Zengin İnsanların Kamuya Açık Otoparklara Bıraktıkları Tozlu Egzotik Arabalar!

Bu galerimizde sizlere Dubai dışında garajlarda öylece bırakılan birbirinden pahalı ve egzotik arabaları bir arabaya getirdik. Bakalım açık garajda neler varmış?

Bu tip haberleri genellikle Dubai‘de duyarız. Mal canın yongasıdır tabiri sanırım her yerde geçerli değil. Fotoğraf dünyasında ve sosyal medya da isim yapmış Ragaire Photography, garajlarda bırakılmış birbirinden pahalı arabaları ele almış.

Ragaire Photography özellikle, ulaşabilirlik açısından her insanın arabasını park edebileceği garajları ele alınmış. Normal şartlarda bizler araçlarımızın değerleri ne düzeyde artarsa gösterdiğimiz özende o şekilde artmakta. Milyon dolarlık insanların her sisteme ayak uyduramadığı gibi servetlerinin gözüken kısmı olan arabalarda bir o kadar umurlarında olmuyor. Sizlere en yakın örnek olarak Dubai’de terk edilmiş araba galerisini sunmuştuk. O galerideki en ucuz araba bizim ülkemizde milyon TL’leri bulan fiyat etiketleriyle satılıyor. Keza Amerika’daki bu garajda içinde çok nadir bulunan süper spor arabalardan, Amerikan Muscle Car’ların en güzel örnekleri de bulunuyor.

Baktığımızda İtalyan menşeli arabalar toz içerisinde duruyor. Garajda özel seri ve kişisel ele alınmış otomobillerde var. Bazıları kısa süreli bırakılmışken, bazıları üzerinden toz ve pislikten de belli olacağı üzere uzun süredir kullanılmamış. Peki kullanmadığınız bir şeyi neden alıyorsunuz? gibi en normal sorular aklınıza gelebilir. Bizler fiyat değerlendirmesi ile yaptığımız için gerçekten anormal geliyor. Öte yandan o kişilerin zaten genellikle garajları koleksiyon edasında olduğu için içlerinden birini unutmak veya yok saymak o kadar zor olmasa gerek. Yine içlerinden bazıları öyle kolay kolay sahip olabileceğiniz cinsten değil. Özel müşteri statüsünde alabileceğiniz bazı arabalar için ön kaporadan sonra ortalama 3 ay ile 1 seneyi bulan beklemelerde oluyor. Gerçekten şaşılacak bir yeni galerimizle sizleri baş başa bırakıyoruz!

Girişi öylece bırakılan Porsche Carrera GTS ile başlayalım.
1

İtalyan temsilcisi Alfa Romeo’nun hızlı süper starı 4C.
2

Tahmini model yılı 2008 olan Aston Martin!
3

1985-1989 yılları arası üretime alınan enfes bir Ferrari 328 GTS
4

Golf 4’ün tek kapılı hızlı bir versiyonu da öylece bırakılmış.
5

Garaj ne kadar hiper araçlarla dolu olsa da 67 Camaro’ya farklı gözlerle bakılır.
6

Sahibinden az tozlu Porsche 911!
7

Peki ya Ford GT efsanesine ne demeli!
8

Ford Focus’un en gürültülüsü RS dahi bırakılmış.
9

İşte bırakılmaması gereken bir araba da bu Corvette C2 Stingray!
10

11

12

13

14

458’in jantlarının altın olma ihtimali?
15

16

17

18

İki Lambo’da kolay kolay bir araya gelmez.
19

Eğer ki bir Ferrari’de kaputtan çıkan çıkartmalar varsa özel olduğunu anlayabilirsiniz. Buradaki Modena gibi!
20

21

22

Bence mavi boğa Aventador burda öylece beklemeyi hak etmiyor.
23

Çok üzücü bir durum daha. Cabrio bir Jaguar F-Type’de sahibi tarafından terk edilmiş.
24Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı