Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin 10 Dövme Ustası

Yaptıkları işler ve saat başına aldıkları ücretlerle şaşırtan dövme ustaları, tahmin ettiğinizden çok fazla kazanç sağlamaktadır.
Dünyanın En Zengin 10 Dövme Ustası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Amerikalı denizcilerin dünyaya tanıttığı dövmeyi önceleri sadece rock yıldızları ve cezaevinde kalanlar yaptırırdı. Daha sonra herkesi saran bu akım, şimdilerde trend haline geldi. Ülkemizde yaptırılmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken günümüzün yıldızları yaptırdıkları uçarı dövmelerle dikkat çekiyor. Scarlett Johansson, Jessica Alba ve Charlize Theron gibi ünlülerin bir ya da en az iki dövmesi var. Oldukça zor ve uğraş verici olan dövme yapımı gerçek anlamda bir zanaat gerektiriyor.

Dövme ustalarının yaptıkları çalışmada ressamdan tek farkı, onların tuval olarak insan vücudunu kullanmasıdır. Oldukça zahmetli olan bu iş için normal bir dövme ustası saatte yaklaşık 100 dolar kazanabiliyor. İşinde gerçekten iyi ve popüler olanlar ise daha fazla kazanıyor. Özellikle medya önündeki yıldızların yaptırdığı dövmeler, onu yapan ustanın kariyeri içinde etkin rol oynuyor. Dünyanın dört bir tarafından gelen randevularla oldukça iyi ücretler kazanıyorlar. Sizler için hazırladığımız listede dövme sanatının gerçek alamdaki ustalarına göz atacağız. Ücretlerin saat başına aldıkları rakamı temsil ettiğini göz önünde bulundurunuz.

İşte karşınızda dünyanın en zengin 10 dövme ustası:

10 Mike Rubendall

125 Dolar

Mike RubendallMike Rubendall önceden Adorned için çalışıyordu fakat şimdilerde kendi dövme dükkanına sahip. Rubendall Doğu Kültürü’nde ve kökeni çoğunlukla Japon Kültürüne dayanan figürlerde ustalaşmıştır. Koi balıkları ve kiraz çiçekleri onun en sık kullandığı figürler arasındadır. Tedder de iblisler ve hortlakları, Doğu Sanatı ile karıştırarak görselini oluşturur.

9 Bob Tyrrell

150 Dolar

Bob TyrrellBob Tyrrell sanat eserleri ustası olarak tanınır. Onun dövmeleri yaşam ve animasyon nesnesi olarak görülmektedir. Bob 34 yaşındayken dövmeyle ilgilenmeye başladı, yeteneğini kısa sürede herkese kanıtladı. Ayrıca Tyrrell siyah ve gri portreler üzerine de uzmanlaşmıştır.

8 Dave Tedder

150 Dolar

Dave TedderDave Tedder başlangıçta dövme sanatını yasadışı olarak gören bir devlet olan South Carolina’da işe başladı. Daha sonra bu sanat hakkında daha fazla bilgi edinmek için Florida’ya taşındı. Sonunda Holden Ritchison’ın ona akıl hocalığı yapacağı Bulldog Tattoo’da işe başladı. Daha sonra Babylon Tattoo’a katılmak için Bulldog’u da bıraktı. Burası Tedder’ın Novi Filopovich ve John Coiro gibi sanatçılardan eğitim aldığı yerdir.

7 Brandon Bond

200 Dolar

Brandon BondBrandon Bond dünyanın en başarılı ve en çok tanınan dövme sanatçılarından biridir. Atlanta’daki All or Nothing Tattoo ve Anti Art Elite dükkanlarına sahiptir. ayrıca film, kitaplar, giysi ve sanata dair dövme ile ilgili ürünler satan Stranglehold şirketinin sahibidir. Bond hızlı çalışır ve çalışmalarında bir iki saatlik ücret olarak en az 400 dolar talep eder.

6 Stephanie Tamez

200 Dolar

Stephanie TamezStephanie Tamez dövme işine yoğunlaşmadan önce grafik tasarım çalışmaları eğitimi aldı. Tamez, Adorned denilen ünlü New York mağazasında çalışıyor. Stephanie, yazı dövmeleri tasarımı ile ilgili olan tipografide uzmanlaşmıştır.

5 Kat Von D

200 Dolar

Kat Von DKat von D Ami James ile olan anlaşmasıyla ortaya çıktı. Daha sonra aralarında çıkan anlaşmazlık üzerine Los Angeles’ta High Voltage Tattoo’yu açtı. Kat’ın atölyesinde dövmenin ayrıntı düzeyi ve boyutu gibi birçok faktöre bağlı olarak bir saat için 200 dolar ödemeyi gözden çıkarmalısınız.

4 Paul Booth

300 Dolar

Paul BoothEğer ağır rock and roll grubunda iseniz, Paul Booth sizin için doğru bir yer olabilir. Onun oldukça gerçekçi korku temalı gri tonlamalı gotik dövmeleri vardır. Sanat eserleri bir siyah mürekkep ile elle yapılır. Ayrıca Paul, iblis içerikli dövmelerindeki titiz ayrıntılar ile bilinir. Booth; CNN, CNBC ve Discovery Network gibi kanallarda sahne aldı. Yüze de dövme yapan nadir sanatçılardandır.

3 Anil Gupta

450 Dolar

Anil GuptaAnil Gupta, gerçekçi portreleri ve keskin sanat yorumu ile ünlüdür. Gupta karmaşık desen ve tasarımları ile kelt örgüsü ayrıntısını rahatlıkla yapabilir. Kabilelerden ilham alınan dövmeler ve soyut parçalar da onun en bilinen özelliklerindendir. Anil Leonardo da Vinci ve Salvador Dali tarafından yapılan resimleri dövmeye çevirebilme yeteneğine de sahiptir. Müşterilerinden bazıları ise John McEnroe, Christian Slater ve Rosie’dir.

2 Ami James

500 Dolar

Ami JamesAmi James, Miami Ink ve NY Ink gibi TV şovlarının arkasındaki isimdir. Ami ayrıca Love Hate Social Club denilen Londra’da bir dükkana da sahip. Henüz sadece 15 yaşındayken, Tattoos by Lou adlı bir dükkanda çırak olarak çalıştı. Aldığı eğitimle ustalaşan James, DeVille adlı bir giyim şirketinin sahibidir. Ami’nin 5.1 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu bilinmektedir.

1 Scott Campbell

1.000 Dolar

Scott CampbellMüşterileri Marc Jacobs, Josh Hartnett ve genç Heath Ledger gibi ünlülerdir. Scott, tipografi ve antika süsleme konusunda uzmanlaşmış bir sanatçıdır. Ayrıca çapa ve yelkenli gemiler gibi klasik tasarımlar da yapıyor. Scott, bir reklam tasarımcısı olarak diğer girişimler ile meşgul olduğundan dövme işini sadece hafta sonları yapabiliyor.

Dövmeyi sever misiniz bilemiyorum ama bazen korkudan bazen baskıdan bazense cesaretsizlikten çok istesek de vazgeçebiliyoruz. Eğer zincirlerinizi kırsanız, ya da daha önce cesaret edip yaptırmış biri olarak nasıl bir dövmeye sahip olmak isterdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.