Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Ünlü Çifti

Moda, sinema, futbol... Hangi alanda olduğu fark etmeksizin en çok tanınan ve en zengin olan çiftlerden bazıları şöyle:
Dünyanın En Zengin 10 Ünlü Çifti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Zengin ve ünlü kelimeleri genelde birbirini tamamlayan kavramlardır. Yani genellikle ünlü insanlar, zengindir. Burada genellikle dememizin sebebi ise bu durumun tersi. Çünkü zengin insanlar ünlü olmaya bilir. Fakat bilinen gerçek ise bu iki olguyu birleştiren yüzlerce zengin ve ünlü çiftin olduğudur. Aslında hepimiz bu isimleri tanıyoruz. İnternet dünyasından, dergilerden ya da TV’den. Sürekli onların yaptıkları ve günlük yaşantılarını ezberliyoruz.

En yüksek servete sahip üst gelirliler listesi, her yıl biraz değişiyor gibi görünür. Aslında değişen sadece sıralama. İsimlere baktığınızda genelde aynı isimlerin olduğunu görüyoruz. Kazanç ve servet birbirinden tamamen farklı 2 kavramdır. Kişinin yıllık geliri onun varlık durumuyla ilgili fazla bilgi vermez. Yani yıllık gelir değişken olabilir. Tahmini servet ise tamamen farklı bir olgudur. Kısaca bir kişinin yıllık gelirinin diğer kişiden yüksek olması kazancının da yüksek olacağı anlamına gelmez. Listemizde ki ünlülerde buna örnektir. Dünyanın her tarafında tanınma onuruna sahip kişilerin de şüphe yok ki kazançları, buna bağlı olarak da servetleri oldukça çok olacaktır. Dilerseniz bu çiftlere, servetleriyle birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en zengin 10 ünlü çifti:

10 Will & Jada Smith

260 Milyon Dolar

Will & Jada SmithWill ve Jada Smith 1990 yılında yayınlanan Sürpriz Akraba filminin setinde tanıştı. 7 yıl sonra evlendiler. Çiftin boşanma aşamasında olduğu ve ayrı yaşadıklarına ait en büyük söylenti, 2011 yılında gündeme geldi. Onlar Hollywood’un güçlü çiftlerinden biridir. Will’in 240 milyon dolar ve Jada’nın 20 milyon dolar net serveti var. Onların çocukları da oldukça ünlü. Onunda toplamda 20 milyon dolarlık bir serveti var.

9 Barbra Streisand & James Brolin

390 Milyon Dolar

Barbra Streisand & James BrolinBarbra güzel sesiyle bu listede değil. Son zamanlarda Gaylord Focker’ın annesi olarak komik bir role sahip. Bu yetenek şu anda 340 milyon dolar servetini de beraberinde getiriyor. Yakışıklı koca James Brolin ise en iyi Marcus Welby ile başlayan televizyon şovları ile tanınır. Brolin’in 50 milyon dolarlık serveti Barbra’nınkiyle birleşince 390 milyon dolarlık bir servet elde edilir.

8 Tom Brady & Gisele Bundchen

431 Milyon Dolar

Tom Brady & Gisele BundchenÇiftin ilişkileri 2006 yılında başladı. 3 yıl sonra evlenen çift, her daim medyada olmaya devam etti. Bugün Brady 37 ve Bundchen 34 yaşında. Onlar beraber dünyanın en zengin çiftinden biridir. Brady’nin net serveti 131 milyon dolar ve Bundchen’in ise 300 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Toplamda ise bu servet 431 milyon dolar değerindedir.

7 Angelina Jolie & Brad Pitt

440 Milyon Dolar

Angelina Jolie & Brad PittHollywood’un güçlü çiftini burada görmek hiç de şaşırtıcı değil. Çiftin altı tane çocuğu var, ancak çalışma hayatları da bir o kadar yoğun ve kazançlı. Şu anda Brad’in net serveti 240 milyon dolar ve Angelina’nın ise 200 milyon dolardır.

6 Tiger Woods & Lindsey Vonn

603 Milyon Dolar

Tiger Woods & Lindsey VonnTiger Woods 600 milyon dolarlık tahmini serveti ile bu listede yer alıyor. Lindsey Vonn ise Amerika Birleşik Devletleri Kayak Ekibi’nin bir üyesidir. Vonn’un 3 milyon dolar tahmini serveti ile çift toplamda 603 milyon dolara hükmediyor.

5 David & Victoria Beckham

650 Milyon Dolar

David & Victoria BeckhamDavid ve Victoria Beckham, mutlu ve huzurlu evlilikleri ile gündemde yer tutuyor. 1997 yılında tanışmadan önce zaten ikisi de ünlüydü. Çift 1998 yılında tanıştı ve İrlanda Luttrellstown Şatosunda 1999 yılında evlendi. David bir futbol kahramanı olarak parlamaya devam ederken, Victoria başarılı bir moda tasarımcısı haline gelmiştir. Onların toplam net serveti büyümeye de devam ediyor. Şu anda 650 milyon dolar olarak tahmin edilmektedir.

4 Jay-Z & Beyonce Knowles

1.08 Milyar Dolar

Jay-Z & Beyonce KnowlesÇıkan son haberlere göre Jay Z ve Beyonce ilişkilerini sonlandırmak üzere. 2014 yılında aralarında büyük sorunlar vardı. Ardından Jay Z’nin sözleri ile ortam biraz yumuşadı. Müzik dünyasının güçlü çifti neredeyse eşit miktarda tahmini servete sahip. Jay-Z 550 milyon dolar, Beyonce ise 536 milyon dolarlık servete sahiptir.

3 Holly Valance & Nick Candy

1.3 Milyar Dolar

Holly Valance & Nick CandyYabancı olanlar için hatırlayalım. Holly Vance, Avustralya’da gösterilen pembe dizi Neighbours’deki rolüyle tanınan Avustralyalı şarkıcı ve oyuncudur. Kısa süre önce, ilk albümü Footprints’i yayınladı. Nick ise oligarşi devlet başkanı ve çok zengin girişimcilere hitap eden dünyanın en prestijli iç tasarım firmalarından biri olan Candy’in kurucularındandır. Çiftin toplamda 1.3 milyar dolar serveti olduğu tahmin ediliyor.

2 Steven Spielberg & Kate Capshaw

3.52 Milyar Dolar

Steven Spielberg & Kate CapshawKate Capshaw, Steven Spielberg’in yönettiği Indiana Jones: Kamçılı Adam filminde Willie Scott karakterini oynadı. Zaten çift de bu filmde tanıştı. Çift tam olarak 24 yıldır evli ve hala birbirlerine karşı sevgi dolu. Kate yıllar boyunca çalışmadı ama hala 20 milyon dolarlık bir servete sahip. Spielberg’in net serveti 3.32 milyar dolardır ve artmaya da devam ediyor. Çift birlikte, 3.52 milyar dolar servete hükmediyor.

1 Salma Hayek ve François Pinault

13.985 Milyar Dolar

Salma Hayek ve François PinaultFrancois Henri Pinault; Alexander McQueen, Balenciaga, Gucci, Louis Vuitton ve diğer son moda giyim ve aksesuar markalarının CEO’sudur. Salma Hayek ise yetenekli bir oyuncu ve Francois’in eşi. ABD dergisinde yayınlanan bir makaleye göre çift oldukça mutlu ve huzurlu bir evliliği sürdürüyor. Onlar 2009 yılından bu yana evli. Salma’nın tahmini 85 milyon dolar ve Francois Henri’nin ise en 13.9 milyar dolar serveti var. Çift gerek servetleriyle, gerekse mutlu görünümleriyle listenin bir numarasında olmayı gerçekten hak ediyor.

Dünyanın en zengin ve en ünlü çiftlerine birlikte göz attık. Bizler bazen küçücük bir eşya yüzünden tartışırken, onlardan bazıları sorunsuz olarak büyük bir servete hükmediyor. Paranın huzur getirdiğini, kaçırdığını da savunanlar var. Haklı hangi taraf bilinmez ama onlar hem mutlu hem zengin. Yorumsa sizin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.