Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Michael Jordan’ın NBA Kariyerindeki Unutulmaz 30 Hareketi

YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Basketbol dendiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi olan Michael Jordan, 80’li ve 90’lı yıllara damgasını vurmuştur. Majesteleri unvanı ile anılan Jordan, NBA resmi sitesinde “tüm zamanların en büyük basketbolcusu” olarak lanse edilmiştir. Videoda Majesteleri Jordan’ın NBA kariyerindeki en unutulmaz 30 hareketine tanık olacaksınız.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olarak anılmak, kolay elde edilecek bir şey değildir. Jordan yaklaşık 20 yıllık kariyerinde, Chicago Bulls ile çok büyük başarılar elde etmiştir. Nice son saniyelerde kazanılan maçlar ve gelen efsanevi şampiyonluklarda Michael Jordan en büyük pay sahibi olarak yer almayı başarmıştır.

Jordan, muhteşem kariyeri ile tüm zamanların en zengin 10 NBA yıldızından biri olmayı başarmıştır. Çok büyük bir servete sahip olan Jordan, Chicago Bulls’taki uzun yıllar süren kariyeri ve başarılarının yanında milyar dolarlık servetiyle de adından söz ettirmiştir.

Michael Jordan, 90’lı yılların ortasında basketbola ara verip aniden beyzbol kariyerine devam kararı alması ile sevenlerini şaşırtmıştı. Bulls ile 3 yıl üst üste şampiyonluk yaşayan Jordan’ın kariyerinde aldığı bu önemli karar, büyük yankı uyandırmıştı.

Jordan’a smaç yarışmalarında, faul çizgisinden yükselerek yaptığı efsanevi smaçlar ile “Air Jordan” lakabı verilmişti. Havada adeta süzülen Jordan, parkedeki performansı ile bu unvanı fazlasıyla hak ettiğini göstermişti.

İlginizi Çekebilir :

Dünyanın En Pahalı Air JordanlarMichael Jordan’ın videodaki en iyi 30 hareketinde basketbola dair her şeyi görebiliyorsunuz. Son saniye sayıları, muhteşem smaçlar, unutulmaz blokları izlediğinizde Jordan’ın komple bir basketbolcu olduğunu görebilirsiniz.

Jordan’ın üstün performansını izlerken, majestelerinin tek kişilik dev bir takıma dönüştüğü hissine kapılabilirsiniz. Son saniyelerde attığı muazzam sayılarla takımını sırtladığı pek çok görüntü, videoda kendisine yer bulmuş. 30 unutulmaz hareket arasında 1. sırada, basketbolseverlerin hafızalarına kazınmış Utah ile oynanan final serisindeki son saniye sayısı geliyor. Jordan’ın büyük bir soğukkanlılıkla takımını galibiyete taşıdığına tanık oluyorsunuz.

Tavsiye Ediyoruz: NBA Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi “Big 3″leri

Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu olan Michael Jordan, unutulmaz bir sportif kariyeri geride bırakmıştır. NBA tarihinde pek çok büyük oyuncu adını unutulmazlar arasına yazdırmıştır. Ancak Majesteleri Michael Jordan’ın, bu konuda rakiplerinden bir adım öteye geçtiği tüm otoritelerce kabul edilmiş bir gerçektir. Basketbol dünyası, bize bir Jordan daha izletme imkanı sunar mı bunu da zaman gösterecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın