Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanmak

Altın, gümüş ya da bakır kaplama yapmak, hem ek gelir elde etmek hem de yeni bir işe yönelmek isteyenlerin dikkatini çekiyor. Bu yazıda detaylar yer alıyor;
Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para kazanabileceğiniz işler arasında göze çarpan yöntemlerden bir tanesi de nikelaj ve kaplama işleri. Kaplama işleri derken, aklınıza gelebilecek her türlü kaplama işinden bahsettiğimi bilmelisiniz. Mesela; altın kaplama, gümüş kaplama, bakır kaplama bu iş kolu arasında yaygın olarak yapılanlardan bazıları. İlaveten; nikelaj ve kaplama sektöründe hizmet veren büyük firmalar olduğu gibi, bu işi evdeki imkanları dahilinde yapan kişi sayısı da epey fazla. Dolayısıyla bugün sizler için seçtiğim konu nikelaj ve kaplama yaparak para kazanmak oldu.

Nikelaj ve kaplama yaparak para kazanmak hususunda öncelikle değinmek istediğim konu nikelaj kaplama işi. Evet, eminim hepiniz nikelajın ne demek olduğunu biliyorsunuz. Ama bu işin ne zaman başladığı, nerelerde kullanıldığı, nasıl para kazandırdığı hakkında çok fazla şey bildiğinizden emin değilim. Bu nedenle öncelikle size nikelajın tarihi ve nikelaj kaplamanın nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğim. Nikeli ilk kullanan kişiye baktığımızda, karşımıza çıkan isim Baron Axel Fredrik Cronstedt oluyor. 1751’de nikeli elde eden isimden sonra ise 1881 yılında saf nikelden yapılmış bozuk paralar ortaya çıktı. Nikel kaplama yöntemi ise ilk kez 1841 yılında Ruolz tarafından icat edilmişti. İlk başlarda otomotiv sektöründe kullanılan nikel kaplama; çelik parçaların süslenmesinde, jantlarda ve diğer otomobil parçalarında kullanılmış ve zaman ilerledikçe başka sektörlere de yayılmıştır. Günümüzde ise nikelaj işinin pek çok kişiye ekmek kapısı olan bir sektör halini aldığını söyleyebilirim. İsterseniz lafı daha fazla dolandırmadan, nikelaj hakkındaki diğer detayları alt başlıkta inceleyelim.

Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Nikelaj ve kaplama yaparak para kazanmak istiyorsanız bu alanda kullanabileceğiniz farklı yöntemler olduğunu bilmelisiniz. Örneğin; kaplama alanında gümüş, altın, bakır ve sulu boya kaplama işi yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Hangi yöntemi izleyeceğiniz sizin tercihinize bağlı. Atıyorum altın kaplama işinden elde edebileceğiniz gelirin daha çok olduğunu düşünürseniz, bu alana yönelirsiniz. Ama yok ben ille de sulu boya kaplama yapmak istiyorum derseniz de bu işi yaparsınız. Uzun lafın kısası, nikelaj ve kaplama işinde farklı farklı yöntemler var. Gelin bu yöntemleri sizler için kısaca açıklayayım. Nikelaj kaplama yaparak para kazanmak başlıklı yazımızla yöntemlerden bahsetmeye başlıyorum.

Nikelaj Kaplama ile Para Kazanmak

Nikelaj Kaplama ile Para KazanmakEv eşyaları, hediyelik eşyalar, elektronik aletler, dekorasyon ürünleri, ambalaj malzemeleri… Evet, nikelaj kaplamanın günümüzde pek çok farklı alanda kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Zaten etrafınıza şöyle bir bakarsanız; otomobillerin jantlarından tutun da hediyelik eşyalara, hatta belki şu an elinizde tutuğunuz çatal bıçağa kadar pek çok şeyin nikelle kaplandığını görürsünüz. Öte yandan, bu kaplama yönteminin en çok kullanıldığı objelerin başında bakalitten üretilmiş elektrik malzemeleri olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Uzun lafın kısası, nikelaj pek çok sektörde kullanılan kaplama çeşitlerinden biri. Peki, nikel kaplama işi nasıl yapılıyor, biliyor musunuz?

İnceleyebilirsiniz:
Abajur Yaparak Para Kazanmak

Dekoratif amaçlı bir kaplama yöntemi olan nikelaj şu şekilde anlatılabilir. Öncelikle nikelaj yapacağınız malzeme temizlenir. Bu malzemenin üzerindeki kiri, pası, pürüzlülüğü yok etmek için yapılmak zorundadır. Bazı malzemeler için ekstra temizleme işlemlerine gerek duyulabilir. Daha sonra ise malzeme asitle yıkanır ya da daha bilinen adıyla banyoya sokulur. Ardından su ile dolu olan bir kap ya da havuz içine atılan malzeme nikelaj işlemine hazır duruma gelir. Yani nikelajı temel ve basit olarak bu şekilde anlatabiliriz. Kendi evinde, kendi malzemeleriyle bu işi yapan pek çok kişi bulunmaktadır. Nikelaj kaplamadan para kazananlar olduğu gibi, bu işi sadece hobi amacıyla yapanların olduğunu da belirtmek isterim. Zira nikelaj kaplama olan şeyler tamamen farklı bir görünüm almakta, yani insan bu işi yaparken bir nevi sanatçı rolü üstlenmektedir. Uzun lafın kısası, siz de nikelaj kaplama ile para kazananlardan biri olabilirsiniz.

Altın Kaplama Yaparak Para Kazanmak

Altın Kaplama Yaparak Para KazanmakKaplama alanında en çok kullanılan yöntemlerden birinin altın kaplama olduğunu söyleyebilirim. Zira otomobillerden motosikletlere, takılardan silahlara, hatta tıbbi ekipmanlara varana kadar pek çok farklı alanda kullanılan altın kaplama işindeki pazar gerçekten büyüktür. Ayrıca bu işe başlamak için almanız gereken ekipmanları ve malzemelere birçok yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Kısacası, altın kaplama yapmak için gerekli tüm malzemeleri aldıktan ve evde birkaç küçük deneme yaptıktan sonra siz de bu işten para kazananlar arasına girebilirsiniz.

Gümüş Kaplama Yaparak Para Kazanmak

Gümüş Kaplama Yaparak Para KazanmakEvde rahatlıkla yapabileceğiniz kaplama çeşitlerinden bir tanesi de gümüş kaplamadır. Gümüş kaplamanın kullanıldığı alanların da oldukça çeşitli ve fazla olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; gümüş kaplama tepsiler, mutfak eşyaları, hediyelik eşyalar, takılar, elektronik eşyalar… Gümüş kaplama işinde ustalaşmak istiyorsanız evde birkaç küçük deneme yapmalı ve ardından bu alandan para kazanmak için izleyeceğiniz yolu seçmelisiniz.

Bakır Kaplama Yaparak Para Kazanmak

Bakır Kaplama Yaparak Para KazanmakKimilerine göre altın kaplamadan daha kolay olan kaplama çeşidi olarak karşımıza çıkan bakır kaplama ise kullanabileceğiniz bir diğer yöntem. Bu işten para kazanmak isteyenlerin bakır kaplama için gerekli tüm malzemeleri satın aldıktan sonra kaplama işinde tecrübe kazanmasını öneririm. Zaten bakır kaplama için tedarik etmeniz gereken ekipmanların maliyeti çok fazla değildir. Yapmanız gereken şey, bakır kaplama işini yapıp yapamayacağınıza karar vermek.

Sulu Kaplama Yaparak Para Kazanmak

Sulu Kaplama Yaparak Para KazanmakEvet, bu alanda kullanabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de sulu kaplama. Bu kaplama çeşidinin, hepimizin bildiği Ebru Sanatı’ndan türemiş olduğunu söyleyebiliriz. Sulu kaplama filmlerinin, 35 derece sıcaklığında olan sudan kaplama yapılacak eşyaya geçmesi olarak kısaca anlatılabilecek bu yöntemi, isteyen herkes kullanabilir. Zaten internetteki sulu kaplama videolarını izlerseniz, bu işin ne kadar eğlenceli ve basit olduğunu anlarsınız. Sonuçta sizin de görmüş olduğunuz gibi nikelaj ve kaplama işinde pek çok farklı yöntem var. Bunları kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış.

Kimler Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Nikelaj ve Kaplama Yaparak Para Kazanabilir?Bu sorunun cevabını, ek gelir elde etmek isteyenler ya da yeni bir alana yönelerek para kazanmak isteyenler, olarak cevaplayabiliriz. Belki yukarıdaki yöntemler sizin yeni ekmek kapınız olabilir. Eğer siz de nikelaj ve kaplama işinin detaylarını öğrendikten sonra bu alandan para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız, bu popüler sektörde şansınızı deneyebilirsiniz. Nikelaj ve diğer kaplama işleri hakkında öğrenmeniz gereken tüm bilgiye internetten erişebilir, birkaç küçük denemenin ardından bu alanda tecrübe kazanabilirsiniz.

Daha sonra nikelaj ve kaplama işi yaptığınızı çevrenize duyurabilir, kendi eşyalarınızdan oluşan örnek çalışmalarınızla insanlara nasıl işler yaptığınızı gösterebilirsiniz. Bu alana gösterilen ilginin sayısız kişiye para kazandıracak kadar çok olduğundan emin olabilirsiniz. Arabaların kapı kollarından elektronik eşyalara, hediyelik ürünlerden mutfak eşyalarına varana kadar pek çok şey nikelle ya da diğer materyallerle kaplanıyor. Sonuçta, bu işi yapmak için herhangi bir okulu bitirmeniz ya da eğitim almış olmanız gerekmiyor. Eğer siz de ürünleri gerektiği şekilde kaplayabileceğinizi düşünüyorsanız, bu işi yapabilirsiniz demektir.

Nikelaj ve Kaplama Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Nikelaj ve Kaplama Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Nikelaj ve kaplama işinden ne kadar para kazanacağınız; bu işi amatör mü, profesyonel olarak mı yapacağınıza bağlı olarak değişecektir. Yani belki bu alanda hizmet veren bir işletme açmayı düşünebilir ya da evinizde nikelaj ve kaplama işi yaparak bütçenize katkı yapabilirsiniz. Burada kazancınızı belirleyecek faktörler; işi ne amaçla yaptığınız, ne kadar çok iş aldığınız ve bu iş için ne kadar vakit ayırdığınız olacaktır.

Sizin anlayacağınız nikelaj ve işinden ne kadar para kazanacağınız, yöntemleriniz ve çalışma sisteminiz aracılığıyla belirlenecektir. Burada size ayda 300, 500 veya 1000 lira kazanacaksınız dersem; sizi yanlış yönlendirmiş olurum. İşte bu nedenlerden dolayı nikelaj ve kaplama yapma işine girmeden önce bu işi yapan kişi ya da firmalarla görüşmenizi ve nikelaj kaplama yapmak hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı öneririm. Olur da bu işi kullanarak para kazanmaya karar verirseniz, size şimdiden bol şans dilediğimi bilin isterim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.