Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aktar Açarak Para Kazanmak

Para kazanmak için bir iş kurmaya hazırsanız aktar dükkanı açmak sizin için iyi bir fikir olabilir. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler...
Aktar Açarak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Son zamanlarda oldukça ilgi gören konulardan bir tanesinin de tıbbi ve aromatik bitkiler olduğunu görüyoruz. Evet insanlar, tıp uzmanlarının üzerine basarak söylediği bu bitkileri, baharatları bulabilmek için aktarların yolunu tutuyor. Kimileri kulaktan dolma sözlerle, kimileri ise bilinçli olarak tıbbi ve aromatik bitki alışverişi yapıyor. Ama hemen herkes ayda en az birkaç defa çeşit çeşit bitkilerin bulunduğu bu dükkanların kapısını çalıyor. Zira artık insanlar sağlıklı yaşamak için her türlü yolu deniyor. Doğal olan her şey iyidir sözünden yola çıkarak da aktarların şifa dağıtan mekanlar olduğu düşünülüyor. Evet, düşünülüyor dedim ve bunu bilerek söyledim. Peki, neden mi? İşte bu sorunun cevapları:

Biliyorsunuz ki ülkemizde uyanık çok. Eee aktarların içinde de bunlardan bir sürü bulunuyor. Bu dükkanlara şifa aramaya gelen insanlara yanlış yönlendirme yapan ve insanları belki de daha çok hasta eden aktarlar yüzünden düşünülüyor dedim. Yani bazı aktarlar “doğal olan her şey iyidir” sözüne o kadar çok kendini kaptırmış ki her gelene “şunla şunu karıştırın, sabah akşam için, hiçbir şeyiniz kalmaz!” tarzında önerilerde bulunuyor. Bu sözde bilgili kişilerin önerilerine güvenen insanlar da kendileri için zararlı olabilecek karışımları kullanmaktan çekinmiyorlar. İşte bu nedenle, üzerine basa basa düşünülüyor dedim. Yoksa aktarlarda şifalı bitki yok, gibi bir düşünceye sahip değilim. Elbette, bu güzel kokulu dükkanlarda pek çok hastalığa iyi gelecek şifalı bitkiler var. Üstelik bir tek bitkiler de değil. Yemeklerinize tat verecek baharatlar, otlar, tomurcuklar da aktarların ürün çeşitliliği arasında göze çarpıyor. Ayrıca doğal sabunlar, kremler, aromatik yağlar da aktarlarda rastlanılabilecek ürünler arasında.

Evet hem şifa hem lezzet hem sağlık hem güzellik bakımından kişilere doğal yöntemler sunan aktarlar, son zamanların en gözde dükkanları arasında. Profesörlerin bile “her şeyin ilacı doğada bulunuyor” tarzındaki söylemleriyle insanların doğal çözümlere olan yaklaşımı bir hayli değişti. Eskiden başı ağrıyınca ağrı kesici içen pek çok kişi, bugün bitki çayları içerek ağrısını azaltmaya çalışıyor ya da bitkisel yağlarla yapılan bir masajın, ağrı kesiciye nazaran çok daha etkili olduğunu belirtiyor. Aslına bakarsanız, çok da doğru bir düşünce bu. Hangi hastalığa hangi ürünün  iyi geleceğini biliyorsanız, çareyi tıbbi ve aromatik bitkilerde aramak gerçekten mantıklı. Zaten ilaçların da bitkilerden elde edildiğini biliyoruz. Eee ilaçların içinde belli oranlarda kimyasal olduğunu düşünürseniz, doğru bitkiyi doğal yollarla kullanmak insan sağlığı için çok daha faydalı bir yaklaşım olduğunu anlarsınız. Uzun lafın kısası aktarlara gösterilen bu yoğun ilgi, girişimcilerin  iştahının kabarmasını sağladı. Doğal olarak  aktar açarak para kazanmak sizinle paylaştığımız iş fikirleri arasına dahil oldu. Gelin, bu kazançlı iş fikri hakkında öğrenmeniz gereken belli başlı noktalar üzerinde hemen şimdi konuşalım.

Aktar Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Aktar Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Öncelikle şunu belirtmek isterim. Gerçi bunu yukarıda söylediklerimden de anlamışsınızdır, ama ben tekrar altını çizmek istiyorum. Aktar açmak düşük sermayeyle de yapılabilecek bir iştir. Ancak bu işi gerçekten bilinçli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Zira insanlar size şifa aramaya geliyorlar ve sizin onlara boş umutlar ya da yanlış bilgiler vermeniz kesinlikle ahlaki bir hareket olmayacaktır. Bu nedenle yaptığınız işin ciddiyetini anlamalı ve müşterilerinize doğru bilgiler vermelisiniz. Sadece satış yapabilmek için “şu ürün size çok iyi gelecektir” tarzında yönlendirme yapmak iş etiğine uygun olmayacaktır. Yeri gelmişken bütün aktarların bu şekilde davrandığını söylemediğimi de belirtmek isterim. Ben sadece konu hakkında yapılan yorumlara dayanarak bu şekilde konuşuyorum. Her neyse, sizin zaten işini iyi yapanlardan biri olacağınızı biliyorum. O yüzden gelelim işin detaylarına.

Aktar açmak için gerekli belgelerin ne olduğunu öğrenerek işe başlayın. Aktar açmak için uymanız gereken yönetmeliği iyice öğrenin. İşletmenizi açmak için uygun bir yer belirleyin. Örneğin; bulunduğunuz şehirde kaplıcalar, termal oteller varsa, bunların yakınlarına aktar açmayı düşünebilirsiniz ya da işlek caddeler üzerine açılacak bir aktarın iyi iş yapacağını söyleyebilirim. Çünkü çoğu insan bir şey satın alacağını o şeyi gördüğünde hatırlar. Dükkanınızın işlek bir yerde olması aynı zamanda sayısız müşterini kazanmanızı sağlayacaktır. Mekan konusunda da anlaştığımıza göre gelelim diğer unsurlara.

Tavsiye Ederiz:
Organik Tarım Yaparak Para Kazanmak

Aktarlarda satışı yapılacak ve yapılmayacak bitkilere gereken özeni göstermelisiniz. Çünkü satışının yasak olduğu bir bitki yüzünden binlerce lira ceza yiyebilir, 100 lira kar edeceğim derken binlerce liralık zarara girebilirsiniz. Bu nedenle tüm kurallara uyduğunuzdan emin olun. Baharatlarınızı ve bitkilerinizi yönetmeliğe uygun biçimde kapalı muhafaza kaplarında saklamalı ve her birinin üzerine hem Türkçe hem de Latince adını yazmalısınız. Tanıtımınızı yapmak için yerel kanallara reklam verebilir, el ilanları dağıtabilir ve daha pek çok farklı yolla isminizi duyurmaya çalışabilirsiniz. Öte yandan aktarınız için bir internet sitesi kurarak, ülke çapında satış yapabilir ve bitkilerinden çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Sonuçta bu iş bilinçli bir şekilde yapıldığı zaman hem girişimcisine hem de müşteriye fayda sağlayan bir uğraş olacaktır. Siz uymanız gereken tüm kuralları bildikten sonra, zaten kısa sürede müşteri portföyünüzü oluşturur ve aktar işi yaparak para kazananlardan biri olursunuz.

Kimler Aktar Açarak Para Kazanabilir?

Kimler Aktar Açarak Para Kazanabilir?Aktar olmak için ya Sağlık Bakanlığından alınmış bitkisel drog satış belgesi isimli belgeye sahip olacaksınız ya da Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünden mezun olacaksınız. Her iki şekilde de aktar açabilirsiniz. Ama dediğim gibi, iş belge almakla bitmiyor. İyi ve güvenilir bir aktar olabilmek için kendinizi sürekli yetiştirmeli, sattığınız bitkilerle ilgili sorulara cevap verebilmeli ve güncel olmalısınız. Ürün satışı yapmak için müşterilerinize yanlış bilgi vermekten kaçınmalı, kafanıza göre karışım hazırlamamalı, ciddi sonuçlar doğurabilecek durumlardan sakınmalısınız. Yani bu iş dışarıdan göründüğü kadar basit değildir. Şuradan 200 gram, şuradan 300 gram tartmakla işinizin biteceğini düşünüyorsanız yanılırsınız. Bu nedenle aktarlıkla ilgili her şeyi öğrendikten sonra bu işe girmenizi öneririm.

Aktar Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Aktar Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?İnsanların aktarlara olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını düşünürseniz, bu işin ne kadar kazançlı olduğunu da az çok tahmin edebilirsiniz. Ama takdir edersiniz ki bu soruya verilecek net bir cevap yoktur. Zira sizin müşteriyle olan iletişiminiz, aktarınızı nerede açtığınız, ne kadar kaliteli ürün sattığınız, reklamınızı yapmak için hangi yöntemlere başvurduğunuz, kısacası çalışma şekliniz kazancınızı belirleyen faktörler olacaktır.

Düşük sermayeli iş fikirleri arasında göze çarpan aktar açmak, pek çok kişinin cebini dolduran yöntemlerden biri olmuştur. Eğer bu işin tüm ayrıntılarını öğrendikten sonra aktar açma fikrine hala olumlu bakıyorsanız, o zaman hiç durmayın derim. Daha ne diyeyim, şansınızın ve paranızın bol olması dileğiyle, hoşça kalın…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu