Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Pahalı 10 Perili Ev

Perili evler içimizi ürpertse de onları hep ilgi çekici buluruz. Listemizde dünyanın en pahalı 10 perili köşkü bulunuyor. İşte evlerin özellikleri:
En Pahalı 10 Perili Ev
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Perili evler, eski masalların yanında Hayalet Avcıları, Ölü Dosyalar ve Perili Highway gibi TV showları sayesinde daha popüler hale gelmiştir. Bu tür diziler, yeryüzündeki en korkunç yerlerden bazılarını keşfetmeye olanak sağlıyor.

Perili evler bazen konak, bazen kaleler veya başka yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Aslında onları bu denli ilgi çekici yapan şey hakkında anlatılan çeşitli hikayelerdir. Tabi ilginç tarzdaki mimari yapıları da hakkındaki söylentilerin bir parçası. Kim milyon dolar verip de böyle bir evde oturmak ister ki diye düşünmeyin. Bu tarz evlerin fanları oldukça fazladır.

Fiyatlarıyla dudak uçuklatan en pahalı perili 10 eve hep birlikte göz atalım:

10 Franklin’in Şatosu

260.000 Dolar

Franklin’in ŞatosuListenin on numarası, 260.000 dolar değerinde Franklin Kalesine aittir. Bankacılıktan ayrılan, zengin bir tüccar tarafından 1865 yılında inşa edilen ev, yangın ve ihmallerle oldukça hasar görür. Konukların evi uğursuz düşünebilme ihtimaline rağmen evin şimdiki sahibi evi, otel veya kahvaltı salonu yapmayı planlamaktadır.

9 Lizzie Borden’in Evi

500.000 Dolar

Lizzie Borden'in EviLizzie Borden’ın evi, 500.000 dolar fiyat etiketiyle listede dokuz numarada yer alıyor. Lizzie Borden’in annesi ve babası bu evde acımasızca katledildi. Borden, anne ve babasının katili olarak yargılandı ve 1892 yılında davadan beraat etti. Lizzie Borden, o günden sonra Massachusetts’deki Fall River’da yaşamaya karar verdi.

8 Kimball Şatosu

879.000 Dolar

Kimball Şatosu879.000 dolar fiyat etiketli Kimball Şatosu listede sekiz numaraya yerleşiyor. Kale, 23 dönüm araziye sahiptir. Evin eski ev sahipleri, kapıların açılıp kapanmasına ve korkuç seslere şahit olduklarını öne sürmüşlerdir.

7 Dehşet Sokağı Evi

15 Milyon Dolar

Dehşet Sokağı EviDehşet Sokağı Evi, listenin 7 numarasındadır. 1.150 milyon dolar fiyat etiketli ev, 1974 yılında korkunç bir olaya sahne oldu. Ronald Defeo Jr, uyudukları sırada ailesinden altı kişiyi öldürdü. Şimdilerde ev için duvarlarından kan sızdığı, kapılarının çarptığı ve mobilyaların hareket ettiği gibi söylentiler mevcuttur.

6 Cerrah’ın Evi

1.2 Milyon Dolar

Cerrah'ın EviListenin 6 numarasında Arizona’da bulunan bir cerrah evi var. Aslen 1916 yılında bir cerrah tarafından inşa edilen ev, şimdi yaklaşık 1.2 milyon dolar değere sahiptir. Şu anda otel olarak hizmet veren evin konukları, dans eden çiftleri ve doktor çantalı insana benzeyen hayaletleri gördüklerini söylüyorlar.

5 Lalaurie Evi

2.3 Milyon Dolar

Lalaurie EviListedeki beşinci ev, American Horror Story dizisinde yer aldı. Evi sırasıyla, Coven ve ünlü aktör Nicolas Cage satın aldı. Lalaurie Evi yaklaşık 2.3 milyon dolar değerindedir.

1831 yılında evin sahipleri, bu evdeki çok sayıda köleye işkence etti. 1834’te çıkan yangında birçok köle yanarak öldü. Evde, garip sesler duyulduğu ve balkon boyunca yürüyen hayaletler görüldüğü iddia ediliyor.

4 Britannia Manor II

4.1 Milyon Dolar

Britannia Manor IIBritannia Manor II, 4. en pahalı perili ev olma onuruna sahiptir ve 4.1 dolar değerindedir. 2007 yılında televizyon sayesinde ünlenen, belki de en ünlü perili ev odur. Bu ev, Cadılar Bayramı partileri ve diğer ürkütücü olaylar için en iyi yerlerinden biri haline gelmiştir.

3 The Ennis House

4.5 Milyon Dolar

The Ennis Houseİhtişamlı ev, 4.5 milyon dolar değeriyle 3 numaradadır. Frank Lloyd Wright tarafından 1923 yılında tasarlanan ev, Mayan türü eşsiz bir yapıdır.

2 Schweppe Estate

12 Milyon Dolar

Schweppe Estate12 milyon dolar değerinde olan Schweppe Estate, listede 2 numarada yer alıyor. Bir prens ve prenses bu evde vefat etmiş ve ikisinin pencereden bazen dışarı baktığı gibi söylentiler ortaya çıkmıştır. Evin çalışanlarının bazılarının hala prens ve prenses için yemek hazırladığı da rivayetler arasındadır.

1 Beyaz Saray

110 Milyon Dolar

Beyaz SarayBeyaz Saray, 110 milyon dolarlık fiyat etiketiyle en pahalı perili ev listesinde 1 numarada yer alıyor. Ev çok sayıda hayalet ve anormal hikayelerle özdeşleşmiştir. Abraham Lincoln, Thomas Jefferson, Abigail Adams ve daha birçok kişinin ruhunun, geceleri salonlarda dolaştığı gibi birçok söylenti vardır.

Eğer müstakil bir evde büyümüşseniz kesinlikle çevrenizde çeşitli hikayelerle ünlenmiş yapıları duymuşsunuzdur. Hele geceleri mezarlık önünden geçen yoldan yürümek, sanırım cesaret sınavıdır bazılarımız için. Söylentiler ne kadar gerçekçi bilinmez ama bilinen tek şey var ki o da korkunun bu kadar pahalı bir duygu olmadığıdır, haksız mıyım?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.