Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

250 Milyon Dolarlık Bel Air Malikanesi Amerika’nın En Pahalı Evi Oldu!

Birçok etkileyici özelliğiyle ABD emlak piyasasının gelmiş geçmiş en pahalı evi, 250 milyon dolarlık Bel Air Malikanesi sizlerle;
250 Milyon Dolarlık Bel Air Malikanesi Amerika’nın En Pahalı Evi Oldu!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Amerika’nın en pahalı evi” unvanı neredeyse her yıl değiştiriyor. Halihazırda olağanüstü evlerle donatılan ABD toprakları, Beverly Hills Mansion gibi ultra lüks yapılarıyla varlıklı sakinlerini şımartmayı başarıyor. Ancak bu yılki “ABD’nin en pahalı evi” rekoru, uzun bir süre boyunca kırılamayacak gibi görünüyor. Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde yer alan Bel Air muhiti, özellikle pahalı evleri ve varlıklı sakinleriyle ABD’nin en lüks semtlerinden biridir. Elbette ki ülkenin en pahalı evinin de Bel Air üzerinde olması bizleri pek de fazla şaşırtmıyor.

Tamı tamına 250 milyon dolar yani yaklaşık olarak 1 milyar liralık fiyat etiketiyle listelenen Bel Air Malikanesi, pahalı fiyatıyla Donald Trump’ın sahip olduğu olağanüstü evler de dahil olmak üzere ABD topraklarındaki birçok lüks yapıyı gölgesinde bırakmayı başarıyor. Bu ayın başına kadar dudak uçuklatan fiyat etiketiyle Amerika’nın en pahalı evi unvanını elinde bulunduran 200 milyon dolar değerindeki The Manor, modern ve teknolojik tasarım özellikleriyle donatılmış rakibine yenik düşüyor ve ikinci sıraya geriliyor.

Dilerseniz 250 milyon dolarlık liste fiyatıyla Amerika’nın en pahalı evi olmayı başaran Bel Air Malikanesi’ne birlikte bir göz atalım.

Devasa Yaşam Alanı ve Olanaklarıyla Görenleri Şaşkına Çeviriyor

Devasa Yaşam Alanı ve Olanaklarıyla Görenleri Şaşkına ÇeviriyorQVC el çantalarının başındaki isim olan Bruce Makowsky’ye ait bu Bel Air Malikanesi, pahalı fiyatı, bünyesinde barındırmış olduğu dekorasyon ürünleri ve modern tasarımıyla şaşkınlık yaratıyor. 250 milyon dolar değerindeki bu malikane, 3500 metrekarelik bir yaşam alanı sunuyor. 12 adet yatak odasını, 21 banyoyu, arabalarla ve motosikletlerle donatılmış bir garajın yanı sıra toplamda 130 sanat eserini de bünyesinde barındırıyor. Bu yapı, 2017 yılına Amerika’nın en pahalı evi olarak giriyor.

130 Adet Sanat Eserini ve Çeşitli Eğlence Alanlarını Bünyesinde Barındırıyor

130 Adet Sanat Eserini ve Çeşitli Eğlence Alanlarını Bünyesinde BarındırıyorTam boyutlu bir bowling salonu, 200 bin dolarlık şekerleme dolapları ve langırt masaları, 2 milyon dolarlık James Bond temalı bir sinema salonu gibi eğlence alanlarını bünyesinde barındırıyor. Bu pahalı malikanede dev bir Leica fotoğraf makinesi heykeli, Lamborghini duvar saatleri, antika tüpler ve 1892 yılına ait yangın söndürücüleri bulunuyor. Aynı zamanda çeşitli ateşli silahların, rock yıldızlarına ait gitarların da yer aldığı Bel Air Malikanesi oldukça pahalı bir ev haline geliyor.

Dünya Üzerinde Sınırlı Sayıda Milyarder Bu Eve Sahip Olabiliyor

Dünya Üzerinde Sınırlı Sayıda Milyarder Bu Eve Sahip OlabiliyorToplamda 30 milyon dolarlık otomobil ve çeşitli motorlu araçlardan oluşan garajında; benzersiz 12 otomobili ve 10 adet motosikleti barındırıyor.  15 milyon dolar değerinde 1936 Mercedes 540 K Special Roadster Von Krieger, 2 milyon dolarlık Pagani Huayra, Ferrari 488, 2016’nın en iyi lüks otomobili Rolls Royce Dawn, 3 tekerlekli Morgan, Ariel Atom gibi otomobillerin yanı sıra hareketli resimler de bu lüks evin dört bir yanını süslüyor. Ayrıca bahçesinde Airwolf helikopterini de barındıran bu eşsiz malikanede devasa bir şarap mahzeni, spa merkezi ve spor salonu da yer alıyor. Dünya üzerinde sadece 1810 milyarderin satın alabileceği bu pahalı malikane tamamıyla aklımızı başımızdan alıyor.

Dış cepheleriyle etkileyici birer mimari yapı olarak karşımıza gelen pahalı ve lüks evler, iç mekan dekorasyonlarıyla da şaşkınlık yaratmayı başarıyorlar. Tamı tamına 250 milyon dolarlık fiyat etiketiyle Amerika’nın en pahalı evi olarak listelenen bu Bel Air Malikanesi sahip olduğu her özellikle bizleri şaşkına uğratıyor. Birlikte incelediğimiz bu lüks ve pahalı ev, sizce de oldukça etkileyici görünmüyor mu?

Bel Air Malikanesinin Muhteşem Videosu için Tıklayın!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.