Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Anketörlük Yaparak (Anket Doldurarak) Para Kazanmak

Anketörlük Yaparak (Anket Doldurarak) Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Para odaklı yaşadığımız bu dünyada, daha iyi yaşam standartlarına kavuşmak hepimizin hayali. Çünkü daha iyi arabalara binmek, daha iyi okullarda okumak, daha güzel evlerde oturmak, kısacası insan gibi yaşamak, bunların hepsi parayla mümkün hale geliyor. Ama gel gör ki kime sorsanız, para sıkıntısı çekiyor ve durumdan şikayetçi. Hatta ülkemiz standartlarına göre iyi maaşları olanların bile cebinde 5 kuruş parası yok. Peki, ama neden? Neden bazıları paranın sefasını sürerken, bazıları için para bir işkence aleti haline dönüşüyor? Ya da bazıları için para bulunmaz bir nimetken, bazıları paradan ölesiye nefret ediyor? Bunun cevabı tamamen yoksunluk. Zira insan sahip olamadığı bir şeyden nefret etme eğilimindedir. Tıpkı ciğere uzanamayan kedinin “mundar olmuş bu” demesi gibi! İşte bu yüzden, gelin ciğeri asıldığı yerden almanın farklı yollarına bakalım ve karnımızı bir güzel doyuralım.

Bunun için öncelikle para kazanma yönteminizin ne kadar etkili olduğuna karar vermelisiniz. Yani halihazırda kullandığınız ekmek kapınızın sizin için ne kadar uygun olduğunu titizlikle ölçüp tartmalısınız. Bundan sonra yapacağınız şey; elinizde olan imkanları, karakterinizi, boş vakitlerinizi, yeteneklerinizi hesaba katarak ek gelir yöntemlerinizi belirlemek olacaktır. Yani daha fazla para kazanmak, tamamen sizin elinizde! Önce bu konuda anlaşalım. Dediğimde hemfikir olduğumuzu düşünüyor ve devam ediyorum. Mesela bugün ek gelir elde edebileceğiniz yöntemlerden biri olan anketörlük hakkında konuşalım.

Anketörlük Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Anketörlük Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Evet, eminim daha önce sayısız “anketör aranıyoranket doldur para kazan” biçiminde iş ilanlarıyla karşılaşmışsınızdır. Tabii, çoğu kişide olduğu gibi siz de bu ilanlara kulak tıkamış olabilirsiniz. Çünkü anket başına bilmem kaç dolar ödüyoruz, şeklinde verilen ilanların çoğu asılsızdır. Öncelikle bunu belirteyim. Yani burada size boş vaatler verecek değilim. Yoksa anket doldurarak zengin olan milyonlarca insan olurdu. Ancak anketörlük yaparak para kazanmanın mümkünatı olmadığını da söylemeyeceğim. Güvenilir şirketlerle çalışırsanız, anketörlükten gayet iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bir de anketörlüğü nasıl yapacağınız da önem taşımaktadır. Bu da hesaba katmanız gereken faktörlerden biridir. Mesela, internetten anket yapmak mı, yoksa saha anketörlüğü mü düşünüyorsunuz? Tam zamanlı mı, yarı zamanlı mı çalışacaksınız? Güvenilir anket siteleri hakkında ne kadar şey biliyorsunuz? Etrafınızda bu işten para kazanan var mı? Gelin, aşağıda bu sorular üzerine konuşalım.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten Anket Doldurarak Para KazanmakSokakta sizi çevirip “birkaç dakikanızı alabilir miyim?” diye soran anketörleri biliyorsunuz. Aslında sistem şöyle işliyor. Büyük şirketler anket şirketlerine para ödüyor, anket şirketleri de anketörlere. Yani bu işte herkes kazanıyor. Yani bir nevi pazar araştırması yapılıyor. Evet, anketörlük basit olarak bu şekilde tanımlanabilir. İnternetten anket doldurarak para kazanmak ya da sanal anketörlük ise bu işi bilgisayar başından yapmanız anlamına gelir. Yani anket şirketleri sokaktaki anketöre değil, size para ödüyor. Sanal anketörlük gerçekten de çağımıza uygun bir iş. Tabii, bu para kazanma yönteminde bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Mesela güvenilir anket sitelerini bulmanız, bu işin temel kuralı. Çünkü piyasada sayısız anket sitesi var ve bunların çoğu insanlara boş vaatlerden başka bir şey kazandırmıyor. Ama güvenilir anket siteleriyle iletişime geçebilirseniz, günde bir iki saatinizi internetten anket doldurmaya ayırarak sizi memnun edecek kazançlar elde edebilirsiniz. Yani siz çoğunluğa kulak asmayın ve güvenilir isimlerle çalışın. İşte o zaman bilgisayar başında saçma videolarla zaman geçirmek yerine, kazançlı bir iş için monitöre bakmış olacaksınız.

Sahada Anketörlük Yaparak Para Kazanmak

Sahada Anketörlük Yaparak Para KazanmakSanal anketörlük ortaya çıktıktan sonra, saha anketörleri popülerliğini yitirmiş olsa da bu işin hala kullanılan para kazanma yöntemlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Çoğunlukla öğrenciler tarafından tercih edilen bu iş, şirketlerin size verdiği anketleri başkalarının yardımıyla doldurmanız olarak tanımlanabilir. Genellikle kalabalık meydanlarda yapılan anketlerin ücretleri ise saatlik ya da günlük olarak ödenmektedir.
Bazı şirketlerin ise anketlerini telefon aracılığıyla yaptırdığını da ekleyeyim. Yani size verilen dataya bağlı kalarak, insanları arıyor ve söz konusu şirket hakkında sorular soruyorsunuz.

Ağırlıklı olarak müşteri memnuniyetini ölçen bu anketler, yarı zamanlı iş arayanlar için oldukça uygun. Diğer taraftan, bazıları bu sistemin internetten anket doldurarak para kazanmaya göre çok daha güvenilir olduğunu söylüyor. Nitekim bir bakıma haklılar da! Ama yukarıda da dediğim gibi güvenilir anket siteleri, sizi yormadan bilgisayarınızın başında para kazanmanızı sağlayacağı için, çok daha basit bir yöntemdir. Tabii enerjinize ve sağlığınıza güveniyorsanız, insanlara “vaktiniz var mı?” diye sormaktan çekinmeyecekseniz saha anketörlüğü de kullanılabilir bir para kazanma yöntemi.

Kimler Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir?Daha iyi yaşam standartlarına kavuşmak isteyen herkes! Ancak saha anketörlüğünü yapabilecek olanların gençler olduğunu söyleyebilir. Yani 50 yaşında anketör bir amca görmeyi bekleyemeyiz sanırım, değil mi? Öte yandan, sanal anketörlük ise bu işe günde birkaç saat ayırabilecek ve bilgisayar kullanabilen kişiler tarafından kullanılabilir bir yöntemdir. Yani herkes! 80 yaşındaki dedelerimizin bile Facebook hesabı olduğunu, herkesin 1-2 saatlik boş vakit yaratabileceğini düşünürseniz, neden herkes diye cevap verdiğimi anlarsınız. Yani bu yöntem, daha fazla para isteyen herkes tarafından uygulanabilmektedir!

Anketörlük Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Anketörlük Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bunu da sanal anketörlük ve anketörlük olarak ayrı ayrı cevaplayayım. Sanal anketörler, mail kutularına gelen anketin uzunluğuna ve anket için verilen süreye göre ücret alırlar. Bunun da ortalama 3 dolar ila 50 dolar arasında olduğu söyleniyor. Sahada çalışan anketörlerin kazancı ise günlük 50-60 liradan başlayarak, anketi yapılan şirkete göre değişiyor.

Anlayacağınız her işte olduğu gibi bu işte de hem az hem de çok kazananlar var. Sonuçta bu iş için ne kadar vakit ayırdığınız, adımlarınızı ne kadar doğru attığınız, ne kadar güvenilir şirketlerle çalıştığınız gibi faktörler kazancınızı arttıracak ya da azaltacaktır. Bu nedenle işe başlamadan önce araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu