Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaya Adam Dwayne Johnson’un Özel Araba Koleksiyonu!

Aksiyon filmlerinin Kaya Adamı Dwayne Johnson'un sizler için hangi arabalara sahip olduğunu araştırdık. Bakalım The Rock'un garajında neler varmış!
Kaya Adam Dwayne Johnson’un Özel Araba Koleksiyonu!
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

ABD’li aktör ve profesyonel güreşçi Dwayne Dougles Johnson‘un sizler için hangi tarz araçlar kulladığını araştırdık. 1972 yılında doğan Johnson, Amerikan güreş tutkunlarının baş tacıydı. Kaslı vücudu kendini bir dev gibi gösterirken “bundan sonra ki evrede dağ olur” espirileri de yapılmıştı. Dwayne Johnson gerçekten yaptığı işin hakkını veren birisi. Öyle bir duruma getirdiki her aksiyon filmlerinin içerisinde onu arar olduk. Hatırlarsanız 3 ay önce de ABD başkanlık seçimlerine adaylığını koymuştu. The Rock abimiz baya girişken!

Şimdi bu kadar ün ve çalışmadan sonra normal olarak iyi paralar kazandı. Bu paralar bizim gördüğümüz cinste nasıl harcanır; ya malikane alarak ya da süper spor arabalar ve kendi boyutlarına uyacak farklı birçok SUV alarak. Biz de sizler için sahip olduğu tüm arabaları bir araya getirdik. Bakalım “KAYA” adam garajlarında neler saklıyormuş!

1 Ferrari LaFerrari Matte White

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sanırım herkesin kafasında “bu adam bu arabaya nasıl sığar” gibi düşünceler kısa süreli de olsa gelmiştir. Tercihini İtalyan firmanın çıkardığı, gerçek bir sanat eseri olan LaFerrari yönünde kullanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Yaklaşık değeri 1.4 milyon $ ile çıkış yapıp, yıllandıkça daha da pahalılaşan bu otomobil, büyük ihtimal Johnson’un en değerli parçasıdır. Eğer duruyorsa rahatlıkla 5 milyon $’a satabilir.

GCM Yatırım Banner

2 Ford F-150 Black Gorilla

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kaya adam, egzotik arabalar koleksiyonuna Ford’un artistlik alanda boy gösteren F-150 Kamyoneti’de katmış. Ona özel modifiye işlemlerine tabi tutularak Gorilla’ya çevrilmiş. İsmi de uyumlu olmamış mı? The Rock’ın en sevdiği arabası buymuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Mantıklı baktığımız zaman en rahat edeceği bu tip arabalardır. Son Hızlı ve Öfkeli 8‘de de fark ettiyseniz zırhlı bir kamyonet kullanıyordu. Acaba Hızlı ve Öfkeli 9‘daki arabası ne olacak çok merak ediyoruz. O zaman Dwayne Johnson’a o muhteşem 5.0 V8’i ile mutluklar diliyoruz…

3 Rolls Royce Wraith

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Koleksiyonun İngiliz parçası Rolls Royce Wraith, The Rock’un zengin tarafını daha çok vurguluyor. Sizler önceden paylaştığımız müzikten ilham alınarak yapılan Wraith kadar değerli bir versiyona sahip. İki kapılı bu süper lüks coupe, The Rock’a ortalama 300 bin $’a mal olmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Roll Royce farklı birçok kombine izin verdiği için Rock’da dış ve iç mekanında kendi zevkine göre değişiklikler yapmış. Bu adamda “nasıl bir para var” dediyseniz, 6.5 litrelik çift turbolu V12’sini bırakıp diğer arabalarına geçelim…

4 Cadillac Escalade

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ford F-150 Black Gorilla‘dan sonra büyük seçim olarak Cadillac Escalade‘yi tercih ettiğini görüyoruz. Bu aracını genellikle özel şoför eşliğinde film setilerine gitme ve diğer işlerinde kullanıyormuş. Bagajında da her zaman bir valiz bulundurup, acil durumlar için kıyafet taşıdığı da söyleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Demek ki Dwayne tedarikli olmayı seviyor. Escalade’si hakkında bilgi verecek olursak; 6.2L hacme sahip bir motor ve o kocaman yapıyı yürütmek için 403 beygir güç barındırıyor. Amerika gibi bir yerde yaşanıyorsa, zaten Cadillac ve modelleri mecburen garajınızda bulunuyor!

5 Ford Explorer

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aslında gördüğünüz Ford Explorer, The Rock’un babasına aldığı bir hediye. Biz yine bu kaslı adamın ne kadar vefakar olduğunu sizlere söylemek için listemize aldık. Duyumlara göre babası oldukça mütevazi bir insanmış. Oğlu her ne kadar daha pahalı ürünler sunsa da bu arabayı almada karar kılınmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Yani mütevazi demiş olsakta bu SUV için kullanmadık. 3.5L Ecoboost V6 365 hp’li bu yakışıklı, 34 bin $ değerinde. Uzunca hesaplarsak 500 bin TL!

6 McLaren P1

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İşte şimdi ne kadar zevkli ve hız düşkünü olduğunu anladık. Sürekli yılın en çok kazanan aktörleri listesine giren Dwayne, roket hızında gitmek için McLaren P1 modelini garajına çekmiş. P1 yaklaşık 5 sene önce çıktığında tek dediğimiz, tarihin yok ettiği spor arabaların intikamını almaya gelmiş!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Ünlü aktörün renk seçimi de hoşumuza gitti. Peki nedir bu inilmesi binilmesi zor süper spor arabanın özellikleri. P1’e 3.8 litrelik twin turbo ünite koyulmuş. Ekstradan hibrid motor desteği ile toplamda 916 hp güç elde ediyor. 0-100’e 2.8 sn ve 0-300’e tam 16.5 saniye de çıkıyor. The Rock’ın binmesiyle kalkış süresinde belki ufak saliseler oynayabilir.

7 Pagani Huayra

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Johnson’un tamamı karbon fiberden yapılan, yolların en hızlı süper spor arabalarından birini olan Pagani’yi de koleksiyona katmış. McLaren P1’den sonra hıza doymuştur diye düşündük ancak gördük ki doymamış. Pagani, Huayra modelinde M158 kodlu Mercedes V12 üniteyi kullanıyor. 6.0 litrelik çift turbolu motorlu 764 hp ve 1000 nm tork değeri, bu koca adama istediği kadar G kuvveti verebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

1218 kg oldukça hafif yapısına 150 kg’lik Dwayne’yi eklesek bile yine de hızından birşey kaybetmeyecektir.  Bu arabanın değerine de baktığımızda baş döndürücü 2.2 milyon $ gibi bir rakam çıkıyor. Anladık ki usta güreşçi ölmeden önce mutlaka denememiz gereken arabalara teker teker sahip olacak.

Film yıldızımızın garajında neler varmış görmüş olduk. Johnson’un spor arabalara baya bir düşkün olduğu anlaşılıyor. Sahip olduğu arabalar alınması gerçekten zor modeller.

Gündelik yaşamı için kamyonet ve SUV’ları tercih ettiğini gördük. Araçlarının ortalama değerleri de 6 milyon $‘ı buluyor. Zaman geçtikçe garajında olan araba sayısı da artacaktır. Çünkü otomobil bağımlılığı öyle gelip geçici bir şey değil…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.