Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıltısıyla Göz Kamaştıran Fiyatıyla El Yakan Dünyanın En Pahalı 11 Sütyeni

Işıltısıyla Göz Kamaştıran Fiyatıyla El Yakan Dünyanın En Pahalı 11 Sütyeni
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hayatına biraz lüks ve biraz ışıltı katmayı kim istemez ki? Belki bunun için bir kereliğine de olsa iyi bir şampanya ya da kaliteli bir şarap almış olabilirsiniz. Belki de lüks bir araba ve hatta pahalı bir ev ya da bir malikane… Neden olmasın ki sonuçta her insan lüks hayata karşı bir tutku besler içinde. Aslına bakarsanız lüks sözcüğünü en çok kullandığımız ve gerçeğe dönüştürdüğümüz yerlerin başında şüphesiz giyim geliyor. Özellikle kadınlar, bakımlı kimliklerine gösterdikleri özenle bu listenin en başında yer alıyor. Aslına bakarsanız bu da gayet normal, sonuçta erkek alışverişinde alınacak ürünlerin sayı ve adedi bellidir; peki ya bayanlarda? Yüzlerce çeşit kıyafet, göz alıcı vitrinlerde onları kendine çeken birer mıknatısa benzer.

Kadınların giyim konusundaki özeni sadece dış aksesuarlarında gösterdiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Hani bayanlara sıklıkla yöneltilen bir soru vardır; “kim için süsleniyorsun bu kadar?” Kadınların bu soruya verdikleri cevap hiç sekmez; “tabi ki kendim için!” Aslına bakarsanız özen gösterdikleri iç giyimleri de bu durumun bir kanıtı. İç dünyalarını birisi görsün ya da görmesin, onlar için oldukça özel olan çamaşırları daima gösterişli ve kaliteli markalardan seçerler. Bu durum hepsi için aynı olmasa da kabul edelim istisnalar kaideyi bozmaz.

Peki, kimi zaman işportacılardan da alınan bir sütyenin her şeyden daha değerli ve asla satın alamayacağınız bir eşya olabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Böyle bir şey duysanız, şaka olduğunu sanırdınız sanırım; ama 1994 yılından beri Victoria’s Secret markasının “Fantezi Sütyenleri” bu durumun gerçek olmasını sağlıyor. En ucuzu “sadece” 1 milyondan başlayıp, 20 milyon dolara kadar uzanan bu mükemmel sanat eserlerine baktığınızda ne hissedeceğinizi çok merak ediyoruz. Hazır olun! Bu parçalar öylesine ışıltılı ki kör olabilirsiniz!

Huzurlarınızda gücünüzün yetemeyeceği kadar pahalı 11 sütyen:

11 Bombshell Fantasy Bra

2 Milyon Dolar

Bombshell Fantasy BraPırlantaları sevmez misiniz? Bu pırlantaların vücudunuzun herhangi bir noktasında olmasını istemez miydiniz? Victoria’s Secret 2010 yılında Damiani ile işbirliği yaparak, adından da anlaşılacağı üzere bomba etkisi yaratan Bombshell Fantasy Bra adındaki sütyeni oluşturdu. Bu sütyende, beyaz elmaslar ve safir kristaller bir takımyıldızı şeklinde yerleştirilmiş, gerçek bir yıldızın ki kadar aynı ateşle etrafa ışıltı saçmaktadır.

Gösterişli sütyen; 142 karat enfes elmas, 60 karat beyaz pırlanta, 82 karat sarı yakut ve safir kristaller kullanılarak oluşturulmuş. Bombshell Fantasy Bra’nın sadece iki bedeninin olduğu söyleniyor. Brezilyalı süper model Adriana Lima, Kasım 2010 yılında Victoria’s Secret Moda Şovu’nda bu parçayı giyen şanslı isimlerden bir tanesiydi.

10 Black Diamond Fantasy Miracle Bra

5 Milyon Dolar

Black Diamond Fantasy Miracle BraAdriana Lima gibi bir isme sadece 2 milyon dolarlık bir sütyen giymek tabi ki de az gelir. 2008 yılında da bu nefes kesen siyah elmastan sütyeni giymişti. 5 milyon dolar değerindeki Victoria’s Secret markasının bu sütyeninde; 3.575 adet siyah elmas, 117 tek karat yuvarlak kesim beyaz pırlanta, 34 yakut ve tam ortasında duran 50 karat siyah pırlantalar bulunmaktadır.

Black Diamond Fantasy Miracle adındaki bu sütyen, kreasyonları 2013 Emmy Ödülleri’ndeki kırmızı halı üzerinde de görülen dünyaca ünlü kuyumcu Martin Katz tarafından tasarlanmıştır.

MODA DÜNYASININ EN ÇOK KAZANAN GENÇ MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN.

9 Hearts On Fire Diamond Fantasy Bra

6.5 Milyon Dolar

Hearts On Fire Diamond Fantasy Bra2006 yılında, Victoria’s Secret modellerinden Karolina Kurkova tarafından sergilenen Hearts On Fire Diamond Fantasy Bra, tam 6.5 milyon dolar değerindedir. Hearts On Fire Diamond Fantasy Bra, 2 bin mükemmel kesilmiş ve parlatılmış pırlantadan yapılmış olup, daha önce görmüş olabileceğiniz her şeyden daha ışıltılıdır.

Bu efsanevi çamaşırın yapımın tamamlanması 300 saat sürerken, eklenen pırlantaların kesimi ve parlatılması 200 bin saatten daha fazla sürmüştür. Victoria’s Secret markasının bu sütyeninde de 10 karat ağırlığında, Victoria çiçeği şeklinde bir de broş bulunuyor.

8 Heavenly 70 Fantasy Bra

10 Milyon Dolar

Heavenly 70 Fantasy BraMouawad tarafından tasarlanan Heavenly 70 Fantasy Bra, şaşırtıcı bir şekilde alıcısını buldu! 10 milyon dolar değerindeki bu zarif iç çamaşırı, 2004 yılında Tyra Banks tarafından giyildi. Victoria’s Secret markasına ait bu sütyen, 18 ayar beyaz altın üzerine 2900 adet elmas yerleştirilerek oluşturulmuş. Her şeyin ötesinde sütyenin merkezinde 70 karat armut kesim bir elmas, kraliçenin tahta oturması gibi özenle konuşlandırılmıştır.

7 Starf Of Victoria Fantasy Bra

10 Milyon Dolar

 Starf Of Victoria Fantasy Bra10 Milyon dolar değerindeki Starf Of Victoria Fantasy Bra, satın almayı göze alamayacağınız bir diğer sütyendir. İlk Fantasy Bra, 1996 yılında tasarlandı ve Claudia Schiffer tarafından giyildi. Ayrıca bu model, Victoria’s Secret Noel katalogunda da görülmüştür. Aynı zamanda, 2002 yılındaki podyum şovunda da tekrar gündeme gelmiştir.

Heidi Klum, Fantasy Bra koleksiyonundaki parçalardan birini giyen ilk modeldir. Resimdeki Karolina Kurkova, podyumda popüler olan ikinci Fantasy Bra modeli olan Star of Victoria Fantasy sütyenini giymektedir. Bu güzel iç çamaşırında, 1150 yakut ve 1600 zümrüt bulunduğu söylenmektedir.

6 Royal Fantasy Bra

10 Milyon Dolar

Royal Fantasy BraMouawad tarafından yaratılan bu modelin merkezine eklenen 52 karat armut şeklindeki yakut, bu iç çamaşırına asil bir görünüm kazandırıyor. Bu Fantasy Bra koleksiyonuna ait sütyen, ayrıca uyumlu askısı ile karşımıza geliyor. Sütyen ve askısı, 18 ayar altından yapılmış olup üzeri 4200 adet elmas, pırlanta, yakut, sarı ve mavi safir kristaller ile süslenmiştir. Oldukça hoş görünüyor değil mi?

MODA DÜNYASININ EN ZENGİN 10 ERKEK TASARIMCISI İÇİN TIKLAYIN.

5 Very Sexy Fantasy Bra

11 Milyon Dolar

Very Sexy Fantasy Bra11 milyon dolar değerindeki Very Sexy Fantasy Bra, hayal gücünün ötesinde bir modeldir. 2003 yılında Heidi Klum tarafından giyildi. Bu iç çamaşırı, 18 ayar beyaz altın üzerine 2900 pırlanta ve 22 adet yakut eklenerek tasarlanmıştır. İnanılmaz derecede güzel görünen bu sütyenin yapımı 370 saat sürmüştür.

Klum’un karnına doğru uzanan 101 karat ve kusursuz armut şeklindeki büyük taşı gördüğünüzde, bu etkileyici iç çamaşırına sahip olmak isteyeceksiniz. Asılı olan bu elmas, tek başına Very Sexy Fantasy Bra modelinin yarı fiyatı değerindedir.

4 Sexy Splendor Fantasy Bra

12.5 Milyon Dolar

Sexy Splendor Fantasy Bra2005 yılında, Gisele Bundchen’in giydiği “seksi sütyen” etiketi ile ikinci Fantasy Bra modelinin değeri 12.5 milyon dolardır. Sexy Splendor Fantasy Bra, 2900 pırlanta ve 22 adet yakuttan oluşmuştur. Bu Fantasy Bra modelinde normalde büyük ve etkileyici, 101 karat armut şeklinde asılı bir elmas da bulunmaktadır. Bu inanılmaz derecede etkileyici iç çamaşırındaki parçaların bir araya getirilip üretilmesi 300 saat sürmüştür. Barındırdığı değerli taşlar, 18 ayar beyaz altından bir taslağın üzerine yerleştirilmiştir.

3 Heavenly Star Bra

12.5 Milyon Dolar

Heavenly Star BraHeavenly Star Bra, dünyanın en pahalı sütyeni olarak 2001 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Ancak daha sonra diğer bir kreasyon tarafından, en pahalı sütyen unvanı elinden alınmıştır.

Victoria’s Secret tarafından üretilen Heavenly Star Bra kreasyonu, Heidi Klum tarafından giyilmişti. Donatılmış olduğu 1200 Sri Lanka safiri ve merkezinde bulunan 90 karat zümrüt pırlanta ile oldukça pahalı bir sütyendir. Bu kreasyonu belki Wolf of Wall Street filminde de görmüş olabilirsiniz.

2 Red Hot Fantasy Bra

15 Milyon Dolar

Red Hot Fantasy BraGisele Bundchen’in giydiği ilk Fantasy Bra kreasyonu olan Red Hot Fantasy Bra sütyeninin değeri 15 milyon dolardır. 2006 yılında bu tasarım, üretilen en pahalı sütyen olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmiştir. Kreasyon, Molly Sims Bra tarafından tasarlanmıştır.

İç çamaşırı, 300 karat yakutun da bulunduğu 1300 değerli taştan oluşmaktadır. Bir iç çamaşırından daha çok sanat eserini andıran bu sütyen, oldukça kaliteli bir tasarımdır. Diğer Fantasy Bra modellerinin ortasında büyük bir taş bulunurken, en değerli ikinci modeli olan bu sütyen tek ve basit bir parçadan meydana gelmiş olsa da çoğu kreasyondan çok daha değerlidir.

MODA SEKTÖRÜNÜN EN PAHALI VE LÜKS 14 MARKASI İÇİN TIKLAYIN.

1 Molly Sims Bra

20 Milyon Dolar

Molly Sims Bra2006 yılında, 20 milyon dolarlık değeri ile dünyanın en pahalı sütyeni üretildi. Oldukça ihtişamlı ve doğal olan bu sütyen, Steinmetz Diamonds ile süsleyen Susan Rosen tarafından tasarlanmıştır. Sütyen, 254 karat her boy ve her çeşitte ışıltılı pırlantalar ile donatılmıştır. Ayrıca bu kadar da değil. Mücevherleri bir arada tutmak için bir bez yerine, Rosen tarafından platin seçilmiştir.

Sütyeni sergileyen Molly Sims, bir röportajında 30 milyon dolar değerinde bikini giydiği için çok gerildiğini belirtmiş, fotoğraf çekimleri sırasında gerçekten terlemiş ve fazlasıyla endişelendiğini söylemiştir.

Bu sütyenler, bir iç çamaşırından daha çok birer değerli mücevher ve fazlasıyla görkemli birer sanat eserleridir. İlk bakışta bile gözlerinizi kamaştıran ışıltısı, bu tasarımların böylesine özel olmasını sağlayan en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Altın, platin ve değerli taşlar ile bezenmiş bu parçalara sahip olmak kim istemez ki? Sizlere sunmuş olduğumuz rekorlar kitabına giren, dünyanın ve ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’in en pahalı sütyenleri hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.