Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix’ten Kara Mizah Türk Dizisi Geliyor: 50m2 Hazırlıkları Başladı

Yayın servisi Netflix aracılığı ile izleyici ile yeni bir Türk dizisi buluşacak. 50m2 adlı dizinin çekimleri başladı.
Netflix’ten Kara Mizah Türk Dizisi Geliyor: 50m2 Hazırlıkları Başladı
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

ABD merkezli dijital yayın servisi Netflix, dünya genelindeki pazar payının büyük bölümünü elinde tutuyor. Yayın platformuna tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilginin olduğu biliniyor. Son rakamlar Türkiye’deki Netflix abonelerinin 1.5 milyonu geçtiğini ortaya koymuştu. Şirket bu nedenle yerli yapımlara ağırlık vermeye başladı.

İlk olarak Hakan: Muhafiz dizisini yayınlayan Netflix, geçtiğimiz günlerde ise Beren Saat’in başrolünde olduğu Atiye’yi izleyici ile buluşturmuştu. Platform son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişinin ve Fatih Sultan Mehmet döneminin konu alındığı belgesel Rise of Empires: Ottoman’ın duyurusunu gerçekleştirdi.

Netflix’ten Yeni Türk Dizisi

Netflix'ten Yeni Türk Dizisi

2020 yılı içerisinde Netflix’te yerli yeni yapımların olacağı biliniyor. Bunların bir yenisi ise 50m2 adlı dizi olacak. Kara mizah türündeki dizi BKM tarafından çekilecek. Diziyi kaleme alan isimler ise geçmişte yaptığı işler ile oldukça tanınmış simalar.

50m2’nin senaryosu Burak Aksak tarafından kaleme alınacak. Aksak aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturacak. Ancak dizinin yönetmen koltuğunda Burak Aksak ile beraber Selçuk Aydemir’i de göreceğiz. Aksak daha önce sevilen dizi Leyla ile Mecnun’un senaryosunu yazmıştı.

Aksak’ın kuzeni olan Selçuk Aydemir ise Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolünde olduğu Çalgı Çengi, Düğün Dernek, İşler Güçler ve Kardeş Payı gibi yapımlar ile tanınıyor. Her iki ismin Netflix dizisinde buluşması ise izleyenlerde heyecan yaratmış durumda.

Dizinin başrollerinde ise Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık, Yiğit Kirazcı, Tuncay Beyazıt, Özgür Emre Yıldırım, Hasan Yalnızoğlu, Tuğçe Karabacak ve Murat Kılıç gibi tanınmış isimler yer alacak.Dizide esrarengiz bir tetikçinin karanlık hikayesi konu alınacak. Tetikçi yaşadığı olaylardan kaçtığı sırada kendisini 50 metrekare büyüklüğünde bir dükkanın içerisinde bulunuyor.

Netflix dizinin konusuna dair yaptığı açıklamada “Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.” ifadelerine yer veriyor

Kara mizah türüne ait dizinin çekimlerine başlandığı duyuruldu. 50m2’nin Netflix’te izleyici ile buluşacağı tarih şu an için bilinmiyor. Ancak 2020 yılı içerisinde yayınlanacağını söyleyebiliriz. Dizinin yaratıcılarının ve oyuncularının yer aldığı kısa çekimin yer aldığı görüntüleri videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.