdan emin olabilirsiniz.

Gelelim yukarıdaki sorunun cevabına. Bu para kazanma yönteminin daha çok ev hanımları tarafından tercih edildiğini tahmin edebilirsiniz. Tabii, ekstra kazanç elde etmek isteyen çalışanlar da el işi ve örgü yaparak para kazanabilir. Buna ek olarak, el işi ve örgü yaparak para kazanmak isteyenlerin yeterince vakte sahip olması da temel şartlardan bir tanesidir. Ki iş bu yönüyle de ev hanımlarına işaret etmektedir.

Düşünsenize, günün büyük çoğunu evde geçiren ev hanımları, eğer isterlerse ne kadar çok boş vakit yaratabilirler. Diğer taraftan, ev hanımları hiç iş yapmıyor da demiyorum. Yani bunun altını çizeyim ki sevgili hemcinslerim beni topa tutmasın. Biliyorum, gün boyu yemek, temizlik, ütü, çocuklar, market alışverişi gibi bir sürü işle uğraşıyorsunuz. Ama eğer isterseniz tüm bu işlerinizi planlı yapabilir ve geri kalan zamanınızı sıcacık evinizde para kazanmak için harcayabilirsiniz.

Yattığı yerden para kazanmak, eylemi tam da bu durum için kullanılabilir mesela. Yani şöyle ayaklarınızı uzatarak el işi ve örgü yapmak, pek de yorucu bir iş olmamalı. Aslına bakarsanız, bu iş yorucu olmanın aksine eğlendirici hatta dinlendiricidir, diyebilirim. İlaveten; hobi olarak örgü yapan sayısız zengin ismin olduğunu da biliyoruz. Yani bir yandan stres atacak, bir yandan eğlenecek bir yandan da para kazanacaksınız. Daha başka ne isteyebilirsiniz ki?

El İşi ve Örgü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

El İşi ve Örgü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Gelelim el işi ve örgü yaparak ne kadar para kazanılacağı hususuna! Elde edeceğiniz kazançlar, temel olarak yaptığınız ürünün kalitesine ve sayısına göre değişkenlik gösterse de emeğinizin karşılığını alacağınızdan emin olun. Çünkü ortalama bir saatte öreceğiniz güzel bir bebek patiğini en az 10 liradan satarsınız. Eğer üzerinde boncuk, nakış, ponpon gibi farklılıklar yaparsanız, fiyatı da aynı doğrultuda yükseltmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak, örgü yelekler, hırkalar, bereler, eldivenler, atkılar, kazaklar, bebekler için minicik kıyafetler hazırlamak da epey kazançlıdır.

Yapmanız gereken müziğinizi açıp, ayaklarınızı uzatarak örgünüzü örmeniz veya nakışlarınızı işlemeniz. Atılan her bir ilmekle birlikte, cüzdanınıza bir kuruş daha eklemiş olacaksınız. Haydi, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bir yüncüye gidin ve kafanızda tasarladığınız modeller için ilk adımınızı atın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum