Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Roger Dubuis Yuvarlak Masa Şövalyeleri Konseptli Lüks Saat

Roger Dubuis Yuvarlak Masa Şövalyeleri Konseptli Lüks Saat
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Geçtiğimiz günlerde ülkemize yeni giren ve en ucuzu 1.249 TL’den satılan Apple Watch, oldukça ses getirdi. Ama inanın teknolojinin son gözdesi olan bu ürün bile bugün sizlere sunacağımız saatin yanında sönük kalacaktır. Roger Dubuis tarafından tasarlanan kol saatinin eşsiz tasarımı görenleri kendine hayran bırakıyor. 1995 yılında kurulan şirket, bu sene 20. yılını kutlayacak. Piyasadaki diğer firmalardan genç olmasına rağmen başarıyı kısa zamanda yakaladı diyebiliriz.

Özel üretilen ve sınırlı sayıda olan bu model, sıradan bir saatin ötesinde. Onu farklı yapansa içerisinde taşıdığı konsept. Kral Arthur ve Şövalyeleri’ni konu alan bu tasarım, tarih öncesinin büyülü duygusu ve günümüzün lüks yaşantısını birleştirmeyi başarmış. Bu saate sadece içinde bulunduğunuz anın rakamsal değeri olarak bakmayacağınıza emin olabilirsiniz. Tarihin tozlu sayfalarındaki efsane hikayeleri yaşayacaksınız. Oldukça beğendiğimiz saatin detaylı incelemesine, isterseniz hep birlikte göz atalım.

İşte karşınızda efsanelere konu olan hikayenin saati!

Roger Dubuis – Excalibur Knight of the World II

Roger Dubuis - Excalibur Knight of the World II1995 yılında Roger Dubuis ile Carlos Dias tarafından kurulan firma Roger Dubuis ismini almıştı. Genel merkezi İsviçre, Cenevre’de bulunan bu lüks saat üreticisi, 2013 yılında tasarlamış olduğu Excalibur Knights of the Round Table modelini geliştirerek; aşağıda görmüş olduğunuz muazzam eseri yaratmıştır. Eser diyorum, çünkü ürünün özelliklerini yakından incelediğimizde, yeni modelin ne kadar kusursuz ve ince bir işçilikle üretilmiş olduğunu açıkça görebiliyoruz. Bu saatin tarihin gizemli sayfalarından ilham alınarak tasarlanmış olması, Roger Dubuis saatini sizlerle paylaşıyor oluşumuzun nedenlerinden bir diğeri!

Excalibur Knight of the World II, efsanevi bir karakter olan ve tüm dünya tarafından kabul edilen Kral Arthur ve şövalyelerini simgelemektedir. Çoğu kişi bu efsanevi karakterlerin bir zamanlar yaşamış olduğuna inansa da Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nin gerçekliği hakkında şimdiye kadar bilimsel bir kanıt elde edilememiştir. Yani, dünya çapında ün kazanmış kurgusal karakterler olarak ortaya çıkan Yuvarlak Masa Şövalyeleri, Roger Dubuis ve ekibinin çalışmaları neticesinde özenle tasarlanmış ve 45 mm’lik beyaz altın kasası olan saate uyarlanmıştır.

Roger Dubuis - Excalibur Knight of the World IIBronzdan tasarlanan heykellerin boyutuna baktığımızda, bu saate duyduğumuz hayranlık bir kat daha artmaktadır. Nitekim siyah yeşim taşından üretilen etkileyici kadranın etrafında konumlanan her bir şövalye, sadece 6.5 mm kadardır. İlaveten, bu tasarımda yeşim taşı kullanılmış olmasının da ayrı bir anlamı vardır. Çünkü yeşim taşı gücü, bilgeliği ve kişinin özdenetimini simgelemektedir. Ayrıca bu göz alıcı taşı üzerinde bulunduran kişilerin aşırıya kaçan duyguları hafiflediği, öfkesini bastırdığı, insanın ruhuna ve aklına dinginlik kazandırdığı söylenmektedir. Yani bu taş hem Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni simgelemekte hem de saati kullanacak kişiler için büyük fayda sağlamaktadır.

Yuvarlak Masa ŞovalyeleriExcalibur Knights of the Round Table II’den yalnızca 28 adet üretilmiş olduğunu söylemeliyiz. Şaheser niteliğindeki saatin tasarımının, 10 ay süren birçok zahmetli deneme ve araştırma sonucunda tamamlanabildiği açıklanmıştır. Sonuçta her biri üç boyutlu olarak kaşımıza çıkan ve usta eller tarafından şekillendirilen şövalyeleri biçimlendirmek, hiç de kolay olmamalı değil mi? Üstelik bu şövalyelerin altındaki Arnavut kaldırımlarından henüz bahsetmedik bile! Evet, saati yakından incelerseniz; özenle yerleştirilmiş Arnavut kaldırımı detaylarına siz de hayran olacaksınız.

Bu saatin teknik özelliklerine değinecek olursak, ürünün otomatik kurmalı RD821 kalibre olduğunu söyleyebiliriz. Diğer tüm Roger Dubuis saatleri gibi, Excalibur Knights of the Round Table II de 172 el yapımı bileşenden oluşmaktadır. Ayrıca bu saat; seçkinlik, orijinallik, uzmanlık, performans ve dayanıklılığı ifade eden Poinçon de Geneve garantisiyle sunulmaktadır. Cesaret ve cömertlik! Sebat ve Disiplin! Bu muhteşem tasarımı tanımlamaya sayısız sıfat gerek!

Saatin göz alıcı tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni yalnızca bir bakış uzağınızda taşımak, sizce de eşsiz bir duygu olmaz mıydı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.