Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kostüm Dikerek Para Kazanmak

Kostüm Dikerek Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Paraya olan bağımlılığımız her geçen gün biraz daha artıyor. Geçim şartları zorlaşıyor ve istediğimiz yaşam standartlarında yaşamak için ekstra bir şeyler yapmamız gerekiyor. Yüksek kazancı olan insanlar için bile durum aynı. Sonuçta her insan doğası gereği, daha iyi yaşayabilmek adına daha çok para kazanmak istiyor. Fazla mal göz çıkartmaz, değil mi? Tabii, herkes için durum aynı değil. Bazıları geçinemediğinden sürekli olarak şikayet ediyor ama bu sorunu ortadan kaldırmak için hiçbir şey de yapmıyor. Ne yaman çelişki ama! Hem açım de hem de az ötende duran yemeği almak için ayağa kalkma. Bekle ki yemek ağzına gelsin. Gelsin gelmesine de öyle bir girişimde bulunmadan karnınızı doyurmanız çok zor. Gelelim, bu konu hakkında ne yapmanız gerektiğine.

Elinizde olan imkanları hesap etmeli, yeteneklerinizi belirlemeli ve biraz araştırma yaparak para kazanma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Mesela, kaleminize güveniyorsanız yazarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz, hediyelik eşyalar, mumlar, sabunlar, el işi ve örgü yaparak para kazanmak mümkündür. Deneyebileceğiniz o kadar çok yöntem var ki! Bir tanesinde başarısız olsanız bile, bir başka yöntemden para kazanabilirsiniz. Yeter ki bunu gerçekten isteyin. Bu sözüm özellikle ev hanımlarına! Çünkü ev hanımlarının elinde o kadar çok fırsat ve zaman var ki, evde oturdukları ve boşa harcadıkları zamanları çok daha faydalı biçimde geçirebilirler.

Ne demişler, boş vakit değil boşa harcanmış vakit vardır. Ne kadar da doğru değil mi? Ne kadar çok vaktimizi boş yere heba ediyoruz. Ama bu böyle gidecek diye bir kural yok. Belki bugün sizin için yeni bir başlangıç olacaktır. Hayatınızı çok daha iyi koşullarda sürdürmek istiyorsanız, olmalıdır da! Mesela, bugün kostüm dikerek para kazanmak hakkındaki detaylardan bahsedeceğim. Kim bilir, belki bu yöntem sayesinde çok iyi kazançlar elde edeceksiniz. Denemeden öğrenemezsiniz değil mi? Gelin, bu konu hakkında konuşalım ve kostüm dikmek sizin için uygun bir para kazanma yöntemi mi kararını kendiniz verin.

Kostüm Dikerek Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Kostüm Dikerek Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Evet, kostüm dikerek para kazanmak belki de tam size göre bir iştir. Eğer dikiş nakış işlerinden anlıyorsanız ve bu iş için ayıracak zamanınız varsa, kostüm tasarımının epey kazançlı bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Kostüm fiyatlarının ne kadar olduğu hakkında ufak bir araştırma yaparsanız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Çünkü el kadar kostümler bile ateş pahası denilecek fiyatlara satılıyor. Ve şaşılacak şey o ki, bu kostümler adeta peynir ekmek gibi alıcı buluyor. İnsanların para harcamak konusunda ne kadar cömert davrandığını bilirsiniz.

Özellikle de eğlence için yapılan harcamalarda. İşte özel kostümler için de bu şekilde bol keseden harcamalar yapılıyor. Öte yandan, kostüm dikerek para kazanmak isteyenlerin çocuk kostümleri ya da yetişkin kostümleri olmak üzere farklı seçenekleri olduğunu belirteyim. İsterseniz, çocuk kostümlerinden başlayarak bu iş hakkında öğrenmeniz gerekenlere birlikte göz atalım.

Çocuk Kostümleri Dikerek Para Kazanmak

Çocuk Kostümleri Dikerek Para KazanmakEvet, kostüm dikerek para kazanmak hususunda ilk inceleyeceğimiz başlık çocuk kostümleri tasarımı. Öncelikle bu işin yüksek kazançlı olduğu gibi bir o kadar da keyif verici olduğunu belirteyim. Çünkü pozitif enerjili çocuklar ile çalışacak ve onları mutlu edeceksiniz. Bu zaten yeterince eğlenceli görünürken, işten elde edeceğiniz kazanç ile mutluluğunuz katlanmış olacak. Çünkü kostüm fiyatları ortalama 50 liradan başlayıp 500 liraya kadar yükselmektedir. Kullanılan malzemeleri de göz önünde bulundurursanız, kostüm tasarımı işinin kar payının epey yüksek olduğunu anlarsınız. Sonuçta hazırladığınız kostümler hem bir çocuğu sevindirecek hem de size para kazandıracak.

Bence kulağa çok cazip geliyor. Süper kahraman kostümleri, masal kahramanları, özel tasarımlar… Şapkalar, kurdeleler, kanatlar. Tüm bunlarla yalnızca hobi olarak uğraşan insanlar tanıyorum. Hatta kendi çocuğunun kostümünü hazırladıktan sonra bu işe giren ve sonuçlarından gayet mutlu olan bir yakınım bile var.

Eğer siz de dikiş nakış işlerinden hoşlanıyorsanız, evinizin bir odasını atölyeniz haline çevirebilir, bebekler ve çocuklar için ilgi çekici kostümler tasarlayabilirsiniz. Düşünsenize, hazırladığınız kostümler bir çocuğun yaş gününü ya da katıldığı bir partiyi taçlandıran en güzel detay olacak. Emeğiniz hem müşterinizin hem de sizin yüzünüzü güldürecek. Ne düşünüyorsunuz, bu yöntem sizce de kulağa hoş gelmiyor mu?

Yetişkin Kostümü Dikerek Para Kazanmak

Yetişkin Kostümü Dikerek Para KazanmakEğer isteseniz, çocuk kostümlerinin yanı sıra yetişkin kostümlerine de yönelebilirsiniz. Biliyorsunuz, Cadılar Bayramı, kostüm partileri ya da çeşitli kutlamalarda kostüm giyen birçok yetişkin var. Tabii, çocuk kostümleri kadar yoğun sipariş almasanız bile yine de iyi para kazanacağınızı söyleyebilirim. Ayrıca tiyatro, sinema ve filmler için de kostüm dikme işini alabilirsiniz.

Yetişkin kostümleri ortalama 100 liradan başlayıp 1000 lira ve daha fazlasına kadar yükselmektedir. Mesela bir korsan kostümü için ne kadar malzeme harcayacağınızı düşünün. Birkaç parça kumaş, göz bandı, belki bir de kılıç! Bunun karşılığında alacağınız para ise gayet iyi. Tabii çocuk kostümü tasarlamanın daha eğlenceli olduğunu söylememe gerek yok sanırım!

Kimler Kostüm Dikerek Para Kazanabilir?

Kimler Kostüm Dikerek Para Kazanabilir?Dikiş nakış işinden anlayan herkes kostüm tasarımı işini yapabilir. Tabii, bu kişilerin ağırlıklı olarak kadınlardan oluştuğunu tahmin edersiniz. Pamuk prenses kostümü diken bir adam görmeye alışkın değiliz sonuçta! Her neyse, gelelim bu işten nasıl para kazanacağınıza. Öncelikle kostüm tasarımı yaptığınızı tüm çevrenize duyurun. Belki içlerinden bir tanesinin çocuğunun yaklaşan doğum günü vardır. Öte yandan, birkaç tane klişe kostüm tasarlayıp, bunların resmini sosyal medyada paylaşabilir, internetten satış yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca birkaç tane butik mağazayla anlaşarak kostüm pazarlama işinizi bu şekilde de yapabilirsiniz. Yani siz yeter ki isteyin, yeri gelir siparişini yetiştiremeyen kostüm tasarımcıları bile müşteriniz olabilir.

Kostüm Dikerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Kostüm Dikerek Ne Kadar Para Kazanılır?Kostümlerin ne kadar pahalı olduğundan yukarıda bahsettik. Örneğin; 1 yaşındaki bebek için dikilen el kadar kostümler bile en az 50 liradan başlamaktadır. Ki bunun için harcayacağınız kumaş taş çatlasın bir metre olacaktır. Yani buradaki kazancınızın yüksek olacağından hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca bu işte zaman harcadıkça elinizde kalan kumaşları değerlendirmeyi öğrenecek, kostüm masraflarınızı çok daha ucuza getirmiş olacaksınız.

Ayda 5 tane kostüm dikseniz ve bunların her birinden en az 40 lira kar etseniz, 200 lira kazanmış olursunuz. Ve bu verdiğim rakamların en düşük değerler olduğunu bilin. Sadece kostüm ve kumaş fiyatlarına birazcık göz atın. Bu iş alanının ne kadar kazançlı olduğunu siz de anlayacaksınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu