Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

“Bel Air” Dünyanın En Lüks Evi Olabilecek mi?

Henüz inşası devam eden Bel Air isimli malikane, tamamlandığı zaman dünyanın en lüks evi olma unvanına aday bulunuyor. İşte bu malikanenin muazzam özellikleri.
“Bel Air” Dünyanın En Lüks Evi Olabilecek mi?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İçerisinde yaşadığımız evler bizler için her zaman sıcak birer yuva olmuşlardır, değil mi? Elbette evsiz kalmak bir insanın başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Peki, bizim yaşam alanlarımız olan evler sizce ne kadar büyüklükte olmalı? Ya da standart ölçülere sahip bir evde çok rahat bir şekilde yaşanabiliyor mu? Cevabınız evet yaşanabiliyor olsa da hepimizin gözü yine de ultra lüks malikanelerde. İki katlı gösterişli villalarda veya denize sıfır harika yalılarda takılıp kalıyor, yanılıyor muyum?

Peki, bir ev satın almak için en fazla ne kadar para ödenebilir, hiç düşündünüz mü? Ya da dünyanın en pahalı evinin fiyatı en fazla ne kadar pahalı olabilir? Lüks hayatın bize sunduğu hediyelerin maliyetine bakıldığında aslında az çok tahmin de etmiş olabilirsiniz. Ama iddia ediyorum bu fiyat tahmininizin de çok ötesinde. Teknolojide ki gelişmeler, akıl almaz olanaklar sunuyor insanoğluna. Bu imkanlardan biri de özellikleriyle dikkat çeken Bel Air konağı. Bu evi hem cinslerinden farklı yapan özellikleri merak etmiş olmalısınız sanırım. Dilerseniz sizleri daha fazla merakta bırakmadan bu müthiş evin özelliklerine göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en lüks evi olma özelliğine aday Bel Air:

Bel Air

500 Milyon Dolar

Bel AirBir film yapımcısı ve konut yatırımcısı olan Nile Niami’nin inşa ettiği ev, çok yakında dünyanın en lüks evi unvanıyla anılabilir. Nitekim henüz inşaatı devam eden evin değeri 500 milyon dolar olarak belirlendi. Paul McClean tarafından tasarlanmış olan evin tamamlanması için, daha yirmi ay kadar bir zamana ihtiyaç olduğu söyleniyor.

Evin konumuna gelecek olursak, Pasifik Okyanusu’nu 360 derece açıyla görebilen ev aynı zamanda Beverly Hills’in, Los Angeles’ın ve San Fernondo Vadisi’nin de muhteşem manzaralarına tanıklık ediyor. Ayrıca yaklaşık olarak 7.000 metrekarelik bir alanda inşa edilen esas evin etrafında 9.000 metrekare civarında olan alanlarıyla da 3 küçük ev daha bulunuyor. Bunlara ek olarak Bel Air projesinde 30 araba garajı, 45 koltuklu bir sinema salonu, 4 yüzme havuzu ve yaklaşık 2000 metrekare büyüklüğünde yemyeşil bir halı saha bulunuyor. Elbette, dünyanın en lüks evi olabilecek bir yapının içerisinde bulunanlar bunlarla bitmiyor. Ayrıca Monako tarzında kişisel bir gece kulübü ve üç tarafı da su dolu tankların içerisinde yüzen rengarenk balıklarla donatılmış özel bir oda bulunuyor.

Bel Air İnşaatıBu inanılmaz projede, aklınıza gelebilecek her çeşit aktivite merkezine de yer verilmiş. Adeta bambaşka bir dünya olan Bel Air projesi eğer başarıyla tamamlanırsa, gerçekten dünyanın en lüks evi olarak anılabilecek bir malikane olacak. Şimdiye kadar bildiğimiz dünyanın en pahalı evlerini ise kısaca hatırlarsak; Mumbai’de bulunan Antilia 1 milyar dolar, Fransız Rivierası’nda bulunan 425 milyon dolarlık bir gayrimenkul, Monako’daki 400 milyon dolarlık çatı katı ve Londra’da bulunan 365 milyon dolarlık fiyatıyla bir malikane dünyanın en pahalı evleri unvanını kazanmışlardı.

Bakalım, bu oldukça etkileyici olan yapı da dünyanın en lüks evi olarak anılabilecek mi? Ne dersiniz, sizce Bel Air evi 500 milyon dolarlık fiyatıyla kendisine gerçekten bir alıcı bulabilir mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.