Dünya Liderlerinin Makyaj ve Bakım Masrafları Ne Kadar?

Sürekli dünya gündeminde yer alan liderleri hemen hepimiz biliyoruz. Peki, şık ve gösterişli olmak için kişisel bakımlarına ne kadar para harcadıklarını biliyor musunuz?

Dünya liderlerini hemen her gün gündemde görüyoruz. Sürekli göz önünde oldukları için elbette kişisel bakımlarına da özen göstermek zorunda kalıyorlar. Peki, dünya liderleri makyaj ve kişisel bakımları için ne kadar para harcıyorlar? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Onlar sadece takım elbise giyip tüm dünyaya seslenmiyorlar. Yoğun tempo içinde gecesini gündüzüne katan dünya liderleri daha dinç görünmek için kendilerine bakım yaptırıyorlar. Saç, makyaj derken kişisel bakımlarına özen gösteriyor. Bunları yaparken de fazlasıyla para harcıyorlar. Bu galerim de sizlere ünlü politikacıların saç, makyaj ve kişisel bakımlarına ne kadar masraf yaptıklarını göstereceğim. Listede erkek liderler yer alıyor. Genelde kadın liderler daha çok para harcıyorlar derler ama sanırım bu açıklama biraz yanlış.

Manşetlerden düşmeyen en zengin politikacıları elbette kişisel bakımları içinde fazlasıyla para harcıyorlar. Sonuçta dünya gündeminde sürekli yer almak kolay değil. Sıkı çalışmalar, yapılacak planlar derken zaman su gibi akıp geçiyor. Sinir, stres, yoğun iş temposu bunlar insanı gerçekten yoran ve yıpratan şeyler. Bu nedenle ünlü politikacılarda kendilerini iyi hissetmek ve yüzlerindeki kusurlarını kapatmak için biraz bakım yaptırıyor. Sonuçta tüm dünya onları tanıyor ve biliyorlar. Sürekli kameraların önünde olduklarından dolayı bize göre de bakım yaptırmaları çok normal. Sanırım bizlerde ünlü bir politikacı olsak onların yaptıklarını yapardık.

Dünya gündemini sarsan ünlü politikacıların saç ve makyaj masraflarından biraz söz etmek istiyorum sizlere. Hazırladığım bu listede beni en çok şaşırtan eski ABD başkanı Barack Obama oldu. Obama neredeyse kişisel bakımı için para harcamıyor bile diyebiliriz. Makyaj yaptırmayı sevmediği için sadece özel toplantılarda pudra gibi ufak çaplı makyaj malzemelerini kullanıyormuş. Ancak Rusya devlet başkanı Vladimir Putin için bu söz konusu bile değil. Putin, kişisel bakımına fazlasıyla özen gösteriyor. Bunun için birkaç tane botoks gibi küçük estetik operasyonlarda geçirmiş. Biraz diğer ünlü politikacılarında yaptıkları kişisel bakım masraflarını göreceksiniz.

Evet, şimdi gelin hep birlikte dünya liderlerinin saç ve makyaj masraflarını inceleyelim.

ABD başkanı Donald Trump’ın sarı saçlarını hepimiz biliyoruz. Çoğu kişi peruk kullanıyor dese de Trump’ın saçları tamamen doğal sadece kabartıttırıyor. Bazen saçı cansız ve rengi de çok soluk görünüyor. Acaba Trump eşine ya da kızına mı saçını boyattırıyor bilemiyoruz doğrusu.
1

1977 doğumlu olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kişisel bakımına harcadığı aylık tutar 26 bin Euro.
2

Eski ABD başkanı Barack Obama çok fazla makyaj malzemesi kullanmamaktadır. Özel toplantılarında sadece fondöten, allık ve pudra gibi ürünleri kullanıyor.
3

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin sadece makyaj yaptırmakla yetinmiyor yüzüne birçok estetik operasyonda yaptırıyor. Gözaltı torbaları ve kırışıklıkları için de birçok cilt bakımı yaptırıyor.
4

Eski Fransa Cumhurbaşkanı olan Nicolas Sarkozy sadece yüz bakımı için yaptırdığı masrafı 8 bin Euro. 2007 yılı seçim kampanyasında harcadığı tutar ise 34 bin Euro.
5

Kanada’nın 23. başkanı Justin Trudeau, saç ve yüz bakımı çok fazla para harcamıyor. Saç kesimi için sadece 32 dolar harcıyor.
6

İngiltere’nin eski başkanı David Cameron’un kuaförü saç yıkama, kesme ve kurutma işleminden sadece 9 Pound alıyordu.
7

Eski ABD başkanı Bill Clinton, dış görüşüne özen gösterdiği gibi cilt bakımına da çok düşkün. Saç kesimi için sadece 200 dolar harcıyor.
8

Eski İngiltere başbakanı Tony Blair, basın toplantıları için makyajına çok fazla para harcadığı biliniyor. Blair, ortalama bir İngiliz kadınına göre kozmetiğe 2 katı kadar para harcıyor.
9

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, şampuanına yaptığı harcama uzun süre gündem de kalmıştı. Hollande’nin aylık kuaför masrafı 10 bin Euro. Makyajına harcadığı aylık tutar ise 6 bin Euro.
10Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı