Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nestle’nin İlk Lüks Çikolatası: “Maison Cailler”

Nestle’nin Maison Cailler ismini verdiği ürün, firmanın ilk lüks çikolatası olma özelliğine sahip. Özellikleri çikolata tutkunlarının ağzını sulandırmaya yetiyor.
Nestle’nin İlk Lüks Çikolatası: “Maison Cailler”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Güney Amerika’da yetişen kakao ağaçlarındaki bir meyvenin, dünyanın en sevdiği lezzetlerden birine dönüşeceğini kim tahmin edebilirdi ki? Evet, çikolatadan bahsediyorum. İstisnasız hemen herkesin ağzını sulandıracak bu yiyeceğin, Mayalar tarafından dünyaya hediye edildiğini biliyor muydunuz? İspanyol kaşifler sayesinde dünyaya yayılan çikolata, anavatanından çok daha uzaklarda bir ülkenin sembolü haline geldi.

Alp’lerin eteklerindeki İsviçre, kuşku yok ki dünyanın en kaliteli çikolatalarını üretir. Çikolatanın buradaki doğuşuysa 1819 yılında François-Louis Cailler ile gerçek olur. Başarılı girişimci, uzun yıllar Caffarel’de çalıştıktan sonra, Vehey’de kendi fabrikasını açmaya karar verir. Böylece de “İsviçre Çikolatası” kavramı ortaya çıkar. Cailler’in açtığı işletmenin Nestle tarafından satın alınmasıyla, şirket üretimlerine burada devam eder. Dünyanın en büyük gıda şirketlerinden biri olan Nestle, büyük başarısını bir anlamda Cailler’in kurduğu o zamanların küçük işletmesine borçludur.

Nestle’nin bugün dünyada nasıl bir üne sahip olduğunu anlatmaya gerek yok. Zira markanın ürünleri, yerel marketlerde en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Durum gösteriyor ki Nestle, çıkardığı son çikolatayla bu sıranın daha üst basamaklarına çıkacak. Firmanın Maison Cailler ismini verdiği enfes tatlı, firmanın ilk lüks çikolatası olma özelliğine sahip. Dilerseniz şimdi birlikte bu lüks çikolatanın ağız sulandıracak özelliklerine göz atalım.

İşte karşınızda Nestle’den enfes bir tat!

Nestle’den İlk Süper Premium Çikolata “Maison Cailler”

Nestle’den İlk Süper Premium Çikolata “Maison Cailler”Nestle, süper premium çikolatasını Kasım’ın ortalarından itibaren satışa sunacağını duyurdu. Bu çikolata ilk başta; İngiltere, Almanya, Amerika ve Çin gibi büyük ülkelere dağıtılacak. Ayrıca Cenevre, Dubai, Zürih ve Singapur’un önemli havaalanlarında da yeni Cailler çikolatasına rastlamak mümkün olacakmış. Nestle yöneticilerinden Sandra Marinez’in yapmış olduğu şu açıklama, durumu gayet iyi açıklıyor:

“Cailler, mirasımızın bir parçası. Broc’ta bulunan fabrikamıza her yıl çikolatalarımızı test etmek isteyen 400.000 kişi geliyor. Sonuçta; artık İngiltere, Almanya, Çin ve Amerika’da bulunan çikolata severler de evlerinde oturarak Cailler çikolatasının tadını çıkartabilecek.”

Nestle’den İlk Süper Premium Çikolata “Maison Cailler”Ürünün içeriğine baktığımızda ise çikolatada temel olarak kaliteli kakao çekirdekleri, badem ve fındığın kullanıldığını söyleyebiliriz. Öte yandan, kutu ya da paket seçeneği olan çikolataların, kutulu seçeneğinde 16 veya 26 adet çikolata olduğunu görüyoruz. Bunlar da Signature Selection, Milk Chocolate Selection, Praline Selection ve Dark Chocolate Selection olmak üzere 4 çeşitte satışa sunuluyor. Ayrıca her bir kutunun, kağıt kesme sanatçısı Marianne Dubuis tarafından el ile tasarlandığını da söyleyelim.

Kutu değil de paket çikolata isteyen müşteriler, 8 parçadan oluşan çikolata kalıplarını Amazon aracılığıyla sipariş edebiliyor. Son olarak, Nestle’nin süper premium çikolatalarının tanıtımını yapmak için yeni bir sosyal medya kampanyası başlatacağını duyduğumuzu da ekleyebiliriz. Çikolata severlerin, kampanya olsun ya da olmasın, bu ayrıcalıklı Cailler çikolatalarının kokusunu her yerden alabileceklerini düşünüyorum.

Ağzınız sulandı değil mi? Ama itiraf etmeliyim ki sulanmayacak gibi değil! Hani şöyle enfes bir Türk kahvesinin yanında güzel olmaz mıydı? Ama ben daha çok çikolata tercihinizi merak ettim. Sütlü mü, yoksa bitter mi tercih edersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın