Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kendini Tanıma Testi: Kişiliğinin Ne Olduğunu Gerçekten Öğrenmek İster misin?

Kendini tanıma testi ile gerçekten nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Elbette ki herkes kendisi hakkında az çok fikir sahibidir. Fakat çevrenizdekiler de sizinle aynı fikirde mi? Belki dışarıdan çok canlı görünüyor olabilirsiniz. Ya iç dünyanız?
Kendini Tanıma Testi: Kişiliğinin Ne Olduğunu Gerçekten Öğrenmek İster misin?
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Yaşadığımız olaylar karşısında hiç beklemediğimiz tepkiler verebiliyoruz değil mi? Zaman zaman “aa bu ben miyim, içime sanki bir canavar kaçtı…” gibi cümleler sarf edebiliyoruz. Bu nedenle Paratic.com olarak kendini tanıma testi hazırlamak istedik. Bakalım kendini tanıma testi sonucu ile düşünceleriniz örtüşüyor mu?

Hazırsanız, hemen başlayalım:

1 Çocukken duymaktan nefret ettiğiniz cümle hangisi?

Çocukken duymaktan nefret ettiğiniz cümle hangisi?
Sen küçüksün, karışma!
Anneni mi, babanı mı seviyorsun?
Teyzelerin, amcaların "seni oğluma, kızıma alacağım" demesi
Yaramazlık yapınca seni çingenelere vereceğiz tehdidi
Oklava ya da terlikle korkutulmak
Hepsi

2 Ergenliğiniz nasıl geçti?

Ergenliğiniz nasıl geçti?
Ağlama krizleriyle
Kavga, gürültüyle
Kendini beğenmeme, yetersizlik hissiyle
O yılları hatırlamak dahi istemiyorum!
Sorunsuz bir şekilde atlattım
Eskiden ergenlik mi varmış canım?

3 Şimdi size kaybolan yıllarınızı verseler...

Şimdi size kaybolan yıllarınızı verseler...
Her şey çok daha farklı olurdu
Yine aynı hataları yapardım Paratic!
Kararsızım

4 "Pazartesi diyetleri" hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Pazartesi diyetleri" hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu konuda çok iradeliyim
Diğer Pazartesi kesin başlıyorum
Hastayım şöyle iradeli insanlara
Türk kası canım ne diyeti?

5 Hazırlanma sürenizi sorsak...

Hazırlanma sürenizi sorsak...
5 - 15 dakika
15 - 30 dakika
Yarım saatten daha fazla
1 saatten daha kısa sürerse şanslıyım!

6 Para ile her şeyi satın alacağınızı düşünüyor musunuz?

Para ile her şeyi satın alacağınızı düşünüyor musunuz?
Asla düşünmüyorum
Bazı zamanlarda
Tabii ki para her şeyi satın alır!

7 Peki, sevgilin var mı?

Peki, sevgilin var mı?
Evet
Arayışlardayım
Evliyim
Nişanlıyım - sözlüyüm
Bekarlık sultanlık!

8 Hayvanları seviyor musunuz?

Hayvanları seviyor musunuz?
Hem de çok!
Uzaktan daha sevimliler
Hayvandan hayvana göre değişir
Sevmiyorum

9 Tatil için tercihiniz...

Tatil için tercihiniz...
Sevdiklerimle olsun, gerisi mühim değil
Cennet vatanımın otelleri varken gerisi boş
Yurt dışı tabii ki
Tatile ne vaktim ne de param var!
Günü birlik kaçamaklar

10 Favori zaman diliminizi sorsak...

Favori zaman diliminizi sorsak...
2000'ler
90'lar
80'ler
70'ler
60'lar

11 Çalışıyor musunuz?

Çalışıyor musunuz?
Bu devirde çalışmamak mümkün mü?
Baba parasına talim
Okuyom ben yaa!
Evimin kadını, çocuklarımın anası, koca parası yiyorum!

12 Hayatınızda bir kere olsun çılgınlık yaptınız mı?

Hayatınızda bir kere olsun çılgınlık yaptınız mı?
Çılgınlık benim göbek adım
Ahh lise çağlarım!
Birkaç kere
Hiç yapmadım

13 "Hayır" demekte zorlanır mısınız?

"Hayır" demekte zorlanır mısınız?
İstemediğim hiçbir şeyi yapmam!
Çoğu kez
Konuya göre değişir

14 Vurdumduymaz olmak sizin için...

Vurdumduymaz olmak sizin için...
Hayatı pek de önemsememek gerek
Sinir oluyorum umursamaz kişilere!
Keşke ben de vurdumduymaz olsam

15 Hangi şarkı sözü ruh halinizi yansıtıyor?

Hangi şarkı sözü ruh halinizi yansıtıyor?
Yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte...
Ben yoruldum hayat gelme üstüme...
Mutlu olmak için görmek için sevme işitme...
Boşvermişim boşvermişim boşvermişim dünyaya!

16 Bonus soru: Testin sonucunu ne kadar önemsiyorsun?

Bonus soru: Testin sonucunu ne kadar önemsiyorsun?
Paratic.com test yapmış önemsenmez mi?
Zaman geçiriyoruz canım! Gülelim, eğlenelim...
Anlayışlı Kişilik!

Anlayışlı Kişilik!

Bu dünyaya geldiğin için zaman zaman isyan etsen de sevdiklerin yanında olduğu için çok şanslısın. Senin yanındayken insanlar, pozitif enerjinle hayata farklı bakış açılarıyla bakabiliyorlar. Bu yüzden de herkes tarafından çok seviliyorsun. İşin, gücün gelip geçici mutluluk olduğunu biliyorsun. Tamam, devir para devri. Ama yine de kapitalizm kurbanı değilsin. Bu düzene karşı çıkmak, herkesin eşit gelir düzeyine sahip olması gerektiğini istiyorsun iyi yürekli insan. Çok yufka yüreklisin. Dikkat et, iyi yüreğin olumsuz durumlarla karşılaşmana sebep olabilir. Kendini tanıma testi sonucu seni anlayışlı kişilik ilan ediyoruz.

Hassas Kişilik!

Hassas Kişilik!

Başkalarının vurdumduymaz olmasına sinir olsan da hayatta tokadan başka hiçbir şeyi kafana takmaman gerektiğini bilmelisin. Çünkü sürekli düşünceler silsilesi bir süre sonra seni yıpratacaktır. Bu yüzden kalbini ferah tutmalısın. Kocaman bir kalbe sahip olduğunu bilmelisin. Sevdiklerin, çevrendeki herkes seni çok önemsiyor olsa da arada sırada yalnız olduğunu düşünüyorsun. Zaman zaman bu durumları herkes yaşıyor. Bu yüzden etrafındaki insanlara kenetlenmelisin. Onlara ve kendine vakit ayırmalısın. Kendini tanıma testi sonucu seni hassas kişilik ilan ediyoruz.

İyi Huylu Kişilik!

İyi Huylu Kişilik!

Dünyaya iyilik yapmak için gönderildiğini düşünüyoruz. Zaman zaman hakkını almak için kötü olabiliyorsun. Fakat genellikle her zaman için yardım seversin. Tüm herkesin yardımına koşmayı çok seviyorsun. Tanıdığın, tanımadığın hiç fark etmez. Oldukça duyarlı bir insansınız. Kötülüklere kötülükle cevap vermek yerine tamamen iyi niyetli olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu da diğer insanlardan sizi farklı kılıyor. Daha çok sevilmenizi, daha çok sayılmanızı sağlıyor. Kendini tanıma testi sonucu seni iyi huylu kişilik ilan ediyoruz.

Yardımsever Kişilik!

Yardımsever Kişilik!

Birçok kişinin yardımına koşmakla tanınıyorsunuz. Herkesin yardımına koşsanız da herhangi bir sorununuz olduğunda aynı tepkiyi göremiyorsunuz. Bu da sizin üzülmenize neden oluyor. Olaylar karşısında tepkilerinizi çoğu zaman anlık olarak değil, düşünerek veriyorsunuz. Ağzınızdan çıkan sözleri ölçüp tartıyorsunuz. Bu kesinlikle sizin en iyi yanınız. Kendini tanıma testi sonucu seni yardımsever kişilik ilan ediyoruz.

Duygusal Kişilik!

Duygusal Kişilik!

Duygularınız sizin için çok önemli. Elbette ki seçimlerinizde mantığınıza da yer veriyorsunuz. Fakat daha çok nesnel seçimler yerine öznel kararlar alıyorsunuz. Sizi tanıyan bir kişi, kolaylıkla isteğini yaptırabilir. Çünkü istemediğiniz durumların çoğuna “evet” demek durumunda kalıyorsunuz. Sırf karşınızdaki üzülmesin diye, “hayır” diyemiyorsunuz. Kesinlikle hayır demeyi öğrenmelisiniz. İstemediğiniz hiçbir şey için “evet” demek zorunda değilsiniz. Dünyaya bir kere geldiğinizi unutmamalısınız. Kendini tanıma testi sonucu seni duygusal kişilik ilan ediyoruz.

Mantıklı Kişilik

Mantıklı Kişilik

Kararlarınızı her daim mantıksal çerçevede alıyorsunuz. Duygularınız elbette önemli. Fakat duygularınız, mantığınıza göre 1 adım daha geri planda. Bu yüzden eleştirilseniz dahi kişiliğinizden ödün vermiyorsunuz. Aslına bakarsanız, eleştiren kişiler sizin bu yönünüzü çok kıskanıyorlar. Sizin gibi olmak istiyorlar. Bunun nedeni duygusal olarak aldıkları kararların çoğu zaman aksi yönde çıkması. Bu sebeple de genellikle sizin fikrinizi önemsiyorlar. Kendini tanıma testi sonucu seni mantıklı kişilik ilan ediyoruz.

Sezgileri Kuvvetli Kişilik!

Sezgileri Kuvvetli Kişilik!

Sezgisel düşünceleriniz, diğer insanlara göre daha iyi değil mi? Düşündüğünüz, hissettiğiniz her şey bir bir çıkmıyor mu? Zaman zaman yanılabiliyorsunuz. Ama o kadar kusurun kadı kızında da olacağını bilmelisiniz. Bu özelliğiniz, birçok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Sizin söyledikleriniz onlar için çok önemli. Bu nedenle görüşleriniz kulak kesilmiş bir şekilde dinleniyor. Kendini tanıma testi sonucu seni sezgileri kuvvetli kişilik ilan ediyoruz.

Alçak gönüllü Kişilik!

Alçak gönüllü Kişilik!

Verdiğiniz yanıtlara göre alçak gönüllü olduğunuzu düşünüyoruz. Her şeye tevazu ile yaklaşıyorsunuz. Parmakla gösterilecek kişiler arasındasınız. Çünkü alçak gönüllü denilebilecek insanların sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bu yönünüz, diğer insanların dikkatini çeken en büyük özelliğiniz. Bunun yanı sıra hayata karşı dik duruşunuz da takdire şayan özellikleriniz arasında. Kendini tanıma testi sonucu seni alçak gönüllü kişilik ilan ediyoruz.

Umursamaz Kişilik!

Umursamaz Kişilik!

Hayatınızda sevgilinizi bile bazen umursamayabiliyorsunuz. Vurdumduymaz bir havanız var. İç dünyanızda ne kadar vurdumduymazsınız bilemeyeceğiz ama sizi dışarıdan tanıyan kişiler hakkınızda umursamaz olduğunuzu düşünüyordur. Evet, hayatı pek fazla takmamak gerekiyor. Fakat tabiri caizse “saldım çayıra, mevlam kayıra da” dememelisiniz. Belki dışınızdan bu şekilde algılanıyorsunuzdur. İç dünyanın apayrıdır. Fakat yine de yerinizde olmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Kendini tanıma testi sonucu seni umursamaz kişilik ilan ediyoruz.

Deneyimli Kişilik!

Deneyimli Kişilik!

Hayatın tozunu dumanını yutmuş ve birçok tecrübeyi kazanmışsınız. Gerek aşk gerek iş gerekse de farklı konularda uzmanlaşmışsınız diyebiliriz. Deneyimleriniz sayesinde kararlarınızı daha doğru bir şekilde alabiliyorsunuz. Bu yönünüz birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Karar almadan önce her zaman size danışılmaktadır. Elbette ki bu da sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamaktadır. Ama zaman zaman terzi misalisiniz. Kendi söküğünüzü dikemeyecek, kararlar da alabiliyorsunuz. Kendini tanıma testi sonucu seni deneyimli kişilik ilan ediyoruz.

Kararlı Kişilik!

Kararlı Kişilik!

Duygusal kararlara çok fazla önem vermiyorsunuz. Bir şey için karar vermişseniz, kimse sizi yolunuzdan döndüremiyor. Çok elzem durumlarda kararlarınız etkilenebiliyor. Onun dışında hiçbir şekilde işinize kimseyi karıştırmıyorsunuz. Belki de bu yüzden kendinizi zaman zaman yalnız hissediyorsunuz. Çünkü bu tavrınız birçok kişi tarafından takdire şayan bulunsa da yakınlarınız tarafından sinir bozucu bulunuyor. Yine de kararlı olmanızın oldukça etkileyici olduğunu bilmelisiniz. Kendini tanıma testi sonucu seni kararlı kişilik ilan ediyoruz.

İnatçı Kişilik!

İnatçı Kişilik!

Çevrenizde inatçılığınızla tanınıyorsunuz. İnatçılığınız yüzünden çevrenizdeki kişileri kırabiliyorsunuz. Bu nedenle ikili ilişkilerinizde sorun yaşıyorsunuz. Ama tabii ki çevrenizdekiler sizi böyle kabul etmiş. Yine de zaman zaman siz de bu durumdan şikayetçi oluyorsunuz. Kısacası, hamurunuzda inatçılığınız hat safhada! Kendini tanıma testi sonucu seni inatçı kişilik ilan ediyoruz.

Radikal Kişilik!

Radikal Kişilik!

Her zaman radikal kararlar almaya, yenilikler yapmaya açıksınız. Aynı zamanda sorunları kökten çözmeye de bayılıyorsunuz. Sizin için her şey siyah ya da beyaz. Yaşamınızda gri renge tahammül edemiyorsunuz. Kesin ve keskin kararlarınızla tanıyorsunuz. Sert gibi görünüyor olsanız da melek gibi bir kalbiniz olduğunu verdiğiniz yanıtlardan anlayabiliyoruz. Radikal duruşunuzla herkesin ilgisini çekiyor, çözülmesi gereken sorunlarda aranan isim oluyorsunuz. Kendini tanıma testi sonucu seni radikal kişilik ilan ediyoruz.

Sabırsız Kişilik!

Sabırsız Kişilik!

Çevrenizde sabırsız oluşunuzla tanınıyorsunuz. İstediğiniz her şeyin hemen olmasını istiyorsunuz. Beklemeye gerçekten de hiç tahammülünüz yok. İstemediğiniz ot burnunuzda biter misali gibi hep sabır gerektiren durumlarla karşılaşıyorsunuz. Ve bu duruma sinir oluyorsunuz. Sabırlı olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için atalarımızın da dediği gibi sabrın sonunun selamet olduğunu kabul etmelisiniz. Duruma olumlu yönden bakmalısınız ve zorluklarla kazanılan her şeyin daha iyi sonuçlanacağını bilmelisiniz. Kendini tanıma testi sonucu seni sabırsız kişilik ilan ediyoruz.

Güvenilir Kişilik!

Güvenilir Kişilik!

İnsanlar sizin çok güvenilir biri olduğunuzu düşünüyor. Bu nedenle normalde paylaşılmaması gereken sırlarını bile sizlerle paylaşıyorlar. Ağzınızın sıkı olduğunu ve olaylara mantıklı bir şekilde yaklaştığınızı biliyorlar. Bu nedenle de sizi güvenilir, sadık arkadaş olarak görüyorlar. Fakat aynı şey sizin için geçerli değil. Çünkü insanlara çok fazla güvenemiyorsunuz. Taş çatlasa bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda çevrenizde güvenilecek insanlar bulunuyor. Bu durumdan sizin de şikayetçi olduğunuzu düşünüyoruz. Yine de güvenilir kişi olarak bilinmek, sizin gurunuzu okşuyor. Kendini tanıma testi sonucu seni güvenilir kişilik ilan ediyoruz.

Heyecanlı Kişilik!

Heyecanlı Kişilik!

Sizin için anı yaşamak oldukça önemli. Heyecanı seviyorsunuz. Adrenalin aşığısınız. Gezmeye ve yeni şeyler keşfetmeye bayılıyorsunuz. Hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz ve anlık kaçamaklarla hayatın tadını çıkartıyorsunuz. Bu huyunuz herkesi kıskandırıyor. Kah orada kah burada olmanız, insanların size imrenmesine neden oluyor. Heyecanınızı kaybetmemeniz, hayatınızı daha yaşanılası kılıyor. Kendini tanıma testi sonucu seni heyecanlı kişilik ilan ediyoruz.

Açık Yürekli Kişilik!

Açık Yürekli Kişilik!

Düşüncelerinizi hiç saklamadan açıkça dile getiriyorsunuz. Değer kavramınızı sevdikleriniz oluşturuyor. Sevdikleriniz için hem gemileri hem de limanları yakan insanlardansınız. Bu özelliğiniz sayesinde çevrenizde çok fazla seviliyorsunuz. Açık yürekliliğiniz, sevdiklerinizi sahiplenmeniz sizi ötekileşmekten kurtaran en büyük özelliğiniz. Kendini tanıma testi sonucu seni açık yürekli kişilik ilan ediyoruz.

Akılcı Kişilik!

Akılcı Kişilik!

Tüm sorunlara hemen çözüm üretebiliyorsunuz. Duygularınıza göre mantığınız daha ön planda. Zaman zaman duygularınıza yenik düşseniz de kararlarınızı akıllı bir şekilde alıyorsunuz. Diğer insanlara göre daha farklısınız. Zihninizi olur olmadık konulara yormak yerine odak noktanızı gerçekler oluşturuyor. Bu özelliğiniz pek çok kişi tarafından gıpta ile bakılıyor. Kendini tanıma testi sonucu seni akılcı kişilik ilan ediyoruz.

İnsancıl Kişilik!

İnsancıl Kişilik!

İnsanlara karşı hümanist bir yaklaşımınız var. Oldukça insancılsınız. Çevrenizde konuşkanlığınız ve insancıl yaklaşımlarınızla tanınıyorsunuz. Neşeli bir yapınız var. Herkes tarafından sevilen ve sayılan birisiniz. Görmüş, geçirmiş biri olduğunuz için çoğu kişiye güvenmemeniz gerektiğinizi biliyorsunuz. Nabza göre şerbet vererek, anlık fırsatları değerlendirebiliyorsunuz. Kendini tanıma testi sonucu seni insancıl kişilik ilan ediyoruz.

İddialı Kişilik!

İddialı Kişilik!

Oldukça havalı ve iddialı bir kişiliksiniz. Çevrenizdeki çoğu kişi size hayran. Hatta büyük bir kitle sizin gibi güçlü olmak istiyor. Olaylara bakış açınızın çok yönlü olması ve daha doğru kararlar almanız insanların dikkatini çekiyor. Bu özelliğiniz sayesinde birçok kişiye idol oluyorsunuz. Deneyimleriniz, yaşanmışlıklarınız kitap olur desek yeridir. Bu yüzden kendini tanıma testi sonucu sizi iddialı kişilik ilan ediyoruz.

Meşgul Kişilik!

Meşgul Kişilik!

Her daim bir insan meşgul olur mu? Size göre elbette ki olur. Çünkü siz sürekli meşgulsünüz. Bu durum sevdiklerinizin sinirini bozuyor. Ama yine de sizi sevmelerine engel olmuyor. Her ne kadar meşgul olsanız da sevdiklerinize vakit ayırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Hayata bir kere geliyorsunuz. Bu yüzden zamanınızı daha planlı, programlı kullanmalısınız. Kendini tanıma testi sonucu seni meşgul kişilik ilan ediyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.