Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadınların Evde Tek Başlarına Kaldıklarında Yaptıkları 10 Şey!

Kadınların evde tek başlarına kaldığında yüz maskeleri yaptıklarını mı düşünüyorsunuz? Cevabınız evetse aşağıdaki listeye göz atmalısınız.
Kadınların Evde Tek Başlarına Kaldıklarında Yaptıkları 10 Şey!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kadınlar, kadınlarımız… Onları ne kadar iyi tanıyoruz, hiç düşündünüz mü? Bakın, onları anlayabilmek demiyorum çünkü bu neredeyse imkansız. Sadece tanımaktan bahsediyorum. Dışarı çıktıklarında ne yapmak, ne tarz bir yere oturmak ya da ne yemek isterler ve tabi yalnız kaldıklarında evde neler yaparlar? Önemli olan, bu soruların cevabını vermek. Sonra zaten yavaş yavaş anlamaya başlayacaksınızdır. En azından öyle olacaktır diye tahmin ediyorum.

Sevdiğiniz kadının veya partnerinizin yalnız başına neler yaptığını biraz da olsa düşünüyor olabilirsiniz. Nasıl biz erkeklerin, yalnız kaldığımızda yaptığı ve başkalarının görmesini istemediğimiz utanç verici davranışlarımız varsa, kadınların da aynı şekilde yaptıkları birçok aktivite var. Hatta aralarında, bizim yaptıklarımızla ortak olanlar dahi var.

Daha fazla uzatmadan kadınların evde yalnız kaldıklarında neler yaptıklarına bir göz atalım:

Dökülen saçlarını temizlemek: İster istemez saçlar, çok alakasız yerlere dökülebiliyor. Evin en ücra köşeleri, kıyafetler, çoraplar, vücutları, banyo ve hatta mutfak tezgahları gibi yerlerde sıklıkla görebileceğiniz saçları temizlemek, bir yerden sonra boyunlarının borcu haline geliyor.

Ellerini pantolonun içerisine sokarak uzanmak: Elleri üşüdüğünde veya uyurken ellerini koyacak bir yer bulamadıklarında kadınlar da tıpkı bizler gibi ellerini pantolonlarına sokuyordur. En azından tahmin ediyorum, diyelim.

Oje temizliği yapmak: Boş boş otururken ojelerinin soyulmaya başladıklarını gördüklerinde ya eğlencenin dibine vurarak tüm ojeyi koparıp mümkün olduğunca temizlerler ya da direkt olarak asetona başvururlar.

Başkalarının sosyal medya hesaplarını takip etmek:Stalklamak” olarak bildiğimiz, günümüzün en yaygın tabirlerinden bir tanesi olan başka insanların profillerini son ayrıntısına kadar incelemek, eminim ki evde yalnız başına oturan kadın arkadaşlarımız tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bu takibin ne kadar ileri gidebileceğine dair hiçbir fikir dahi yürütemezsiniz. Sadece ne kadar akıllı olduklarını yakından takip edebilir ve birkaç taktik öğrenebilirsiniz.

Sokaklarda gördüğünüz hanımefendilere elveda deyin: Her ne kadar onları sokakta gördüğünüzde bir etkileşim yaratsalar ve her ne kadar hoşumuza dahi gitseler de onlar da evde tıpkı erkekler gibi pislenmeyi ve rahat olmayı seviyor. Yanlışlıkla ev hallerine denk gelirseniz, sakın yadırgamayın ve yargılamayın. Pislenmek onların da hakkı, her gün makyaj yapmanın ve sıkı elbiselerin içerisinde durmanın ne kadar zor olduğunu anlayamayız.

Ayna karşısında dans etmek: En büyük ortak noktalardan bir tanesi, ayna karşısında dans etmektir. Özellikle duştan çıktıktan sonra banyoyu terk edememek ve giyinirken aynaya takılıp kalarak istemsizce dans etmeye başlamak, erkek/ kadın herkesin başına gelmektedir. Boşuna inkar etmeye gerek yok.

Değişik makyaj ve saç modelleri denemek: Sürekli aynı makyajı ve saçı yapmaktan sıkılan kadın arkadaşlarımız, evde yalnız kaldıklarında değişik bir şeyler deneyerek kendilerini iyi hissetmek için çaba gösterirler.

Eski kıyafetlerin içerisine girmeye çalışmak: Herkesin evinde üç beş parça da olsa eski kıyafetler vardır. Evde yalnız kalındığında ise bunları denemek, görülebilecek en yaygın şeylerden bir tanesidir.

Milyonlarca selfie çekmek: Sonuçta güzel bir hafta sonunu güzel bir selfie çekmeden geçirmek biraz mantıksız olacaktır. Yapılmış hafif makyaj ve saçlar ile “ev hali” temalı fotoğraf çekmek, neredeyse klasik hale geldi.

Fıstık ezmesi ve Nutella gibi şeyleri kavanozdan yemek: Yoğun bir haftanın üzerine izlenemeyen dizilerin birikmesi, ortaya direkt olarak kavanozları çıkartmaktadır. Sonuçta dizi veya film izlerken Nutella’dan, dondurmadan güzel başka ne olabilir ki?

Söz konusu kadınlar olunca, evde yapılan şeyler çok daha farklı olabilir. Erkeklerin yaptığı şeylere kıyasla kadınlarınki aslında oldukça masum kalıyor da denilebilir. Çünkü erkeklerin anlık gaza gelip yaptığı o kadar çok şey var ki neler olduğunu tahmin dahi edemezsiniz. Fakat söz konusu kadınlar olunca, yapılabilecek şeyler biraz daha tahmin edilebilir oluyor. Yani, en azından bir erkeğin gözünden bakınca öyle. Tabii sizlerin de yaptığı ve aklımıza dahi gelmeyecek olan şeyler vardır. Peki, kadın okuyucularımıza soruyorum, bunların dışında sizin yaptığınız başka neler var?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.