Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dahiyane Fikirleriyle Parasının Değerini Bilen Yurdum İnsanının 50 Efsane Paylaşımı

Fakir olmak, utanılacak ya da ayıp olan bir şey değil. Hazırladığım bu galerimde parasının değerini dibine kadar bilen bazı mizahşörlerin paylaşımlarını göreceksiniz. Hep diyoruz, fakiriz ama salak değiliz!
Dahiyane Fikirleriyle Parasının Değerini Bilen Yurdum İnsanının 50 Efsane Paylaşımı
Son Güncelleme: 
Yorum

Evet, mizah alanında yurdum insanı yine sollamaya geçti diyebiliriz. Artık yaşadığımız ülkenin havasında mıdır, suyundan mıdır bilmiyoruz ama sanırım geçim sıkıntısı bunu en çok tetikliyor.

Maddi yönden çoğumuzun durumu aynı. Ya orta seviyeli, ya iyi ya da kötü. Tabii zenginleri bu olanakların içerisine dahil etmiyoruz. Onlar zaten istediklerine alıyorlar, diledikleri yere gidiyorlar. Kısaca onlar hayatlarını lüks bir şekilde yaşıyorlar. Ancak söz konusu bizler olunca durumlar böyle olmuyor. Yeri geliyor 1 TL, 1 TL’dir diyoruz. Bazende bu durumları biraz abartınca fazlasıyla ilginç boyutlara geçiyoruz. Tabii birde işin içine mizah anlayışı da girince ortaya efsane komik durumlar çıkıyor. Bir çayın 5 TL olduğu kafe de o çayı içmektense, çayı 2 TL olan kafeyi tercih etmek daha mantıklı. Çay aynı çay sonuçta. 2 mağaza düşünün, birisi popüler diğeri de orta hallice. İkisinde de aynı marka pantolon var modeli de aynı, birisi 60 TL, diğeri ise 110 TL. Sonuçta ikisi de aynı marka. Sırf mağaza popüler diye 110 TL vermek saçmalık. Gidip paşalar gibi 60 TL’ye alır çıkarız olay bu kadar basit aslında. Dediğimiz gibi fakiriz ama salak değiliz çok şükür!

Dört bir yanı mizah kokan ülkemizde daha nelerle karşılaşabiliriz düşünemiyorum artık. Şimdi ki konumuz yurdum insanının parasını ne kadar dahiyane düşüncelerle değerlendirdikleri. Aslında her şey fakirlikte değil. Sonuçta hepimiz paramızı har vurup harman savurmamalıyız. Ancak işte yurdum insanı söz konusu olunca bunlara benzer durumları trajikomik hale getiriyorlar. Buna kısa bir örnek vermek istiyorum; anne oğluna 4 TL verir susam alması için, tabii çocukta ticaret kafası hemen çalışıyor durur mu? Gidiyor 2 tane susamlı çubuk oluyor 1 TL’ye susamlarını bir kenara ayırıyor. Annesine veriyor 3 TL’de cepte. Oh mis gibi temiz para. İşte diyoruz ya, fakiriz ama salak değiliz! Belkide sizinde bunlara benzer başınıza gelen trajikomik anlarınız vardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Evet, hazırsanız mizah kokan yurdum insanının parasızlık üzerine ürettikleri dahiyane düşüncelerine gelin hep birlikte göz atalım:

Aslında fakir olsak bile salak olmamamız gerektiğini bunu bize ilk dedelerimiz öğretti.
1

Balkonda havuz keyfi. Gel de başka ülkenin topraklarında öl!
2

Ben size diyim bu çocuktan ekonomi bakanı olur!
3

Vur kadehi ustam bu gecede sarhoşuz. Balık rakı ikilisi.
4

Sen Türk’e imkansız de önce, sonra otur izle!
5

Hesap ödemekte süper taktik. Fakiriz ama salak değiliz!
6

Yurdum öğrencilerinin kafası bile bir başka çalışıyor be!
7

8

Kısa günün karı diyelim biz ona.
9

Bu çocuk ayakta alkışlanır!
10

Söz konusu para olunca kafa zehir gibi çalışıyor!
11

Pes doğrusu. Helal olsun diyoruz.
12

Bizde denemeliyiz.
13

Öğrenci kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler onların aklına geliyor!
14

Tamam fakiriz dedik, aptal hiç değiliz dedik ama. Bu ne ….
15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu