Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Kahveleri

Kahve sevmeyen çok az insan vardır. Dünyanın dört bir yanı, farklı türde olsa da kahve tüketir. Ancak aşağıdaki liste sadece zenginlere hitap ediyor!
Dünyanın En Pahalı Kahveleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kahve, diğer içeceklerden yatıştırıcı etkisi ile ayrılır. Özellikle enerji artışına ihtiyaç duyan her yaştan birey için oldukça popüler bir içecektir. Dünyada da birçok farklı ülkenin yaygın olarak ürettiği kahve türü mevcut. Çoğunun kendine has farklı tekniği var. Güney Amerika ülkeleri bu özel kültürün zirvesindedir.

Günümüzde ise kahve kalitesi, tat ve lezzeti açısından birçok farklı çeşide sahiptir. Ancak bu özellikler kahveleri birbirinden ayıran sadece birkaç kriter. Asıl ayrım için kahveleri tatmanız gerekecek bu da size binlerce dolara mal olabilir. Bir kahve tiryakisi ve sevdalısı iseniz, dünyanın en pahalı kahve türleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksinizdir. Eğer normal bir kahvenin bile pahalı olduğunu düşünüyorsanız, listemizdeki fiyatlara oldukça şaşıracağınızdan şüphem yok. Sizler için hazırladığımız listede dünyanın en pahalı kahve çeşitlerini bulacaksınız.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı 10 kahve çeşidi:

10 Hawaii Kona Kahve – Hawaii

34 Dolar

Hawaii Kona Kahve - HawaiiHavaii lüks plajları ile bilinir ama o bölgeyi özel kılan sadece eşsiz plajları değil. Hawaii Kona Kahve oldukça özel bir üretimdir. Kilosunu 34.00 dolara alabilmeniz mümkün. Kahve Mauna Loa ile Hualalai yamaçlarında özellikle Hawaii Adası’nın Güney ve Kuzey bölgelerinde yetiştirilir. Kahve ayrıca rahatlatıcı tadı ile bilinir.

9 Los Planes – Citala/El Salvador

40 Dolar

Los Planes - Citala/El SalvadorKilosu 40 dolar olan Los Planes, 2006 yılındaki özel bir yarışmada ikincilik kazandı. Bu kahve El Salvador’un kuzeybatısında Citala’da yetişir ve eşsiz narenciye lezzeti bilinir. Oldukça pahalı olan kahvenin mükemmel bir lezzet sunacağından şüpheniz olmasın.

8 Starbucks – Quadriginoctuple Frap

48 Dolar

Starbucks - Quadriginoctuple FrapStarbucks’ın tadı size sürpriz gelmeyebilir, ama yine de bu dünyanın en pahalı içecek listesine giremeyecek anlamına gelmez. Onu benzersiz kılan eşsiz çilek tadı ve kokusudur. Bu kahveyi tatmak için, bir bardak kahveye 48 dolar ödemeniz gerekiyor.

7 Fazenda Santa Ines – Minas Gerais/Brezilya

50 Dolar

Fazenda Santa Ines - Minas Gerais/BrezilyaKilo başına yaklaşık 50 dolar fiyatıyla Fazenda Santa Ines Kahve, kıyı bölgede yetişen ürünlerinden biridir. Bu kahve özellikle Brezilya Minas Geraiz’de, 100 yıldır aynı aile tarafından işleniyor. Fazenda Santa Ines Çiftlikleri’nde geleneksel tarzda yetiştirilen kahvenin müptelası oldukça fazla. Tadı ise otomatik çilek ve karamel karışımıdır.

6 Jamaika Mavi Dağ Kahvesi – Jamaika

52 Dolar

Jamaika Mavi Dağ Kahvesi - JamaikaDünyanın en iyi kahvelerinden biri arasında sayılan, Jamaika Mavi Dağı kahvesi 1.5 kilometre yükseklikte yetiştirilir. Bu eşsiz kahveyi tatmak için kilo başına 52 dolar ödemek zorunda kalacaksınız.

5 Siyah Fildişi Kahvesi

65 Dolar

Siyah Fildişi KahvesiBu kahve dünya çapında sınırlı sayıda bulunması nedeniyle fincan başına 65 dolardır. Siyah fildişi kahvenin çekirdekleri Kuzey Tayland’daki bir fil sığınağından geliyor, ancak gerçek kahve çekirdekleri fillerin dışkılarından elde ediliyor.

4 Saint Helena Kahve Şirketi – Saint Helena

79 Dolar

Saint Helena Kahve Şirketi - Saint HelenaBir fincanı 79 dolar olan kahveyi, Güney Atlantik Okyanusu’nda bulunan küçük bir adada bulabilirsiniz. Kahvenin gelişmesi 4 ay sürer ve bu özellik kahvenin diğerlerinden farklı olmasını sağlar.

3 Luwak Kahvesi – Endonezya

160 Dolar

Luwak Kahvesi - EndonezyaBu kahve Asya Palmiye türü olan özel bir kedinin dışkısından elde diliyor. Karışım olan bir fincan kahveye 80 dolar ödemek zorunda kalacaksınız. Son derece pahalı bir fiyat etiketiyle gelen kahve, üretimi nadir olduğundan dünyanın en iyi ve en pahalı 10 kahvesi arasında yer almayı hak ediyor.

2 Hacienda La Esmeralda – Boquete/Panama

350 Dolar

Hacienda La Esmeralda - Boquete/PanamaPanama tepenin üzerinde guava bitkilerin gölgesinde yetiştirilen Hacienda La Esmeralda için 350 dolar ödemeniz gerekebilir. Dünyanın her yerinden insanlar eşsiz tadı nedeniyle bu kahveye hayrandır.

1 El Injerto Kahve – Guatemala

500 Dolar

El Injerto Kahve - GuatemalaBir kilosu 500 dolar olan Finca El Injerto, kuşkusuz dünyanın en pahalı kahvesidir. Bu kahveyi eşsiz yapan ise çekirdeklerinin yıkanmasından sonra kalitesini artırmak için 2 kez öğütülmesinden kaynaklanıyor.

Yorucu bir günün ardından içeceğiniz bir fincan kahvenin size sağlayacağı rahatlık hiçbir şeyle kıyaslanmaz. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır, listemizdeki kahveler sanırım bu süreyi biraz daha arttırır, siz ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.