Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Kontakt Lensleri

Lüks yaşamın sınırı yoktur! Daha iyi görmemizi sağlayan lensler bile bu kategoriyi çılgına çeviriyor. İşte dünyanın en pahalı kontakt lensleri...
Dünyanın En Pahalı Kontakt Lensleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şimdiye kadar sizlerle, dünyanın en pahalıları adı altında birçok ilginç yazı paylaştık, değil mi? Bunların içinde de elmaslarla süslü bilezikler, yüzükler, küpeler, kolyeler, gözlükler ve daha birçok farklı aksesuarı tanıtmış olduğumuz yazılar bulunmaktadır. Peki ya vücudumuzun en önemli organlarından biri olan gözlerimiz için neden bir aksesuarın tanıtımını yapmayalım ki diye düşündük ve bu yüzden de bugün sizlere dünyanın en pahalı kontakt lensleri başlıklı yazımızı hazırladık.

Evet, bu lensler bir göz aksesuarı olarak tasarlanmış olup, tam 15.000 dolar olan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı kontakt lensleri unvanını almışlardır. Sonuçta, günümüz insanları dişlerini bile altın ve elmas taşlarla süslerken, neden gözleri için de gösterişli bir aksesuar kullanmasınlar ki değil mi? Bu şekilde düşündüğümüzde oldukça mantıklı bir gerekçeye dayanan kontakt lenslerin tasarımının arkasında yatan bir diğer düşünceyi öğrendiğinizde de emin olun ki bu lenslerin üreticilerini takdir edeceksiniz. İsterseniz, okuduğunuzda bir hayli şaşıracağınız yazımıza bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı kontakt lensleri:

Kontakt Lens – La Ser Eye Jewelry

15.000 Dolar

Kontakt Lens - La Ser Eye JewelryLa Ser Eye Jewelry tarafından üretilen bu kontakt lenslerin tasarımına ilham veren isim Hindistan’da bir göz araştırma hastanesinde çalışan Chandrashekhar Chawan isimli göz doktoru olmuştur. 15.000 dolar değerindeki bu kontakt lenslerin tasarımını Sanjay Shah yapmıştır. Gerçekten oldukça etkileyici bir görünüşe sahip olan lensler, altın bir tabakanın üzerine yerleştirilmiş 18 elmas taş ile donatılmıştır. İlaveten sadece 5 gram ağırlığına sahip olan lensleri kullanmanın, göze hiçbir şeklide zarar vermediği yapılan sayısız araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Elbette, bu altın ve elmasların gözlere nasıl zarar vermediğini de açıklayacağız. Şöyle ki kornea ile altın tabaka arasında 6 mm ila 9 mm arasında olan bir boşluk bırakılmış ve bu şekilde lensler tıpkı diğer tüm lensler kadar güvenli hale getirilmiş. Neticede, dünyanın en pahalı lenslerini satın aldığınız takdirde, güneşin en tepede olduğu zamanlarda bile bu gösterişli ürünlerinizi rahatlıkla kullanabileceksiniz. İlaveten, müşterinin özel isteklerine göre tasarlanacak olan lensleri ister altın ile elmaslar, ister beyaz altın, ister sadece elmas vs. seçenekleri ile kendinize özel olarak tasarlatabileceksiniz. Buna ek olarak, resimlerden de fark ettiğiniz gibi, bu lensleri takanların oldukça ürkütücü bir görünüm kazandıklarını açıkça görebilirsiniz. Bu yüzden de dünyanın en pahalı kontakt lenslerini satın alarak, bunları Cadılar Bayramı’nda kullanıp, arkadaşlarınız arasında büyük sükse yapabilirsiniz.

Kontakt Lens - La Ser Eye JewelrySadece Cadılar Bayramı ya da kostüm partileri gibi günler için bir lense 15.000 dolar ödemek istemiyorsanız, şimdi sizlere oldukça önemli bir neden daha söyleyeceğiz. Şöyle ki bu lenslerin satışından elde edilen tüm kazanç, Steven Johnson Sendromu isimli bir hastalığa yakalanmış çocukların tedavileri için kullanılacak. Bu hastalık, vücudun alınan bir ilaca, bakteriye ya da viral enfeksiyonlara vermiş olduğu yüksek boyuttaki alerjik tepki olarak bilinmekte ve en çok küçük çocuklarda ve genç insanlarda görülmektedir. Oldukça hayati sonuçlara neden olabilen hastalığın körlüklere de sebebiyet verdiği bilinmektedir. İşte bu lensleri satın aldığınız takdirde bu hastalıkla mücadele eden çocuklar için büyük bir yardım yapmış olacaksınız.

Şayet dünyanın en pahalı lenslerinden almayı düşünüyorsanız, biraz acele edin derim. Zira, bu göz aksesuarlarından sadece 3.996 çift üretilecektir. Sonuçta, bu lensler ile hem ayrıcalıklı bir görünüşe kavuşacak hem de hasta çocuklar için bağış yaparak, dünyamızı iyileştirme hususunda büyük bir adım atmış olacaksınız. Ne dersiniz, tüm bu anlattıklarımızdan sonra bir lens için 15.000 dolar ödemek size hala mı fazla geliyor? Eğer yeterince param olsaydı bu lenslerden seve seve satın alacağımı, tüm samimiyetimle söylüyorum.

Peki, sizlerle paylaşmış olduğumuz dünyanın en pahalı lensleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Lüks harcama ve hayır işinin bir arada olması, sizce de mantıklı mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.