Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye’nin En Sevilen Markalarından Golf Dondurma Satılıyor!

Yıldız Holding iştiraklerinden ve Türkiye'nin en ünlü dondurma markalarından biri olan Golf Dondurma'nın satışında anlaşmaya varıldı. Detaylar haberimizde...
Türkiye’nin En Sevilen Markalarından Golf Dondurma Satılıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir süredir Yıldız Holding iştiraklerinden Ülker Golf Dondurma’nın satışı hakkında bir söylenti dolanıyordu. Bugün bu söylentiler daha da yoğunlaştı ve gün boyunca farklı iddialarla gündemi meşgul etti. Akşam saatlerinde gelen açıklama söz konusu iddiaları doğruladı. Ülker, Türkiye’nin en büyük ikinci dondurma firması olan Golf Dondurma’nın satılmasına karar verdi.

Bu sabah saatlerinde, Golf Dondurma’nın tamamının veya çoğunluk hissesinin satılması için bir yatırım bankasıyla anlaşma sağlandığı haberi gelmişti.

Golf Dondurma Satisinda Anlasma Saglandi

Daha sonra gelen bilgilerle, Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi olduğu Golf Dondurma’nın hisselerini satmak üzere Ünlü & Co. Yatırım Danışmanlığı şirketinin yetkilendirildiği öğrenildi.

Business HT’nin haberine göre Ortadoğu, Avrupa ve Japonya’dan bazı stratejik yatırımcıların Golf Dondurma ile ilgilendiği bildirildi.

Golf Dondurma Ile Ilgilenen Yatirimcilar

Söz konusu şirket sahipleri bir süredir Ünlü & Co. ile görüşüyordu ve bugün itibariyle bir anlaşmaya varıldı. Satış işlemlerinin 2017 yılının sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. Turkven ve Ünlü & Co’nun özel sermaye kolu, markanın sahibi Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %50’den fazlasını elinde bulunduruyor. Geri alanı ise Türkiye’nin en zengin iş adamları arasında yer alan Murat Ülker‘in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Yıldız Holding’e ait.

Ülker Golf Dondurma’nın sahibi olduğu Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2015 yılından sonra hisselerinin çoğunu Ice Cream Investment BV’ye devretmişti.

Golf Dondurma Ortaklari

Söz konusu anlaşmadan sonra marka yoluna yine aynı isimle devam etmiş ve Yıldız Holding küçük ortaklardan biri haline gelmişti. Şu anki ortaklık yapısından söz edecek olursak; hisselerin %55’i Turkven Girişim Sermayesi Şirketi ve Ünlü & Co’nun oluşturduğu Ice Cream Investment BV, %18.75’i MKS Marmara Entegre Kimya San. A.Ş., %15.38’i Yıldız Holding A.Ş. ve geri kalan %10.88’i gerçek kişilerde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu