Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alien Worlds Coin Nedir? TLM Nasıl Alınır?

TLM Coin nedir, TLM Coin nasıl alınır gibi sorular cevabı ve daha fazlası içeriğimizde. Tüm bunlar için tıklayın!
Alien Worlds Coin Nedir? TLM Nasıl Alınır?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Oyna kazan NFT oyunları giderek daha popüler hale gelirken, gözler kripto para ekosisteminde dikkat çeken projelere çevriliyor. Alien Worlds (TLM) de bunlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Kazanmak için oyna konseptine sahip Alien Worlds (TLM) üzerinde oyuncular, oyunun ekosistemine sundukları katkılara göre ödüllendiriliyor.

Aynı zamanda diğer metaverselerden farklı olarak merkeziyetsiz finans ile çalışıyor. Metaversede oyuncular, TLM madenciliği yapmak, oyun içi görevlerde rekabet etmek ve savaşlara katılmak için NFT’ler (dijital oyun ögeleri) alabiliyor.

Alien Worlds oyununun yerel para birimi olan Trilium (TLM), yatırımcıların takibinde olan tokenlerden. Bu yazımızda, TLM coin nedir, TLM coin geleceği gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız.

TLM Coin Nedir?

TLM Coin Nedir?Alien Worlds, oyuncuların simüle edilmiş ekonomide kıt bir kaynak olan Trilium (TLM) elde etmek için birbirleriyle yarıştığı bir blockchain (blok zinciri) oyunudur. Kullanıcılar, DAO gezegenlerinde TLM token kullanarak yönetir.

Alien Worlds bir DeFi metaverse olarak bilir ve oynaması ücretsizdir. Blockchain oyunu, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum’u destekleyen WAX ağında çalışır. Triliu token, üç blok zincirinin hepsine konuşlandırılmıştır. Bu üç blok zincirin her biri, Alien Worlds’un farklı işlevlerini sunar.

Alien Worlds’te bir görev olarak kabul edilen staking işlevi, BSC blok zincirinde çalışır. BEP-20 TLM token sahiplerine görevler sunulmaktadır. WAX, Federasyon ve Gezegenler gibi temel oyun özellikleri için işlemlerin ücretsiz olarak gerçekleştirilebildiği işlem katmanını destekleyen blok zinciridir.

Alien Worlds oynamak için bir WAX bulut cüzdanına ihtiyaç vardır. Tüm yeni oyuncular, madenciliğe başlamalarına yardımcı olacak bir araç alır. Alien Worlds tokeni (TLM) madencilik yaparak alınır.

Trillium’u bir veya daha fazla gezegene stake edilebilir ki toplamda altı gezegen vardır. Oyuncular, gezegeni yönetmeye yardımcı olmak için bir gezegen danışmanı pozisyonuna başvurabilirler.

Alien Worlds aynı zamanda WAX ve BSC ile uyumlu NFT’lere sahiptir. Alien Worlds’te oyuncular, oyun stratejilerinde kendilerine yardımcı olması için NFT’ler (non-fungible token) satın alabilir veya bir araya getirebilirler.

Araçlar, arazi ve avatar, Alien Worlds NFT’lerine örnek gösterilebilir. NFT’ler, Alien Worlds’teki madencilik ve staking görevlerinde oyuncuya yardımcı olur ve daha fazla TLM kazandırır.

Kısaca TLM coin nedir sorusuna yanıt; Alien Worlds blok zincir tabanlı bir oyundur ve oyunun yerel para birimi TLM’dir. Merkezi olmayan bir metaverseye dayanan TLM, Alien Worlds’un yerel varlığıdır.

TLM Coin Nasıl Alınır?

TLM, Dogecoin gibi bilinen kripto paralardan farklı olarak alınır. Alien Worlds oyununun tokeni TLM, Binance Launchpad üzerinde ön satış gerçekleştirmiştir. TLM coin hangi borsada var sorusuna verilecek en açık yanıt Binance borsasıdır.

Binance dışında Gate.io borsasından da TLM token satın alınabilmektedir. Coinbase’in merkei takas platformunda sunulmayan TLM, yine de bir DEX üzerinde takas ile alınabiliyor.

Alien Worlds (TLM) satın almak için seçeceğiniz kripto para borsasını belirledikten sonra diğer coin ya da tokenlerde olduğu gibi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Binance üzerinden örnek verecek olursak: İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından piyasalar kısmına TLM yazın. Sonrasında “Hemen Satın Al” butonuna tıklayın. Bu adımları tamamladıktan sonra almak ya da satmak istediğiniz miktarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşleminizi tamamladıktan sonra cüzdanınızı kontrol edin.

Alien Worlds (TLM) Nasıl Çalışır?

Alien Worlds, blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir tarayıcı oyunudur. Alien Worlds oynanışında, oyuncu bir 2055 maceracısının kılığına giriyor. Sürekli devam eden hedef, oyunda değerli bir mineral olan Trilium’u çıkarmak için uzak dünyalara gitmektir.

Alien Worlds metaversedeki her şey tokenize edilmiştir ve oyuncular, sayısız madencilik maceraları boyunca NFT’ler biçiminde bazı olağan dışı şeylerle karşılaşırlar.

Alien Worlds’teki her NFT’nin oyunda belirli bir amacı vardır. Örneğin, madencilik verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek madencilik araçları bulunur. Ya da maceracı bir kaşifin küreklerinin uzunluğunu ve çevresini telafi etmek için kullanabileceği kullanışlı avatarlar vardır.

Oyuncular ayrıca madencilik ekipmanlarını güncelleyip yükselttikçe daha fazla Trilium madenciliği yapabilir ve daha fazla NFT bulabilir. Oyuncuların oyunda bulup toplayabileceği 330’dan fazla farklı NFT mevcuttur.

Alien Worlds’ü Diğerlerinden Benzersiz Kılan Nedir?

Alien Worlds, oyuncuların gezegenleri keşfetmesine, Trillium (oyun içi para birimi) için madencilik yapmasına ve keşif gezileri yaparak nadir NFT’ler kazanmasına olanak tanıyan bir Bilim Kurgu Web3 oyunudur.

Onu benzersiz kılan, gezegensel DAO’ların tanıtılmasıdır. Oyunun gezegenlerinin her birini satın almak ve yönetmek için DAO’lar oluşturulabilir. Bu, oyunculara diğer
GameFi fırsatlarında bulunması zor olabilecek bir kontrol ve ölçek düzeyi sağlar.

Örneğin, Twitter’dan bir arkadaş grubu, bir gezegen satın almak ve mülkiyeti paylaşmak için fonlarını bir araya getirebilir.

Ardından, bu yatırımdan gelir elde etmek için gezegende oyunlar, topluluk toplanma yerleri ve daha fazlası gibi içerikler oluşturabilirler.

Alien Worlds, TLM altyapısı ve blok zincirde öne çıkmasıyla da dikkat çekiyor. Oyunun avantajları da Alien Worlds’ü diğerlerinden ayırıyor. Bunlar:

  • Oyun İçi Para Birimi: TLM tokenleri, oyuncuların öge satın almak ve yükseltmek, görevlere ve savaşlara katılmak ve oyunla ilgili diğer etkinlikler için ihtiyaç duyduğu Alien Worlds’teki para birimidir.
  • NFT Ticareti: Oyuncular, madencilik ve oyun içi görevlerde kullanılmak üzere Binance Smart Chain (BSC) ve WAX üzerinde NFT ticareti yapabilirler.
  • Planet DAO yönetişimi: TLM sahipleri, konsey adayları için haftalık seçimlere katılabilir.
  • Staking: Oyuncular, TLM ve NFT’lerde staking ödülleri kazanmak için TLM’yi stake eder ve Planet’in ödül havuzunu artırmak için stake yapar.

Alien Worlds Nasıl Oynanır?

Alien Worlds (TLM) oynamaya başlamak için, WAX hesabınızda oturum açmanız veya (eğer hesabınız yoksa) yeni bir hesap için kaydolmanız gerekir. WAX hesabınız ayarlandıktan sonra play.alienworlds.io adresine gidin ve bir hesap oluşturun.

Ardından, oyun içi bir kullanıcı adı seçin ve ayrıca bir erkek veya kadın karakter arasından seçim yapın. Bundan sonra, keşfetmek için bir gezegen veya arazi seçebileceksiniz. İlk madencilik seansınız için hangi gezegeni veya bölgeyi seçtiğiniz önemli değildir ki oyun içinde değiştirebilirsiniz.

Hayatınızın sonraki on yılını (oyun içinde) bir maceracı olarak geçireceğiniz madencilik merkezinde olacaksınız. Madencilik merkezinde, seçtiğiniz arazinin yanı sıra sizin için önceden donatılmış bir küreği görebilirsiniz.

WAX hesabınızı kontrol ettiğinizde, bir avatar kartı ve bir kürek şeklinde ilk NFT’lerinizi aldığınızı fark edersiniz. Madencilik sürecini başlatmak için “mine” butonuna tıklarsınız. Bu süreç zamanla size biraz Trilium kazandırmaya başlar ve yeterince şanslıysanız madenciliğiniz tamamlandıktan sonra bir NFT aldığınıza dair bildirim alırsınız.

Madencilik işlemi tamamlandıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde bir sonraki madencilik seansınıza ne kadar kaldığını gösteren bir geri sayım sayacı görürsünüz. Bunlar, Alien Worlds (TLM) oyununu oynamanın temel adımları olarak belirtilebilir.

Bu noktadan sonra, en iyi ödülleri kazanmak her oyuncunun stratejisine bağlıdır.. TLM madenciliği yapmayı veya tokenleri talep etmeyi her seçtiğinizde, akıllı sözleşmeyi onaylamanız gerekeceğini unutmayın.

Alien Worlds nasıl oynanır kapsamında TLM farming de merak edilmektedir. Alien Worlds evreninde TLM kazanmanın yanı sıra NFT “farm” edilebilmektedir. Diğer bir ifadeyle, oyuna katkı sağladıkça eşsiz varlık (kozmetik) toplanabilir.

Oyunda DAO (Decentralized Autonomous Organization) modelinin aktif olarak kullanılması dikakt çekiyor. TLM sahibi oyuncular gezegen oylamalarına katılırken TLM’nin “cross chain” özelliği başka blok zinciri ağlarından kullanıcıların oyuna katılabilmesini sağlıyor.

Buna paralel olarak oyunda oyunculara TLM saklayacakları yeri seçme şansı sunuluyor. Alien Worlds evreninde oyunculara seçme ve seçilme hakkı verilmesi demokratik sistemi ortaya seriyor.

Altı adet farklı gezegen konseyi varken lider olmak isteyen oyuncular, konsey seçimlerine katılabiliyor.

Sonuç olarak herkes bu ücretsiz blockchain oyununu oynamaya başlayabilir ve gerçek bir kripto para birimi olan Alien Worlds tokenini kazanabilir.

Alien Worlds, karmaşık bir ekosistem ve takas edilebilir NFT’leri kullanarak oyununuzu geliştirmek için birçok yol sunar. Ayrıca madencilik ve staking çabalarınıza daha fazla yardımcı olması için NFT’lerinizi yükseltebilirsiniz.

TLM Coin Nereden Alınır?

TLM Coin nasıl alınır başlığı altında da belirttiğimiz üzere token kolaylıkla Binance üzerinden satın alınabilir. Gate.io, Binance, Huobi Global, KuCoin, Gate.io ve Paribu gibi kripto para platformları üzerinden de alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto takip sitelerinden fiyatı izleyebilirsiniz.

TLM Coin Hangi Ülkenin?

2020’de oluşturulan Alien Worlds, bugüne kadar üç proje oluşturan Alman geliştiriciler Dacoco GmbH tarafından geliştirildi. Dacoco, burada bulunan blockchain ve kripto şirketlerinin sayısı nedeniyle İsviçre’nin “kripto vadisi” olarak kabul edilen Zug’da bulunmaktadır. Yani TLM coin hangi ülkenin sorusuna yanıt, İsviçre olarak verilebilir.

Alien Worlds’ün Kurucuları Kimdir?

Alien Worlds’ün Kurucuları Kimdir?Alien Worlds, bugüne kadar üç proje oluşturan Alman Dacoco GmbH tarafından geliştirilmiştir. Dacoco, kendisini dünyanın en büyük blockchain metaverse’ü AlienWorlds.io’nun yaratıcısı olarak tanımlamaktadır. Dacoco’nun X21 Digital ve LongLing Capital dahil 11 yatırımcısı vardır.

Mayıs 2023 itibarıyla Dacoco 2 milyon dolar toplamıştır. Dacoco, 22 Mart 2021’de ilk para arzı teklifinden son finansman turunu kapatmıştır. Dacoco’nun alternatifleri ve olası rakipleri arasında Tangem, Cardano Foundation ve imToken gösterilebilir.

Saro Mckenna, Dacoco’nun (Alien Worlds) Kurucu Ortağı ve CEO’sudur. Oxford Üniversitesi mezunudur. DappRadar’a göre Sarojini McKenna, dünyanın en popüler blockchain oyunlarından biri ve genel olarak en büyük dapp’lerden biri olan Alien Worlds isimli çığır açan NFT Metaverse’ünün kurucu ortaklarından biridir.

Alien Worlds’ün arkasındaki beyinlerden biri de Michael Yeates’tir. Oyunu yapmak için işbirliği yapmadan önce ikisi daha önce EOS blok zincirinde iş birliği yapmıştı. Ayrıca küçük bir ulus olan Liberland ile yakın iş birliği yapan grubun bir üyesiydiler.

Alien Worlds (TLM) Coin Ne Kadar? & TLM İlk Listelenme Fiyatı

Alien Worlds’ün fiyatı Mayıs 2023 itibarıyla 0,3166728 TL (TLM/TL) ve cari piyasa değeri 1,12 milyar TL olarak belirtilmektedir. TLM’nin tüm zamanların en yüksek fiyatı ise 140,25 TL’dir.

USD paritesinde ise Alien Worlds 0,01623 dolardır. Aynı tarih itibarıyla 5,991,584,983.16 adet toplam TLM arzı varken maksimum arz 10,000,000,000 TLM’dir. Piyasa değeri ise 57,444,155 dolardır.

Alien Worlds projesi, iki tur özel token satışından toplam 2,5 milyon dolar toplamıştır.

Tohum satış turunda maksimum token arzının yüzde 7,06’sı 0,0030 USD/TLM’den satılırken ön satış turunda maksimum token arzının yüzde 3,43’ü 0.0021 USD/TLM’den satılmıştır.

TLM Coin Toplam Arz

TLM, bu zamana kadarki en düşük seviyesini 0,0666 dolar ile 26 Haziran 2021’de görürken, en yüksek fiyatını da 7,19 dolar ile 11 Nisan 2021’de gördü.

Tokenin 5,991,584,983.16 adet toplam arzı vardır.

TLM Metaverse İlişkisi

TLM Metaverse İlişkisiTLM, Metaverse blok zinciri tabanlı bir oyunun token’ıdır. Metaverse kullanıcıları, fiziksel dünyada bildiklerine benzer bir dijital yaşam geliştirebilirler. Ancak, gerçek banknotları veya madeni paraları yoktur.

Metaverse ve kripto para birimleri kavramları, bu dijital alanda işlem yapmak için sanal bir para birimi ile çalışma ihtiyacı ile bağlantılıdır. Sanal para birimleri edinmenin en kolay yolu, bu amaçla oluşturulmuş büyük dijital platformlardır.

Kripto para birimleri sanal dünyanın parasıdır ve bu nedenle arazi, sanat eseri, kıyafet ve hatta deneyim satın almak için gereklidir.

Bu şekilde, metaverse’deki bir özelliğin değeri tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi artabilir veya azalabilir. Bu bağlamda, metaverse ve kripto para birimleri tıpkı resmi para birimleri ve fiziksel dünya gibi işlev görür.

Öne çıkan metaverse kripto varlıklarından biri de TLM coindir. Alien Worlds, para birimi TLM-Trillium’un olduğu oyundur. Amaç, kıt kaynaklar için gezegenler arası bir evrende rekabet etmektir. Bu nedenle TLM, oyunda başlı başına değerli bir varlık haline gelir. TLM’ye ulaşmanın tek yolu kripto para madenciliği yapmak veya satın almaktır.

Sonuç olarak şu anda blockchain Meterverse pazarında, Alien Worlds lider durumdadır. Her gün on binlerce yeni oyuncunun katıldığı gezegensel oyunun, tam potansiyeline ulaşmaktan hala çok uzak olduğu düşünülürken Alien Worlds metaverse alanında öne çıkıyor.

Aynı zamanda güvenilir bir oyun içi para birimi olan Trillium ile kendisini hem oyun hem de kripto para piyasalarında meşru bir rakip olarak başarıyla konumlandırmıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.