Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

The Big Bang Theory Setinden Sürprizlerle Dolu 10 Sır

CBS’in en popüler şovu olmaya aday dizi The Big Bang Theory hakkında bilinmeyenleri listeledik. İşte Amerikan durum komedisinden gerçekler:
The Big Bang Theory Setinden Sürprizlerle Dolu 10 Sır
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

CBS’in en popüler şovu olmaya aday dizidir. Çoğumuzun evinde CBS kanalı olmadığı için dizinin her bölümünü internetten takip etmek zorunda kalıyoruz. Peki, dizinin her bölümünü izlememize rağmen her şeyi biliyor muyuz? Hayır, öyle şeyler var ki diziyi izlerken belki de hiç dikkat etmediğimiz veya arada kaçırmış olduğumuz. Tabi bir iki oyuncunun özel hayatından bilgi vermezsek olmaz.

Bakalım okurken sizlerde benim kadar şaşıracak mısınız?

İşte The Big Bang Theory setinden sürprizlerle dolu 10 şaşırtıcı sır:

1 Leonard’ın Gözlükleri

Leonard’ın GözlükleriDizide Leonard olarak bildiğimiz Johnny Galecki’nin taktığı gözlükler, sahte (fake). Nasıl sahte diyecekseniz, şöyle; taktığı gözlüğün iyi, güzel çerçevesi var ama içlerinde cam yok. 9 sezondur diziyi izliyorum. Hayranı olduğumu zannediyordum, meğerse pek dikkatli bakmıyormuşum.

2 Oyuncuların Aldığı Ücretler

Oyuncuların Aldığı ÜcretlerJim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard) ve Kaley Cuoco (Penny) bölüm başına tam 1 milyon dolar alıyorlar. Hayır, 3 kişinin toplamı değil. Adam başına 1 milyon alıyorlar. Diğer oyuncular Kunal Nayyar (Rajesh) ve Simon Helberg (Howard) ise bu kadar olmasa da kayda değer güzel paralar alıyorlar. Geri kalan oyuncular da 750 bin dolar almaktadır. Diğer yüksek meblağlarla çalışan dizi oyuncuları için yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Mayim Bialik’in Şova Katılması

Mayim Bialik’in Şova KatılmasıMayim Bialik, oyuncu ve aynı zamanda dizideki gibi gerçekte de bir nörologdur. En iyi bilindiği rol ise ‘Blossom’ dizisinden Blossom Russodur. Mayim Bialik, sete geldiği bir gün yanlışlıkla bağırarak, dizide sesiyle ufak da olsa bir rol almıştır. Ardından bir bölümde, Raj’ın bowling takımlarını iyileştirme fikrini destekleme amacıyla, “Takıma Blossom dizisinde oynamış birini alalım.” demesi üzerine Bialik diziye Amy rolüyle katılmıştır.

4 Dizideki Aşk Gerçeğe Dönüşmüş

Dizideki Aşk Gerçeğe DönüşmüşDizinin başrol oyuncuları Johnny Galecki ve Kaley Cuoco, 2 sene boyunca herkesten habersiz beraber olmuşlar. 2007 – 2009 yılları arasında beraber olan ikili bu durumdan setteki kimseye bahsetmemişler. 2013’te Galecki yaptığı açıklamada: “Biz hala arkadaşız. O; eski sevgilim değil, hayatımın bir parçası” demiştir.

5 Bazinga’nın Ortaya Çıkışı

Bazinga’nın Ortaya ÇıkışıKelimenin çıkışı, dizinin yazarı Stephen Engel’den kaynaklıdır. Sette hep birilerine şaka yapışının, laf itelemesinin arkasından “zing” demesi dizi ekibinin de diline dolanması üzerine, nasıl olduysa dizideki yerini bulmuş oldu. Artık Sheldon’la neredeyse özdeşleşmiş kelime, 2. sezonun son bölümünde ortaya çıkmıştır.

6 Jim Parsons (Sheldon) ve Dizide Star Trek Hayranlığı

Jim Parsons (Sheldon) ve Dizide Star Trek HayranlığıJim Parson, canlandırdığı karakterin tam bir Star Trek ve Doctor Who hayranı olmasına karşın iki diziyi de bir kere bile olsun izlememiştir. Meğerse hayranlığı, tamamen senaryoyu ve konuşma metnini yalayıp yutmasından ibaretmiş.

7 Kaley Cuocco ve Kırık Bacağı

Kaley Cuocco ve Kırık BacağıKaley Cuoco, gerçek hayatta atlara binmekten gayet keyif alan ve tecrübeli bir binicidir. 4. Sezon sırasında bir gün Cuoco, atının ürkmesiyle üstünden düşerek bacağını kırmıştır. Yazarların ise bu durumu bir şekilde iyiye çevirmesi gerekiyordu. Yani o dizide olacak ama bacağı hiçbir şekilde gözükmeyecek. Akıllarına gelen güzel bir fikirle bu durumu gayet iyi toparladılar. Penny rolünde gördüğümüz Cuoco, normalde Cheesecake Factory’de garson olarak çalışmaktadır. Ama bu talihsiz olaydan sonra onu barmen yapmışlar ve barın arkasında kalarak gayet güzel bir şekilde saklamayı başarmışlar.

8 Yeni Keşfedilen Bir Arıya “Bazinga” İsmi Verildi

Yeni Keşfedilen Bir Arıya ‘Bazinga’ İsmi VerildiAndre Nemesio tarafından 2013 yılında keşfedilen bu arı türü, diğer cinslerine göre çok daha akıllıdır. Bu yüzden mi bilinmez ama Nemesio, Sheldon’la özleşmiş olan “Bazinga” kelimesini yeni keşfedilmiş arıya isim olarak verir.

9 Melissa Rauch (Bernadette)’in Sesi Orijinal Değilmiş

Melissa Rauch (Bernadette)’in Sesi Orijinal DeğilmişTatlı mı tatlı, ufacık tefecik Bernadette’miz dizide en tiz sese sahip oyuncudur. Öyle ki kimi zaman rahatsızlık verme boyutuna bile gelmektedir. Merak edilecek bir şey yok, o ses Bernadette’nin orijinal sesi değil. Annesinden ilham aldığını söyleyerek, kendi rızasıyla dizide bu şekilde konuşmaktadır. Ayrıca sürekli duyduğumuz Howard’ın annesinin seslendirmesini de Rauch yapmaktadır.

10 Belarus Yapımı “The Big Bang Theory”

Belarus Yapımı ‘The Big Bang Theory’Belarus’ta yapılan dizi, “The Theorists” olarak adlandırılmıştır. Her bölümü, orijinalinin aynısı olan dizi yalnız Rusça’ya çevrilerek yayınlanmıştır. Dizi ekibinin dava edememesinin sebebi; yapım şirketi, Belarus Hükümeti’ne aittir. Yani avukat ordusunu yenmek onlar için biraz zor olabilir.

Dizi, 2013-2014 yılları arasında 23.4 milyon izleyici kitlesiyle Amerika’da en çok izlenen dizi olmuştur. Hal böyleyken de oyuncularının özel hayatlarının gün yüzüne çıkması biraz normal aslında. Fazla göz önünde bulunmanın zararları bunlar hep. Neyse dizi takipçilerine güzel bir haber verelim o zaman; dedikodulara göre dizinin 10. sezonu 19 Eylül’de bizlerle bulaşacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.