Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVM’lerde Stand Açarak Para Kazanmak

Çağımızın en çok tercih edilen iş fikirlerinden bir tanesi de AVM'lerde stand açmak. Bu işi değerlendirmek için bilmeniz gerekenler aşağıda:
AVM’lerde Stand Açarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Değişen zaman insanların yaptığı işlerden tutun da aile hayatlarına, hobilerinden yaşayışlarına kadar pek çok noktada farklılık yarattı ve hepimiz bu gerçeğin farkındayız. Her geçen gün bir yenisi dikilen binalar, gökyüzüne doğru yükselen yapılar, yeşil alanların azalması göze çarpan değişikliklerden sadece bazıları. Paraya olan bağımlılığımızın artması ve hayatın yalnızca yeterli parayla yaşanılabilir hale gelmesi de bu değişikliklerin sonuçları arasında. Sonuçta zamanın üzerimizde yarattığı etkilere karşı gözümüzü kapatmak, neredeyse imkansız bir hale geldi.

Bu etkileri hemen her alanda görüyor ve yaşıyoruz. Örneğin; insanların en sık ziyaret ettiği mekanlar alışveriş merkezleri oldu. Gezmek, alışveriş yapmak, sinemaya gitmek, yemek yemek, çocuklarımızı oyun ve aktivite merkezine götürmek gibi pek çok olanağın olduğu alışveriş merkezleri; günümüz insanı için vazgeçilmezler arasında. Sabahın erken saatlerinden başlayıp gece yarılarına kadar tıklım tıklım dolu olan alışveriş merkezleri, insanların bu mekanları ne kadar çok sevdiğini kanıtlıyor. Tabii mekanlar bu kadar popüler olunca alışveriş merkezleri girişimciler için yeni fırsatlar yaratıyor. AVM’lerde stand açmak bunların arasında popüler olanlardan bir tanesi. Evet, bugün hakkında konuşacağımız konunun AVM’lerde stand açmak olduğunu anlamışsınızdır ve eminim birazdan okuyacaklarınızdan sonra stand işine yönelmeyi düşünenler arasına katılacaksınız. Çünkü bu iş gerçekten yüksek kazançlar vaat ediyor.

AVM’lerde Stand Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

AVM'lerde Stand Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işi yapmak için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem olduğunu söyleyerek ayrıntıları anlatmaya başlayayım. Çünkü alışveriş merkezinde stand açmak denilince insanın aklına pek çok farklı yöntem geliyor. Örneğin; franchising sistemi ile mi stand açacaksınız, yoksa kendi markanızı yaratarak mı? Yiyecek sektörüyle ilgili bir iş mi yapacaksınız, yoksa hediyelik eşya, giyim ya da takı alanına mı yöneleceksiniz? Hangi iş kolundan daha fazla kazanç elde edebileceğinizi düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Elinizdeki sermaye popüler bir alışveriş merkezinde stand açmak için yeterli mi? İsterseniz tüm bu detayları alt başlıklarımızda inceleyelim. AVM’de ne standı açabilirsiniz? Bu sorunun cevabıyla birlikte ayrıntılara başlayalım.

Çay ve Kahve Standı Açarak Para Kazanmak

Çay ve Kahve Standı Açarak Para KazanmakAVM’lerde stand açmak istiyorsanız yöneleceğiniz alanlardan bir tanesi çay ve kahve standları. Biliyorsunuz, ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin başında çay ve kahve geliyor. Ülkemiz insanının sabah, öğlen, akşam, gece ayrımı yapmadan severek tükettiği bu içecekler; alışveriş merkezlerinin hem çalışanları hem de müşterileri için vazgeçilmez bir unsur. Ayrıca bu iş için gereken sermayenin diğer yöntemlere göre daha az oluşu da önemli bir faktör. Sonuçta çay ve kahve için satın almanız gereken ürünler bellidir. Ayrıca bu içeceklerden elde edilen kazancın kar marjının ne kadar yüksek olduğunu da hepimiz biliyoruz. Alışveriş merkezlerinde en ucuz çayın 2-3 lira olduğunu düşünürseniz, bu işten ne kadar gelir elde edeceğinizi az çok tahmin edebilirsiniz.

Tabii bayilik yöntemini mi, yoksa kendi isminizi mi kullanacağınız hem sermayenizi hem de kazancınızı etkileyecek faktörler olacaktır. Neticede, alışveriş merkezlerinde en çok müşteri çeken standlardan birinin çay ve kahve satışı yapanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Yani bu alana yönelirseniz, kesinlikle doğru bir seçim yapmış olursunuz. Tabii öncesinde detaylı bir araştırma ve inceleme yaptığınız takdirde!

Çay Ocağı Açarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Kozmetik ve Parfüm Standı Açarak Para Kazanmak

Kozmetik ve Parfüm Standı Açarak Para KazanmakAlışveriş merkezlerinde müşterilerin, özellikle de kadın müşterilerin akınına uğrayan yerlerin başında kozmetik ve parfüm standları geliyor. Yanından geçip giderken mis gibi parfüm kokularıyla müşterileri kendilerine çeken kozmetik ve parfüm standları, doğru taktikler uygulandığı zaman yüksek miktarlarda para kazandırıyor. Sonuçta bu sektörün ne kadar çok kazandırdığını hepimiz biliyoruz. Kozmetik ve parfüm standı açmanın maliyeti, bir dükkan açmaktan daha ucuza mal olduğu için pek çok girişimci bu alana yöneliyor.

Kozmetik ve Parfüm Standı Açarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın. 

Tatlı Standı Açarak Para Kazanmak

Tatlı Standı Açarak Para KazanmakAlışveriş merkezinde müşterilerin ve çalışanların akınına uğrayan standlardan biri de tatlı üzerine hizmet verenler. Sonuçta şöyle yorucu bir alışverişten sonra ya da yoğun bir mesainin ardından keyif verecek lezzetli bir tatlıya kim hayır diyebilir ki? Yani millet olarak tatlılara ne kadar düşkün olduğumuz aşikar bir gerçek! Baklava, künefe, sütlü tatlılar, çörekler… Öte yandan, tatlı standı denildiğinde aklınıza pek çok fikir gelebilir. Bunlardan bazıları muffin standı, donut standı, dondurma standı, waffle standı gibi tatlılar üzerine hizmet verenler olarak belirtilebilir. Yani ne çeşit tatlı üzerine iş yapacağınız, sizin kararınıza kalmıştır. Neticede yukarıda söylediklerimin her biri birbirinden lezzetli ve iç açıcı!

Şekerleme Standı Açarak Para Kazanmak

Şekerleme Standı Açarak Para KazanmakAlışveriş merkezinde hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken standlardan bir diğeri de renk renk, çeşit çeşit şekerlemelerin olduğu standlar. AVM’lerde iş yapmayı düşünüyorsanız, şekerleme standı açmak kesinlikle incelemeniz gereken yöntemler arasında. Göze hoş görünen bir tezgahı ve güler yüzlü bir satıcısı olan şekerleme standlarına kim kayıtsız kalabilir ki? Bu yöntemi kullanmayı tercih ederseniz, ülkemizde ünlü olan markaların bayiliğini almanızı öneririm. Çünkü bilinen şekerleme markaları insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Eğer illa ki kendi markanızı kurmak istiyorsanız da ürünlerinizin güvenilir bir tedarikçiden temin etmeniz gerektiğini söyleyeyim. Sonuçta bu hususta karar verecek olan sizlersiniz.

Çiğ Köfte Standı Açarak Para Kazanmak

Çiğ Köfte Standı Açarak Para KazanmakAlışveriş merkezlerinde en çok açılan standlardan bir diğeri de çiğ köfte. Küçük bir dükkanla başlayıp, bir zincir haline gelen çiğ köfte dükkanları; bu işin ne kadar kazançlı olduğunu açıklıyor aslında. Çiğ köftenin ülkemiz insanın damak zevkine hitap etmesi, atıştırmalıklar arasında en sevilenler arasında olması, hızlı hazırlanışı ve fiyatlarının uygunluğu da çiğ köfte standlarının bu kadar popüler olmasında etkili olan faktörlerden bazıları. Sonuçta; kar marjı % 100’lere kadar yükselen bu işi yapmayı düşünürseniz, uygun taktikler ışığında kazançlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Standı Açarak Para Kazanmak

Hediyelik Eşya Standı Açarak Para KazanmakEvet, alışveriş merkezlerinin en çok satış yapan standlarından biri de hediyelik eşya üzerine açılanlar. Biliyorsunuz, insanlar büyük şehirlere gezmeye gittiklerinde uğrak noktaları arasında mutlaka AVM’ler de yer alıyor. Eee göz alıcı hediyelik eşya standları da insanların bakmadan geçemediği yerler arasında. Aynı şekilde, otoyollar üzerinde olan alışveriş merkezleri de insanların şöyle bir soluklanmak, ziyaret edecekleri yerlere hediyeler almak için uğradığı yerlerin başında geliyor. Sonuçta aklımızda birine hediye almak olmasa bile, karşımıza çıkan eğlenceli ve renkli standlar çoğu insanda bir şeyler alma isteği uyandırıyor. Dekorasyon ürünleri, renkli mumlar, süs eşyaları, sevimli oyuncaklar, egzotik eşyalar… Bu standlarda her yaş grubuna uygun hediyelik eşya bulmak mümkün. Yani AVM’de stand açma işini kafanıza koyduysanız, hediyelik eşya standlarını listenize kesinlikle alın derim.

Hediyelik Süs Eşyası Yaparak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Takı Standı Açarak Para Kazanmak

Takı Standı Açarak Para KazanmakEvet, takı dükkanlarının ne kadar çok iş yaptığını hepimiz biliyoruz. Aynı şekilde takı standları da alışveriş merkezlerinde en çok satış yapan standlar arasında. Küpeler, kolyeler, bileklikler, farklı aksesuarlar… Bu standları görmezden gelmek bir kadın için neredeyse imkansız. Sadece bakmak için şöyle bir duraksanan ve insanın eli kolu dolu olarak çıktığı tezgahlardan bir tanesi takı standları. Üstelik bu tezgahlar sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. Eşine, dostuna hediye almak isteyen erkekler de takı standlarının müdavimleri arasında. Sonuçta yoğun müşterisi olan bir alışveriş merkezinde takı standı açmaya karar verirseniz, bu işten hiç ummadığınız kadar çok para kazanma ihtimaliniz epey yüksek!

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın.

Çanta ve Eşarp Standı Açarak Para Kazanmak

Çanta ve Eşarp Standı Açarak Para KazanmakAvm’lerin favori stand çeşitlerinden bir tanesi de çanta ve eşarp üzerine satış yapanlar. Bu alanda ister sadece çanta, ister sadece eşarp isterseniz de hem çanta hem eşarp satışı yapabilirsiniz. Yani burada hangi ürün ya da ürünler üzerine yoğunlaşacağınızı belirleyecek olan sizlersiniz. Sonuçta, gencinden yaşlısına varana kadar hemen her kadının çantalara ve eşarplara olan ilgisini biliyoruz. Bir çanta için servet değerinde para harcayan o kadar çok kadın var ki? Alışveriş merkezinde olan herkesin potansiyel müşteri olduğunu da hesaba katarsanız, şöyle satış yapacak ürünlerle dolu bir tezgahtan ne kadar kazanacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Giyim Standı Açarak Para Kazanmak

Giyim Standı Açarak Para KazanmakGiyim standında hangi alana yoğunlaşacağınız tercihinize bağlı. İsterseniz farklı farklı ürünlerin satışını yapabilir, isterseniz de belirli bir ürün üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Örneğin; gençler arasında çok sevilen baskılı tişörtler satan standlar gerçekten iyi miktarlarda kazanç getirmektedir. Ayrıca şapkalar, şortlar, bereler, atkılar gibi mevsimlik giyim eşyalarına yoğunlaşmak da akıllıca bir tercih olacaktır. Ürün tedarikçinizi iyi ve kaliteli bir yer olarak belirledikten sonra, çalışma sisteminizi de doğru bir biçimde düzenlediyseniz; bu işten para kazanmamanız için hiçbir neden yok. Sonuçta, iş stand açmaya geldiğinde sizin de gördüğünüz gibi birçok farklı yöntem var.

Kimler AVM’lerde Stand Açarak Para Kazanabilir?

Kimler AVM’lerde Stand Açarak Para Kazanabilir?Bu iş için gerekli sermayeye sahip olan ve stand işini başarıyla yürütebileceğine karar veren herkes stand açarak para kazanabilir. Tabii bu iş, yüksek kazançlı işler olsa da stand açarken dikkat etmeniz gereken belli başlı faktörler olduğunu unutmamalısınız. Örneğin; bir stand A şehrindeki alışveriş merkezinde 20.000 lira ciro yaparken, aynı stand B şehrinde 5000 ciro yapabilir. Bu nedenle önce stand açacağınız alışveriş merkezinin müşteri potansiyeli hakkında bir fikir edinmeli, ne tür standların daha çok iş yaptığını araştırmalı, ne satışı yapacaksanız onun hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Tüm bu koşulları sağladıktan sonra, siz de AVM’lerde stand açarak para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz.

AVM’lerde Stand Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Avm’lerde Stand Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işin orta düzeyde sermaye sahipleri için gayet uygun olduğunu söyleyerek ayrıntılara geçelim. Öncelikle şunu belirteyim. Bir standdan ne kadar para kazanılacağı ne sattığınıza ve işinizi hangi alışveriş merkezinde açtığınıza bağlı olarak değişecektir. Hatta alışveriş merkezinin hangi katının hangi bölgesinde stand açtığınız bile kazancınıza büyük oranda etki edecektir. Örneğin; bir şekerleme standı açtınız. Bunu yetişkin giyim dükkanlarının yakınlarına açmakla, çocuk giyim dükkanları yakınına açmak arasında dağlar kadar fark vardır. Ya da tatlı standınızı restoranların olduğu kata açmak ile kozmetik dükkanlarının olduğu kata açmak arasında da bariz bir fark vardır.

Nihai olarak,; hangi ürünün nerede daha çok satılacağını hesap etmeli ve adımlarınızı bu yönde atmalısınız. Öte yandan; her koşulu sağladığınızı ve stand açma işindeki tüm püf noktaları uyguladığınızı düşünürsek, bu işten aylık 50.000-60.000 lira kazanmanız işten bile değil! O yüzden size şimdiden araştırmalarınıza başlamanızı öneriyor ve bol şans diliyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.