Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lazzarini’nin 150 Bin Dolarlık Yeni Jet Capsule Tasarımı

İtalyan firma Lazzarini’nin lüks tasarımı 150 bin dolarlı fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Reptile olarak belirtilen yeni versiyon özellikleriyle aşağıda;
Lazzarini’nin 150 Bin Dolarlık Yeni Jet Capsule Tasarımı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Lüks yatlar, şüphesiz hepimizin hayalinin bir parçası. Masmavi sular üzerinde tüm ihtişamıyla seyreden taşıtlar, ne yazık ki ulaşamayacağımız bir fiyat etiketlerine sahip. Evet, belki hiçbir zaman emrimizde sayısız mürettebatın olduğu, yüzen bir sarayı andıran yatlara ulaşamayacağız; ama bu durum, daha mütevazi tasarımları satın alamayacağımız alamı taşımıyor. Tıpkı bugün sizlere sunacağımız yeni Jet Capsule tasarımı gibi.

Belki de Jet Capsule’nin ismini daha önce duymuşsunuzdur. Çünkü bu tasarım, İtalyan firma Lazzarani tarafından 2013 yılında tüm dünyaya tanıtılmıştı. Küçük boyutuyla ve lüks özellikleriyle insanların ilgisini çeken araç; 3.3 metre genişliğinde, 7.6 metre uzunluğunda ve 8 yolcu kapasiteli olarak epey beğenilmişti. firma şimdi de Jet Capsule’nin “Reptile” olarak belirtilen yeni bir versiyonunun tanıtımını yaptı. 150 bin dolara satışa çıkarılan tasarımın da geniş bir hayran kitlesine hitap etmesini bekliyoruz.Tabi ki 150 bin dolarlık fiyat etiketinin de oldukça yüksek olduğunun farkındayım. Ama milyon dolarlık ücretleriyle bizi şaşkına çeviren lüks yatların yanında, daha normal bir fiyatla satışa sunulduğunu göz ardı edemeyiz. Hem bu durum, sakın sizde lüks olmadığı düşüncesini uyandırmasın. Zaten özelliklerini incelediğinizde, siz de bana hak vereceksiniz. İsterseniz şimdi bu İtalyan tasarımının özelliklerine daha detaylı göz atalım.

Lazzarini İmzası Taşıyan Lüks Jet Capsule

Lazzarini İmzası Taşıyan Lüks Jet CapsuleKişisel bir deniz aracı olarak tasarlanan Jet Capsule, tamamıyla karbon fiber bir gövde ve ışıkla renk değiştiren fotokromik camlarla tasarlanmış. Arka ve sualtı kamerasının bulunduğu kontrol paneli, araca oldukça şık bir görünüm kazandırmış. Jet Capsule’nin belirtilen özellikleri arasında; klima, ısıtıcı, koltuk, masalar ve ayrıca bir de tuvalet bulunduğunu görüyoruz.

Aracın sahibinin birkaç çeşit motor seçeneğinden birini tercih etme şansı da bulunuyor. Dizel ya da benzinle çalışan motor seçenekleri olan aracın beygir gücü ise 370 ila 600 arasında değişiyor. Jet Capsule, bu özelliğiyle saatte 71 km hıza ulaşabiliyor. Üstelik araçta kullanılan Yanmar ya da Hamiltonjet motorunun gücünün, aerodinamik şekilli fotokromik pencereler ile güçlendirilmesi hedeflenmiş.

Lazzarini’nin 150 Bin Dolarlık Yeni Jet Capsule İç TasarımıKüçük görünen bu aracın kaptan hariç 12 misafiri ağırlayabiliyor olması da Jet Capsule’nin tercih edilme nedenleri arasında gösterilebilir. Sonuçta, bu aracın siparişleri alınmaya başlamış bile. Yeni Jet Capsule’nin fiyatı 150.000 dolar olarak belirtilmiş. Ayriyeten bu küçük ama lüks deniz aracı, kişiye göre de uyarlanabiliyor. Mesela Armoured, Diving, Party ve Emergency olarak belirtilen paketler de Lazzarani’nin müşterilerine sunduğu imkanlar arasında gösteriliyor.

Bu araç her ne kadar büyük denizde siyah bir nokta gibi gözükse de sunduğu imkanlara hayran kalmamak elde değil. Ben bu tasarımı ilk gördüğümde, boğazda taşımacılık yapan bir taksi olarak hayal ettim. Ne dersiniz, bu fikir sizce de hoş olmaz mıydı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.