Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

8 Yıldır Satılık Tabelası Olan Malikanenin Fiyatı Yeni Sahibine Kar Ettirecek!

2010 yılında 68 milyon dolarlık fiyatıyla listelerdeki yerini alan ve New Jersey’nin en pahalı evi olan malikane, 8 yıldır boş! Çünkü malikane, yıllardır kendisini alacak bir ultra milyarder bulamıyor!
8 Yıldır Satılık Tabelası Olan Malikanenin Fiyatı Yeni Sahibine Kar Ettirecek!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

New Jersey, Alpine’de bulunan lüks malikane ilk olarak 2010 yılında satılığa çıkartılmış ve 68 milyon dolarlık fiyatıyla eyaletin en pahalı evleri arasında gösterilmişti.

Ancak Richard Kurtz’a ait olan Stone Mansion isimli malikane, o zamandan bu yana ilanlarda yer almaya devam etti. Ve aradan geçen 8 sene içerisinde lüks malikanenin fiyatı 68 milyon dolardan 39.9 milyon dolara kadar geriledi. Buna rağmen ev hala yeni sahibini aramaya devam ediyor.

Diğerleri gibi ayrıcalıklı bir alıcı için tasarlanan Stone Mansion, yıllardır listelerdeki yerini koruyor.

Stone Mansion 2010'da 68 Milyon Dolarlık Fiyatıyla Satışa ÇıkartılmıştıGerçi 8 yıldır boş olan ultra lüks malikaneyi almak isteyen kişiler çıkmış ancak her defasında farklı bir nedenden dolayı anlaşmaya varılamamış. Peki, ilk listelenişinden bu yana fiyatında % 40’ın indirim yapılan malikanenin özellikleri neler?

42 odası bulunan malikane, 25 bin metrekare civarında bir alana sahip ve evde basketbol sahası, toplantı salonu gibi lüks unsurlar bulunuyor.

42 Odalı Malikane Ultra Lüks Özelliklerle DonatılmışAyrıca Kurtz klasikle modern tasarımın iç içe olduğu evini, altın kaplamalı eşyaları, teknolojik donanımları ve Manhattan’a olan yakınlığı gibi nitelikleriyle yere göğe sığdıramıyor.

Havuzu, 11 arabalık bir garajı, tenis kortu, tuzlu su havuzu gibi özellikleriyle sarayları andıran Stone Mansion hakkında Kurtz “onun gibi hiçbir ev yok” demekten de geri durmuyor.

İlaveten; yıllardır boş olan evin yalnızca satılmasını değil onu gerçekten sevecek bir kişiye satılmasını istiyor.

Stone Mansion'un Fiyatı % 40 DüştüÖte yandan; New Jersey’nin en iyi emlak acentelerinden biri olan evin aracısı Noble Black, evin fiyatının kadar düşmesinin Richard Kurtz için çok üzücü olduğunu, çünkü onun bu evi ruhunu da katarak tasarladığını belirtiyor. Ancak görünen o ki Kurtz, fiyatın daha da aşağıya çekildiği günleri görecek.

Çünkü Miller Samuel Appraisers CEO’su Jonathan Miller’a göre konu lüks malikaneler olduğunda kabul gören fiyat, genellikle satıcının istediği fiyatın yarısı oluyor.

Stone Mansion'un Fiyatı 39.9 Milyon Dolara Düştü Bu düşüncesini desteklemek için de geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Hugh Hefner’in malikanesinin 200 milyon dolara satışa çıkartıldığı ama 105 milyon dolara satıldığını hatırlatıyor.

Ayrıca Greenwich’te bulunan bir evin de 25 milyon dolardan satışa çıkartılmasına rağmen 9.65 milyon dolara yeni alıcısına verildiğini belirtiyor. Kısacası; New Jersey’deki lüks malikanenin 68 milyon dolardan düştüğü 39.9 milyon dolarlık fiyatın daha altına satılması gayet olası!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.