Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı ve Tuhaf Görünümlü Çizmeleri

Dünyanın En Pahalı ve Tuhaf Görünümlü Çizmeleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyayı daha da güzelleştiren sevgili kadınlar ve onların bitmek bilmez ayakkabı sevdaları. Evet, bugünkü yazımız, ne çeşit ayakkabı olursa olsun onlara şöyle bir göz atmadan duramayanlar için oldukça ilginç olacak bir yazı niteliği taşıyor. Nitekim, kadınların ne kadar değişik renkte ve çeşitte ayakkabısı olursa olsun, yine de onlar her zaman yeni bir model bulabilme yeteneğine sahip ayrıcalıklı yaratıklar olmuşlardır, değil mi? Örneğin siyah, deri, topuklu bir çizmesi olan bir kadın; bir hafta sonra yine siyah, deri, topuklu ama bu sefer altın tokaları da olan bir çizme alabilir. Arada ne fark olduğunu anlayamayan erkekler ise kadınların zaten var olan birçok davranışını çözümleyemediği gibi, bu tutkularına da bir anlam veremeyerek çaresiz onlara boyun eğerler.

Kim ne derse desin, ayakkabılar bazıları için gerçekten büyük bir zaaf olma durumuna gelmişlerdir. Günümüz piyasasında ise oldukça pahalı ve kaliteli ayakkabılara sahip olan markalar kendilerine sağlam birer yer yapmışlardır. Bugünkü yazımızda ise sizler için dünyanın en pahalı ve en tuhaf görünümlü çizmelerini inceleyeceğiz. Bu yazımızı okurken hem şaşırıp hem de eğleneceksiniz. Gelin, bu ilginç çizmeleri birlikte inceleyelim.

Dünyanın en pahalı ve tuhaf görünümlü çizmeleri sizlerle:

Diarough/UNI-Design&Vandervorst – Çizme

3.1 Milyon Dolar

Diarough/UNI-Design&Vandervorst - ÇizmeAntwerp asıllı iki şirket olan Diarough/UNI-Design ve A.F. Vandervorst’un birlikte çalışmasıyla ortaya çıkan ürün, dünyanın en pahalı çizmesi unvanını kazanmayı hak etmiştir. Oldukça ilginç bir görünüme sahip olan çizmeler, siyah renkli kaliteli deriden üretilmiştir. Ancak elbette bu çizmelerin dünyanın en pahalıları olmasında kullanılan derinin çok katkısı yok. İlginç ayakkabıların değerini arttıran şey ise çizmenin üretiminde kullanılan oldukça değerli taşlardır. Üzerinde tam 1.550 karat ağırlığında elmas bulunan çizmede ayrıca 33.883 adet doğal şampanya renginde gri ve pembe elmas kullanılmıştır.

Dünyanın en pahalı çizmesinin nitelikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Tüm bu değerli taşlara ek olarak çizmede bir de 4.783 gram altın kullanılmış. Bu özel ayakkabıların yapımında kullanılan elmasların seçimi ve işlenmesi ise oldukça uzun bir zaman almış. Tam 30.000 saatte Belgium’da üretilen botlar, ilk olarak Hong Kong’da sergilenmeye başlamış. Bu süre zarfında, Hong Kong’da bulunan birçok ünlü isim çizmeleri görme ve hatta deneme şansına sahip olmuş. 3.1 milyon dolar değerindeki çizmeleri deneyen ünlü isimlerden bazıları ise Yi Zhou, Belgium Kraliçesi Mathilde ve Kris Peeters’dır. Nihai olarak üzerinde binlerce değerli taş bulunan ve oldukça ilginç duran bu botları kim giymek ister bilmiyoruz, ancak dünyanın en pahalı ayakkabılarını alacak kişiye çizmelerin numarasının 39 olduğunu söylemeyi bir borç biliriz.

Bir sonraki mevsimin hazırlıklarına, önceden başlamak her zaman daha hesaplıdır. Fakat söz konusu bu çizmeyse, sanırım söylenen söz biraz havada kalıyor ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.