Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lüks Olduğu Kadar Ucuz Olan Gayrimenkuller ve Ülkeleri

Gördüğünüz lüks bir evin bütçenizi aşacağını hemen düşünmeyin. Çünkü birazdan göreceğiniz evler bu fikrinizi değiştirecek. İşte listemiz:
Lüks Olduğu Kadar Ucuz Olan Gayrimenkuller ve Ülkeleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Artan nüfus oranı ve kırsal bölgelerden gelen göçlerle şehir nüfusları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durumun bir sonucu olarak belediyeler özellikle bazı bölgelerde sosyal açıdan verdiği hizmetlerde yetersiz kalıyor. Trafik bu durumun en büyük sorunlarından, ama asıl sorunsa artan konut ihtiyacı ve azalan bölgeler. Devlet bu soruna şimdilik toplu konutlarla çare bulmuş gözüküyor ama ilerleyen dönemde onların da yetersiz kalacağı aşikar.

Kendine ait bir ev hayaliyle yola çıkan bireyler ise karşılaştıkları yüksek fiyatlarla umutsuzluğa kapılıyorlar. Arz ve talebin dengesiz olduğu bölgelerde evler oldukça yüksek maliyetleriyle dikkat çekiyor. Aynı şekilde buralarda kiralar da oldukça yüksek. Önceden bir kişinin ev alabilmesi ya da yaptırabilmesi için epey bir birikmişi olması gerekiyordu. Günümüzde ise bankalar, konut kredileri başlığı altında bu ihtiyacı gideriyor. Kira yerine kredi öderim fikriyle hareket eden bireylerde konutlara olan talebi fazlasıyla arttırıyor. Tabi ki bu da fiyatlara yansıyor.

Dünya çapında pahalı gayrimenkullerin bulunduğu bölgeleri az çok tahmin edersiniz. Zaten oran bellidir, nüfus miktarı ve o yerin yüz ölçümü. Bu sayılar ne kadar dengesizse gayrimenkul fiyatlarına da o ölçüde yansıyor. Sizler için oluşturduğumuz listede ise çok da bilinmeyen lüks gayrimenkullerin ucuz olduğu ülkelere göz atacağız. Hepsi birbirinden lüks olanaklara sahip evler, dünya gayrimenkul ortalamasına göre oldukça ucuzdur. Dilerseniz bu ülkelere ve sahip oldukları özelliklere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda lüks olduğu kadar ucuz olan gayrimenkuller ve ülkeleri:

5 Palms Villaları – Costa Rica

129.000 Dolar

Palms Villaları - Costa RicaCosta Rica’da bulunan özel villalarda havuzlar, göz kamaştırıcı bir okyanus manzarası, güvenlik, özel balkon ve fitness merkezi bulunmaktadır. Palms’ın sunduğu olanaklara bakılırsa, gerçekten oldukça uygun fiyatı ile satıldığını göreceksiniz. Costa Rica nispeten yoksul bir ülke olduğu için en ucuz gayrimenkullerden bazılarına sahiptir. Halkın yaklaşık % 15-20’si yoksul ve bu durum turizm sektöründe de oldukça ağır basmaktadır.

4 Sahil Gayrimenkulleri – Veraguas/Panama

100.000 Dolar

Sahil Gayrimenkulleri - Veraguas/PanamaPanama’da sadece 100.000 dolara plaj manzaralı bir cennet köşesine sahip olabilirsiniz.
Yürüme mesafesindeki lüks plaj ile egzotik bir dinlenme yaşayabilirsiniz. Gece yarısı romantik yürüyüşler için açık plaj mükemmel özelliklerinden biridir. Fiyat listemizdeki diğer mülklerden biraz pahalı olmasına rağmen, Avrupa’da plaj özellikli evlerle karşılaştırıldığında neredeyse bedavadır. Güneş, beyaz kum ve berrak mavi su ile Panama gayrimenkulleri gerçekten oldukça muazzam.

3 Plaj Daireleri – Puerto Plata/Dominik Cumhuriyeti

57.796 Dolar

Plaj Daireleri - Puerto Plata/Dominik CumhuriyetiBurada sahil daireleri dünyanın en güzel manzaralarından birine sahiptir. Muhteşem okyanus manzarası ve yükselen martı sesleri ile uyanmak gerçekten inanılmaz olacaktır. 57.796 dolara Dominik Cumhuriyeti Puerto Plata’da bir daire sizin olabilir.

Büyük bir grup ya da aile için 3 odalı bir daireye 240.000 dolar ödeyebilirsiniz. Fiyatlar dairenin konumu ve oda sayısına göre değişir. Fakat aynı ortamda lüks küçük bir daire için en fazla 60.000 dolar ödersiniz. Dominik Cumhuriyeti en yüksek GSYİH’ya ve Karayipler’de en büyük ikinci ekonomiye sahip. Turizm girişimleri için bu ülke zengin yaban hayatı ve ekolojisi ile oldukça göz alıcı özellikler sunar.

2 Ski Apartmanı Daireleri – Bansko/Bulgaristan

24.000 Dolar

Ski Apartmanı Daireleri - Bansko/BulgaristanBulgaristan son yıllarda ikinci bir ev arayan Avrupalılar için oldukça popüler hale gelmiştir. İrlanda ve İngiltere’nin iklimi ile karşılaştırıldığında, sıcak yazlar ve kayak için yeterince soğuk kışlara sahip bir ülkedir. Her şeyden önce mülkiyet oldukça ucuzdur.
Buradan alacağınız bir apartman Rhodoppe Dağları’nın eşsiz manzarasına sahip olabilir. Yüksek kalitedeki tamamen mobilyalı stüdyo daireler tercihiz olabilir. Hepsi 25.000 doların altında. Gerçekten inanılmaz değil mi?

1 Corozal – Belize

11.000 Dolar

Corozal - BelizeFiyat etiketini gördüğünüzde şaşırdığınızı biliyoruz. Ancak 10.000 dolara Orta Amerika’daki Belize plajlarından ev satın alabilmeniz mümkün. Burası güzel bir orman, okullar, mağazalar ve tüm su faaliyetlerini sunan eşsiz bir sahile sahip. Evlerde tatlı su havuzu bulunmaktadır. Göl balıkçılığı burada yaygındır. Bölgenin dillere destan yemyeşil bitki örtüsünün ortasında kitabınızı okuyabilirsiniz.

Belize listemizdeki ülkeler arasında en düşük GSYİH’ya sahip. Burada yapacağınız tatil inanılmaz olacaktır. Belize ayrıca yatırım için akıllıca bir hareket olabilir, çünkü ekonomik istikrar ile mücadele eden ve gelişmekte olan bir ülkedir.

Neden maddi gücünüz elverişliyse, dünya gayrimenkul piyasasına yatırım yapmayasınız ki? Buradaki evlerin ucuz olması, sizde kaliteden ödün veriyor düşüncesi uyandırmasın. Aksine hepsi oldukça lüks. Ülkemizde her geçen gün artan emlak piyasası buraları gayrimenkul yatırımı için daha cazip kılıyor. Ne dersiniz, böyle bir yatırım yapar mıydınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.