Yatırım yapmaya başla!

Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Trafiğin bazıları için kabusa dönüştüğü bir zamanda yaşıyoruz. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan insanlar, saatlerce trafikte beklemekten bitap olmuş bir şekilde evlerine dönebiliyorlar. Yollar, kavşaklar, ışıklar… Bunlar kimileri için bir kabus olurken kimileri için de para kazanılan ekmek kapısı anlamına geliyor. Yolların kimler için ekmek kapısı olduğunu anlamışsınızdır sanırım. Evet, tabii ki de şoförlerden bahsediyorum. Hayatının yarısından fazlası yollarda geçen ve bu işi meslekleri olarak benimsemiş kişilerden! Yıllardır kullanılan bu para kazanma yöntemi yani şoförlük hep var olacak mesleklerden bir tanesi.

Tabii, şoförlük denilince akla pek çok farklı yöntem geliyor. Taksi şoförlüğü, otobüs şoförlüğü, tır şoförlüğü, özel şoförlük gibi… Hele ki özel şoförlük, insanların para yönünden güçlenmesi, hayatların gittikçe lüks hale gelmesi, şirketlerin, holdinglerin çoğalması, bir yerden bir yere gitmek için otomobillerin zorunlu hale gelmesiyle birlikte gittikçe popülerleşen iş kollarından bir tanesi. Ve sizin de tahmin ettiğiniz gibi bugün özel şoförlük yaparak para kazanmaktan bahsedeceğiz.

Günümüzde özel şoförlere duyulan ihtiyaç o kadar arttı ki, bu durum pek çok kişinin bu alandan ekmek yemesine olanak tanıyor. Herhangi bir nedenle araba kullanamayanlardan tutun da şirket yöneticilerine, özel şoför hizmetine ihtiyaç duyan kişilerden diğerlerine varana kadar sayısız kişi özel şoförlerin kazanç kapısı oluyor. Uzun lafın kısası, özel şoförlük yaparak para kazanan çok sayıda insan var. Siz de bu yöntemi kullanarak para kazanmak istiyorsanız, gelin özel şoförlük yaparak para kazanmak için hangi yöntemleri kullanabileceğinizi inceleyerek alt başlıklarımızı incelemeye başlayalım:

Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Özel şoförlük yapmak istiyorsanız önceliğiniz hangi yöntemlerle bu işten para kazanacağınızı belirlemek olmalı. Örneğin; makam şoförlüğü bu yöntemlerden bir tanesi. Ya da kendi arabanızı kullanarak özel şoförlük yapabilirsiniz. Aynı şekilde başkalarının arabasını kullanarak özel şoförlük yapmaya yönelebilirsiniz.

Hangi yöntemi kullanacağınız, sizin çalışma şeklinizden tutun da kazancınıza varana kadar pek çok faktörü belirleyecektir. Bu nedenle özel şoförlük yaparak para kazanmaya başlamadan önce bu işi nasıl yürüteceğinize karar vermeli ve adımlarınızı ona göre atmalısınız. Basit bir şekilde para kazanılan farklı 7 modeli için buraya tıklayın.

Makam Şoförlüğü Yaparak Para Kazanmak

Makam Şoförlüğü Yaparak Para KazanmakÖzel şoförlük denilince akla gelen yöntemlerden biri de makam şoförlüğü oluyor. Adı bakımından oldukça havalı görünen bu meslek, pek çok kişinin para kazandığı iş kolu. İyi bir şirkette yapıldığı takdirde ücreti de iyi olan bu sayesinde geçimini sağlayan çok sayıda insan var. Tabii, makam şoförü olabilmek için belirli koşullara uymanız gerekiyor. En az B sınıfı ehliyetinizin olması, şoförlük yapacağınız şehrin yollarını iyi derecede bilmeniz, trafik kurallarına uyan bir şoför olmanız, görünüşünüzün ve diksiyonunuzun düzgün olması bunlardan bazıları. Öte yandan, bazen usta şoför olmanı ve diğer kriterlere uymanız bu işi yapmanız için yeterli olmayabiliyor.

Nitekim bazı firmalar veya holdingler, yöneticilerin özel şoförlüğünü yapacak kişilerin daha önce böyle bir işte çalışmış olmasını ve referans verebilmesini şart koşuyor. Ama tabii bu her durumda geçerli değil. Sonuçta bu işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, makam şoförü aranıyor başlıklı iş ilanlarına bir göz atabilir ve aranan nitelikler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendi Arabanızı Kullanarak Özel Şoförlük Yapmak

Kendi Arabanızı Kullanarak Özel Şoförlük YapmakEvet, ülkemizde kullanılan yöntemlerden bir diğeri de kendi arabanız eşliğinde özel şoförlük yapmak. Aslına bakarsanız bu oldukça geniş bir iş alanı. Yani kendi arabanızı kullanarak pek çok farklı şekilde hizmet verebilirsiniz. Örneğin; bu işi düzenli olarak yapabilir ya da sadece ihtiyaç durumunda özel şoförlük yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Düzenli olarak derken, bu işi her gün yapmaktan bahsediyorum. Mesela, yakın bir arkadaşım görme engelli olan bir tanıdığını her sabah evinden alarak işe bırakıyor ve akşam tekrar evine götürüyordu. Ve hiç de zor olmayan bu işi yaparak gayet güzel para kazanıyordu. Aynı zamanda otomobilinizi veya bisikletinizi kiralayarak da para kazanabilirsiniz. (Nasıl yapacağınızı öğrenmek için tıklayın!)

Demek istediğim bu alanda verebileceğiniz hizmetler sınırsız. Çocukları okullarına götürmek için kendi arabanızla özel şoförlük yapabilir, bebeği olan anneler için özel şoförlük yapabilir, yaşlılara, hastalara, araba kullanamayanlara kısacası ihtiyaç duyan herkese bu anlamda hizmet verebilirsiniz. Özel şoförlük yapmak için internetteki iş ilanlarını inceleyebilir, kendi çevrenize haber yayabilir ve farklı yolları deneyerek bu işten para kazanmak için beklemeye başlayabilirsiniz. Neticede, kendi arabanızla özel şoförlük yapmak için deneyebileceğiniz bir dizi seçenek var. Bunları kullanıp kullanmamak tamamen size bağlı.

Başkalarının Arabalarını Kullanarak Özel Şoförlük Yapmak

Başkalarının Arabalarını Kullanarak Özel Şoförlük YapmakKendi arabanızla değil de şoförlük yapacağınız kişinin arabasını kullanarak da bu işten para kazanabilirsiniz. Mesela; arabaları olan yaşlı bir çifti düşünün. Böyle bir çifte özel şoförlük yaparak gayet iyi para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde çocuklu aileler, hastalar, sakatlar ya da trafiğe çıkmaktan korkan kişiler için özel şoförlük yapabilirsiniz. Bu alanda yapılabilecek o kadar farklı hizmet var ki!

Özel şoföre ihtiyaç duyabilecek kişileri şöyle bir düşünürseniz bu işteki müşteri potansiyelini de az çok tahmin edebilirsiniz. Okula, eğitim kurumuna, işe, hastaneye, kursa, çarşıya pazara… Kendi arabası olup da herhangi bir nedenle kullanamayan pek çok kişi var. Siz de bu işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, araştırmalarınıza bir an önce başlayın derim.

Kimler Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanabilir?Kimler özel şoförlük yapabilir, sorusuna verilecek cevap belli aslında. İyi derecede araba kullanmak özel şoförlük yapabilmek için gereken niteliklerin başında geliyor. Ayrıca bu işi meslek olarak mı yapacağınız yoksa ek gelir yöntemi olarak mı kullanacağınız, bu soruya verilecek cevapları da bir bakıma değiştiriyor. Örnek vermek gerekirse;

Bir makam şoföründe aranan niteliklerle kendi arabasıyla özel şoförlük yapacak kişinin niteliklerin aynı olması gerekmez. Ama tabii özel şoförlük yapabilmek için iyi derecede araba kullanmak, bulunduğunuz bölgeyi iyi derecede bilmek, trafik kurallarına uymak, hız sınırını aşmamak gibi faktörlere uymanız gerekmektedir. Sonuçta bu iş şakaya alınabilecek bir iş değildir. Kullandığınız arabada sadece kendi canınızı değil başkalarının canını da taşıyor olacaksınız. Bu nedenle, özel şoförlüğün ciddiye alınması gereken bir iş olduğunu bilmelisiniz.

Özel Şoförlük Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Özel Şoförlük Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız da izleyeceğiniz yöntemlere göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin bir makam şoförü ayda 2500 lira kazanırken bir diğeri 4000 lira kazanabilir. İşinizde ne kadar tecrübeli olduğunuz, anlaşma şartlarınız, çalıştığınız firma ya da kişi gibi unsurlar kazancınızı direkt olarak etkileyecektir.

Özel şoförlüğü bir yan gelir olarak yapan kişilerin kazancı da aynı şekilde değişkenlik gösterecektir. Örneğin; biri sadece hafta sonları özel şoförlük yaparken bir diğeri hafta içi her sabah-her akşam olarak çalışabilir. Bu iki kişinin kazancının aynı olması beklenemez. Uzun lafın kısası, özel şoförlük yaparak ayda 500 lira kazanan da var 5000 lira kazanan da. Siz hangi yöntemi izleyeceğinizi belirleyin ve adımlarınızı ona göre atın. Bu işten kesinlikle kazançlı çıkarsınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. komik olmayın arkadaşlar benim src2 src 4 piskoteknik belgelerim var tecrübe 23 yıl alıcağın para en fazla makam şöföründe 1700 1800 en fazla 4 bin 5 bin kim vercek sana o maaşı varsa öyle bir teklif ayda 5 bin liraya ben eve gitmeden kapısında yatarım o paraya komik olmayın türkiyede o iş zor belki amerika olsa eyvalla derim bi ton işiz şöför yatıyor şirketler kıçlarından kıl aldırmıyor yok yakışıklı olcan yok yüksek okul mezunu olcan yok referans yok kefil o işe girinceye kadar dünyaya isyan ediyorsun zengin piçler le uraşmak zor benden demesi…işe girersin adamın havaları kaprisleri cabası zor zor dostum…


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum