Dolar (%0.06) 13.537
Euro (%0.12) 15.3353
Sterlin (%0.08) 18.4117
Ons (%-0.18) 1810.63
Gram (%-0.20) 787.88
Çeyrek (%-0.20) 1288.18
THYAO (%-4.95) 26,88
ASELS (%-5.86) 22,80
PETKM (%-9.15) 8,74
EUR/USD (%0.07) 1.13248
USD/JPY (%-0.01) 114.61
EUR/GBP (%0.02) 0.8329
Petrol (%1.31) 85.94
Gümüş (%-0.10) 23.468
Bitcoin (%0.61) 42317.35
Ethereum (%-0.87) 3155.62
Bist100 (%-5.08) 1,979.83

Dubai’nin Yatırım İçin Cennet Olduğunu Kanıtlayan 11 Sebep

Dubai’nin Yatırım İçin Cennet Olduğunu Kanıtlayan 11 Sebep
29 Ağustos 2015 | 17:53 Son Güncelleme: 10.04.2017 / 14:30:42
Yorum

Dünyanın en yüksek binası unvanını taşıyan Burç Halife’nin şehri. Son zamanlarda herkesin dilinde olan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden birisidir. İnanması zor ama daha düne kadar bu şehir bir kasabaydı. 1969 yılında bulunan petrol, Dubai’nin çölleşen kaderini değiştirdi. Dünyanın en zengin şeyhleri, kendilerine milyon dolarlar kazandıran kente kayıtsız kalmayarak burayı turizm, alışveriş ve ticaret şehri haline getirdi. Şimdilerde birçok zengin buraya yatırım yapmak için sırada bekliyor.

Evet, zamanında kimsenin adını bilmediği bu topraklarda, şimdi çağın ötesinde bir şehir yükseliyor. Öyle ki buradan kaçarak uzaklaşanlar, şimdi bir gece geçirebilmek için neredeyse servet ödüyor. Tabi ki dünyanın belli başlı zenginleri de bu durumun farkında. Sahip oldukları serveti arttırabilmek için buraya yatırım yapabilmenin hayalini kuruyorlar. Yeryüzünde binlerce yatırım yapacak alan varken neden mi Dubai? Aslında cevabını sizlerinde bildiği bu konuyu bir de bizden dinlemenizi istedik. Bakalım dünyanın en zengin şehirlerinden olan Dubai’yi diğer yerlerden özel kılan nedenler neymiş.

Dubai ile ilgili bu yazılarımıza da göz atmanızı öneririm;

İşte karşınızda yatırım için Dubai’yi seçmenizi gerektirecek 11 neden:

Dubai’nin Jeostratejik Konumu

Dubai’nin Jeostratejik KonumuDoğu ile Batı arasında bir köprü görevi gören Dubai, Basra Körfezi’nin güneydoğu kıyılarında bulunmaktadır. Eski bir ticaret yolu üzerinde bulunan ve hala önemini koruyan konumuyla doğal bir uğrak noktası olan Dubai, bu yüzden ticarette çok gelişmiştir. Ayrıca sahip olduğu iklimi Dubai’yi doğal bir tatil cennetine dönüştürmüştür. Bu özelliğinin avantajlarını çok iyi kullanan Dubai en popüler turizm sahalarından biri haline gelmiştir.

Dubai’nin Gelişmiş Altyapısı

Dubai’nin Gelişmiş AltyapısıAmerika, Avustralya ve Singapur gibi ülkeler de yüksek binaları ve gelişmiş altyapıları ile bilinirler. Ancak Dubai, dünyanın en yüksek binası Burç Halife’si, lüks otelleri ve daha birçok altyapı yeniliğiyle tüm bu ülkelerin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, kara yolu ve denizcilik altyapısı ile de dünyanın en iyisi olarak tanımlanabilecek Dubai, dünyanın en ucuz ulaşım olanaklarına (otobüs ve taksi hizmetleri, metro, tramvay hattı…) sahiptir. Bunların ötesinde Dubai, sürekli bir yenilik arayışı içerisinde. Kanıtı mı? Dubai’nin yeni rekorlara imza atacak konut projesi, Meydan One!

Dubai Limanının Kusursuz İşleyişi

Dubai Limanının Kusursuz İşleyişiDünyanın en işlek deniz limanlarına sahip olan Dubai, bu yönü ile de bir adım öne çıkmaktadır. Her yıl milyonlarca tonluk kargoların taşındığı limanda, hiçbir iş aksatılmadan kolaylıkla halledilmektedir. Bu yüzden de Dubai deniz limanları, dünyanın önde gelen nakliye devleri tarafından tereddütsüz tercih edilmektedir.

Dubai’de Bulunan Eşsiz Güzellikteki Tema Parklar ve Plajlar

Dubai’de Bulunan Eşsiz Güzellikteki Tema Parklar ve PlajlarDubai’nin her yıl binlerce turist ve iş adamı tarafından ziyaret edilmesinde, tema parkları ve ayrıcalıklı plajları da etkilidir. Dünyanın en iyi tema parklarına sahip olan Emirlik, aynı zamanda ayrıcalıklı plajları ile de en sevilen uğrak noktalarından biri oluyor. Sonuçta çöl ikliminin yaşandığı Dubai’de isterseniz denizin keyfini çıkartabilir, isterseniz de yazın ortasında kayak yapma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Zenginliğin Doruk Noktası ve Lüks Yaşam Stilini Anlatan Dubai

Zenginliğin Doruk Noktası ve Lüks Yaşam Stilini Anlatan DubaiLüks yaşam stili ile çoğu insanın yaşamak istediği bir yer olan Dubai, bu anlamda da bir yatırım cenneti. Çünkü insanlar buraya para harcamak için geliyor. Diğer yandan, işsizlik oranı sadece %4 olan Dubai’nin yerli halkı da lüks yaşam stili ile ünlü. Sonuçta, dünyanın dört bir yanından gelen iş adamları Dubai’ye iyi bir yatırım yapmak için adeta yarışıyor.

Dubai’nin İnanılmaz Gayrimenkul Gelirleri

Dubai’nin İnanılmaz Gayrimenkul GelirleriDünyanın en yüksek kira getirilerine sahip olan Dubai, emlak devlerinin yatırım yapmak için can attığı noktalardan biri olarak da karşımıza çıkıyor. Her yıl inanılmaz bir oranla artış gösteren gayrimenkul kazancı, kent ekonomisine de büyük ölçüde katkı sağlıyor. Hatta birazcık daha detay verecek olursak, Dubai ekonomisinin %22.6’lık dilimini gayrimenkul gelirleri karşılıyor.

Dubai’de Sürekli Yeni Bir Proje!

Dubai’de Sürekli Yeni Bir Proje!Gün geçmiyor ki Dubai’nin yeni bir projesi konuşulmasın! Sürekli yeni binalar, gökdelenler, eğlence tesisleri, iş merkezleri vs. inşa etmekle meşgul olan Dubai, bu yönüyle hem sakinlerine yeni iş fırsatları yaratıyor hem de yatırım ortaklarına şans tanıyor. Bu zengin kent, Dubai’nin gelecek vaat eden projelerinden bir pay satın almak isteyen yatırımcılarla dolup taşıyor.

Dubai’de Ödeyeceğiniz Vergi Miktarı

Dubai’de Ödeyeceğiniz Vergi MiktarıVergisiz bir ekonomi olan Dubai’de, mal mülk ve kazançlar hükümet tarafından vergilendirilmiyor. Haliyle Dubai iş adamları ve yatırımcılar için kaçınılmaz bir fırsat haline geliyor. Düşünsenize, dünyanın en lüks otellerinden birine sahipsiniz ve kazancın %100’ü sizin oluyor. İnsanların bunu elde etmek için yasadışı yollara başvurduğu düşünülünce, Dubai gerçekten de yaşanılacak ve yatırım yapılacak bir kent olarak gözüküyor.

Dubai ve Expo 2020

Dubai ve Expo 202027 Kasım 2013’de Paris’te yapılan oylama sonucu Expo 2020’nin Dubai’de yapılmasına karar verildi. Bu küresel etkinliğe sadece 4 yıl kaldığı düşünülünce, heyecanlanmamak elde değil. Çünkü şehir bu etkinliğe gerçekten çok iyi hazırlanıyor. Birçok ilke imza atan Dubai, EXPO 2020’ye katılan yatırımcılar için sürekli yeni binalar, oteller inşa ediyor. Sonuçta küresel müşterileri ağırlayacak Dubai, 2020’den sonra çok daha yüksek kazançlarla ekonomisini bir üst seviyeye taşıyacak gibi gözüküyor.

Dubai’de Politik ve Ekonomik İstikrar

Dubai’de Politik ve Ekonomik İstikrarDünyanın en güvenli kentlerinden birisi olan Dubai hem ekonomisi hem de izlediği politikalarda istikrarlı adımlarla ilerliyor. Dubai hükümeti; eğitim, sağlık, eğlence, ikamet ve diğer olanakları ile de yatırımcılar ve iş adamlarına kendisini en iyi şekilde tanıtıyor. Aynı zamanda, aralarında dünyanın en zengin isimlerinin de yer aldığı Dubai yatırımcıları güvenliğe önem verdiklerini ispatlıyor. Bu kentte alınan yüksek seviyeli güvenlik önlemleri sayesinde, mülklerine gelecek zarar riskinin en alt seviyede olduğunu görmek onları mutlu ediyor olmalı.

Dubai’de Eğlence ve Dinlenme!

Dubai’de Eğlence ve Dinlenme!Evet, dinlenme ve eğlence tesislerini her yerde bulmak mümkün; ancak Dubai’deki gibi üstün kaliteli tesisler, parmakla gösterilecek kadar az sayıda. Dalgıçlık, su altı otel odaları, yerden metrelerce yüksekte tasarlanmış tenis sahaları, kapalı kayak merkezleri… Hayatınız boyunca unutamayacağınız aktiviteler sunan Dubai, aynı zamanda misafirperverliği ve birinci sınıf hizmeti ile de alkışlanacak niteliklere sahip!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar