Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kendi Otomobil Garajlarına Sahip Milyon Dolarlık Karavanlar

Dünyanın en pahalıları olduğu gibi otomobil veya motosikletinizi de götürmeye izin veren "garajlı karavanlar" sizlerle...
Kendi Otomobil Garajlarına Sahip Milyon Dolarlık Karavanlar
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Nereyi isterseniz orasını eviniz yapan karavan showundan merhaba! Sizlerle her tür mobil ev araçlarının haberini yaptık. Mikro ölçülerden devasa kamyon şasilerine oturtulmuş, milyon dolarlık karavanlara kadar. Bahsedeceğimiz evlerin diğerlerinden farklı olarak, otomobiller için özel garaj da sağlıyor.

Boyutları o kadar büyük ki 4 metrelik arabaları rahatlıkla altında taşıyabiliyorsunuz. Daha ne istenir ki? Ultra lüks tekerlekli şatonuzu kamp, doğa vb. konumlara getirdikten sonra içerisinden çıkan özel aracınızla etrafa çıkıp, gezintiler yapabilirsiniz. Gelin onlar hangileri birlikte bakalım!

1 Volkner Mobil Performance

Volkner Mobil PerformanceBelki kaldığınız konutlardan daha lüks yaşam sunabilen karavanların en sıra dışı örneğine bakıyoruz. Alman firmanın Volvo otobüsün şasisini kullandığı Volkner Mobil Performance, patentli zemin katına Mini Cooper veya Fiat 500 gibi araçların sığdığını söylüyor.

Hidrolik sistemli karavanın garajın taban kısmı ilk olarak yere bırakılıyor. Raylı bir itici sistem sonrasında otomobilinizi dışarı konumuna getiriyor. Hepsinden öncesinde de yan kapaklarını açıyor. Değeri 1.2 milyon dolar civarlarında olan Volkner mobil evi, hayalin bir tık üzerinde.

2 Action Mobil Global XRS 7200

Action Mobil Global XRS 7200Buna ne yazacağız? Dünyanın ilk 6 tekerlekten çekişli karavanı Action Mobil Global XRS 7200, 4 tekerlek çekişinin de tıkandığı yerlere sizleri götürmeye niyetli. Bu aracın oluşumu Afrika’ya giderek fotoğraf çeken birkaç reklam yöneticisinin fikri. Şirket araç götürme konusunu bir üst safhaya taşıyarak otomobil+motosiklet taşıyacak şekilde dizayn etmiş.

GCM Yatırım Banner

MAN kamyonların üzerine kurulu bu düzende, arabanızı içeriye almak için arka kapak yukarı kalkıyor ve alt platform aşağıya doğru yatay şekilde kaydırılarak, aracın üzerine çıkması sağlanıyor. Sonrasında taban kısmı düze şekilde yukarı kaldırılıp, araç içeriye çekiliyor. Resimlerde Suzuki’nin mini SUV’u Jimny‘i görsek de 4 kapılı B segment veya tek kapılı bir BMW 2 Serisi’de sığabilir. Action Mobil Global XRS 7200 maliyeti ise 500.000 dolardan biraz fazla.

3 Travel Supreme

Travel SupremeDurduğu yerde genişleyen olarak tabir ettiğimiz Travel Supreme karavan, Amerikan topraklarının en yüksek dağını temsil ediyordu. Sanırız bu proje artık yok. Otobüs temelleri üzerine kurulan gezen villanın garajı, kargo uçaklarının sistemine çok benziyor. Arka taban kısmı yere bırakılarak, Mini Cooper sığacak kadar geniş alan sunuyor.

2009’da sonlandırılmadan önce giriş seviyesinde 254.000 dolara satılmış. Resimlerde gördüğünüz, özel dokunuşlar listesinden seçilenlerle 650.000 dolara çıktığı söylendi. 40DS04 6 beygirlik Allison şanzımanıyla aktarım yapan 400 beygirlik Cummins Dizel Motor, yürüyen garajınızı taşıyor.

4 Ketterer Continental 12000

Ketterer Continental 12000Alman to Alman! Seyahatin başka bir uçuk aracı Ketterer Continental 12000, Mercedes Actros kamyon şasisinin üzerine inşa edilmiş. Aracın garajı enteresan gelebilir ama iç kısmında bir tam boyutlu yatak odası ve jakuzi de bulunduruyor.

İstediğiniz takdirde Porsche 911’inizi, karavanın tavanına en yakın noktasında beraberinizde getirebilirsiniz. Kurulu asansör tipi platform, yukarıdan indirilerek asfalttan aracınızı yüklemede kolaylık sağlıyor. 750.000 dolarınız varsa durmayın!

5 Vario Perfect 1200 Platinum

Vario Perfect 1200 PlatinumCanavar karavanlar dünyasındaki bir Alman ile daha beraberiz. Mercedes truck platformunu kullanan Vario Perfect 1200 Platinum, 50 kişilik bir otobüsün 4-5 kişiye tahsis edilmiş hali. Araçta 3 aks ve havalı süspansiyonlar mevcut.

Resimlerine bakarsak arka kapağın açılmasıyla çıkan garajın Mercedes SL’yi içerisine çektiğini görüyoruz. Bu demek oluyor ki 4.6 metrelik bir sportif üstü açığı rahatlıkla taşıyabiliyor.

6 Morelo Empire Liner

Morelo Empire LinerYine Mercedes beklerken bu sefer Iveco geldi. Abartılı ve paranın insandaki çokluğunu belli eden karavanlardan olan Morelo Empire Liner tavan zeminine döşeli güneş panelleri, en iyi konforla gelen süspansiyonlar ve gürültüyü önlemek amaçlı yapılan pahalı yalıtım sistemleri.

6.6L 6 silindirli 300 beygirlik motorla hareket eden Iveco karavan da istenildiği gibi dizayn yapılabiliyor. Anladığımız kadarıyla otomobilinizin boyutlarına bağlı olarak yaşam alanının nasıl olacağını yapımcıya aktarabiliyorsunuz.

7 EN Futuria Spor + Spa

EN Futuria Spor + SpaMost, Futuria Spor +Spa‘yı üretmeyi bıraksa da etkileri uzun yıllar sürecek ve şirketlere ilham kaynağı olacak. Bu diğerlerinden farklı olarak tır dorsesi üzerinde şekillendirilmeye gidilmiş.

Yaşam alanı için bolca yeriniz varken, bunun üzerine süper spor veye hipercar aracınızı da peşinizden götürme imkanı tanıyor. Gösterdiğimiz 7 karavan içerisinden hangisinin sizin olmasını isterdiniz? Bizim favorimiz Action Mobil Global XRS 7200!!!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.