Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hayvanseverler için 10 Muhteşem İş Önerisi

İnsanın sevdiği işi yapması kadar güzel bir şey yoktur. Hayvanseverler için de durum farklı değil. İşte hayvanseverlerin tutkuyla yapacağı iş önerileri:
Hayvanseverler için 10 Muhteşem İş Önerisi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Ben hayvan sevmiyorum” diyen yoktur diye düşünüyorum. Ama bazılarımız var ki, hayvanlara daha çok ilgili ve onlarla zaman geçirmek dünyanın en önemli işi. Bu yazımda değinmek istediğim konu da, hayvanseverler için mükemmel iş fikirleri üzerine.

Hayvanların insan yardımına ne kadar muhtaç olduklarını hatırlatmak da fayda var. Özellikle doğal yaşamından alınarak ev hayvanı olarak bakılan hayvanların bazen ne kadar zor durumlarda olduğunu görüyoruz. Bakılamayıp sokağa bırakılan, evde yalnız ve ilgisiz bırakılan, sağlığı üzerinde durulmayan birçok evcilleştirilmiş hayvan var. Aynı zamanda sokakta yaşayan hayvanlarında insanlara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Özellikle kış ve yaz aylarında zorluk çeken bu hayvanlarla ilgilenmek ‘insan’ olarak hepimizin görevi.

Emekli birinin gelir elde etmek için yapabileceği belki de en güzel işlerden birisi, hayvanlarla ilgilenmek. Aynı zamanda hem sevdiği işi yapıp hem de para kazanmak isteyenler için de. Ek gelir elde etmek isteyenler için de eğlenceli bir iş fikri olabilir belki de. Sözü fazla uzatmadan havyan severler için bu iş fikirlerinden bahsetmek istiyorum.

Veterinerlik

VeterinerElbette ilk akla gelen hayvansever mesleği veterinerlik. Bunun için üniversite eğitimini almanız gerekiyor. Bu eğitimin tıp eğitiminden hiçbir farkının olmadığını da biliyoruz. Özellikle şikayetlerini dile getiremeyen hayvanların dilinden anlamanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Gelir anlamında da sizi tatmin edecek bir meslek olan veterinerlik, hayvanlarla ilgilenerek mükemmel bir kariyeriniz olmasına imkan veriyor. Hayvan hastanelerinde, kliniklerde ve kendi kliniğinizi açarak bu işle ilgilenebilirsiniz.

Vahşi Yaşam Biyologu

Vahşi Yaşam BiyologuHayvanları ve bilimi seviyorsanız, kariyerinizi vahşi yaşam biyologu olarak da yapabilirsiniz. Yaban hayvanlarının ortamları, demografik araştırmalarını, popülasyon ile ilgili aklınıza gelebilecekten çok araştırmayı yapabilirsiniz. Kısaca belgesellerde izlediğiniz birçok kişinin yaptığı işi yapabilirsiniz.

Hayvan Kuaförü

Hayvan KuaförüHayvan kuaförü olmak hem eğlenceli hem de hayvanseverler için süper iş fikirlerinden birisi. Günümüzde birçok hayvanseverin çalıştığı düşünülecek olursa, evcil hayvanlarının bakımlarını yapmak da bu kuaförlere kalıyor. Onların yıkanması, tüylerinin temizlenmesi ve kesilmesi, tırnaklarına bakılması gibi işlerle ilgilenebilirsiniz. Maddi anlamda da bu işin tatmin edici olduğu kesin.

Köpek Gezdirici

Köpek GezdiriciHayvan sevgisi ne kadar çok olsa da, çalışan bir kişinin köpeğini gezdirmesi birçok nedenle pek mümkün olmayabilir. İşte bu kişilere ve hayvanlarına yardım etmek için köpek gezdiricisi olabilirsiniz. Girişimcilik anlamında da bu işin büyük bir iş olduğu ve günümüz, gelecek koşulları düşünüldüğü zaman ne kadar gerekli olduğu söyleniyor. Ayrıca hem köpeklerle vakit geçirmiş olacaksınız hem de para kazanacaksınız. Emekliler için mükemmel bir iş fikri olan köpek gezdirmek, profesyonellik de istiyor.

Hayvan Bekçisi

Hayvan BekçisiDoğal yaşamlarında birçok zorlukla karşılaşan hayvanlara yardım etmek hem manevi anlamda hem de hayvanseverlik anlamında güzel bir iş. Kaçak avcılık nedeniyle nesli tükenmekle karşı karşıya olan birçok hayvan türü var. Balıklar, kuşlar ve diğer av hayvanlarının avcılığa uygun bir şekilde avlanması gerekmektedir. Özellikle yasak olan dönemlerde avlanılmaması gerekmektedir. İşte bu konularda görevinizi yerine getirmek istiyorsanız, hayvan bekçisi olabilirsiniz.

Hayvan Bilimci (Zoolog)

Hayvan Bilimci (Zoolog)Zoolog olmak hayvanlarla birebir vakit geçirmek isteyen kişiler için birebir. Aynı zamanda araştırmacı ve profesör olarak kariyerini sürdürmek isteyen kişiler için de hayvan bilimci olmak iyi bir iş fikri. Özellikle hayvanat bahçelerinde çalışan ve hayvanların doğal ortamlarına en uygun şekilde yaşamalarını sağlayan bu kişiler, veterinerler de olduğu gibi iyi bir eğitim aşamasından geçiyor.

Denizaltı Biyologu

Denizaltı BiyologuYeryüzünde görmüş olduğumuz bir yaşam olduğu gibi denizlerin dibinde de bambaşka, keşfedilmeyi bekleyen yaşamlar var. Dünyanın %70’inin sularla kaplı olduğu düşünülecek olursa, hayvan çeşitliliği bakımından yeryüzünden çok daha fazla hayvan ve organizma olması da normal. Özellikle su canlıları ile fazlaca ilgili iseniz size en uygun hayvansever iş deniz biyologu olmak. Elbette çalışma şartlarının kolay olduğunu söylemek pek mümkün olma bile, su altında keşfedilmeyi bekleyen bir dünya sizi bekliyor.

Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı

Vahşi Yaşam FotoğrafçısıBelki de en çok sevilen hobilerden birisi olan fotoğrafçılığı, hayvan sevginizle birleştirebilirsiniz. Ama söz konusu vahşi yaşam olduğu zaman bu o kadarda kolay değil. Belli bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Seyahat etmeyi seviyor ve zorlu koşullarla başa çıkabileceğinize inanıyorsanız, gerçekten büyük bir zevkle yapacağınız bir iş. En önemli nokta ise sabır.

Evcil Hayvan Bakıcısı

Evcil Hayvan BakıcısıEğlenceli hayvansever işlerinden birisi de evcil hayvan bakıcılığıdır. Evinde evcil havyan bakmak isteyen ama işinden dolayı bunu yapmanın mümkün olmadığı hayvansever çalışanlara yardımcı olmak için bakıcılık yapabilirsiniz. Bu sayede de evcil hayvanlar çalışan sahipleri yüzünden mağdur olmamış olur hem de siz eğlenerek para kazanmış olursunuz.

Veteriner Teknisyeni

Veteriner TeknisyeniVeteriner teknisyeni olmak, boş zamanlarınızda hayvanlarla ilgilenmek için en güzel işlerden bir tanesi. Elbette bunun için de bir eğitime ihtiyacınız var. 2 yıllık lisans programlarına katılarak veteriner teknisyeni olabilir. Veteriner teknisyeni olarak bilinçli bir şekilde boş zamanlarınızı hayvanlarla ilgilenerek geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bunu bir iş olarak yapmanız da mümkün. Gönüllü olarak hayvan çiftliklerinde, belediyelerin evsiz hayvanlara baktığı yerlerde çalışabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın