Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nefes Kesen Yapılarıyla Dünyanın En Güzel Yüzen Evleri

1900'lü yıllardan bu yana var olan yüzen evler her geçen gün daha konforlu ve büyüleyici şekillerde yapılıyor. Bunların en güzel olanlarını bir araya getirdik.
Nefes Kesen Yapılarıyla Dünyanın En Güzel Yüzen Evleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Okyanuslar, göller ve nehirler ile dünyanın bütün güzelliklerine ulaşabilmenizi sağlayacak olan dünyanın en lüks yüzen evleri, 1900’lü yılların başlarından itibaren dünyanın çeşitli güzergahlarına konumlandırılmıştır. Bu yüzen evler, bölgeyi ziyaret eden turistlere, deniz aşıklarına ve eşsiz bir tatil keyfi yaşamak isteyen bireylere ev sahipliği yapıyorlar.

Zamanla mimari, teknoloji ve hayal gücü de geliştikçe, bu olağanüstü tasarımlar, Dubai adalarındaki yüzen lüks villa projesi gibi gelecekten gelen yapılara dönüştüler. Denizler üzerinde şaşırtıcı bir yaşam deneyimine ulaşmanızı sağlayan bu yüzen evler, günümüzde çok daha popüler ve lüks hale gelmeye başladılar.

İşte bu nedenle bizler de günümüz mimarisiyle oluşturulan lüks ve farklı tasarım ürünü olan bu yüzen evlerin en güzellerinden oluşan bir listeyi sizler için derledik. Dünyanın dört bir yanında, hayranlık uyandıran tasarımlarıyla sahiplerini ve misafirlerini bekleyen bu yüzen evlerin özelliklerini birlikte incelemeye ne dersiniz?

İşte huzurlarınızda dünyanın en güzel yüzen evleri.

7 Ar-che – Almanya

Ar-che - AlmanyaAlman mimarlık firması, Steeltec 37 tarafından Almanya’nın Lusatian Göller Bölgesi’ne konumlandırılmış bu büyüleyici ev, keyifli bir tasarıma sahip. Adeta rüzgar ile şişmiş bir yelkeni andıran kıvrımlı tavanıyla, yansıtma önleyici sürgülü camlarıyla, sert ve dayanıklı materyalleriyle, alüminyum dış mekanı ve eşsiz göl manzarasıyla ruhunuzu okşayacak türden bir yapıdır.

6 Exbury Egg – İngiltere

Exbury Egg - İngiltereİngiltere’nin Hampshire kontluğundaki Beaulieu Nehri üzerine konumlandırılmış Exbury Egg adındaki bu yapı, bir evden daha çok başka her şeye benzemesine rağmen, yüzebilme özelliğine sahip sevimli bir mühendislik ürünüdür. SPUD grubu, PAD stüdyosu ve sanatçı Stephen Turner işbirliği sonucunda ortaya çıkan ve kendi kendini idame ettirebilen bu güzellik yumurtaya benzer yapısıyla da huzurlu ve keyifli bir yaşam deneyimi sunuyor.

5 ParkArk – Hollanda

ParkArk - HollandaParkArk, Rotterdam merkezli bir firma olan BYTR mimarlık şirketinin bir eseridir. Birçok yüzen evin aksine keşfetmeye teşvik eden bu yapı, özellikle de aileler için kusursuz bir mekandır. ParkArk yapısının sahipleri daha önceleri çelik bir gemide yaşıyorlardı. Ancak modern estetik ürünleriyle donatılmış bir eve sahip olmak istediler. Düşük dış cephesiyle neredeyse su ile birleşik bir görünüme kavuşan ParkArk, devasa cam bölmesiyle de güneş ışınlarından yararlanarak, evin içerisinde doğal ışığın süzülmesini sağlıyor.

4 Port X – Çek Cumhuriyeti

Port X - Çek CumhuriyetiZarif ve modern bir yapı olan Port X, “C” harfi şeklindeki tasarımıyla, zemini, çatısı, arka duvar yapısı ve cam kaplamalarıyla Prag şehrindeki, Vltava Gölü’nün güzeller güzeli manzarasını gözler önüne seriyor. Şık ve modern tasarımına ek olarak Roma mimarisinden de esintiler taşıyan bu etkileyici evde, üç kişi 235 dolara, bir kişi ise gecelik 193 dolara konaklayabiliyor.

3 Traumfanger – Almanya

Traumfanger - AlmanyaBu görkemli yüzen evin arkasındaki beyin, Hamburg merkezli Rost Niderehe firmasıdır. Rost Niderehe imzalı bu modern yapı, ahşaptan oluşturulmuş muhteşem dış cephesi, açık arka güvertesi, özel yatak odası ve banyosuyla misafirlerine huzurlu ve konforlu bir yaşam imkanı sunuyor. 2011 yılında inşası tamamlanan Hamburg, Eilbek Kanalı’ndaki bu yüzen ev, tasarımcılarının birçok ödül kazanmasına ön ayak olmuştur.

2 Floatwing – Portekiz

Floatwing - PortekizFloatwing olarak bilinen bu güzel yüzen ev, Portekiz’deki Coimbra Üniversitesi’ne bağlı bir grup tarafından yapıldı. O zamandan beri bir marka olmayı başaran Friday adındaki bu grup, birçok başarılı projenin de arkasındaki isim olarak görevlerine devam ediyorlar. Kişisel denizaltılar, prefabrik yüzen evler ve ısmarlama yüzen evler gibi eşsiz yapılarla karşımıza gelen bu grubun en güzel örneği, güneş enerjili motor ile donatılan Floatwing evidir.

1 Fennell Residence – ABD

Fennell Residence - ABDİlk bakışta, ünlü tasarımcı Robert Harvey Oshatz’ın benzersiz dokunuşlarını fark edebileceğiniz bu güzellik, Oregon, Portland’daki Willamette Gölü üzerine yerleştirilmiş. Oldukça kullanışlı bir yapı olan Fennell Residence, sıcak ve rahat bir iç mekanın yanı sıra yapıştırma tabakalı ahşap kirişlerle de donatılmıştır. Oturma ve yemek odalarında göl ile yüz yüze gelebileceğiniz bu güzeller güzeli yüzen evin pahalı cam pencerelerinden güneşin doğuşuna ve batışına şahitlik edebilirsiniz.

Dünyanın çeşitli güzellikleri üzerine konumlandırılmış bu etkileyici yüzen evler, yaklaşık olarak 115 yıldır varlıklarını sürdüren yapılar olmalarına rağmen, günümüzde çok daha modern ve lüks yapılara bürünerek oldukça tercih edilen gayrimenkuller ve konaklama tesisleri olarak özellikle de denizleri tutkuları haline getirmiş bireylerin hayallerini süslüyorlar. Peki, birlikte incelemiş olduğumuz dünyanın en güzel yüzen evlerinden en çok hangileri sizleri büyülemeyi başardı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.