Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Ulysse Nardin Saati

Saat sektörünün en çekici isimlerinden olan Ulysse Nardin tasarım anlamında en güzel saatleri üretir. Listemizde en pahalı Ulysse Nardin saatler bulunuyor!
Dünyanın En Pahalı 10 Ulysse Nardin Saati
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her insan ebediyete intikal etmeden önce arkasında kendi ismiyle anılacak bir şeyler bırakmak ister. İsviçre’de yaşayan Ulysse isimli genç girişimcinin hayali de böyleydi. “Basit bir insan zamanını nasıl öldüreceğini, değerli bir kişi zamanını nasıl kazanacağını düşünürmüş.” Genç mucit bu sözün verdiği güçle, o tarihlerde şimdiki kadar kolay olmayacak bir işe kalkıştı. Tarih yaprakları 1846’yı gösterirken Ulysse Nardin, adı ve soyadıyla özdeşleşen ve bugün tüm dünya tarafından kabul gören saat markasının temellerini attı. İsviçre’nin küçük bir kasabasında başlayan öykü, bugün herkesimden insanın sahip olmak isteyeceği birbirinden gösterişli ürünlere dönüşmüştü…

Ulysse Nardin’in logosunda bulunan çapa şeklindeki işaret, firmanın denizci saatleriyle ön plana çıktığını gösterir. Hatta başlangıçta bu köklü kuruluş, sadece bu alan için tasarladığı ürünlerle ismini duyurmuştur. Markayı diğer modellerden bir adım öne çıkaransa, kendine has etkileyici tarzıdır. Hatta firmanın 1862 yılında Londra’daki sergide ödül alması, markanın buralara kadar uzanan meşakkatli yoluna ışık tutmuştur. Denizciler için üretilmiş saatlerinden bazıları piyasada hala popülerdir ve koleksiyonerlerin en çok aradığı parçalar içerisindedir. Bazı Ulysse Nardin saat modellerinin, 50 ülkenin deniz donanması tarafından kullanıldığı söylenmektedir. Bu marka dünyanın en pahalı 5 saati arasına girememiş olsa da kesinlikle en az onlar kadar değerlidir. Dilerseniz, baştan aşağıya bir asırdan fazla zamanın izlerini taşıyan bu markanın en pahalı 10 modeline birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı Ulysse Nardin saatleri:

10 Ulysse Nardin The Stranger

296.022 Türk Lirası

Ulysse Nardin The StrangerListemize 296 bin lira değerindeki bu gösterişli saat ile başlıyoruz. Bu model, gerçekten türünün tek örneğidir. Ürün, Frank Sinatra tarafından söylenen “Strangers in the Night” şarkısının melodisini çalan müzikal mekaniğine sahip saat koleksiyonunun bir parçasıdır. Diğer saatlerin aksine kurma kolu üst tarafta değildir. Stranger modelinde düğmenin içerisine yerleşik saati kurma, zamanı veya tarihi ayarlama gibi işlevlere sahip bir kurma kolu bulunmaktadır.

Bu parçanın 99 adet üretilmesi, fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu da özetliyor. Model, 45 milimetrelik çapı ile dikkat çekiyor. Stranger modelinde 18 ayar pembe altın kasa, 48 saatlik güç rezervi, roma rakamları ile gümüş bir kadran, birkaç silikon parça, kendinden kurmalı hareket mekanizması, 64 adet mücevher, timsah derisi bir kordon bulunmaktadır. Saatin 30 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu da ekleyelim.

DÜNYANIN EN GÖZDE SAAT MARKALARININ BİRBİRİNDEN LÜKS 6 MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

9 Ulysse Nardin Moonstruck

369.162 Türk Lirası

Ulysse Nardin MoonstruckListemizdeki diğer bir değerli saat olan Moonstruck modelinin değeri ise 251.397 Türk Lirası. Bu astronomik saat, ay fazları ile sınırlı sayıda bir üründür. Ancak bir önceki saatin aksine, bu modelden 500 adet üretilmiştir. Moonstruck, adından da anlaşılacağı gibi Güneş ve Ay’ın, Dünya ile ilişkili pozisyonlarının, ay fazlarının özetini sunar. Bu modelin çapı 46 milimetredir ve 18 ayar pembe altın kasaya, el ile boyanmış kadrana, timsah derisi kordona ve 100 metreye kadar suya dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

8 Ulysse Nardin Freak Diavolo

510.330 Türk Lirası

Ulysse Nardin Freak DiavoloListemizin 8. sırasında standart bir Freak modeli olmayan Freak Davolo yer alıyor. Üzerinde bulunan tourbillon ile oldukça kompleks bir saat olduğunu söyleyebiliriz. Bu model 18 ayar beyaz altın kasaya, 44.5 milimetrelik çap ve siyah deri bir kordona sahip. İşadamları için mükemmel bir hediye olabilir. Dönebilen ve saati kurmak için kullanılan beyaz altın çerçevesi, koyu gri renkte bir kadranı da bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca Freak Diavolo modelinin gümüş tonlarındaki kadranı, normal rakamlara ve hareket mekanizmasını görebileceğiniz transparan bir görünüme sahip. Bu saati bileğinizde görmek isterseniz, 356.576 Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekecektir.

7 Ulysse Nardin Safari Minute Repeater

959.514 Türk Lirası

Ulysse Nardin Safari Minute RepeaterYaklaşık 1 milyon liraya, Ulysse Nardin Safari Minute Repeater saatini satın alabilirsiniz. Bu inanılmaz saat, 3 boyutlu bir görünüm kazandıran 2 kadrana sahip. Timsahın ağzı ile yakaladığı bir balığı simgelemesi için kadranlar birbirlerinin üzerine aralıklarla monte edilmiştir. Ayrıca, aslan pençesini germek ve maymuna ulaşabilen bir dakika tekrarlayıcı mekanizma bulunmaktadır. Safari Minute Repeater 950 ayar platin kasaya, timsah derisi bir kordona ve 42 milimetrelik bir çapa sahip. Bu saat, 30 metrelik suya dayanıklılık özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır.

6 Ulysse Nardin Circus Minute Repeater

1.2 Milyon Türk Lirası

Ulysse Nardin Circus Minute RepeaterCircus Minute Repeater, Safari Minute Repeater modeli ile benzerdir; ancak değeri biraz daha yüksektir. 1.2 milyon lira değerindeki bu saatin, gerçek kadranı tamamen sirk sahnelerinin animasyonu ile süslenmiştir. 42 milimetre boyutundaki çapı ile Circus modeli, 18 ayar beyaz ya da sarı altından yapılmış kasaya, timsah derisi bir kordona ve 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliklerine sahip.

Bu modelin gerçekten oldukça görkemli bir saat olduğunu söylemeliyiz. Dakika tekrarlayıcı kolu aktif olduğunda, palyaçonun top oyununa müdahale etmeye başlar. Çeyreklik kısımlar bir kamçı ile eğitmen tarafından gösterilir ve bu durum kaplana ulaştığında meydana gelir. Kaplanın uzanan pençesi dakikaları gösterirken, ayı ise balerin önünde eğilir.

5 Ulysse Nardin Royal Ruby Tourbillon

1.3 Milyon Türk Lirası

Ulysse Nardin Royal Ruby TourbillonEn pahalı 5. Ulysse Nardin saati olan Royal Ruby modelinin değeri yaklaşık 1.3 milyon liradır. Görünüşe göre Royal Ruby, yeni bir konsept değildir. İsviçre saat firması zaten bu modelin mavi versiyonunu daha önce tasarlamıştı. Belki de Royal Blue modeli fazlasıyla erkeksiydi; fakat bu model kesinlikle bayanları etkileyeceğe benziyor.

Gösterişli model 41 milimetre çapında, saf 950 ayar platinden yapılmış bir kasaya, parlak kesin pırlantalar ile çevrelenmiş bir çerçeveye ve kadınsı görünüşünü tamamlayan timsah derisi parlak bir kordona sahip. Değerli taşların bulunduğu Royal Ruby’den yalnızca 99 adet üretilmiş. Bu saatin en önemli özelliğiyse 100 saatlik güç rezervi. Yakut ve parlak kesim pırlantalar ile süslenen Royal Ruby, kesinlikle lüks bir aksesuardır.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KOL SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Ullyse Nardin Trilogy Set

460 Bin Dolar

Ullyse Nardin Trilogy SetBelki bir tane değil; ancak 3 Ulysse Nardin saati sizleri memnun edecektir. Trilogy Limited Edition Set, Dr. Ludwig Oechslin ve Ulysse Nardin tarafından tasarlanan; Astrolabium, Planetarium ve Tellurium modellerinden oluşmaktadır. 3 saatin de kasası platinden yapılmıştır. Astrolabium ve Planetarium modellerin çapları 41.5 milimetreyken, Tellurium modelinin çapı 43 milimetre olarak bu iki tasarımdan biraz daha büyüktür.

Görkemli saatlerin enfes kadranları gümüş, gri ve metalik siyah renkler ile eşleşmiştir. Trilogy Saat Seti 99 adet üretildiği için sınırlı sayıda olup değeri 460 bin dolardır. Bu fiyata üç mükemmel saat almak oldukça kazançlı gibi görünüyor. Sahibi kutularını açtığı anda özel bir evren modeli manzarası ile karşılaşacak.

3 Ulysse Nardin Alexander the Great

1.5 Milyon Türk Lirası

Ulysse Nardin Alexander the GreatYunanistan’ın en güçlü kralı olan Büyük İskender ve onun düşmanları ile savaşını resmeden bu saat; 70 saatlik güç rezervine, 44 milimetrelik çapa ve 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliklerine sahip. Ayrıca bu saatte el yapımı pırlanta bir kadran, katlanabilir toka ile timsah derisi kordon, yansıtma önleyici safir kristal bir cam ve 18 ayar pembe ya da beyaz altından yapılmış kasa bulunmaktadır.

2 Ulysse Nardin Genghis Khan

2 Milyon Türk Lirası

Ulysse Nardin Genghis KhanBir önceki Alexander the Great modeline benzer olan bu saat, biraz daha yüksek fiyat ve dört farklı versiyon ile karşımıza çıkıyor. 780-81 modeli Cengiz Han temalı bu saatte, siyah akik bir kadran ve 18 ayar beyaz altından yapılmış bir kasa bulunuyor. Parlak kesim elmaslar ile bezenmiş bu saat, 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine sahip. 786-82 modeli ise siyah akik bir kadran ve el yapımı 18 ayar pembe altından oluşturulmuş. Bu modeller, bir saatten daha çok; sanat eseri yaratan Ulysse Nardin firmasının arkasındaki adam Rolf Schnyder’in dokunuşlarına sahiptir. Genghis Khan dakika tekrarlayıcı, otomasyon, tourbillon özellikleri ve Westminster melodi ile meydana gelen dünyanın ilk saatidir. Westminster melodisinin veya tekrarlayıcıların devreye girmesiyle, zaman figürleri birbirleri ile savaşmaya başlar.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Ulysse Nardin Royal Blue Tourbillon

3.2 Milyon Türk Lirası

Ulysse Nardin Royal Blue TourbillonListemizi Royal Blue Tourbillon koleksiyonuna ait oldukça değerli ve zarif bir saat ile tamamlıyoruz. 3.2 milyon lira değerindeki Royal Blue modeli, yaklaşık 33.8 karat ağırlığında toplamda 568 adet baget pırlantadan oluşuyor. Ortalama 16.79 karat 234 adet baget kesim lacivert safir de cabası. Bu saatin kurma kolu, 8 baget pırlanta ve 1 cabochron safir ile süslenmiştir. Platin çerçevesi, pırlantalar ve zamanı okumak için mavi safirlerden oluşmuştur. Ayrıca bu kol saati, 41 milimetre çapında olup 100 saatlik güç rezervine ve 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliklerine de sahip.

170 yıllık saat devlerinden Ulysse Nardin, sınırlı sayıda ve eşsiz tasarımları ile saat sektöründe oldukça fark yaratan bir firmadır. İsviçre’nin Le Locle kasabasında bu eşsiz modelleri yaratmaya devam etmektedir. Genellikle astronomik ya da eski efsanevi liderleri konu alan tasarımları markanın en pahalı modellerini oluşturduğunu hep birlikte gördük. Peki, bu aşık olunası saatlerden en çok hangileri görünüşleri ile sizi etkiledi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.