Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak

Temizlik şirketi kurarak para kazanma ilişkin merak edilen her şey bu yazıda! İşte temizlik şirketi açmak için izlenmesi gereken adımlar ve bilinmesi gerekenler:
Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyamız sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde. Tabii bu değişim en çok biz insanları etkiliyor. Hayat şartları son 20-30 yıl içinde o kadar farklılaştı ki bazen durup düşündüğümüzde eskiden nasıl yaşadığımızı hayal bile edemez olduk. İnternet, akıllı telefonlar, bilim dünyasında yaşanan değişimler, inanç ve düşünce tarzımızda meydana gelen başkalaşımlar… Çünkü insan doğası gereği farklılıklara kolaylıkla ayak uydurabiliyor. Yani yeni bir şeye adapte olmakta üstümüze yok! Peki, paraya olan bağımlılığımız hususunda ne kadar başarılıyız?

Biliyorsunuz; artık para, hayatımızdaki hemen her şeyin belirleyicisi oluyor. Sadece maddesel şeyler yönünden değil. Ne kadar paraya sahip olduğumuz; arkadaşlarımızdan tutun da evliliklerimize, mesleğimizden çocuklarımızın bize karşı tutumlarına varana kadar birçok noktada ana faktör olarak hayatlarımızı etkiliyor. İşte bu nedenlerden dolayı, değişen dünyaya ayak uydurduk ve ortaya çıkan olanaklar sayesinde yeni iş fikirleri kazandık. Yani para eskiye göre değer kaybetmiş olabilir. Ancak yeni fikirler sayesinde birçok farklı kazanç kapısı bulmuş olduk. Bu kazanç kapılarından bir tanesi de temizlik şirketi kurmak.

Biliyorsunuz, artık sayısız ticari mekan var. İlaveten erkeklerin yanı sıra kadınlar da iş hayatında yer aldığı için insanlar temizlik yapacak personellere ihtiyaç duyuyor. Sonuçta eskiden kadınlar ev işi ve temizlik yapar, erkekler de para kazanırdı. Artık durum bu şekilde değil. Çalışan çiftlerin çoğu temizlik yardımı almadan işin altından kalkamıyor. İşte bu noktada da güvenilebilecek birilerine ihtiyaç duyulduğu için temizlik şirketleri büyük bir sektör haline geldi. Düşünsenize; bir gündelikçiye ihtiyacınız var, bunun için kapı kapı dolaşıp temizlikçi mi arayacaksınız? Elbette hayır! Bir temizlik şirketiyle iletişime geçecek ve profesyonel bir personelin gönderilmesini sağlayacaksınız. Kısacası, temizlik şirketi açma fikriyle yola çıkan sayısız kişinin bu alandan iyi kazanç elde ettiğini söyleyebilirim. Kim bilir, belki siz de onlardan biri olacaksınız. Bunun kararını vermek için, temizlik şirketi kurarak para kazanmak hakkındaki detayları inceleyelim.

Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Değişen dünyanın getirilerinden bir tanesi de insanların temizlik şirketlerine ihtiyaç duyması olmuştur. Dev plazalar, gökdelenler, ticari ya da kurumsal binalar, ofisler, evler, park alanları, caddeler… Sonuçta insan olan her yer kirlenir ve haliyle de temizlenmesi gerekir. İşte bu yüzden temizlik şirketlerine gösterilen talep hiçbir zaman bitmeyecektir. Ancak bu sektörde rekabet fazla olduğu için adımlarınızı dikkatli atmalısınız. Yoksa batan bir şirketle birlikte hüsrana uğrayabilirsiniz.

Bu işe girmeden önce öncelikleriniz arasında bulunduğunuz bölgeyi detaylıca araştırmak olmalıdır. Yani rakipleriniz nasıl işler yapıyor, ev temizliği gibi belli bir alana mı yönelmişler, ne kadar çok temizlik şirketi var, işe girdiğiniz zaman müşteri potansiyeliniz nasıl olabilir gibi tüm detayları tek tek öğrenmelisiniz. Çünkü etrafınızda köklü temizlik şirketleri varsa, onlarla rekabet etmeniz hiç kolay olmaz. Ya da bir takım farklılıklar yapmanız gerekir. Mesela, reklamlarınızda “memnun kalmazsanız paranız iade edilir” gibi sloganlara yer verebilirsiniz. Burada fikir üretmek tamamen size kalmış.

İlginizi Çekebilir:
Oto Yıkama Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Temizlik şirketi kurmak, dışarıdan basit görünebilir. Ama işin içine girdiğinizde hiç de basit olmadığını görürsünüz. Elbette adımınızı atmadan önce işin tüm inceliklerini öğrenirseniz, bu işten hiç düşünmediğiniz kadar çok kazanç elde edebilirsiniz. Mesela; işin yasal boyutu, vergi levhalarınız, bir şirket açmak için gerekli evraklar gibi konular hakkında bilgi sahibi olun. Daha sonra küçük bir ofis tutarak işe başlayabilirsiniz. Bunun maliyeti tahmin edeceğiniz gibi çok fazla olmayacaktır. Birkaç masa ve sandalye, bilgisayar, telefon gibi eşyalarla kendinize küçük bir ofis tutabilirsiniz. Tabii daha büyük ölçekli bir iş kurmayı da deneyebilirsiniz.

Bunun için halihazırda hizmet veren temizlik şirketlerine yönelebilir ya da sil baştan bir şirket kurabilirsiniz.
İşe başladıktan sonra ise kendinize güvenilir bir marka yaratmaya çalışmalısınız. Güvenilir personeller bulmaya özen göstermelisiniz. Çünkü markanızın reklamını yapacak olan en başta personellerinizdir. Şayet bir müşteriniz personelinizden memnun kalmazsa, bu tüm şirketin adına zarar verecektir. Zira siz bir ürün değil hizmet satacaksınız. O yüzden personel seçiminizi iyi yapmalısınız. Hatta küçük ölçekli bir işletme kuracaksanız, ilk etapta yakınlarınızdan yardım almayı deneyebilirsiniz. Mesela para kazanmak isteyen ev hanımı komşularınıza, birlikte çalışma teklifi yapın. Eminim onlar da böyle bir teklifi geri çevirmeyeceklerdir.

Ayrıca muhasebenizi iyi yapmalısınız. Para kazanana kadar gereken malzemeleri satın almak, personellerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bunun gibi giderler için elinizde ekstra para bulunması gerekmektedir. Uygun temizlik malzemeleri, personelin temizlik yapacağı yere götürülmesi gibi ihtiyaçlar da göz ardı edilmemelidir. Bu iş için kullanabileceğiniz bir arabanız var mı, kendi reklamınızı yapabilecek misiniz, el ilanı yaptırmayı düşündünüz mü? Çevrenizde müşteri portföyü oluşturmak için uygun kişiler var mı? Yani araştırın, araştırın; durmayın daha çok araştırın!

Kimler Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanabilir?

Kimler Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanabilir?Bu iş para kazanmak isteyen herkes için uygun bir ekmek kapısı olabilir. Ancak bulunduğunuz bölge, hangi alana yoğunlaşacağınız, ne kadar büyük bir şirket açmak istediğiniz gibi faktörler sizin başarılı olup olmayacağınızı belirleyecektir. Yani emekli, çalışan, kadın, erkek, ev hanımı olmanızın burada pek bir etkisi yoktur. Temizlik şirketi açmak için bu konuda ihtisas yapmış olma gibi bir koşul da bulunmuyor. Detaylı araştırma yapan ve biraz sermayesi olan herkes, temizlik şirketi kurarak para kazanmayı deneyebilir. Bu konuda önemli olan hangi alan üzerine yoğunlaşacağınızdır.

Sadece ev temizliği mi yapacaksınız, yoksa ticari yer temizliği gibi alanlarda da hizmet verecek misiniz? Çünkü hizmetlerinizi ne kadar çok genişletirseniz, o kadar çok sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Örneğin; ticari bir binanın dış cephe temizliğini yapacaksınız. Burada bir vinç kiralamanız, uygun temizlik malzemelerini almanız gibi ekstralar gerekmektedir. Ancak küçük ölçekli bir temizlik firması için, ev temizliği ve ofis temizliği alanına yoğunlaşmak mantıklı bir seçim olacaktır. Zaten alanınızda uzmanlaştıkça, işiniz otomatik olarak büyüyecek ve farklı alanlara doğru yönelmeye başlayacaksınız.

Günümüzde bu alanda hizmet veren pek çok şirket olduğu için, reklamlarınıza ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir. İzleyeceğiniz reklam yönünü belirleyin ve aynı doğrultuda hareket etmeye özen gösterin. Mutlaka bir web siteniz olsun, el ilanları, broşürler bastırın ve müşteri potansiyelinizi arttırın. Yani rakiplerinizin önüne geçmek için bir kat daha fazla çalışın.

Temizlik Şirketi Kurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Temizlik Şirketi Kurarak Ne Kadar Para Kazanılır?Temizlik şirketlerine ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu ve bu hizmetin ücretlerinin ne kadar yüksek olduğunu hesaba katarsanız, bir temizlik şirketinden ne kadar kazanacağınızı aşağı yukarı hesap edebilirsiniz. Örneğin, ilk etapta küçük ölçekli bir işletme kurarak yola çıktınız. İhtiyacınız olduğunda çalışacak 2 tane personeliniz var. Yani kendi işinizi kurmanızın verdiği heyecanı bir düşünün. Ayrıca temizlik yaparak para kazanmak, sizi ruhen de bir doygunluğa ulaştıracaktır.

Düşünsenize, bir ev temizliği için istenen ücret en az 100 lira. Eğer bir de ticari alan temizliği işi aldıysanız, çok daha fazla kazanç elde etmeniz mümkündür. Etrafınıza bir bakın. Ne kadar çok temizlenecek yer var! Temizlik sektörünün bu kadar büyümüş olması bir tesadüf değil sonuçta değil mi? İnsanlar geri dönüşü olmayacak bir işe yatırım yapmazlar. Eğer siz de temizlik şirketi kurarak para kazanmak istiyorsanız, konu hakkında daha detaylı araştırma yapmalı ve yeni işinize doğru ilk adımınızı atmalısınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.