Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadınların Aklını Başından Alan Modanın Adresi Hermes Hakkında Merak Edilenler

Hermes her kadının hayalini süsleyen ancak çoğunlukla ulaşılmaz bir markadır. İşte ünlü marka Hermes hakkında daha önce duymadığınız bilgiler:
Kadınların Aklını Başından Alan Modanın Adresi Hermes Hakkında Merak Edilenler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir zamanlar Dük ve Düşes Windsor, John F. Kennedy, Grace Kelly gibi ünlü isimlerin kullanmış olduğu; şu anda da Madonna, Kate Moss, Paris Hilton gibi daha pek çok tanınan ismin beğenerek yanında taşıdığı bir marka Hermes. 1837 yılında kurulan modanın efsane ismi, geçen yıllar içerisinde bir moda imparatorluğu haline gelmiş ve şu anda tüm dünya kadınlarının hayranı olduğu bir isim olmayı başarmıştır. Jane Birkin’den ilham alınarak tasarlanan Birkin ve Grace Kelly’in hayat verdiği Kelly çantası; bugün dünyadaki tüm kadınların aklını başından alan tasarımlar arasında gösterilir.

Peki, Hermes neden bu kadar çok seviliyor? Markaya ait bir çanta üzerinden onlarca yıl geçmiş olsa bile ne eskiyor ne de ürünün modası geçiyor. Üzerinde Hermes’in imzasının olması, her hangi ürünü gerçek bir moda ikonuna dönüştürüyor. Ki eminim, çoğunuz o çok beğendiğiniz Hermes çantasını alabilmek için aylarca harcama yapmamaya razıdır. Çünkü sonunda mükemmel bir tasarımı kolunuzda taşımanın haklı gururunu yaşayacağınızı biliyorsunuzdur. Neticede yaklaşık iki yüz yıldır var olan bir dünya markasından söz ediyoruz. Bu ünlü markada her köklü kuruluş gibi sahip olduğu ismi, yeri ve kariyeri kolay elde etmedi. Eğer hakkında daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki maddelerimize bir göz atın derim. Bir efsanenin var oluş hikayesiyle karşınızdayız…

İşte karşınızda Hermes hakkında bilmedikleriniz, duymadıklarınız, görmedikleriniz:

Hermes İsminin Ardındaki Gerçek!

Hermes İsminin Ardındaki Gerçek!Marka adını moda imparatorluğunun kurucusu Thierry Hermes’ten almıştır. Ancak Hermes aynı zamanda Yunan mitolojisine göre Zeus’un habercisi ve tüccarların tanrısıdır. Resimde Athena’nın yanında görmüş olduğunuz da Hermes’tir.

Hermes’in Tarihi!

Hermes’in Tarihi!Hermes’in 1837 yılında kurulduğunu, ilk zamanlarda da eyer ve binicilikle ilgili deri aksesuarlar ürettiğini biliyor muydunuz? Ki bu köklü firma, tam 178 yıldan beri varlığını başarıyla devam ettirmiştir.

Hermes’in Mağazaları

Hermes’in MağazalarıHermes’in dünya çağında 315 tane mağazası olduğunu biliyor muydunuz?

Hermes’in Başarısı

Hermes’in BaşarısıHermes 2001 yılında kurduğu e-ticaret sitesiyle, bu alana adım atan ilk lüks firmalardan birisi olmuştur.

Kelly ve Birkin!

Kelly ve Birkin!Dünya çapında ün kazanmış Kelly ve Birkin çantalarının, Grace Kelly ve Jane Birkin’in isimlerini simgelediğini biliyor muydunuz?

Hermes’in Turuncu Kutuları

Hermes’in Turuncu KutularıMarkanın ikonik turuncu kutularının ilk başlarda turuncu olmadığını duymuş muydunuz? Hermes’in kutuları ilk başta yaldızlı kenarları olan krem rengi kutularken, daha sonra kahverengi kenarları olan hardal renkli kutular olmuştur. Şu anda herkes tarafından bilinen turuncu kutular ise 2. Dünya Savaşı sonrasında orijinal materyallerin bulunamaması nedeniyle bu şekilde tasarlanmaya başlanmıştır.

Hermes Turuncu Kutuların Boyutları

Hermes Turuncu Kutuların BoyutlarıHermes’in turuncu kutularının tam 188 farklı boyutu bulunmaktadır.

Hermes Turuncu Kutuların Üzerindeki Kurdeleler!

Hermes Turuncu Kutuların Üzerindeki Kurdeleler!1.000 tane Hermes kutusu için kullanılan kurdelelerin uzunluğu, Dünya ile Ay arasındaki uzunluğa eşittir.

Hermes Aile İşletmesi!

Hermes Aile İşletmesi!Hermes, kurucusu Thierry Hermes’ten sonra oğlu Charles Emile Hermes ve onun oğulu Adolphe Hermes ile Emile Maurice’nin yönetimine geçmiştir. Şu anda markanın sanat yönetmenliğini yapan isim ise Hermes ailesinin 6. kuşak üyesi olan Pierre Alexis Dumas olarak bilinmektedir.

Hermes’in Hayırsever Yönü!

Hermes’in Hayırsever Yönü!The Fondation D’Enterprise Hermes olarak bilinen kurum, 2008 yılında Pierre Alexis Dumas tarafından kurulmuştur. Hermes’in bu bölümü; 2008’den beri yaratıcı sanatlar, eğitim ve öğretim, çevresel faktörler gibi alanlarda kayda değer sayıda pek çok görev üstlenmiştir.

Hermes’in Paris’teki Mağazası

Hermes’in Paris’teki MağazasıHermes’in Paris’te Rue De Sevres’te bulunan 2. en büyük mağazasının içerisinde bir kitapçı ve kafeterya olduğunu biliyor muydunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.