Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CAN-AM’ın 2016’ya Özel 3 Tekerlekli Canavarları: “Spyder F3 T ve F3 Limited”

CAN-AM’ın 2016’ya Özel 3 Tekerlekli Canavarları: “Spyder F3 T ve F3 Limited”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Motosiklet ya da bisikletlerin daha çok 2 tekerlekli hallerine alıştık. Özellikle büyük araçlarda 3. tekerleği gördüğümüz zaman dönüp tekrar tekrar bakmamız da bu yüzden. Kullanım açısından da avantaj sağlayan bu araç, üç tekerli motosikletlerin sadece yaşlı erkekler ve kadınlar için uygun olduğu klişesini de yıkmaya hazır görünüyor.

Can-Am, Kanada’da bulunan bir şirketin motosiklet bölümüdür. Önceleri daha çok motokros ve enduro tarzı tasarımlarıyla dikkat çeken Can-Am, 2006 yılında başlattığı 3 tekerlekli motosikletleriyle sektörde yeni bir dönemin başlangıcına imza attı. Bu ilginç tasarımın ilk kez sahne almasının üzerinden 10 yıl geçti ve CAN-AM, yine bu ilginç tasarımıyla öne çıkan modellerinden F3-T ve F3 Limited’i piyasaya sürdü. Dilerseniz lüks özellikleriyle dikkat çeken Can-Am’ın etkileyici tasarımlarına daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda CAN-AM’ın 2016’ya özel 3 tekerlekli canavarları:

2016 Can-Am Spyder F3-T ve F3 Limited Spyder

2016 CAN-AM SPYDER F3-T ve F3 LIMITED SPYDERCan-Am F3’leri kruvazör olarak tanımlayacak olursak, açık ara performans motorları olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü bu etkileyici tasarımlar, kruvazörlere göre daha çok bağıran ve saldırgan F3 Spyder tarzlarına benziyor. F3’lerin koltukları kruvazörler gibi alçakta; fakat iki tekerlekli değil de üçtekerli olduğundan, alçak ağırlık merkezine daha fazla performans getirisi sağlıyor. Sunduğu daha agresif sürüş ve akslara yakın oturma hissi, motoru güvenle kontrol etmenizi sağlıyor.

Yarı otomatik veya manüel 6 ileri şanzıman ile yapılan Rotax 1330 ACE, üç silindirli motorun desteklediği F3 Spyder modelleri, motosiklet tarzı el debriyajı ve ayak pedallarına sahip. Can-Am Spyder’lerin tamamı güvenliğinizi düşündüğü için şaside oturan sürücüsüne denge kontrolü, çekiş kontrolü, kilitlenme önleyici fren, dinamik hidrolik direksiyon gibi özellikler sağlıyor. Spyder’ler sadece motosiklet, kar motosikletleri, dört tekerli ATV tarzı motorlar ve kişisel deniz araçları gibi gidona sahip. Ayrıca bu taşıtlardan son üçü gibi de yönlendirilebiliyor.

2016 CAN-AM SPYDER F3-T ve F3 LIMITED SPYDER2016 model Can-Am F3-T ve F3’ün yeni entegre heybesi ile ön gövdesini birleştirdiğinizde, hız sabitleyici ve yaklaşık 80 litrelik toplam bagaj kapasitesine ulaşıyor. F3-T ve Limited, ayrıca bir torpido gözü ile merkez konsol ve tur konforu sağlamak için gerekli olan renkli ön cama sahip. Arka süspansiyon, manuel hava ayarı ve şasi opsiyonel Cam-Am treyler için hazırdır. F3 Limited’de hoparlör sistemi bulunurken, F3-T’de ses sistemi opsiyoneldir. Daha, ısıtmalı kulplar ve döşeme levhalardan söz etmedik bile.

Daha önce üretilen RT, ST ve RS’ler gibi 2016 model Can-Am Spyder’de de küçük güncellemeler ve opsiyonel seçenekler sunuluyor. 2015 F3 modeline de kısaca bir göz atarsak, 2016 model F3-T ve Limited arasındaki farkı daha iyi görmüş olacağız.

2015 Model Can Am F3 Spyder2015 model F3, 115 beygir güç ve 130 NM tork üreten 3 silindirli ROTAX motora sahip. Büyüklüğü ise kompakt bir araba kadar var. Bütün keskin komutlarınız, ışık hızlı elektronik gaz kolu ile tetikleniyor. Devasa ön ızgarası ise bir köpek balığının burnunu andırıyor. Havalandırma tertibatı, sağ çamurluğa monte edilmiş. Hava beslemesi gibi belirgin özellikler de performansı gerçek anlamda artırıyor.

Ülkemizde de bulunan 2015 model Can-Am F3 Spyder’in otomobillere benzer bir diğer özelliği ise satış fiyatı. Yaklaşık 120 bin lira civarında olan 2015 model F3, yeni model araçlardan bile daha pahalı bir fiyata sahip. Dış görünüşü ve performans özellikleri ile aklımızı başımızdan alan bu üç tekerlekli motor, gerçekten de hoş durmuyor mu?

İki teker hastası motor tutkunları bu taşıtlara soğuk baksalar da etkileyici araçlar tasarım ve performanslarıyla daha şimdiden birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Şimdilik fiyat etiketi açısından sadece zenginlerin tercihi olan bu araçlar, kim bilir belki ilerde daha ucuz fiyatlarla alıcı bulur. Merak ediyorum doğrusu, o gün geldiğinde tercihiniz bu araçlardan yana olur mu, yoksa ben iki tekerleklilerimden vazgeçmem diyenlerden misiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın