Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak

Takılara ve tasarıma merakınız varsa, takı tasarımı yaparak para kazanmayı düşünebilirsiniz. İşte bunun için öğrenmeniz gereken başlıca bilgiler:
Takı Tasarlayarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kazancımı nasıl arttırabilirim, ay sonunu bir türlü getiremiyorum, nasıl ek gelir elde edebilirim bla bla bla… Kafanızda bu tarz deli sorular mı var? Hayat şartları sizi çok mu zorluyor? Kredi kartlarınızın son ödeme tarihi, kabuslarınızın başkahramanı mı oldu? O halde neden para kazanmanın farklı yolları üzerinde yoğunlaşmıyorsunuz? Yaratıcılığınızı ve yeteneğinizi kullanarak biraz emek vermek bu kadar mı zor? Sakın bahane üretmeyin, çünkü para kazanmanın sayısız farklı yolu yordamı var. İşte bunlardan bir tanesi:

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Takı Tasarlayarak Para Kazanmak İçin Hangi Yöntemler İzlenir?Evet, takı tasarlama işini yapmaya kesin olarak karar verdiniz. Öncelikle yapmanız gereken adım adım uyacağınız bir plan oluşturmaktır. Mesela, günde kaç saat çalışacaksınız, haftada kaç tane takı yapacaksınız, bunları ne gibi yollarla satacaksınız gibi sorulara cevap vermelisiniz. Harcayacağınız sermaye ne kadar olacak, hangi toptancılardan alışveriş yapacaksınız, ürünlerinizin fiyatlarını belirlemek için nelere dikkat edeceksiniz? Ayrıca bu iş için interneti kullanıp kullanmayacağınıza da karar vermelisiniz.

Tavsiye Ederiz:
Doğrudan Satış Yöntemi ile Para Kazanmak

İnternetten satış yapmak istiyorsanız, bu iş için bir web sitesi açabilir ya da sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Instagram’dan satış yapanların ne kadar çok olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer internetten satış yapmayı düşünmüyorsanız, önceliğiniz tanıdık mağazalarınızla görüşmeye gitmek olmalıdır. Bu şekilde birkaç tane mağazayla ya da butikle anlaşabilir ve takılarınızı vitrinlerine koymalarını sağlayabilirseniz, kolay bir biçimde para kazanmış olursunuz. Tabii bunun yanı sıra ürünlerinizin tanıtımını kendi çevrenizde yaparak da ekstra satışlar yapabilirsiniz.

Şayet beğenilen takılarınız varsa, kadınların hiç düşünmeden size özel siparişler vereceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü her kadın sadece kendisi için yapılmış ürünlere bayılır. Sizin yaptığınız takılar tam da bu kategoriye girer.

Öte yandan, takılarınızı satmak için izleyeceğiniz bir diğer yol da günlere katılmak olacaktır. Evet, günler kesinlikle harika bir pazar olarak gösterilebilir. Birbirinin ne giydiğiyle, ne taktığıyla ilgilenen o kadar kadını bir arada düşünsenize ve sizin büyük bir takı çantasını tam ortaya serdiğinizi. Ayşe 2 tane aldı diye, bunun altında kalmayacak Fatma’nın 3 tane alması oldukça muhtemel… Gerçekten çok eğlenceli ve kazançlı olacaktır. Ayrıca bu kadınlar tasarımlarınızı kendi çevrelerinde de anlatırsa, işte o zaman bakın paralar nasıl cebinizi dolduracak. Yapmanız gereken tek şey, sınırlarınızı azıcık zorlamak ve yeterli emeği göstermek!

Takı tasarlayarak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detayları sizlerle de paylaştık. Yani bundan sonra yapmanız gereken, cesaretinizi toplayarak bu eğlenceli işi bir para kaynağı haline çevirmek olmalıdır. İzleyeceğiniz adımları tek tek belirleyin ve kazanacağınız paraların keyfini şimdiden çıkarmaya başlayın. Farkındayım, avucunuz çoktan kaşınmaya başladı bile…

Takı Tasarımı Yapmak

Takı Tasarımı YapmakEv hanımları, öğrenciler, ek kazanç elde etmek isteyenler, emekliler ve bu işi yapabilecek yeteneğe sahip olduğunu düşünenler! Eminim şu ana kadar takı tasarlayarak para kazanmak hakkında mutlaka bir şeyler duymuşsunuzdur. Ama bu alanda hiçbir adım atmamışsanız, demek ki okuduklarınız yeterince etkili olmamış. Ya da takı tasarlamak hakkında detaylı bilgi edinememiş de olabilirsiniz. Yani nedeni ne olursa olsun, bu kazanç kapısını görmezden gelmişsiniz. Fakat birazdan edineceğiniz bilgiler sayesinde, takı tasarlama işinin tüm inceliklerini öğrenmiş olacaksınız.

Biliyorsunuz takılar, aksesuarlar yıllardır kadınların vazgeçemediği eşyaların arasında yer almaktadır. Tabii takılara ilgi duyanlar arasında yalnızca kadınlar değil, erkekler de var. Bunu da bir dipnot olarak ekleyeyim ki müşteri kitlenizin ne kadar geniş olduğunu anlayın. Diğer taraftan, takı tasarımı klişe bir kazanç yöntemi olarak görülse de her zaman sürecek bir iş oluşu göz ardı edilemez bir faktördür.

Modeller ve tarzları değişse de takılar her zaman hayatımızda yer alacak ürünlerin başında gelmektedir. Kısacası takısız bir hayat düşünülemez, düşünülmesi teklif dahi edilemez! Tamam tamam birazcık abarttım. Ama ucuz görünen bu aksesuarların ne kadar çok alıcısı olduğunu hepimiz görüyoruz. Eğer göremiyorsanız da etrafınıza bir bakın derim.

İlginizi Çekebilir:
Dünyanın En Pahalı 10 Takısı

Her köşe başında açılan takı dükkanları bu durumun en açık kanıtlarından. Birkaç liralık bilekliklerden tutun da pahalı taşlardan yapılmış takılara kadar sayısız incik boncuğun bulunduğu bu dükkanlardaki yoğunluk, görmezden gelinemeyecek kadar çok. 7’den 70’e sayısız kadının ziyaret ettiği ve ister istemez içerisine çekildiği bu dükkanlara bakarak, takı işinden ne kadar para kazanabileceğinizi anlayabilirsiniz.

İlla ki dükkan açmanıza gerek yok. Evdeki boş vakitlerinizi değerlendirerek de pekala para kazanabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Herkes takı tasarlayabilir mi? Takı tasarlama işinin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Takı tasarlayarak para kazanmak için hangi yöntemleri izleyebilirsiniz? Hazırladığınız takıları kime satacaksınız? Gelin bu sorular aşağıda cevaplandıralım.

Kimler Takı Tasarlayarak Para Kazanabilir?

Kimler Takı Tasarlayarak Para Kazanabilir?Aslında bu iş için uygun olanlar daha çok kadınlardır. Tabii, takı tasarımı yapan erkekler de olabilir; ama bunların parmakla gösterilecek kadar az sayıda olması, onları istisnalar içerisine sokmaktadır. Bu yüzden ben takı tasarlamayı bir kadın işi olarak anlatacağım. Öte yandan, kadınlar derken gerçekten tüm kadınlardan bahsediyorum.

Çalışan, çalışmayan, öğrenci, emekli, ev hanımı kısacası hepsi. Gerekli yeteneği ve zamanı olan her kadın bu işin altından rahatlıkla kalkacaktır. Zira kadınların takılara olan düşkünlüğü, onlara inanılmaz bir şekilde avantaj sağlamaktadır. Biliyorsunuz, insanların sevdiği şeylerle uğraşması diğer işlere göre çok daha kolay olmaktadır. Yani kadınların takılara olan merakının daha bebeklikten başladığını düşünürsek, bu iş onlar için çocuk oyuncağı olacaktır.

Öte yandan, takı tasarlama işini tüm kadınlar yapabilir dedik ama tabii bu iş için üstlenmeniz gereken bazı sorumluluklar olduğunu bilmelisiniz. Mesela, takı tasarlama işi için gereken zamanı ayırabilmelisiniz. Yani çok yoğun çalışıyorsanız, farklı para kazanma yöntemlerini düşünmelisiniz. Ayrıca kadınların doğuştan yetenekli olduğumu düşünsem de eğer incik boncuk işlerine meraklı değilseniz, beğenilecek takılar yapmanız pek mümkün olmayacaktır. Sonuçta bu iş sadece birkaç tane boncuğu ve bir araya getirmekten ibaret değildir. İnsanların beğenisini kazanacak takılar yapmanız, bu işin en temel kurallarından biridir.

Takı Tasarlamanın Avantajları

Takı Tasarlamanın AvantajlarıÖncelikle bu işin hem çalışanlar hem de çalışmayan kadınlar tarafından yapılabileceğini söyleyeyim. Yani kendinizi ilerleterek bu işi temel kazancınız yapabilir ya da yalnızca boş vakitlerinizi değerlendirerek ek gelir elde edebilirsiniz. Burada seçim yapacak olan sizsiniz. Takı tasarlamanın en önemli avantajlarından biri işte budur. Yani büyük bir kesime hitap ediyor oluşu.

Yeterince yeteneği, zamanı ve disiplini olan herkesin bu işi yapabilmesi. Takı tasarlayarak para kazanmanın bir diğer avantajı ise çok fazla sermeye gerektirmemesidir. Çünkü o gözümüzü alan kolyeler, küpeler, yüzüklerin yapım malzemelerinin fiyatı epey ucuzdur. Hele de bunları uygun bir toptancıdan satın alırsanız, o zaman değmeyin keyfime diyebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, artık takıları dışarıdan satın almayacak oluşunuz da kesinlikle göz ardı edilemez bir avantajdır. Sonuçta kadınların bu renkli aksesuarlar için en kadar çok para harcadığını biliyoruz. İşte bu masrafınız da ortadan kalkmış olacak ve istediğiniz her tarz da takıyı kendiniz için tasarlayabileceksiniz. Ayrıca bu şekilde kendi reklamınızı da yapmış olursunuz. “Aaa, kolyen ne güzelmiş, nereden aldın” gibi cümlelere vereceğiniz karşılık, gururla söyleyeceğiniz “kendi tasarımlarım” olacaktır. Emin olun, art arda gelen siparişlere siz bile şaşıracaksınız.

Öte yandan vaktinizi hem eğlenceli hem de para kazandıracak bir işe harcadığınız için kendinizi çok daha üretken ve mutlu hissedeceksiniz. Bu durum, en çok ev hanımlarının hayatında farklılık yaratacaktır. Çünkü artık saatlerce “aptal kutusunun” başında oturmak yerine, el emeğinizle ortaya çıkardığınız şaheserlerden para kazanmanın keyfini yaşayacaksınız.

Takı Tasarlamanın Dezavantajları

Takı Tasarlamanın DezavantajlarıTakı tasarlamanın o kadar avantajını anlattıktan sonra dezavantajlarından bahsetmezsek yanlış yönlendirme yapmış olurum. Çünkü her işin olduğu gibi bu işin de zorlukları vardır. Mesela bu iş için ciddi bir şekilde plan yapmanız gerekmektedir. Tabii eğer iyi kazanç elde etmek istiyorsanız! Yani haftada bir tane kolye tasarlar ve bir ay boyunca sevgili boncuklarınıza dokunmazsanız, bu sizin için kazançlı bir davranış olmayacaktır.

Ayrıca bazı takı tasarımcıları gibi, yaptığınız takılara çok bağlanıp hepsini kendiniz için ayırırsanız da madalyonun öteki yüzünü görmüşsünüz demektir. Takı tasarlamanın bir diğer dezavantajı da bu işin hep yaratıcılık istemesidir. Ayrıca “nasıl olsa bu işi her zaman yapabilirim” demek de esnekliğinden doğan olumsuzluklarından biridir. Tüm bunların yanı sıra ürünlerinize müşteri bulmak da yaşayabileceğiniz zorluklar arasındadır.

Takı Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Takı Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Takı tasarımı yaparak ne kadar para kazanacağınız bu iş için harcadığınız zamana ve mekana bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Örneğin; ayda 10 tane takı yapıp satan bir kişi ile 50 tane takı yapıp satan bir kişinin kazancı arasında bariz bir fark olacaktır. Ya da takılarınızda ne tür malzemeler kullandığınız, inciğe boncuğa ne kadar para harcadığınız hem takılarınızın fiyatlarını hem de elinize geçecek parayı belirleyecektir.

Yaptığınız takıları satarken hangi yöntemleri kullandığınız da kazancınızı etkileyecek bir diğer faktör olacaktır. Örneğin; tasarımlarınızı sadece etrafınıza değil, butik mağazalara ve orijinal ürünler satan takı dükkanlarına tanıtmalı, sürekli yeni müşteriler bulmaya çalışmalısınız. Sonuçta takı tasarlamak için almanız gereken malzemeler epey ucuzdur. Örneğin, orijinal bir kolye için toplamda 5 liralık malzeme kullandınız; ama iş satmaya gelince bir kolyenin fiyatı en az 20 lira olacaktır. Bu işin kar oranının epey yüksek olduğunu bilmelisiniz. Daha ne diyeyim, karar sizin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.