Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evli ve Çocuklu Bayanlar için Boş Zamanlarda Para Kazanabilecekleri 10 Yaratıcı Yol

Evli ve Çocuklu Bayanlar için Boş Zamanlarda Para Kazanabilecekleri 10 Yaratıcı Yol
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni bebek sahibi olmak, bir annenin her şeyi kenara bırakarak yalnızca onunla ilgilenmesi demektir. Tüm vaktini bebekle ilgilenerek geçirir ve hatta uyumak için bile fazla vakit bulamaz. Elbette bu böyle devam etmiyor; bebek büyüdükçe belli bir düzen oluşuyor ve anneler kendileri için vakit bulmaya başlıyor. En azından bebekler sık aralıklarla uyanmıyor ve bebek uyurken diğer işlerle ilgilenmek için vakit yaratılıyor. Elbette bu vakitte para kazanmak isteyen ev hanımları çeşitli işler yapacak vakti de bulabiliyor. Belki kısa bir vakitleri boş kalıyor; ama bu sürede de yapabileceğiniz basit işler bulunuyor.

Evli ve çocuklu bayanlar, kendilerine kalan vakitte bir yandan dinlenip bir yandan para kazanabilecekleri işlerle uğraşabilirler. Bu sayede hem girdikleri psikolojiden uzaklaşabilirler hem de ev ekonomisine katkıda bulunabilirler. Birçok bayan, bebekleri dünyaya geldiği zaman fiziki yorgunluklarının yanında psikolojik olarak da yorgun olurlar. Hobi niteliğindeki işler ise bu psikolojiden çıkmalarına ve kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olur. Ayrıca geçim sıkıntısı çeken ve hiç olmazsa çocuğun masraflarını hafifletecek bir gelire sahip olmak isteyen bayanlar, basit iş fikirlerinden faydalanarak para kazanabilirler.

Eğer sizlerde evli ve çocuklu bayanlardansanız, üstelik para kazanmak istiyorsanız, tam size göre iş fikirlerimiz var. Buyurun birlikte göz atalım:

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten Anket Doldurarak Para KazanmakYeni doğmuş bir bebek, 20 dakikalık bir uyku sonrasında tekrardan uyanır ve mama, tuvalet gibi ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Bu 20 dakikalık uykuda sizde dinlenmek ve enerji toplamak için elinize kahvenizi alıp internetten anket doldurabilirsiniz. Anket sitelerini keşfedin ve birkaç anket doldurduktan sonra bebeğinizle ilgilenmeye devam edin. Oldukça az bir gelir getiriyor diye düşünebilirsiniz. Ama hiç yoktan iyi olduğunu da biliyorsunuz.

Anketörlük yaparak para kazanmak konusunda detaylı bilgi almak için tıklayın!

Mail Okuyarak Para Kazanmak

Mail Okuyarak Para KazanmakE-posta pazarlaması, sanal ortamda oldukça önemlidir. Mail okuyarak para kazandıran sitelerin genel olarak büyük reklam ajansları ile ortak çalışan firmalar olduğu biliniyor. Ürün tanıtımı için bu yolu seçen firmalar, reklam içerikli mailleri sistemdeki kullanıcılara gönderiyor ve her okuma karşılığında bir miktar puan veriyor. Bu puanlara göre belli bir tutar da hesabınıza yatırılıyor. Elbette kötü amaçlı içeriklerden de uzak durmanız gerekiyor. Bu şekilde para kazandıran web siteleri incelemeli, sitelerin korsan veya virüslü olup olmadığını araştırmalısınız. Web sitelerinin güvenliğini sorgulatabileceğiniz virüs tarama programları bulunuyor ve bu programları kullanmanız gerekiyor. Ayrıca sistem hakkında bilgileri de eksiksiz bir şekilde öğrenmeli ve sitenin nasıl bir gelir sağladığından haberdar olmalısınız. Gün içerisinde birkaç mail okuyarak az miktarda da olsa para kazanmanız, bu şekilde mümkündür.

Nikah Şekeri ve Davetiye Yaparak Para Kazanmak

Nikah Şekeri ve Davetiye Yaparak Para KazanmakBebeğiniz 1 yaşını doldurduğu zaman daha uzun süreli uykuya ihtiyaç duyar. Bu süre ise daha fazla para kazanacak zaman anlamına gelir. Bu sürede de nikah şekerleri, kına paketleri, davetiye yaparak para kazanmak mümkündür. Çocuğunuz uyurken aldığınız siparişler doğrultusunda eğlenceli olan bu iş fikrini, para kazanma modeli olarak belirleyebilirsiniz. Diğer yöntemlere göre daha iyi bir gelir getirdiği de bilinmektedir. Sosyal ağlarınızı aktif kullanarak yaptığınız nikah şekerlerini büyük kitlelere iletebilir ve müşteri kazanabilirsiniz.

Nikah şekeri yaparak para kazanmak konusunda detaylı bilgiler için tıklayın!

İnternetten Hediyelik Süs Eşyası Satarak Para Kazanmak

İnternetten Hediyelik Süs Eşyası Satarak Para KazanmakHediyelik süs eşyaları bildiğiniz gibi her zaman ilgi görmüştür. Elbette yenilikleri takip etmenizde de yarar var. Çünkü hediye trendleri de değişiyor ve her yıl birbirinden ilginç tasarımları görebiliyoruz. Eğer boş vakitlerinizi, yeni hediye trendlerini belirleyerek ve el becerinizi konuşturarak geçirebilirseniz, iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Basit ama etkileyici hediyelik süs eşyaları tasarlayabilirseniz, internetten e-ticaret siteleri veya sosyal medya ağları sayesinde kolayca satabilirsiniz. Örneğin küçük kaya parçalarını bir saman yatağı üzerine koyup, bir pet hayvanmış gibi satan kişi, günümüzün en başarılı girişimcileri arasında sayılıyor. Böyle bir fikir sizden de çıkabilir.

Hediyelik süs eşyası yaparak para kazanmak konusunda detaylı bilgiler için tıklayın!

Çektiğiniz Fotoğrafları Satarak Para Kazanmak

Çektiğiniz Fotoğrafları Satarak Para KazanmakBu yöntem için bebeğinizi uyutmanıza da gerek yok diyerek başlamak istiyorum. Çünkü bebeğinizi arabasına koyarak hem güneşli havanın tadını çıkarabilir hem de çekeceğiniz birkaç kare fotoğrafı stok fotoğrafçılık sitelerine yükleyerek para kazanabilirsiniz. Eğer fotoğraf çekme konusunda beceriniz varsa evli ve çocuklu bir bayan olmanız fark etmeksizin bir gelir elde edebilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı gibi uzun süreli çekimler yapamasanız bile hava almak için dışarı çıktığınızda fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fotoğraf çekerek para kazanmak konusunda detaylı bilgiler için tıklayın!

Örgü Yapıp Satarak Para Kazanmak

Örgü Yapıp Satarak Para KazanmakBildiğiniz gibi birçok kişi örgü örmenin, psikolojik olarak insanı rahatlattığı söylenir. Rengarenk iplerle çeşitli örgüler yaparak satabilir ve belli bir gelir elde edebilirsiniz. El işleri ve örgüler, son yıllarda fazlasıyla dikkat çekmeye başladı. Farklı modeller üretme konusunda yetenekliyseniz, boyunluklar, bereler, eldivenler örebilirsiniz. Ayrıca oyuncak, süs eşyaları gibi örgüler de yapabilirsiniz. Eğer hızlı bir şekilde örebilirim diyorsanız, hırkalar, kazaklar da örebilirsiniz.

Örgü ve el işi yaparak para kazanmak konusunda detaylı bilgiler için tıklayın!

İnternetten Altın Alıp Satarak Para Kazanmak

İnternetten Altın Alıp Satarak Para KazanmakHemen her bayan bir kere altın yatırımı yapmaya yönelmiştir. Belki de çok sevdiğimiz bir metal olmasından kaynaklanıyordur; ama karlı ve güvenli bir yatırım olduğu da gerçek. Bir şekilde biriktirdiği parayı kuyumcudan altın alıp yastık altında saklayan ev hanımları, zor zamanlarda bu altınları çıkararak büyük bir iş çıkarırlar. Şimdi ise bu sistem biraz daha değişti. Yatırımlar internetten yapılır ve böylece fiziki bir alım olmadığı için çalınma, kaybolma gibi sorunlar da ortadan kalkıyor.

İnternetten altın işlemleri, kuyumcudan nasıl alım satım yapıyorsanız birebir aynı mantıkla yapılıyor. Hatta fiyatları takip edip, aklınıza yatan durumlarda sadece altın al veya sat emri vermeniz yeterli oluyor. Böylece çocuğunuz uyuyup ev sakinleştiği zaman bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu kullanarak altın işlemleri yapabiliyorsunuz.

Altın işlemleri nasıl ve nerede yapılır, para kazanmak için neler önerilir gibi konularda detaylı bilgiler için tıklayın.

Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak

Gelin Aksesuarları Yaparak Para KazanmakGünümüzde gelinlik sektörü inanılmaz bir hale geldi. Artık her detay ince ince düşünülüyor ve benzersiz bir düğün olması için çabalanıyor. Elbette bu durum da birbirinden güzel, eğlenceli ve kazançlı iş fikirlerini doğruyor. Mesela eskiden yalnızca kırmızı bir kurdeleden oluşan gelin kuşakları ve takı kurdeleleri, şimdilerde gelin kadar süslü oluyor. Gelin ayakkabılarına bağlanan birkaç kurdele veya yapılan resimler de dikkat çekiyor. Buna benzer şekilde gelinlerin ihtiyaçlarına yönelik birçok küçük sektör oluştu ve evli bir bayan olarak sizler de bu sektörlerde yer alarak para kazanabilirsiniz.

Gelin aksesuarları yaparak para kazanmak konusunda detaylı bilgiler için tıklayın!

Boncuk İşleme Yaparak Para Kazanmak

Boncuk İşleme Yaparak Para KazanmakBiz hanımlar, süslü, ışıltılı ve pırıl pırıl ev eşyalarını ve kıyafetleri severiz. Gerek en basit bir günde hırkamızdaki işlemelerle gerekse özel günlerdeki elbiselerimizle ışık saçmaya bayılırız. Evimize gelen misafirlerin gözlerini alması için koltuk yastıklarında, masa örtülerinde de boncuklardan oluşan pırıltıyı isteriz. İşte bu isteklerimiz, para kazanmak isteyen bayanlar için güzel bir kazanç kapısı. Bu boncukları işleme yeteneğine sahipseniz, birkaç farklı şekilde para kazanabilirsiniz. İster kendiniz masa örtülerini işleyip satarak, ister fabrikaların vereceği boncuk işleme işlerini alarak gelir elde edebilirsiniz. Eğer bu konuda beceriniz varsa son derece eğlenceli bir şekilde para kazanırsınız.

Boncuk işleyerek para kazanmak konusu hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanmak

İnternetten Reklam İzleyerek Para KazanmakReklamları tıklansın ve gelirleri artsın isteyen siteler, bunun için belli bir ücret ödüyorlar. Yani bir firmaya ait reklamları izlediğiniz veya tıkladığınız için para kazanıyorsunuz. İnternet reklamcılığının gelişmesiyle birlikte böyle bir gelir yöntemi ortaya çıktı ve şirketlerin reklamlarını izleyerek para kazanılmaya başlandı. Reklam şirketleri, videoların izlenmesine yönelik bir para kazanma sistemi geliştirdi ve iki taraflı bir kazanç kapısı oluşturmuş oldu. Yapmanız gereken ise reklam videoları izleyerek ek gelir elde edebileceğiniz siteleri keşfetmek ve üye olduktan sonra talimatları yerine getirerek puan kazanmak. Kazanacağınız bu puanlar daha sonra paraya dönüşecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu