Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Lüks Çatı Katı

Dünyanın en pahalı çatı katı milyon dolarlık fiyatları ve sahip olduğu lüks özellikleriyle gerçekten göz alıyor. İşte büyüleyici 10 çatı katı:
Dünyanın En Pahalı 10 Lüks Çatı Katı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son yıllarda, özellikle kentsel alanlarda inşa edilen lüks çatı katları, gayrimenkul piyasasının ekmeğine fazlasıyla yağ sürmüştür. Piyasa o kadar hareketli bir yapıda ki sizler bu satırları okurken birileri bu dairelerden satın almış olabilir. Dünyanın farklı yerleşim bölgelerinde örneklerine rastlayacağımız bu lüks evlerin çoğu ABD’nin farklı eyaletlerinde bulunmaktadır.

Oldukça lüks ve konforlu yaşam tarzının yanı sıra bu çatı katları, nefes kesen manzaralara da sahip. New York ve Miami’den Chicago’ya kadar uzanan bir alanda inşa edilen bu lüks katların tümü, sahiplerinin yaşam standartlarını yükseltecek olanaklar ve kullanıcısının zevkine göre şaşırtıcı aktiviteler sunuyor. Görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan katlar; geniş ve muhteşem iç tasarımı, görkemli süitleriyle modern yaşantının bütün gereklerini fazlasıyla karşılamaktadır. ABD gayrimenkul piyasasını saran ve çöküşün gerekçesi olan “mortgage krizine” rağmen devre mülk çatı katlarının satışı sabit bir hızda ilerlemiştir.

Siz değerli okuyucularımıza dünyanın en pahalı çatı katlarından oluşan bir liste hazırladık. İşte hayran kalacağınız lüks ve ihtişamlı katlar:

10 Bunchead’de bulunan Oaks Çatı Katı

Bulunduğu Yer: Atlanta, Georgia
Liste fiyatı: 1,35 Milyon Dolar

Bunchead’de bulunan Oaks Çatı KatıAtlanta’nın kuzeydoğusunda bulunan bu çatı katı, 1,35 milyon dolarlık liste fiyatı ile en pahalı evlerden biri. 1992 yılında yapılan bu dairede dört yatak odası, üç büyük, bir de mini banyo mevcut. Stratejik konumu sayesinde 180 derecelik açıyla Atlanta’da ufuk çizgisini görecek şekilde tasarlanan çatı katının iki katı da zeminden tavana uzanan cam pencereler ile dekore edilmiştir. Evin zemini taş ve parke ile süslenmiştir. Ebeveyn yatak odasındaki banyoda ileri teknoloji ses sistemi bulunmaktadır. 886 m2 alana yayılmış bu lüks evin, lezzetli tatlar için tasarlanmış bir mutfağı vardır. Sunduğu imkanlar ve kıskanılası konforuyla bu lüks eve hayran kalmamak elde değil.

9 W Hollywood Rezidansları

Bulunduğu Yer: Los Angeles, California
Liste Fiyatı: 2,16 Milyon Dolar

W Hollywood RezidanslarıBu ultra lüks W Hollywood Rezidansları, 2,12 milyon dolarlık liste fiyatıyla adından övgüyle söz ettiriyor. 572 m2 alana inşa edilen Hollywood evleri, lüks bir yaşam tarzını özetleyen koleksiyon parçaları gibi. W Hollywood Rezidansların en çarpıcı özelliği 15. katında muhteşem bir çatı katı olmasıdır. Bu çatı katının en beğenilen özellikleri, gür, yeşil çimenler ve yaşayanların besledikleri dost canlılarını rahatlıkla dolaştıracağı alanlar içermesidir. Lüks, zarif ve estetik çatı katı misafirlerinde vazgeçilmez bir duygu bırakıyor. Villada, 3D görüntüleme kapasiteli LCD projektör içeren gözlem odası da vardır. Ayrıca bu görüntüleme odası Apple, iPad, iPhone, dizüstü bilgisayarlar, DVD ve Blu Ray gibi cihazlara uygun tasarlanmıştır.

8 3505 Turtle Creek Bulvarı

Bulunduğu Yer: Dallas, Teksas
Liste Fiyatı: 4 Milyon Dolar

3505 Turtle Creek BulvarıDallas’ta bulunan bu lüks çatı katı, gayrimenkul piyasasının en pahalı daireleri arasında ön sıralarda yer alıyor. 1931 m2 alana inşa edilmiş 4 milyon dolar değerindeki lüks ev, gösterişli bir yaşam alanına sahip. Teksas’da inşa edilen iki katlı dairede 3 yatak odası ve 4 banyo bulunuyor. Daire ebeveyn yatak odasında erkek ve bayanlara özel, ayrı ayrı banyolar sunmaktadır. Ayrıca bu görkemli yatak odası, büyük gömme elbise dolabıyla dekore edilmiş durumda. Yedi teraslı kat, Dallas’ın muhteşem gökyüzü manzarasını izleme şansı sunuyor. Ayrıca lüks katın bir şarap mahzeni, bir yemek odası, asansörü ve en modern aletlerle donatılmış sanat harikası bir mutfağı var.

7 925 Lincoln Caddesinde Bulunan Bir Çatı Katı

Bulunduğu Yer: Denver, Kolorado
Liste Fiyatı: 4,9 Milyon Dolar

925 Lincoln Caddesinde Bulunan Bir Çatı KatıDenver’de 925 Lincoln Caddesi üzerinde bulunan bu çatı katı, sahiplerine yüksek yaşam standardı sunuyor. 2001 yılında inşa edilen bu lüks daire, 4,9 milyon dolarlık fiyatıyla satışa sunulan en pahalı çatı katlarından biridir. 2652 m2 alana inşa edilmiş bu lüks evde, dört yatak odası ve altı banyo bulunuyor. Ayrıca 4 süit yatak odasının yanında, iki mutfak, iki ofis ve bir de yemek odası var. Ek olarak dairenin zemini ve gömme dolapları ahşap Brezilya kaplamasından yapılmıştır. Altı lüks araba kapasiteli garaj ve sinema odası görenleri kıskandırmaya yetiyor. Bu çatı katı 15. katta bulunuyor. Katta, kullanıcılarının özel servis ve güvenlik hizmetlerinden yararlanabilmelerini sağlayan apartman görevlisi de mevcut. Katın terasından bakanlar tüm Denver şehrini ayakları altında görüyor.

6 2900 McKinnon Sokağı #3002 Numara

Bulunduğu Yer: Dallas, Teksas
Liste Fiyatı: 5 Milyon Dolar

2900 McKinnon Sokağı #3002 NumaraDallas – 2900 McKinnon caddesinde bulunan lüks bir çatı katı… Trulia Gayrimenkul tarafından 5 milyon dolar liste fiyatıyla satışa çıkarılmıştır. Bu satılık lüks çatı katı muhteşem Dallas manzarasını ayaklarınızın altına seren iki katlı bir yapıdır. 2005 yılında 17390 m2 alana inşa edilen evin 1538 m2 kullanılabilir lüks bir alanı vardır. Bu lüks evde her birinde banyo olan üç yatak odası ve ayrı olarak dört banyo bulunuyor. Pencereleri zeminden tavana kadar uzanacak şekilde dizayn edilmiş evin, özel dolaplarla dekore edilmiş bir de mutfağı mevcut. Terasında özel bir yüzme havuzu, spa, duş ve bir de lüks banyo var. Terasa çıkmanın kolay olabilmesi için tasarımcılar buraya bir de asansör kurmuşlar. Dallas’ın oldukça lüks ve pahalı bu dairesi, tam boyutlu bir sinema ekranı ve eğlenceli vakit geçirilecek terasıyla herkesin hayallerini süslüyor.

5 21 East Huron Street #4501 Numara

Bulunduğu Yer: Chicago, Illinois
Liste Fiyatı: 8,9 Milyon Dolar

21 East Huron Street #4501 NumaraChicago’da bulunan bu lüks çatı katının liste fiyatı 8,9 milyon dolardır. 1828 m2’lik geniş bir yaşam alanı sunan bu lüks çatı katı, 2005 yılında yapılmıştır. Üç yatak odası, üç büyük ve bir de mini banyosu vardır. Her biri 304 m2 olan iki terasın manzarası, kullanıcılarına 360 derecelik nefes kesen bir manzara sunmaktadır. Zemini egzotik ahşaptan, döşemeleri de nadir bulunan özel bir tekstil kumaştan yapılmıştır. Elektronik ve otomasyon sistemi bulunan bu lüks katta, 1500 şişelik şarap mahzeni davetlileri büyülemektedir. Çatı katının terasında bir de mini golf sahası bulunmaktadır. Lüks ve ihtişamın görünen yüzü olan bu katın bir de lüks bir araba garajı mevcuttur.

4 10800 Wilshire Bulvarı #2301 Numara

Bulunduğu Yer: Los Angeles, Kaliforniya
Liste Fiyatı: 12 Milyon Dolar

10800 Wilshire Bulvarı #2301 NumaraLos Angeles’ın en prestijli bulvarında bulunan bu çatı katı, tam 1975 m2 lüks bir kullanım alanına sahip. 2005 yılında tamamlanan bu çatı katı, 12 milyon dolarlık maliyetiyle dikkat çekiyor. Her köşesinden gösteriş taşan bu zarif çatı katında, her birinde banyo olan dört yatak odası ve bir de ortak kullanım alanı için tasarlanmış olan özel bir banyo bulunuyor. Nefes kesici okyanus manzarası sunan bu lüks çatı katı Wilshire sokaklarının en gözde mekânı konumunda. İki katlı bu rezidansın geniş balkonları vardır ve katın duvarları tamamen camdan yapılmıştır. İçinde bir spiral merdiven olan bu lüks ev, fiber optik avizelerle döşenmiştir. Lüks evin içerisinde, erkek ve bayan için ayrı ve özel tasarlanmış banyosu olan ebeveyn yatak odası da bulunuyor.

3 Icon South Beach’te Bulunan Bir Çatı Katı

Bulunduğu Yer: Miami, Florida
Listed Fiyatı: 19 Milyon Dolar

Icon South Beach’te Bulunan Bir Çatı KatıBu lüks çatı katı Icon South Beach’de inşa edilmiştir. 4652 m2 lüks kullanım alanıyla 19 milyon dolara satışa sunulmuştur. Olağanüstü Miami Körfezi manzarası sunan bu çatı katında dört yatak odası ve yedi banyo vardır. Bu lüks çatı katı çift katlı cam duvarlar, göz alıcı tasarım, mermerler ve çelik spiral merdivenlerle süslenmiştir. İç tasarımı Philippe Starck tarafından yapılan bu lüks çatı katının merdivenleri özel aydınlatıcılarla tamamlanmıştır. Yine Stark’ın tasarımı olan geniş mutfağında paslanmaz çelik dolaplar, ileri teknoloji mutfak aletleri bulunuyor. Düz ekran bir TV ünitesi kullanılan evin en göz alıcı özelliği ise kullanılan malzeme ve dekorasyonun ışık efektleriyle aydınlatılmasıdır.

2 535 West End Avenu’de Bulunan Bir Çatı Katı

Bulunduğu Yer: New York
Liste Fiyatı: 37,5 Milyon Dolar

535 West End Avenu’de Bulunan Bir Çatı Katı535 West End Avenue’nun elit bölgesinde bulunan bu lüks çatı katı, 37,5 milyon dolarlık değeriyle şu ana kadar Manhattan’da satılan 20 yüksek bütçeli dairenin en iyisi olarak düşünülüyor. Extell Development Başkanı Gary Barnett’a ait olan bu 3 katlı daire 4267 m2 lüks kullanım alanı içeriyor. Listenin ikinci “en pahalı çatı katı” olan bu daire savaş öncesi inşa edildiği için bazı deformasyonlara uğramıştır. Bugünse restorasyonla gerçeğine uygun hale getirilmiştir. 13 banyo ve 9 yatak odası bulunan bu ihtişamlı evin terası 731,5 m2’lik devasa bir alana sahiptir. Terasında açık bir mutfak ve göz alıcı bir şömine ortamını misafirlerine sunmaktadır.

1 Time Warner Binası’nda Bulunan Çatı Katı

Bulunduğu Yer: New York
Liste Fiyatı: 44,95 Milyon Dolar

Time Warner Binası’nda Bulunan Çatı KatıBu gördüğünüz çatı katı 44,95 milyon dolar değeriyle listenin ilk sırasında yer alıyor. New York Time Warner binasının 75. katında bulunan son derece lüks çatı katı adından övgüyle söz ettirerek gayrimenkul dünyasına damgasını vurdu. Herkesin imrenerek baktığı bu lüks çatı katı, Rus işadamı Vasili Anissimov’un kızı ve aynı zamanda kendisi de bir aktris olan Anna Anissimova’ya aittir.

Bu çatı katında dokuz yatak odası, altı büyük ve bir de mini banyo bulunuyor. Banyoların yapımında en üst kalite mermer malzeme kullanılmış. 1326 m2 konforlu kullanılabilir alanında, geniş bir sinema salonu, büyük bir süit yatak odası ve bir de ahşap panelli kütüphane bulunuyor. Anissimova’nın lüks çatı katının bir bölümü sinema salonu için tasarlanmıştır. Bu bölümde ayrıca iki de ultra lüks mutfak bulunmaktadır. Mutfaklar paslanmaz çelik aletlerle donatılmış ve mutfakta bulunan ahşap dolaplar ise mine çiçeği işlemeleriyle süslenmiştir.

Evin tamamında stereo ses sistemi kuruludur. Elektronik olarak pencere hareketlerini yöneten creston sistem evin bir diğer özelliğidir. Bu lüks çatı katının her odasında TV ve iPod yuvası bulunmakla birlikte, dokunmatik ekranla kontrol edilen görsel ve işitsel ses sistemi kurularak teknolojin bütün imkânlarından faydalanılması düşünülmüştür.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın