Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dubai Adalarındaki Yüzen Lüks Villa Projesi

Dubai'nin lüks ve görkemli yaşantısı değişiyor. Şimdide yüzen bir ada olarak inşa edilen villaları göz dolduruyor. İşte karşınızda ultra lüks imkanlarıyla villalar:
Dubai Adalarındaki Yüzen Lüks Villa Projesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Doğa, her coğrafyaya aynı cömertlikte davranmaz. Ama bu yargı o yer için, eşsiz güzellikteki tabi yerlerle yarışamayacağı anlamı taşımaz. Çoğu kez biz katlediyoruz güzelim doğayı. Yemyeşil coğrafyaları çöle çeviriyoruz. Fakat yazımızın konusu olan Dubai, bu olumsuz durumun istisnasıdır. İkliminin özellikleriyle kurak bir çölden farksız olan kent, şimdilerin göz bebeği!

Ünlü gökdelenleri ve yüksek binalarıyla, dünyanın en pahalı kentlerinden biri olan Dubai’yi biliyoruz, değil mi? Ortadoğu’da yaşanabilecek en iyi kentlerden biri olan ve pahalı projeleriyle tanınan Dubai, yine oldukça pahalı ve dikkat çekici bir proje ortaya çıkardı. Projenin hedefi ise oldukça etkileyici bir nitelik taşıyor. Zira, Dubai’de yapılması hedeflenen tam 300 tane yapay adanın tasarımı söz konusu. Fakat bu projenin gerçekleşmesi için biraz daha zaman gerektiği belirtiliyor. Bizlerde sizler için bu eşsiz projenin detaylarını inceledik. Dilerseniz hep birlikte göz atalım.

İşte karşınızda Dubai’nin adalar üzerindeki yüzen lüks villaları:

Dubai’nin Adalarındaki Yüzen Lüks Villa Projesi

Dubai'nin Yüzen Adalar Üzerindeki Lüks VillalarDünyanın en inanılmaz projelerinden biri hiç şüphesiz yüzen adalar projesidir. Sayısı 20 tane olan ve şekli de Güneydoğu Asya adalarını andıran adaların üzerinde yapılacak ultra lüks villalar, şimdiden merak konusu. Bu adalar kişiye özel olup, üzerinde yalnızca 1 tane ultra lüks villa ve kişiye özel bir plaj bulunacak. Milyonerler ve varlıklı insanlar için oldukça güzel bir proje olan yüzen adaların üzerindeki villaların nerdeyse peynir ekmek gibi satılacağına inanılıyor ki bizce haksız da değiller. Sonuçta, bu adalardan birine sahip olduğunuzda villanızı da kendinize göre dizayn ettirebilecek ve ultra lüks bir evde harika bir manzara eşliğinde keyif sürebileceksiniz.

Dubai'nin Lüks Yüzen AdalarıDubai’de yapılması beklenen başka bir proje de 6 adacığı bulunan bir takımadanın üzerinde inşa edilecek 42 göz kamaştırıcı villa projesi. Bu projenin ilginç bir tarafı da 2 katlı yapılacak villaların bir katının su altında bir katının da su üstünde kalacak şekilde tasarlanmış olması. Gerçekten merak uyandıran bu villaların su altında kalacak yatak odalarından muhteşem deniz canlılarını ve Dubai’nin tertemiz sularının güzelliğini seyredebileceksiniz.

Hayata geçirilmesi beklenen bu projeler sayesinde, Dubai’nin lüks yaşam hususunda bir üst aşamaya geçerek dünyanın en lüks kentlerinden biri olacağı öngörülüyor. Ayrıca bu projedeki adalardan %70’i daha şimdiden satılmış ancak projeyi üstlenen şirketin yaşadığı 2008-2009 ekonomik krizi nedeniyle, adaların yapımına bir süre ara verilmiş.

Her neyse, sonuçta adalar önünde sonunda zengin sahiplerine teslim edilecek. Adeta cennet gibi bir yerde yaşayacak varlıklı insanlar bizim hayalini bile kuramayacağımız lüks villalarına kavuşacaklar. Dürüst olmak gerekirse, bu evlerde geçirilecek sadece bir gün için bile dünyaları vermez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.