Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evden Eve Taşımacılık (Nakliye) Yaparak Para Kazanmak

Nakliyecilik her ne kadar yorucu bir iş olsa da para kazanma yolları arasında önemli yer tutar. Güvenilir şirketler ise en çok tercih edilendir.
Evden Eve Taşımacılık (Nakliye) Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kırılacak eşyalar gazete kağıtlarına sarılır, mutfak eşyaları ayrı kolilere, banyo eşyaları ayrı kolilere yerleştirilir. Avizeler, perdeler yerlerinden çıkartılır, dolaplar demonte edilir, bla bla bla… Ne kadar zor şey şu taşınmak, değil mi? Özellikle de henüz bir ev sahibi olamayanlar için iki üç senede bir değiştirilen evler resmen bir kabusa dönüşür. O kadar eşyayı toplamanın verdiği eziyet bir ayrı, hepsini tek tek boşaltıp yerleştirmesi ayrı, taşınan eşyaların zarar görmesi ve yıpranması ayrı bir derttir. Eminim, çoğunuz bu söylediklerimin ne kadar zor olduğu konusunda bana katılıyorsunuz. Evet, taşınmak gerçekten çok zor; ancak işini iyi yapan nakliye firmaları sayesinde artık uğraşmamız gereken detayları epey azalttık diyebilirim. Biliyorsunuz ki artık eşya toparlamasından tutun da yerleştirmesine kadar en ufak detaylarla ilgilenen nakliye firmaları var.

Evet, günümüzün hızla büyüyen sektörlerinden bir tanesi de nakliyat ya da evden eve taşımacılık! İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda büyüyen nakliye sektörü, yeni alanlardan para kazanmak isteyen pek çok kişi için değerlendirilecek bir fırsat niteliğinde. Zira önceden nakliye firması kullanan kişi sayısı çok fazla değilken, bugün hemen herkes ihtiyaç durumunda nakliye firmalarına başvuruyor. Hal böyle olunca da evden eve taşımacılık yeni bir iş kurmak isteyenlerin gözünü diktiği kazançlı iş kollarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bizim için de okurlara anlatılacak yeni bir para kazanma yöntemi doğmuş oluyor.

Evden Eve Taşımacılık Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evden Eve Taşımacılık Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bugün sizlere evden eve taşımacılık yapmak hakkında bilinmesi gereken detaylardan bahsedeceğim. Evet, bu alana yönelen çok sayıda insan var; ama nakliye işinde yaşanılan hayal kırıklığı da epey fazla. Çünkü çoğu kişi bu işe araştırma yapmadan ve bilinçsiz bir biçimde giriyor. Eee doğal olarak da elde edilen sonuçlar, tahmin edilenden farklı bir şekilde ortaya çıkıyor. Batırılan bir iş, ödenmeyi bekleyen borçlar, maaşları ödenmemiş çalışanlar, aldıkları hizmetten şikayet eden müşteriler elde edilebilecek kötü sonuçlardan sadece bazıları. Tabii evden eve taşımacılık yapan herkesin, bu gibi sonuçlarla karşılaşacağını söylemediğimin de altını çizmek isterim. Ben sadece bu alandan etkili bir biçimde para kazanabilmeniz için dostane uyarılarda bulunuyorum. Yoksa nakliye işinden yüz güldürecek miktarda para kazanan girişimci sayısı hiç de az değil. Ama bu kişiler ya da şirketler, işlerini olması gerektiği gibi yapıyorlar. Olması gerektiği gibi derken neyi mi kast ediyorum?

Bunu da İnceleyebilirsiniz:
Kuryelik Yaparak Para Kazanmak

Örneğin, ucuza işçi çalıştırmak için konuşmayı dahi bilmeyen kişileri insanların evlerine sokmuyorlar. Ya da daha önce hiç nakliye işi yapmamış kişilere günlük ücret vererek, müşterilerin eşyalarının zarar görmesine neden olmuyorlar. Çünkü evden eve taşımacılık işi öyle sanıldığı kadar basit bir şey değil. Bu işin basit tanımı, bir eşyayı uygun araçla başka bir yere taşımak olabilir. Ancak işin içine girildiğinde nakliyenin titiz hesaplar neticesinde yapılması gerektiğini anlarsınız. Ya da işinizi iyi yapmayıp, bu sektörden yakınanlar arasına dahil olursunuz. İyi güzel konuşuyorsun da nakliyat yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler ne, diye soracaksınız biliyorum. Cüzdanınızın şişmesini ağlayacak püf noktalardan bahsetmeye başlıyorum.
Bu işten para kazanabilmek için öncelikle yapmanız gereken şey, bulunduğunuz bölgedeki rakiplerinizi araştırmak olmalıdır.

Mesela çevrenizde iyi iş yapan ve en çok tercih edilen nakliye şirketlerini araştırarak, onların ne gibi hizmetler verdiğini öğrenmeli ve çalışma sisteminizi belirlerken bu öğrendiklerinizi kesinlikle hesaba katmalısınız. Örneğin; diğer nakliye firmalarında eşyaları monte etmek, avize takmak gibi hizmetler de var mı? Uyguladıkları fiyatlar, sizin tahmini hesaplarınıza göre kişiye ne kadar kar bırakıyor? Standart bir evi taşımak için kaç eleman gerekiyor? Çalışanların hepsi tam zamanlı olarak mı görev yapıyor? Paketlenen eşyaları yerleştirme hizmeti veriyorlar mı? Gibi soruları cevaplandırarak kendinize bir plan oluşturmalısınız. Eğer çevrenizdeki rakipler monte, eşya yerleştirme gibi alanlarda hizmet vermiyorlarsa, böyle bir yenilik yaparak tercih edilen isim olabilirsiniz.

Evden eve taşımacılıkta, taşıdığınız eşyaları sigortalamak da müşterilere sunacağınız bir ayrıcalık olacaktır. Zira biliyorsunuz ki taşınma sırasında yaşanabilecek aksaklıklar, müşteriler için önemli olan eşyaların zarar görmesi, nakliye alanında kötü bir şöhret yapmanıza neden olacaktır. Ama müşterilerinize, eşyaların tüm sorumluluğunun sizde olduğu güvencesini verirseniz, bu hanenize yazılacak büyük bir artı niteliği taşıyacaktır. Öte yandan çalıştıracağınız kişilerin diksiyonunun düzgün olması, yaka paça açık değil de usturuplu bir biçimde giyinmeleri, işlerine gereken önemi verebilecek bilinçte olmaları yeni işiniz için kritik önem taşıyacaktır. Çünkü bir çalışanınızın hata yapması, o işçiye değil; ama sizin işinize zarar gelmesi demektir. Müşterinin herhangi bir eşyası kırıldığında ya da zarar gördüğünde; muhatap olacağı kişi çalışan değil, siz olacaksınız. Bu nedenle, maaş ödeyeceğiniz kişileri seçerken çok titiz davranmalısınız. Sonuçta her iş gibi nakliye işi de istekli ve bilinçli bir biçimde yapıldığı zaman gayet iyi para kazandırmaktadır. O nedenle siz de evden eve taşımacılık işinde dikkat edilmesi gereken detayları iyice öğrenip, işe öyle başlamalısınız.

Kimler Evden Eve Taşımacılık Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evden Eve Taşımacılık Yaparak Para Kazanabilir?Gelelim kimler bu işi yapabilir sorusunun cevabına! Evet, sizin de tahmin ettiğiniz gibi evden eve taşımacılık isteyen herkes tarafından yapılabilecek bir iş. Ama ülkemizde nakliyat sektöründe yer alanların ağırlıklı olarak erkeklerden oluştuğunu biliyoruz. Bu durum hem çalışanlar hem de işverenler için geçerli. Yani ben şimdiye kadar hiç evden eve taşımacılık işiyle uğraşan bir kadın görmedim. Ama olamaz mı, olabilir! Her neyse, konuyu dağıtmayalım. Neticede evden eve taşımacılık yapabileceğini düşünen tüm girişimcilerin istedikleri takdirde nakliyat işinden para kazanabileceklerini biliyoruz. Bu işi ne kadar büyük ölçekli yapacağınız ve ne gibi hizmetler vereceğiniz size bağlı sonuçta. İşinizi yönetecek olan, çalışanlarınızı belirleyecek olan sizsiniz. Eğer orta düzeyde sermaye sahipleri için yapılabilecek bir iş düşünüyorsanız, evden eve taşımacılık belki de yeni işiniz olabilir. Ne dersiniz, bu sektör aklınıza yattı mı?

Evden Eve Taşımacılık Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evden Eve Taşımacılık Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Yukarıda söylediklerimi tam olarak anladıysanız, bu sorunun cevabını da biliyor olmalısınız. Ama ben yine de şöyle bir özet geçeyim. Evden eve taşımacılık yaparak ne kadar para kazanacağınız, işinizi yaparken hangi faktörlere dikkat ettiğinize ve ne kadar kaliteli hizmet sunduğunuza bağlı olarak değişecektir. Örneğin; çalışanlarınızı iyi seçmediyseniz, müşterilerinizin eşyalarına sürekli zarar veriyor veya verdiriyorsanız, hizmetiniz yavaşsa tüm bunlar kısa zaman içinde alanınızda kötü bir şöhret yapmanıza neden olacaktır.

Eee bu durum da doğal olarak tahmin ettiğiniz miktarda para kazanmanızı engelleyecek, hatta belki de sizi sadece birkaç ay içinde iflas bayrağı çekmeye sürükleyecektir. İşte bu nedenlerden dolayı evden eve taşımacılık yapmadan önce işe yatırmanız gereken para miktarını, işçi, ekipman, ofis masrafını, ne kadar zaman içinde kara geçeceğinizi hesaplamalı; eğer bu işten elde edeceğiniz kazanç size hala tatmin edici görünüyorsa işte o zaman bu işe ilk adımınızı atmalısınız. Şayet nakliyat sektörüne girmeye karar verirseniz, sizlere bol bol şans, kazanç ve müşteri dilediğimi bilmelisiniz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.