Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanmak

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanmak
Son Güncelleme: 
Yorum

Biliyorsunuz, insanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan yeni iş kolları ve yeni sektörler bazıları için bir kurtarıcı olurken; bazıları için de bir ekmek kapısı oluyor. Örneğin, yıllar önce yaşam koçluğu yaparak para kazanan insanlar yoktu. Evet, birbirlerinin derdini dinleyen insanlar vardı belki; ama bu durum günümüzdeki gibi bir para kazanma yöntemi olarak kullanılmıyordu. Bu duruma verilebilecek o kadar çok örnek var ki… Eskiden insanların akıllarına dahi gelmeyen işler, bugün popüler sektörlerin doğmasını sağladı. İşte bugün bahsedeceğimiz düğün organizatörlüğü işi de kesinlikle bunlardan bir tanesi. Hem de en eğlenceli ve en kazançlı olanlarından!

Evet, hayatımızdaki hemen her şeyin bir başkalaşıma uğradığı konusunda hepimiz hemfikiriz. İnsanların evlilikleri de bu başkalaşımdan nasibini alanlar arasında. Evlilik, yüzyıllar öncesinden günümüze gelene kadar birçok farklı şekil alsa da bu kavram temel olarak iki kişinin hayatını birleştirmesi ve bir aile kurmak için ilk adımın atılması olarak tanımlanabilir. Tabii bu her topluma, kültüre, dine, ırka göre değişiklik göstermektedir. Bunun en basit örneği; ülkemizde Ege’de yapılan düğünlerin başka, Doğu Anadolu’dakilerin başka, Karadeniz’dekilerin başka olmasıdır. Sonuçta bu durumda yöreye ait olan örf ve adetler etkili olmaktadır. Ama düğünlerin herkes için ortak bir noktası vardır ki o da bugünkü para kazanma yöntemimizin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Peki, nedir bu kesişme noktası?

İlginizi Çekebilir:
Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak

Bu sorunun cevabı, dünya üzerindeki tüm insanların düğünlerine olan mükemmeliyetçi yaklaşımıdır. Ki bu gayet olağan bir istek ve tutumdur. İnsan, hayatının kararını vereceği anı ya da hayatındaki dönüm noktasını kusursuz bir biçimde yaşamak istemektedir. Sonuçta bir ömür sürecek birlikteliğe imza atıyorsunuz. Gerçi günümüzde yapılan evliliklerin hepsi bir ömür sürmüyor; ama neyse, bu başka bir konu! Evliliğiniz bir ömür boyu sürmeyecek olsa bile kimse bunu bilerek o kutsal deftere imza atmıyor neticede. Hayaller ve umutlarla dolu iki insan, hayatlarının belki de en mutlu günlerini dillere destan bir törenle taçlandırmak istiyor ve bunu planlı bir şekilde yapanlar hiçbir hayal kırıklığı yaşamadan, düşlerindeki gibi evlenmiş oluyor.

İşte insanların bu istekleri ve arzuları, günümüzün popüler işlerinden biri olan düğün organizatörlüğü işinin ortaya çıkmasını sağladı. Söz popüler işlere, gözde para kazanma yöntemlerine geldiği zaman ne olduğunu artık siz de biliyorsunuz sanırım! Tabii ki konuya dahil oluyoruz. Evet, anladığınız üzere bugün sizlere düğün organizatörlüğü yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detayları aktaracağım. Pek çok kişinin ekmek yediği bu yöntemi incelemeye hemen başlamalıyım derim. Çünkü biliyorsunuz, biz ne vakit ne de nakit harcama taraftarıyız!

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Renkli süslemelerle donatılmış masalar, sandalyeler, çiçekler, şamdanlar, fonda düğün sahiplerinin tarzını yansıtan hoş bir müzik, etrafta misafirleri karşılayan güler yüzlü hostesler… Ve işte hayali kurulan bir düğün daha hayata geçti. Tabii planlı bir organizasyon ve tecrübeli bir ekip sayesinde! Çünkü ancak her ayrıntı ince ince düşünüldüğü zaman insanlar hayatlarının en özel gününü olmasını istedikleri gibi yaşayabiliyorlar. Tabi tüm bu ayrıntılarla gelin ve damat adaylarının uğraşmasını beklemek saçmalık olur. Zaten büyük güne çok az bir zaman kalmışken, insanlar bu ayrıntılarla zaman mı harcasınlar ama değil mi? Eee o zaman gelin yapmazsa, damat yapmazsa kim yapacak bu düğün organizasyonunu? Tabii ki günümüzün en eğlenceli ve en kazançlı işlerinden biriyle uğraşan düğün organizatörleri.

Evet, günümüzde düğünler eski zamanlardaki gibi birkaç çalgıcı, masalar sandalyeler, gelin, damat, konuklar, bir de nikah memurundan ibaret değil. Renkli konseptler, ses, aydınlatma sistemleri, isteğe göre tasarlanmış masa, sandalyeler, DJ hizmeti, havai fişekler, konuklara verilecek hediyeler, özenle hazırlanmış davetiyeler gibi pek çok ayrıntı var. İşte bu noktada da düğün organizatörlerine ihtiyaç duyuluyor. Gelin çiçeğinden tutun da gelin arabasına, davetiye listesinden müzik seçimine kadar birçok noktada devreye giren organizatörler, kusursuz bir düğün yapmak isteyen kişiler için mutlak ihtiyaçtır.

Örneğin; sizin isteklerinizi yeterince anlayan bir düğün organizatörüyle çalışırsanız, araba kiralamadan tutun da konuklara ikram edilecek nikah şekeri ve kına paketi hazırlığına, gelin aksesuarlarından müzisyen seçimine kadar hemen her ayrıntıda içiniz rahat bir biçimde düğününüzü yapmış olursunuz. İlaveten; bu iş için özel bir eğitim olmaması, düğün hazırlıklarının eğlenceli işlemlerden oluşması, insanların yüzünü güldürecek bir iş yapılması, düşük sermayeli işler arasına girmesi nedeniyle düğün organizatörlüğünü pek çok kişi için cazip görünmekte. Kim bilir belki siz de bundan sonraki para kazanma yönteminiz olarak düğün organizatörlüğünü kullananlar arasına gireceksiniz. Görmeden bilemezsiniz değil mi? İsterseniz bu işi kimler yapabilir sorusunu cevaplayalım ve konu hakkında daha çok fikir edinmenizi sağlayalım.

Kimler Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Düğün Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanabilir?Öncelikle bu işin herhangi özel bir eğitimi olmadığını ve isteyen herkes tarafından yapılabileceğini söyleyeyim. Ama tabii ki her işte olduğu gibi bunda da sahip olmanız gereken belli başlı nitelikler bulunmaktadır. Bunların en belirgini, organize etme işinde ne kadar yetenekli olduğunuzdur. Örneğin; insanlar sizden organize etme işlerinde yardım istiyorlar mı? Bu bir arkadaşınızın çocuğunun doğum günü ya da kardeşinizin evlilik yıldönümü olabilir. Yani bir şeyi planlama işinde ne kadar yetenekli olduğunuza böylelikle karar verebilirsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını ne kadar iyi anlıyor, onların aslında yapmak istedikleri ile söyledikleri arasındaki farkı ne kadar ayırt edebiliyorsunuz?

Bu kriter, düğün organizatörlüğü işinde gerçekten çok önemlidir. Çünkü evlilik arifesinde olan kişiler genellikle ne istediklerini tam olarak ifade edemez. Bu yaklaşan günün heyecanından ya da birden fazla şeye duyulan istekten kaynaklıyor olabilir. Ama siz onların gerçekte ne istediklerini çözümleyebilecek yetenekte olmalı ve insanların asıl duygularını ifade etmelerini sağlamalısınız. Örneğin; çift aynı anda hem renkli bir konsept hem de bembeyaz bir konsept istiyor olabilir. Ya da gelinle damat arasında fikir ayrılığı olabilir. Siz hep arayı bulacak, fikir ayrılıklarını çözümleyecek, istenileni hayata geçireceksiniz. Tıpkı elinde sihirli değneğiyle hayalleri gerçekleştiren bir peri gibi!

Yani yukarıda dediğim özelliklere sahipseniz, bu iş için gereken öncelikli koşulu taşıyorsunuz demektir. Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizatörlüğünün düşük sermeyeli işler arasında olması, pek çok girişimcinin ağzını sulandırsa da bu işte birçok ayrıntıyla uğraşmanız gerekecektir. Ayrıca işinize ne kadar çok yatırım yaparsanız, aynı oranda kazanç elde edeceğinizi de bilmelisiniz. Mesela, ilk etapta küçük bir ofis tutarak düğün organizatörlüğü işine başlayabilirsiniz; ama bu, müşterilerinizin gözünde yetersiz görünmenize neden olabilir.

Düşünsenize; kendi ofisini bile organize edememiş bir kişi, koca bir düğünü organize etme işinin altından nasıl kalkabilir ki? Ama şöyle ferah bir ofis tutarsanız, bu alanda iş yapabilecek güler yüzlü çalışanları işe alırsanız ve mekanınızın müşterilere güven verecek bir yer olmasını sağlarsanız, başarılı olma ihtimaliniz de artacaktır. Mesela, ofisinizde müşterilere örnek olarak gösterebileceğiniz konseptlere yer vermeniz hem daha güvenilir olmanızı sağlayacak hem de alanınızda deneyimli olduğunuz izlenimi uyandıracaktır. Renkli çiçekler, süslemeler, gelin aksesuarları, nikah şekeri, kına paketi örnekleri, düğünlerde çalınan müzik listeleri, masa sandalye örnekleri gibi…

Düğün organizatörlüğü işinde dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise başarılı olmak isteyen kişilerin araştırma için yeterince zaman ayırması. Demek istediğim hem işe başlamadan önce hem de bu işi yapmaya devam ederken sürekli araştırma halinde olmalısınız. Dünyada yankı uyandıran düğün konseptlerini incelemeli, trend olan ürünleri araştırmalı ve piyasadaki organizatörlerin nasıl çalıştığını iyi bilmelisiniz. Kısacası işinizle ilgili her şeye karşı gözünüzü sürekli açık tutmalısınız. Öte yandan, organizatörlük işinde birlikte çalışacağınız çözüm ortaklarınızın olacağını da biliyorsunuz ve müşterilerinizin gözündeki değerinizi büyütmek için çözüm ortaklarınızın güvenilir firmalar olmasına ve kaliteli hizmet vermesine dikkat etmelisiniz. Çünkü onların yapacağı bir hata, doğal olarak size mal edilecek ve kalitenizin sorgulanmasına neden olacaktır. Bu nedenle birlikte çalışacağınız oto kiralama şirketleri, gelinlik aksesuarı, nikah şekeri kına paketi işiyle uğraşanları ve bu gibi çözüm ortaklarınızı seçerken işini iyi yapan kişileri seçtiğinizden emin olmalısınız. Sonuçta detaylı bir araştırma, iyi iletişim, planlı bir çalışma ve yeterli istek ile düğün organizatörlüğü işini yapmak isteyen herkes yapabilir. Yeter ki doğru adımları atmayı bilin.

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Düğün Organizatörlüğü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Az önce konuştuğumuz detayları uyguladıktan sonra reklam işinize de ağırlık verdiyseniz, bundan sonra cebinize girecek paralarının gelmesini bekleyebilirsiniz. Çünkü düğün organizatörlüğünün piyasadaki birçok işe göre epey kazançlı olduğunu biliyoruz. Sonuçta organizasyon işi kurmak kolaydır. Yeter ki işiniz için emek harcamayı bilin.

İnsanların isteklerini öğrenin ve müşteri portfolyonuzu genişletmek için farklı çalışmalar yapın. Piyasadan sürekli haberdar olun, işinizi sevin, araştırma yapın ve insanların rüya düğünlerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olun. Emin olun gerisi kendiliğinden gelecektir. Bu işten ilk birkaç ay boyunca çok fazla para kazanamasanız bile, hizmetinizin kalitesini bir kez kanıtladığınızda, dünya evine girmek için sizden yardım isteyen pek çok kişi olacağından hiç kuşkunuz olmasın…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu