Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birbirinden Çekici 10 Egzotik Yurtdışı Tatil Önerisi

İzlanda, Hırvatistan, Nikaagua, Hong Kong, Küba, Brezilya ve dahası... Dünyanın en egzotik tatil yerlerini bulacağınız bu listeye bayılacaksınız!
Birbirinden Çekici 10 Egzotik Yurtdışı Tatil Önerisi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Tatil sezonunun en canlı olduğu aylardayız ve bu yıl farklı bir yerlerde tatil yapmak isteyen kişiler için bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Dünyanın güzelliklerinden faydalanmak herkesin hakkı ve bu egzotik, birbirinden çekici tatil mekanları sizleri bekliyor. Ama bu tatil için paranız yoksa kimseyi suçlamamalısınız.

Sözü fazla uzatmadan sizlerle bu 10 farklı yurtdışı tatil önerisini paylaşmak istiyoruz:

Nikaragua’da Tatil

Nikaragua'da TatilBurayı belki de ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Burası Orta Amerika’nın en büyük ülkesidir ve kuzeyinde olan Honduras, güneyinde olan Kosta Rika ile komşudur. Batısında Batı Okyanusya, doğusunda Karayip Denizi sizleri bekliyor. Başkenti Managua’dır ve ülke nüfusunun çoğunluğu burada yaşamaktadır.

Nikaragua’da resmi dil İspanyolcadır ve ülkenin etnik grupları, Mestizolardan, Beyaz Latin Amerikalılardan, Afro – Latin Amerikalılardan oluşmaktadır. Tropik iklime sahip olan Nikaragua, tropik yağmur ormanları ile de egzotik bir tatilin kapılarını açıyor.

Austin’de Tatil

Austin Teksas TatilABD’nin en büyük 11. ve bağlı olduğu Teksas’ın 4. büyük şehridir. Aynı zamanda Austin, Teksas’ın başkentidir. Austin’in bir ara valilik görevini George W. Bush yapmıştır ve canlı müziğin dünyadaki başkenti olarak tanınmaktadır. Yüzlerce canlı müzik yapan mekan vardır ve ekimin birçok kültüre ev sahipliği yapan bu yer size unutulmaz bir tatil sunacaktır.

Austin, ileri teknoloji, ekonomi ve işletme alanında oldukça gelişmiş bir yerdir. Şehrin tam ortasından Lake nehri geçmektedir ve Austin tam bir nehir şehridir. Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan bir şehirdir. Antalya havasına benzer bir havası da vardır.

Bangkok’da Tatil

Bangkok'da TatilTayland’ın en büyük şehri ve başkentidir. Yerel halk arasında Melekler Şehri (Krung Thep) olarak bilinen Bangkok, Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden birisidir ve ekonomik anlamda da çok dinamiktir. Asya’nın en kozmopolit şehridir. Bangkok, Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak büyük şehri olarak tanımlanmıştır.

Her yıl milyonlarca misafiri ağırlayan Bangkok’un bu yılki, misafirleri arasında yer alarak tarihi ve kültürel bir tatil yapabilirsiniz. Budist tapınakları Wat Arun, Wat Phra Kaew ve Wat Pho’yu mutlaka görmeli, kraliyet sarayı Grand Palace’ı ziyaret etmelisiniz.

Tokyo’da Tatil

Tokyo'da Tatil Önerileri35 milyon nüfusu ile megapol şehirlerden olan Tokyo, dünyanın en büyük kentlerinden birisidir. Büyük Okyanusya’nın bir girintisi olan Tokyo Körfezi’nin kıyısında, Sumida Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Kışları ılık, yazları ise sıcak ve nemli geçmektedir.

Tokyo, Japon iş dünyasının merkezi sayılan Maranouçi semtini barındırmaktadır. Şehrin merkezi tarih kokan hendekler ve geniş bahçelerle çevrili İmparatorluk Sarayı’nı bulundurmaktadır. Dünyaca ünlü alışveriş merkezi olan Ginze semti de, Tokyo’da bulunmaktadır. Yurtdışı tatil önerileri arasında en iyi bir tercih olabilir.

Botswana’da Tatil

Botswana'da TatilAfrika kıtasının güneyinde bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Komşuları, Namibya, Zambiya ve Zimbabve’dir. Botswana, Afrika kıtası ülkeleri arasında demokrasinin en gelişmiş olduğu ülkedir. Aynı zamanda Afrika kıtasının güneyinde bulunan ülkeler arasında en yüksek İnsani Gelişme Endeksi verilerine sahiptir.

Ülkenin en kötü yanlarından birisi ülke nüfusunun % 24’ünün 2007 yılında HIV virüsü taşıdığının öğrenilmesidir. Bu oran dünya genelinde en yüksek ikinci orandır. Afrika’nın büyük çöllerinden olan Kalahari Çölü, ülkenin güneyinde büyük bir bölümü kapsamaktadır. Vahşi yaşama ait bir tatiliniz olsun istiyorsanız, seçebileceğiniz en iyi yerlerden birisidir.

Hong Kong’da Tatil

Hong Kong'da TatilÇin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısında yer alan bir ülkedir ve teknoloji, ticaret, endüstri, turizm adlarıyla birlikte anılmaktadır. Hong Kong, Asya’nın en büyük serbest pazarı ve limanıdır. Hong Kong, adalar grubudur ve genellikle dağlık bir alana sahiptir. Düzlükler genellikle denizin doldurulması ile elde edilmiştir. Rakımın en yüksek olduğu yer ise 551 metre ile Victoria Zirvesi’dir.

Tropikal muson ikliminin hakim olduğu Hong Kong’un büyük bir bölümü budisttir. Aynı zamanda Hinduları, Müslümanları, Musevileri, Hıristiyanları ve Taoistleri de barındırmaktadır. Tatil için seçebileceğiniz hem tarihi hem de eğlenceli bir yerdir.

Küba’da Tatil

Küba - Havana TatiliDansı ve purosu ile anılan Küba, tatil için seçebileceğiniz en egzotik yerlerden birisidir. Karayiplerin bir ada ülkesi olan Küba, birçok takımadadan ve Küba adasından oluşmaktadır. Havana, Küba’nın başkentidir ve en büyük şehridir. Küba’nın komşuları ise Birleşik Devletler, Meksika, Bahamalar, Cayman Adaları, Jamaika, Haiti ve Dominik Cumhuriyeti ile komşudur.

Kristof Kolomb, 1492 yılında karaya çıktığında Küba’da İspanya Krallığı için hak iddia etmiştir.

İspanya – Amerika Savaşı’na kadar da İspanya’nın toprağı olarak kalmıştır. Havana’da bulunan kolonyal dönemden kalma birçok eser bulunmaktadır ve bu nedenle de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Devrim sonrasında hızlı bir gelişme kaydetmiştir ve refah düzeyi yüksektir. Aynı zamanda Küba halkının neredeyse tamamı okur – yazardır.

İzlanda’da Tatil

İzlanda'da TatilAtlas Okyanusu’nun kuzeyinde, Grönland’ın güneydoğusunda, Norveç ve Britanya Adaları’nın arasında yer alan bir adadır. Avrupa ülkesi olan İzlanda’nın kuzeyi volkanik bir ada üzerine kuruludur ve çevresinde birçok küçük ada bulunmaktadır. En yakın komşusu Grönland’dır. Diğer iki komşusu ise Norveç ve İskoçya’dır.

Tarihi anlamda zengin olan bir ülke olmasının yanı sıra turizm adına da önemli bir yerdir. Tahmin ettiğiniz gibi aşırı soğuk bir ülke değildir ve çeşitli akıntıların etkisiyle yazları nemli ve serin geçmektedir. Kış aylarında ise ortalama sıcaklık – 8 ⁰C’dir. En ilgi çeken kısmı ise kuzey kesiminde Haziran ayında güneş 18 gün süre ile hiç batmadan ufuk çizgisi üzerinde durmaktadır.

Brezilya’da Tatil

Brezilya - Rio de JaneiroGüney Afrika’da bulunan bir ülkedir. Kıtanın en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunmaktadır. Komşuları; Uruguay, Arjantin, Paraguay, Bolivya, Peru, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Surinam, Fransız Guyanası. Portekizce resmi dilidir ve etnik grupları Brezilya Kızılderilileridir. Brezilya’nın yönetim biçimi ise Federal Cumhuriyettir.

Salvador, Rio de Janeiro, Curitiba, Sao Paulo gibi önemli şehirlere sahiptir. Capoeira ve samba dansları ile dünyaya adını duyurmuş, aynı zamanda dünya futboluna kazandırdığı isimleri ile de namına nam katmıştır. Brezilya tatil için en iyi yerlerden birisidir.

Hırvatistan’da Tatil

Hırvatistan'da TatilAvrupa’da, Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan üniter demokratik bir parlamenter cumhuriyetidir. Başkenti ve en büyük şehri, Zagred’dir. Katolik bir ülke olan Hırvatistan’ın geniş bir kıtasal alanı ve binden fazla adası vardır. Tarihi anlamda birçok olaya mekan olmuştur.

Hırvatistan’da oldukça yüksek bir yaşam kalitesi vardır ve okur – yazar oranı, ortalama ömür, homojen gelir dağılımı oranları ile Orta Avrupa’nın en iyi ülkelerinden birisidir. Hırvatistan, dünyanın en çok tercih edilen turizm ülkeleri sıralamasında 18. Sırada yer almaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.