Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

2015’i de geride bıraktık ve çoğu insan yılbaşında maaşına yapılacak zammın ne kadar olacağını düşünüyordu. Tabii alacak bir maaşı ya da zam verecek bir patronu varsa! Bazıları da maaşlara yapılacak zamlardan ziyade, benzin, elektrik, doğalgaz gibi giderlere yapılacak olan zamların derdinde. Ki böyle olması da gayet normal. Çünkü herkes bir geçim derdine düşmüş ve insanların mutlu ya da mutsuz olmasını sağlayan en temel faktör şu el kiri denilen para! Evet, durum açık seçik ve özetle bu şekilde açıklanabilir. Düşünün artık; gelip geçen yılbaşında bile insanlar “yine mi zam” diye düşünmeden edemiyor. Ya da “acaba ne kadar zam alırım” tarzındaki cümleler insanların kafasını meşgul etmeye devam ediyor.

Para, para, para… Onsuz bir şey olmadığı için bu kadar ihtiyaç duyuyoruz paraya. Günümüzde para kazanmak için bir girişimde bulunmayan neredeyse hiç kimse yok. Nitekim şartlar bunu gerektiriyor. Eskiden bir kişinin çalışması koca bir hanenin geçimini sağlarken, şu anda tek maaşla geçinmek imkansız bir hale geldi. Öte yandan bu, artık herkes çift olarak çalışıyor anlamına gelmesin. Evet, kadınlar iş hayatında eskiye nazaran çok daha fazla yer alıyor ama ülkemizdeki ev hanımlarının rakamları da hiç azımsanacak gibi değil. Ama bu durum, ev hanımlarının para kazanmasına engel olmuyor.

Çağımızda evden yapılabilecek ya da yürütülebilecek o kadar çok farklı iş kolu var ki sonunda ev hanımları da bu durumdan faydalanmayı öğrendi. Misal; bazıları evde yemek yaparak para kazanırken, bazıları da evde bakıcılık yaparak bütçelerine katkıda bulunuyor. Kimi para kazanma yöntemi olarak terziliği seçerken, kimileri de el işi ve örgü yaparak para kazanıyor. Çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak, akvaryum balığı yetiştiriciliği yapmak, bahçenizde mantar üretmek, kostüm dikmek, sanal asistanlık yapmak… Uzun lafın kısası eğer ev hanımıysanız ve para kazanmak istiyorsanız, sınırsız seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. İşte bunlardan bir tanesi de evde oyuncak yapmak! Evet, bu yöntem şimdiye kadar aklınıza hiç gelmemiş olabilir; ancak günümüzde evde oyuncak yaparak para kazanan çok sayıda ev hanımı var. Bu yazıyı okuduktan sonra belki siz de bu kervana katılanlardan biri olacaksınız. Görmeden bilemezsiniz, değil mi?

Bebekler, arabalar, uçaklar, abaküsler, sevimli hayvanlar… Evet, hepimizin bir zamanlar severek oynadığı oyuncaklar, günümüzün para kazanma yöntemlerinden biri olarak oldukça dikkat çekiyor. Bu arada bir zamanlar dediğime de bakmayın. Çünkü bazıları için oyuncaklar hayatın her döneminde sevilen belki de vazgeçilmeyen eşyalar arasında yer alıyor. Tıpkı Amerikalı ünlü oyuncu Johnny Depp gibi. Yoksa daha önce duymamış mıydınız? Evet, şu an 52 yaşında olan ünlü kişiliğin bir oda dolusu barbie bebeği var ve Depp bu hobisini dile getirmekten hiç de çekinmiyor. Sonuçta Johnny Depp kadar olmasa da oyuncaklar hemen herkes tarafından sevilir. Bu arada; ünlü oyuncunun barbie bebek tutkusuyla ilgili detaylı bilgiye ünlülerin herkesi şaşırtacak 10 hobisi başlıklı yazıdan ulaşabileceğinizi hatırlatarak devam ediyorum. Sonuçta özellikle gidip satın almasa bile bir oyuncak gördüğünde onunla oynamayacak, eline alıp evirip çevirmeyecek çok az sayıda insan vardır diye düşünüyorum. Bu nedenledir ki çocuklarıyla oyuncak kavgası yapan anne babaları ya da torunlarının oyuncaklarını elinden düşürmeyen dede nineleri gördüğümüzde pek şaşırmayız. Çünkü hepimizin içinde oyuncaklara karşı duramayan bir çocuk olduğunu biliriz.

İnceleyebilirsiniz:
Dünyanın En Pahalı 10 Oyuncak Ayısı

Öte yandan, günümüzün oyuncakları bizim oynadıklarımızdan çok çok daha farklı. Firmalar yaptıkları oyuncaklarda kendilerine bir sınır tanımıyorlar. Hatta oyuncak demeye bin şahidin gerektiği niteliklere sahip türlü türlü icatlar var. Renk değiştiren bebekler, yüzen barbieler, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran robotik oyuncaklar, kumandalı arabalar… Evet, artık çocukların elinin altında binlerce farklı seçenek var. Ama bu durum, evde oyuncak yapmaya kesinlikle bir engel değil. Engelden öte belki bir itici güç olarak bile gösterilebilir. Çünkü el emeği göz nuru oyuncaklarla zamane oyuncaklarının sahip olduğu boyalı eşyalar kıyaslanamaz. Ayrıca çoğu ebeveyn, çocuklarının zararlı maddeler içeren ya da radyasyon kaynağı oyuncaklarla oynamasını istemiyor.

Evet, aileler bilinçlendikçe gıdadan kıyafete eşyadan oyuncağa kadar her alanda sağlıklı ürünlere karşı gittikçe artan bir talep başladı. Özellikle de genç anne-babalar bu alanda çok daha dikkatli davranıyor. Düşünsenize küçücük bir bebeğin eline türlü türlü kimyasal içeren, zararlı boyalarla renklendirilmiş oyuncaklar veriyorsunuz. Ya da elektronik oyuncaklarla çocuklarınızı gereksiz yere radyasyona maruz bırakıyorsunuz. Evet, konu hakkında detaylı araştırma yaparsanız bebek-çocuk sağlığına zararlı oyuncaklar üzerine yazılmış birçok makale bulursunuz. Birçok doktor ve tıp uzmanı bu konunun üzerine basa basa aileleri uyarıyor. Çünkü çocuklar, ellerinde tuttukları tehlikenin farkında olmayabilirler; ama aileler bunun farkına varmalı.

İşte bu noktada evde yapılmış zararsız oyuncaklar hem aileler hem de çocuklar için bir kurtarıcı olmakta. Kumaşlardan, ipliklerden, ahşaptan yapılmış oyuncaklar; zamane oyuncaklarının yanında masum kalıyor. Yani evde oyuncak yapacak kişiler hem bu işten para kazanacaklar hem de çocukların çok daha güvenilir ve sağlıklı oyuncaklarla oynamasını sağlayacaklar. Neticede evde oyuncak yapmak sizi her anlamda mutlu edecek bir uğraş. Peki, bu uğraşı yapmak için ne gibi yolları takip etmeli ve nelere dikkat etmelisiniz? Eğlenceli, kazançlı, yaratıcı, özgün ve iyi bir amaç uğruna hizmet eden bu işi yaparken şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işten para kazanmak için izleyebileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Mesela örgü bebekler, ahşap oyuncaklar, bez bebekler, kağıt ve mukavvadan yapılan oyuncaklar evde yapabileceğiniz oyuncak çeşitlerinden bazıları… Tabii bu çeşitleri yaratıcılığınızla istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Ayrıca bunlardan hangisine ya da hangilerine yöneleceğiniz tamamen sizin tercihinize bağlı. İlaveten bu işten para kazanmak için deneyimli olmanıza ya da herhangi özel bir eğitimden geçmiş olmanıza da gerek yok. Çünkü yüzyılın icadı olarak gösterilen internet sayesinde evde oyuncak yapımı hakkındaki her türlü bilgiye erişebilir, binlerce farklı el yapımı oyuncak modelini kısa bir araştırma neticesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bu işin eğlenceli olması da evde oyuncak yaparak para kazanmayı çok daha cazip hale getiriyor. Sonuçta hobi olarak yapılabilecek bu işin birçok avantajı var. Planlamanın size ait olması, yaratıcılığınızın güçlenmesi, keyif vermesi, üretim ve satış rakamlarınızın tamamen size bağlı olması, home office yapılabilecek bir iş olması gibi… O yüzden sevgili okuyucular, özellikle de ev hanımları, birazdan söyleyeceklerime lütfen kulak verin.

Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Ahşap Oyuncak Yaparak Para KazanmakEvde oyuncak yaparken kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi ahşap oyuncaklar. Eminim çoğunuz eski zamanlarda çocukların göz bebeği olan ahşap oyuncakları hatırlıyorsunuzdur. Ya da eski Türk filmlerinde elinde bıçağıyla ahşaptan at yapan baba figürlerini. Tahta atlar, bebekler, arabalar, beşikler… Ahşaptan yapılabilecek o kadar çok oyuncak var ki! Yani bu alanda yaratacağınız çeşitlilik tamamen size bağlı.
Öte yandan bildiğiniz gibi ahşap hem sağlıklı hem de doğal bir materyal. İşte bu nedenle ahşap oyuncaklar ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Eğer siz de ahşap şekillendirme konusunda kendinize güveniyorsanız, neden bu yöntemi kullanarak para kazanmayasınız? Bu arada ahşap oyuncak yapma işinin daha çok erkeklerin kullanabileceği bir yöntem olduğunu da tahmin etmiş olmalısınız. Çünkü ahşapları kesmek, şekil vermek, zımparalamak gibi işlemler için bilek gücü gereklidir. Ayrıca erkekler bu işlerde kadınlara oranla çok daha başarılıdır. Sonuçta sizin de evinizde atölyeye çevirebileceğiniz fazladan bir odanız ya da uygun alanınız varsa, ahşap oyuncaklar yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Birçok konuda olduğu gibi oyuncaklarda da eskiye dönüş yapabilirsiniz.

Bez ve Kumaş Bebek Yaparak Para Kazanmak

Bez ve Kumaş Bebek Yaparak Para KazanmakEvde oyuncak yapım işinde deneyebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de bez ya da kumaş bebekler. Hani şu çocukken oynadığımız ipliklerden saçları olan, belki de annelerimiz tarafından yapılan bildiğimiz bez bebekler. Evet, oldukça şirin görünen bu bez bebeklerden para kazanan çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. Yeri gelmişken bu yöntemin maharetli ev hanımları için birebir uygun olduğunu hatırlatmak isterim. Mesela, daha önce hiç bez bebek yapmamış bir ev hanımı bile dikiş nakış işlerinde az biraz yetenekliyse kısa süre içinde bu işin piri olup çıkacaktır. Rengarenk kumaşlarla yapılabilecek bu iş hem eğlenceli hem de kazançlı para kazanma yöntemleri arasındadır. Siz de bez bebek yaparak para kazanmak istiyorsanız, internetten bez bebek yapım videolarını izleyebilir, el emeği göz nuru bebeklerinizden çocuklara şirin mi şirin oyuncaklar yapabilirsiniz.

Örgü Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Örgü Oyuncak Yaparak Para KazanmakPara kazanmak isteyen ev hanımları ya da kadınlar, bu iş tam size göre! Örgü oyuncak yaparak para kazanmaya ne dersiniz? Evet, örgü örebilen herkesin kullanabileceği bu yöntem de düşünebileceğiniz bir diğer seçenek. Örgü oyuncak yapmak için gereken malzemelerin maliyeti de oldukça ucuz. Düğmeler, iplikler, tığlar, şişler, kumaş parçaları… Tüm bunlar çoğu kadının evinde zaten olan eşyalar arasında. Yani evinizde olan malzemelerle rahatlıkla birkaç deneme yapabilir, acemiliği atlattıktan sonra işi profesyonelliğe dökebilirsiniz. Örgü oyuncak alanında yine internetteki modellerden faydalanabilir ve konuyla ilgili videoları izleyerek ortaya daha yaratıcı oyuncaklar çıkartabilirsiniz. Neticede, o usta ellerinizle yaptığınız özgün örgü bebekler, örgü hayvanlar hem çocukların hem de ebeveynlerin ilgisini çekecek ve haliyle size de para kazandıracaktır.

Çoraptan Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Çoraptan Oyuncak Yaparak Para KazanmakEvde oyuncak yaparken kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise çorap oyuncaklar. Evet, tüm dünyada moda olan bu eğlenceli yöntem sayesinde para kazanabilirsiniz. Çoraptan kuklalar, hayvanlar yapılmakta olup bu oyuncaklar bir tek çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekmektedir. Zaten birkaç tane çoraptan yapılmış oyuncak modeline bakarsanız, bu şirin oyuncakların ne kadar orijinal göründüğünü siz de anlarsınız. Maliyeti ucuz olan ve oldukça eğlenceli görünen bu yöntemle yalnızca çocuklara değil, yetişkinlere de satış yapabileceğinizi de unutmayın. Çünkü çoğu yetişkin böyle orijinal bir oyuncağa hayır diyemez. Ayrıca bu ürünler kişiye özel yapılabilir. Müşterinizin hediye almak istediği birinin fiziksel özelliklerini yansıtmaya çalışarak, muzip tasarımlar yapabilirsiniz. Sonuçta işinizde ne kadar yaratıcı olacağınız size bağlı değil mi?

Kağıt ve Kartondan Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Kağıt ve Kartondan Oyuncak Yaparak Para KazanmakEvet, çalışmalarınızda deneyebileceğiniz bir yöntem de kağıt ve kartonlardan oyuncak yapmak. Yine eski zamanlardan hatırladığımız bu yöntem, şu anda para kazanılan alanlardan biri olmuştur. Kartondan yapılmış gemiler, uçaklar, yataklar, arabalar, gitarlar hatta bebekler hem çocukların hem de anne babaların ilgisini çekmektedir. Sonuçta internette renkli mukavvalardan, kağıtlardan yapılmış o kadar farklı oyuncak modeli var ki size düşen tek şey el emeği oyuncaklarınızın reklamını ve satışını yapabilmek!

Kimler Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanabilir?Para kazanmak isteyen ve bir şeyler üretmekten hoşlanan herkes bu yöntemi kullanarak para kazanabilir. Özellikle de bolca boş vakti olan ev hanımları, evde oyuncak yaparak para kazanma yönteminin avantajlarından faydalanabilir. Buna ek olarak, sadece kadınlar değil erkekler de oyuncak işini yapabilecek yetenektedir. Örneğin; ahşap oyuncaklar, çoğu erkeğin ilgisini çekecek ek gelir yöntemleri arasındadır. Sonuçta evde oyuncak yapma işi, eğlenerek para kazanmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenek olabilir. Yapmanız gereken tek şey birazcık model araştırması, azıcık sermaye ve çocukların hoşuna gidebilecek yaratıcı düşünceye sahip olmak! Gerisi teferruat…

Evde Oyuncak Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Oyuncak Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Evde oyuncak yaparak ne kadar para kazanılır? Öncelikle bu sorunun cevabını belirleyecek olan kişi sizsiniz, bu konuda bir anlaşalım. Çünkü ne çeşit oyuncaklar yapacağınız, ayda kaç tane üretim yapıp bunları hangi yolla satacağınız, sizin vereceğiniz kararlara bağlıdır. Örneğin; ahşaptan büyük bir gemi yapan kişi ile minicik bez bebekler yapanın kazancı arasında dağlar kadar fark olacaktır. Aynı şekilde ayda 50 tane bez bebek satan bir kişi ile 5 bez bebek satan bir kişinin aynı miktarda kazanması beklenilemez. Burada belirleyici faktör, evde oyuncak yaparken hangi yöntemi izleyeceğiniz ve ürünlerinizi ne kadar iyi pazarladığınız olacaktır.

Mesela; kişiye özel çoraptan bebekler ya da kuklalar yapmak, bu işte kazançlı çıkabileceğiniz yöntemlerden bir tanesidir. Evet, hediyelik eşya kategorisine de dahil edebileceğimiz bu yöntemi kullanmayı düşünürseniz, mantıklı bir seçim yapmış olursunuz. Sosyal medya hesaplarınızda hediyelik eşya olarak muzip bebekler yapabileceğinizi, istenilirse üzerine isim, not yazabileceğinizi belirtir ve birkaç tane örnek model paylaşımı yapabilirsiniz. Bu yolu izlemeniz halinde emin olun kısa zaman içerisinde sipariş almaya başlarsınız. Nitekim, çoğu insan böyle orijinal hediyelere bayılır. Siz de insanları mutlu ederken bir yandan da para kazanmış olursunuz.

Öte yandan, ebeveynlerin çocukları için yapacağı harcamalarda bir sınır tanımadığını da biliyoruz. Bu özellikle de onların mutlu olması içinse, yani oyuncaklara yapılacak bir yatırımsa, anne babalar hiç de cimri davranmayacaktır. Ayrıca piyasadaki renkli ve elektronik oyuncakların, sizin satacağınız bez, ahşap ya da örgü oyuncaklardan çok daha pahalı olduğunu düşünürseniz, insanların size seve seve ödeme yapacağını tahmin edebilirsiniz. Sonuçta aylık kazancınız 200, 300 ya da 500 lira olabilir. Belki daha azı belki de fazlası. Uzun lafın kısası, kazancınızı belirleyecek olan sizsiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de harcadığınız emek ve zaman, kazancınızı doğrudan etkileyecek belirleyici faktör olacaktır. O halde bu para kazanma yöntemini kullanacaklar için şimdiden bol kazançlı ve bol eğlenceli günler diliyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu