Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Psikoloji Testi: Verdiğiniz Yanıtlara Göre Hangi Kişilik Bozukluğuna Sahipsiniz, Cevaplandırıyoruz!

Paratic.com olarak psikolojik rahatsızlıklarınızın olup olmadığını anlamanız için bir test hazırladık ve bu testin sonucu bir tanı ortaya koyduk.
Psikoloji Testi: Verdiğiniz Yanıtlara Göre Hangi Kişilik Bozukluğuna Sahipsiniz, Cevaplandırıyoruz!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kişilik özelliklerimizin farkında olsak da dışarıdan nasıl bir duruş sergilediğimizi hep merak etmişizdir. Bu nedenle hangi psikolojik özelliklere sahipsiniz öğrenmeniz için bu testi hazırladık. Psikoloji testi sonucu kişisel özelliklerinizi öğrenirken, bir yandan da hangi kişilik bozukluğuna sahipsiniz göreceksiniz. Tüm bunlar için aşağıdaki 20 soruyu yanıtlandırmanız gerekiyor.

Öncelikle cinsiyetinizi öğrenerek testimize başlayalım:

Kadın
Erkek

1 Konuşurken nasıl durursunuz?

Konuşurken nasıl durursunuz?
Ellerimi ya cebime sokarım ya da belime koyarım
Ellerimi yumruk haline getiririm
Kollarımı birleştiririm
Konuştuğum insanlara dokunarak açıklama yaparım
Ellerim genellikle yüz çevremde olur
Diğer

2 Mutlu olduğunuzda tepkileriniz nasıl?

Mutlu olduğunuzda tepkileriniz nasıl?
Nazikçe tebessüm ederim
Hiç belli etmem
Yüksek sesle kahkaha atarım
Abartmadan kahkaha atarım

3 Rüyalarınızda kendinizi sık sık nasıl görürsünüz?

Rüyalarınızda kendinizi sık sık nasıl görürsünüz?
Boşluktan düştüğümü
Güzel rüyalar
Uçtuğumu veya yüzdüğümü
Hiç rüya görmüyorum desem yeridir
Kaybolan birini veya eşyamı ararım
Aksiyon, tartışma konulu rüyalar
Diğer

4 Adımlarınızı nasıl atarsınız?

Adımlarınızı nasıl atarsınız?
Hızlı ve kısa adımlar
Hızlı ve uzun adımlar
Kafam öne eğik ve yavaş
Çok yavaş
Kafam yukarıda ve yavaş
Diğer

5 Gün içinde kendinizi en iyi hissettiğiniz vakit?

Gün içinde kendinizi en iyi hissettiğiniz vakit?
Gece yarısı ve sonrası
Öğle vakitleri ve sonrası
Sabahları

6 Hangi pozisyonda dinlenirsiniz?

Hangi pozisyonda dinlenirsiniz?
Bacaklarımı uzatarak
Ayaklarımı havaya kaldırarak
Bağdaş kurarak
Cenin pozisyonunda

7 Kalabalıkta nasıl davranırsınız?

Kalabalıkta nasıl davranırsınız?
Kenarda köşede dururum
Oranın hakimi ben olurum
Tanıdık yüz ararım

8 Genellikle uyku pozisyonunuz nasıldır?

Genellikle uyku pozisyonunuz nasıldır?
Sırtüstü
Yan dönmüş
Yüzüstü
Gözlerimin üzerine kolumu koyarım
Kafamı yorgan, yastık altına veya duvar arasına sıkıştırırım
Diğer

9 Dünyayı yönetmek sizin elinizde olsaydı...

Dünyayı yönetmek sizin elinizde olsaydı...
Bu düşünce beni korkutur
Tam bana göre!

10 Eleştirildiğinizde nasıl hissedersiniz?

Eleştirildiğinizde nasıl hissedersiniz?
Eleştiriye her zaman açığım
Hiç tahammülüm yok
Eleştiriye göre değişir

11 İlgi sizde olmadığında ne yaparsınız?

İlgi sizde olmadığında ne yaparsınız?
İlgi odağı olmak için uğraşırım
Öyle bir çabam yok
Diğer

12 Dikkat çekmek için fiziğinizi kullanır mısınız?

Dikkat çekmek için fiziğinizi kullanır mısınız?
Evet
Hayır

13 En çok hangi konularda konuşursunuz?

En çok hangi konularda konuşursunuz?
Havadan sudan
Gündemden
İlişkilerden
Cinsellikten
Diğer

14 Sık sık işe yaramadığınızı düşünür müsünüz?

Sık sık işe yaramadığınızı düşünür müsünüz?
Evet
Hayır

15 En ufak şeyleri kendinize dert edinir misiniz?

En ufak şeyleri kendinize dert edinir misiniz?
Evet
Hayır

16 Dizi ve filmlerdeki hatalar gözünüze çarpar mı?

Dizi ve filmlerdeki hatalar gözünüze çarpar mı?
Evet
Hayır

17 Başarı için esnek mi, katı mı olmalı?

Başarı için esnek mi, katı mı olmalı?
Esnek
Katı

18 Yeni tanıştığınız birine hemen güvenir misiniz?

Yeni tanıştığınız birine hemen güvenir misiniz?
Evet
Hayır

19 Konuşurken konudan konuya atlar mısınız?

Konuşurken konudan konuya atlar mısınız?
Evet
Hayır

20 Fiziksel bir değişime uğradığınızı düşünüyor musunuz?

Fiziksel bir değişime uğradığınızı düşünüyor musunuz?
Evet
Hayır
Hiçbir Kişilik Bozukluğuna Sahip Değilsiniz!

Hiçbir Kişilik Bozukluğuna Sahip Değilsiniz!

Verdiğiniz yanıtlara bakılırsa güzel kadın, genellikle her zaman için normal tepkiler veriyorsunuz. Bu da psikoloji test sonucu hiçbir kişilik bozukluğuna sahip olmadığınız anlamına geliyor. Zaman zaman tepkilerinizi kontrol edemediğiniz vakitler de yok değil. O kadarcık kusur kadı kızında da olur diyelim.

Şizofrensiniz!

Şizofrensiniz!

Verdiğin cevaplara göre birçok şeye takıntılı olduğunu gördük tatlı kadın. Zaman zaman gerçek hayatla bağlantılarını kopartmak istiyorsun. Kendini diğer insanlardan her daim üstün görüyorsun. Çevrene değil, tabiri caizse akrep gibi tüm zehrini içine akıtıyorsun. Uyku problemi yaşıyorsun. Aynı zamanda unutkansın ve konsantrasyon olma konusunda problemlisin. Psikoloji test sonucu şizofreniye meyilli olduğunuzu gösteriyor.

Şizotipalsınız!

Şizotipalsınız!

İnsanlara karşı oldukça mesafelisiniz. Kendinizi genellikle toplumdan dışlanmış gibi hissediyorsunuz. Yaşanan olaylara genellikle hep içinizden tepki veriyorsunuz. Toplum içine çıktığınızda, sosyal aktivitelere katıldığınızda aşırı heyecan duyuyorsunuz. Söylenen en küçük şeyden alınabiliyorsunuz. Normal insanlardan farklı düşüncelere sahipsiniz. Batıl inançlarınız oldukça güçlü. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar arkadaşa sahipsiniz. Bir nevi şizofren hastalığına benzeyen bu kişilik bozukluğuna karşı önlem alınmakta fayda olduğunu düşünüyoruz güzel kadın. Psikoloji test sonucu şizotipal kişilik bozukluğuna yatkın olduğunuzu gösteriyor.

Narsistsiniz!

Narsistsiniz!

Kendinden başka hiç kimseyi önemsemeyen ve diğer insanlardan kendini daha üstün gören düşünceye sahipsiniz. Kısacası güzel kadın kendinize aşıksınız! Hatta kendinizi tapıyorsunuz desek yeridir. Hal böyle olunca da çevrenizdeki hiç kimseyi önemsemediğiniz aşikar. Bütün ilginin sizin üzerinizde olmasını istiyorsunuz. Empatiden çoğu zaman yoksunsunuz. Öyle ki burnunuz yere düşse eğilip almazsınız. Haksız olsanız dahi bir yolunu bulur, zeytinyağı gibi üste çıkarsınız. Psikoloji test sonucu narsist olduğunuzu gösteriyor.

Histeriksiniz!

Histeriksiniz!

Tatlı kadın bütün dikkatlerin sizin üzerinizde olmasına bayılıyorsunuz değil mi? Bunun için elinizden geleni yapıyorsunuz. Duygularınız hızlı bir şekilde değişkenlik gösteriyor. Gösterişli olmak, yapmacık davranmak ve aşırı duygusallık hali en belirgin özellikleriniz. Bunun yanı sıra çevrenizdeki kişilerin onayına çok fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. İlişkilerinizi içli-dışlı olmaya bayılıyorsunuz. Bu anlamda ilgiyi üzerinize çekmek için fiziksel özelliklerinizi dahi kullanmaktan kaçınmıyorsunuz. Psikoloji test sonucu histerik duygularınızın daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Borderlinesınız!

Borderlinesınız!

Ya hep ya da hiç felsefesini benimsiyorsunuz. Sizin için hiçbir şeyin ortası yok. Olayları ya beyaz ya da siyah olarak nitelendiriyorsunuz. Kısacası hayatınızda gri renge yer vermiyorsunuz güzel kadın. Bu nedenle de doldurulmaz bir boşluk hissi yaşıyorsunuz. Yalnızlığa tahammülünüz olmasa bile borderline kişilik bozukluğu nedeniyle genellikle tek başına kalıyorsunuz. Evet, ilişkinize sıkı sıkıya bağlısınız. Hatta çok fazla çaba sarf ediyorsunuz. Karşınızdaki kişinin de aynı özveride olmasını istiyorsunuz. Aksi davranışlarını gördüğünüzde ise nefret ederek, sevgilinizi bir kalemde silebiliyorsunuz. Psikoloji test sonucu borderline kişilik bozukluğuna daha yatkın olduğunuzu gösteriyor.

Paranoyaksınız!

Paranoyaksınız!

Çevrenizde olup biten her şey sizi etkiliyor güzel kadın. Biri tavuğunuza kışt dese, beni öldürecek gözüyle bakmaktan artık vazgeçmelisiniz. Tamam duyarlısınız, temkinlisiniz ama verdiğiniz cevaplar ile bu kişilik bozukluğunun belirtilerini taşıyorsunuz. Bu belirtiler ne yazık ki bünyenize olumsuz yönde etki eder. Her olaya olumsuz bakmaktan kurtulmanın yollarını aramalısınız. İnsanlara güvenmeyi öğrenmelisiniz. Psikoloji test sonucu itibariyle paranoyak olma ihtimalinizin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Obsesif Kompülsifsiniz!

Obsesif Kompülsifsiniz!

Çok takıntılısınız güzel kadın. Ben merkezli düşünen, egoist kişilerden birisiniz. Aslına bakarsanız bu huyunuz insanları her ne kadar gıcık ediyor olsa da çoğu kişinin sizin gibi olmak istediğini söyleyebiliriz. Fakat yine de haliniz ve tavrınızdan dolayı sizinle arkadaşlık kurma konusunda insanların çekinceleri var. Gerçekte iyi bir kişiliğe sahip olsanız dahi kibriniz, otoriter oluşunuz insanlara güvenden daha çok nazi subaylarını hatırlatıyor. Psikoloji test sonucu obsesif kompülsif kişilik bozukluğuna daha yatkın olduğunuzu düşünüyoruz.

Hiçbir Kişilik Bozukluğuna Sahip Değilsiniz!

Hiçbir Kişilik Bozukluğuna Sahip Değilsiniz!

Verdiğiniz yanıtlara bakılırsa yakışıklı adam, genellikle her zaman için normal tepkiler veriyorsunuz. Bu da psikoloji test sonucu hiçbir kişilik bozukluğuna sahip olmadığınız anlamına geliyor. Zaman zaman tepkilerinizi kontrol edemediğiniz vakitler de yok değil. O kadarcık kusur kadı kızında da olur diyelim.

Şizofrensiniz!

Şizofrensiniz!

Verdiğin cevaplara göre birçok şeye takıntılı olduğunu gördük. Hatta zaman zaman gerçek hayatla bağlantılarını kopartmak istediğinizi söyleyebiliriz yakışıklı adam. Bunun nedeni kendini diğer insanlardan farklı konumlandırman. Bu kapsamda zehrini çevrene değil, kendi içine akıtıyorsun. Aynı zamanda uyku problemi yaşıyorsun. Unutkansın ve konsantrasyon olma konusunda zorluk çekiyorsun. Kısacası psikoloji test sonucu şizofreniye meyilli olduğunuzu düşünüyoruz.

Şizotipalsınız!

Şizotipalsınız!

İnsanlara karşı oldukça mesafelisiniz. Genellikle kendinizi toplumdan dışlanmış gibi hissediyorsunuz. Yaşanan olaylara genellikle hep içinizden tepki veriyorsunuz. Toplum içine çıktığınızda, sosyal aktivitelere katıldığınızda aşırı heyecan duyuyorsunuz. Söylenen en küçük şeyden alınabiliyorsunuz. Normal insanlardan farklı düşüncelere sahipsiniz. Batıl inançlarınız oldukça güçlü. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar arkadaşınız var. Bir nevi şizofren hastalığına benzeyen bu kişilik bozukluğuna karşı önlem alınmakta fayda olduğunu düşünüyoruz yakışıklı adam. Kısacası verdiğiniz yanıtlara göre psikoloji test sonucu şizotipal olduğunuzu gösteriyor.

Narsistsiniz!

Narsistsiniz!

Kendinden başka hiç kimseyi önemsemeyen ve diğer insanlardan kendini daha üstün gören düşünceye sahipsiniz. Kısacası yakışıklı ve sempatik adam kendinize aşıksınız! Hatta kendinizi tapıyorsunuz desek yeridir. Hal böyle olunca da çevrenizdeki hiç kimseyi önemsemediğiniz aşikar. Bütün ilginin sizin üzerinizde olmasını istiyorsunuz. Empatiden çoğu zaman yoksunsunuz. Öyle ki burnunuz yere düşse eğilip almazsınız. Haksız olsanız dahi bir yolunu bulur, zeytinyağı gibi üste çıkarsınız. Psikoloji test sonucu narsist olduğunuzu gösteriyor.

Histeriksiniz!

Histeriksiniz!

Bütün dikkatlerin senin üzerinde olmasına bayılıyorsun değil mi genç adam? Bunun için elinden geleni yapıyorsun. Arada duygusal bocalama da yaşıyorsun. Modun çok yüksekken bir anda düşebiliyor. Bu iniş çıkışlar elbette ki herkeste var. Fakat bu durum sende daha fazla. Bunun yanı sıra havalı olmak veya dikkat çekmek için yapmacık davranmaktan kaçınmıyorsun. Bu anlamda ilgiyi üzerinize çekmek için fiziksel özelliklerini dahi kullanıyorsun. Psikoloji test sonucu histerik duygularınızın yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Borderlinesınız!

Borderlinesınız!

Yakışıklı adam “ya hep ya da hiç” felsefesini benimsiyorsun. Senin için hiçbir şeyin ortası yok. Bu yüzden hayatında gri renge yer vermiyorsun. Bu nedenle de doldurulmaz bir boşluk hissi yaşıyorsun. Yalnızlığa tahammülün olmasa bile borderline kişilik bozukluğu nedeniyle genellikle tek başına kalıyorsun. Psikoloji test sonucu borderline kişilik bozukluğuna meyilli olduğunuzu düşünüyoruz.

Paranoyaksınız!

Paranoyaksınız!

Çevrenizde olup biten her şey sizi etkiliyor yakışıklı adam. Öyle ki biri tavuğunuza kışt dediğinde, size kötülük yapacakmış gibi düşünüyorsunuz. Bu gibi düşünceler içindesiniz. Ne yazık ki bu gibi durumlar bünyenize olumsuz yönde etki eder. Her olaya olumsuz bakmaktan kurtulmalısınız. İnsanlara güvenmeyi öğrenmelisiniz. Psikoloji test sonucu itibariyle paranoyak olma ihtimalinizin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Obsesif Kompülsifsiniz!

Obsesif Kompülsifsiniz!

Hey yakışıklı neden bu kadar takıntılısın? Ben merkezli düşüyorsun ve egoist olmaktan çekinmiyorsun. Aslına bakarsan bu huyun çoğu insanı gıcık ediyor olsa da azımsanamayacak bir kitlenin sizin gibi olmak istediğini söyleyebiliriz. Fakat yine de haliniz ve tavrınızdan dolayı sizinle arkadaşlık kurma konusunda insanların çekinceleri var. Gerçekte iyi bir kişiliğe sahip olsanız dahi kibriniz ve otoriter duruşunuz insanlara güvenden daha çok nazi subaylarını hatırlatıyor. Psikoloji test sonucu obsesif kompülsif kişilik bozukluğuna daha yatkın olduğunuzu düşünüyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.