Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Başarı, Mutluluk ve Sağlık için Ne Zaman Duş Almalı?

Başarı, Mutluluk ve Sağlık için Ne Zaman Duş Almalı?
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Kimilerine göre sabah, kimilerine göreyse akşam! Peki, en uygun vakit sizce ne zaman? Evet evet! Duş almaktan bahsediyorum! Diğer bir deyişle; aklanıp paklanmaktan! Ve ayrıca temizlenmenin yanı sıra bize daha pek çok farklı açıdan etkisi olan sulu sabunlu eylemden! Sonuçta; duş almak sadece temizlenmek anlamına gelmiyor, değil mi? Yani banyo yapmak, sizin için de temizlenmekten daha fazlasını ifade ediyor olmalı, diye düşünüyorum. Çünkü sadece pis hissettiğimiz için değil, rahatlamak, canlanmak ya da hazırlık yapmak gibi amaçlarla da duşa giriyoruz. Peki, duş almanın başarı, sağlık ve mutlulukla alakalı olabileceğini biliyor muyuz?

Evet, size duş almanın –ama doğru saatlerde- gün içerisindeki başarımızı ve performansımızı büyük oranda etkilediğini söylüyorum. Hani başarılı ve mutlu insanlar için sabah duşu almak bir vazgeçilmezdir ya! İşte tam da o durumdan bahsediyorum! Yenilenmiş bir beden ve zihinle güne başlamayı adet edinmiş o kişiler, sabah duşunu başarılarının sırları arasında göstermekten geri durmazlar. Ama gerçekten de böyle bir kural var mıdır? Yani duş almakla, başarı, sağlık ve mutluluk arasında doğrusal bir ilişki olabilir mi? Evet, kesinlikle olabilir. Ancak sizin için uygun duş alma vaktinin sabah mı, yoksa akşam mı olduğunu bilirseniz! Peki, bunu nereden mi bileceksiniz? Tabii ki de aşağıdaki maddelere göz atarak!

Eğer siz de doğru zamanda duş almak ve kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız hemen şimdi listedeki başlıkları incelemelisiniz, derim.

Sabah Duşu Almak Sizin için Uygun; Çünkü…

Sabah Duşu Almak Sizin İçin Uygun ÇünküSabah duşu almak sizin için uygun olabilir mi? Uyanır uyanmaz banyoya girmek ya da yaptığınız sabah sporunun ardından duş almak acaba başarınıza başarı katacak kural olabilir mi? İsterseniz aşağıdaki başlıklara bakın ve bunların sizi yansıtıp yansıtmadığına karar verdikten sonra “sabah duşu benim için uygun ya da uygun değil” deyin.

Sabahları Uyanmakta Güçlük Çekiyorsunuz!

Sabahları Uyanmakta Güçlük Çekiyorsunuz!Siz de sabahları kendine gelmekte zorlananlardan biri olabilir misiniz? Yataktan kalkıyor ve ortalıkta ruh gibi gezinerek hazırlanmaya mı çalışıyorsunuz? Gözleriniz açık olduğu halde hem beden hem de zihin olarak uykuya devam mı ediyorsunuz? O zaman, sabah duşunun sizin için kesinlikle doğru tercih olacağını bilmelisiniz. Yani gözünüzü açar açmaz hemen banyoya koşun derim.

Bakınız: Sabahları Yorgun Uyanmamak için Neler Yapılmalı?

Sabah Sporundan Vazgeçemiyorsunuz!

Sabah Sporundan Vazgeçemiyorsunuz!Sabah sporu sizin için olmazsa olmaz mı? Güne hareket ederek, kaslarınızı çalıştırarak başlamayı seviyor musunuz? Küçük bir yürüyüşe ya da koşuya çıkmak, sabah rutininizin bir parçası mı? O zaman tercihinizi yine sabah duşundan yana yapmalısınız demektir. Ki zaten büyük ihtimalle böyle yapıyorsunuz!

Yaratıcılık Gerektiren Bir İşiniz Var!

Yaratıcılık Gerektiren Bir İşiniz Var!Yani hem beden hem de zihin olarak fazlasıyla uyanmış olmanız gerekiyor. Çünkü işinizin başına geçtiğinizde, öyle uykulu bakan, bayat balık gözleriyle değil de adeta içinden deha fışkıran zeki gözlerle yapmanız gereken bir işiniz var. Kısacası; diğerleri gibi beden gücünüzle değil, beyin gücünüzle çalışıyorsunuz. İşte bu nedenlerden dolayı siz de duşunu sabah alması gerekenler arasındasınız.

İncelemeden Geçmeyin: Yaratıcı Zekaya Ulaşmanın Yolları

Hemen Her Sabah Tıraş Olmanız Gerekiyor!

Hemen Her Sabah Tıraş Olmanız Gerekiyor!Hemen her sabah tıraş olmanız mı gerekiyor? O zaman sabah duş almayı tercih etmelisiniz. Hem böylece (sakallarınız yumuşadığı için) çok daha kolay bir şekilde tıraş olursunuz. Ayrıca kendinize çok daha az zarar verir, sinekkaydı tıraşınızla birlikte güne çok daha enerjik başlarsınız.

Meditasyon Yapıyorsunuz!

Meditasyon Yapıyorsunuz!Sabah meditasyonu mu? Evet, günümüzde sabah meditasyonu yapanların sayısı gittikçe daha da çoğalıyor. Ve belki siz de onlardan birisiniz. Ya da olmak istiyorsunuz! Peki, sabah meditasyonu yapmak için ille de ekranda gördüğünüz hareketlerden mi yapmanız gerekiyor? Tabii ki hayır! İsterseniz; sabah duşunuzu alırken de meditasyon yapabilir, su ve sessizlik eşliğinde istediğiniz her şey için teşekkür edebilirsiniz.

Akşam Duşu Almak Sizin için Uygun; Çünkü…

Akşam Duşu Almak Sizin için Uygun Çünkü:Gelelim, akşam daha doğrusu gece duşuna! Ne demiştik; kimileri için sabah kimileri içinse akşam duşu! Belki de akşam duşu sizin için daha uygundur, ne dersiniz? Şöyle güzel bir duş alıp, mis gibi pijamalarla yatağa girmek… Tertemiz bir beden ve arınmış bir zihinle rüyalar alemine dalmak… Tamam tamam, siz uyku moduna geçmeden ben maddelere geçeyim!

Uyumakta Güçlük Çekiyorsunuz!

Uyumakta Güçlük Çekiyorsunuz!Geceleri uyumakta güçlük mü çekiyorsunuz? Ne kadar yorgun olsanız da ne kadar erken kalksanız da bir türlü uyku alemine geçiş yapamıyor musunuz? Yatağa yatıyor ama dakikalar geçmesine rağmen hala uyuyamıyor musunuz? O zaman, gece yatmadan önce duş almak, sizin için gerçekten bir ihtiyaç. Çünkü bedeninizden akıp giden suyla birlikte rahatlayacak ve sadece birkaç koyunla sayma işlemini tamamlayabileceksiniz.

Daha Güzel ve Sağlıklı Bir Cildiniz Olsun İstiyorsunuz!

Daha Güzel ve Sağlıklı Bir Cildiniz Olsun İstiyorsunuz!Evet, daha güzel ve sağlıklı bir cildiniz olsun istiyorsanız da akşam duşunu tercih etmelisiniz. Böylelikle cildiniz banyo sonrasında sürdüğünüz nemlendiricilerden ve losyonlardan çok daha iyi şekilde faydalanacak. Ayrıca egzama gibi cilt rahatsızlığı olanlar için de durum aynı! Gece duş alıp, krem sürmek böyle rahatsızlıklarda çok daha etkili sonuçlar veriyor.

Hava Koşulları Sabah Duşuna Pek Uygun Değil!

Hava Koşulları Sabah Duşuna Pek Uygun Değil!Eğer soğuk diyarlarda yaşıyorsanız ya da mevsim kışsa akşam duş almayı tercih etmelisiniz. Çünkü sabah duş aldığınızda, gün boyu ısınamayabilir ve hasta olabilirsiniz. Bu da sizin başarınız, mutluluğunuz ya da sağlığınız üzerinde pek de olumlu etki yapmaz.

Uzun, Kurumak Bilmeyen Saçlarınız Var!

Uzun, Kurumak Bilmeyen Saçlarınız Var!Sizin de Rapunzel kadar olmasa da epey uzun saçlarınız mı var? Uzunluğunun yanı sıra bir de kalın telliler mi? Saç kurutma makinesini dakikalarca çalıştırdığınız halde yine de kurumayan saçlara mı sahipsiniz? O zaman kesinlikle akşam duşunu tercih etmelisiniz. Çünkü diğer türlü hem işinize-okulunuza geç kalabilir hem de nemli kalmış saçlarınızın başınızı ağrıtmasına yol açabilirsiniz. İyisi mi siz gece yatmadan önce duş alıp, saçlarınızı iyice kuruttuktan sonra misler gibi yatağınıza girin.

5 Dakika Daha Uyumak için Ölüyorsunuz!

5 Dakika Daha Uyumak için Ölüyorsunuz!Yani sabah uykusuna fazlasıyla düşkün müsünüz? Bir 15 dakika ya da yarım saat önce kalkıp duş almak yerine o süre içerisinde uyumayı, koşulsuz şartsız tercih ediyorsunuz. Bunun için de akşamdan duşunuzu alıp, sabaha temiz bir bedenle başlıyor, hemen üzerinizi giyip işinize gücünüze koşuyorsunuz. Sonuçta; uyumak ya da uyumamak! Hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış!

Fazlasıyla Stresli ve Yorucu Bir İşiniz Var!

Fazlasıyla Stresli ve Yorucu Bir İşiniz Var!Bütün gün toplantıdan toplantıya koşuyor, müşterilerle görüşmelere katılıyor, yeri geliyor aynı anda birden fazla iş yapmaya çalışıyorsunuz. Tüm bu yoğunluk yüzünden de akşam eve pert olmuş bir şekilde gidiyorsunuz. Evet, siz de dediğim durumları sık sık yaşıyorsanız, duşunuzu akşam almalısınız derim. Çünkü günün yorgunluğundan daha kolay kurtulacak, vücudunuzdan akıp giden suyla birlikte stresinizden de uzaklaşacaksınız. Kendinizi yatağa rahatlamış biri olarak atabileceksiniz. İşin aslı ne biliyor musunuz? Hem bedeninizin hem de zihninizin size verdiği sinyalleri görmeli ve sabah mı, yoksa akşam mı duş almanız gerektiğine öyle karar vermelisiniz. Sonuçta; bahsettiğim karar başarınız, mutluluğunuz ve sağlığınız üzerinde etkili oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.